התלבטות בין מי שפיר לניפטי

0יון

New member
התלבטות בין מי שפיר לניפטי

היי לכולן,

בת 36, שבוע 15, הריון תאומים לא זהים. שקיפות מצוינת וסקירה מוקדמת תקינה.

מתלבטת מאוד האם להסתפק בבדיקת הדם או ללכת על כל הקופה עם מי שפיר עם כל הסיכונים הכרוכים בדיקור כפול.

זה הריון רביעי אחרי היסטוריה של 3 אובדני הריון ואני נחרדת מהעובדה שחלילה אאבד את ההריון הזה, שעד כה נראה תקין.

האם יש בקהל בנות 36 ומעלה שהסתפקו רק בבדיקת הדם? עד מתי לכל המאוחר ניתן לבצע מי שפיר במידה ואתחרט? בהינתן שקיפות תקינה, סקירות תקינות, אקו לב תקין, ניפטי תקין - אפשר להיות רגועה?

ממש אובדת עצות.
אשמח לשמוע תובנות ממי שעברה או עוברת כעת את אותה דילמה.

תודה רבה

fialka3

New member
החלטה לא פשוטה

אני הייתי בהריון בגיל 34 וזה היה הריון ראשון. שקיפות תקינה ושתי סקירות תקינות. הסתפקתי בזה ולא עשיתי לא בדיקות דם ולא מי שפיר. לא יכולה להגיד לך שהייתי רגוע לגמרי, אבל ככה החלטתי. החלטתי שפחד מלאבד הריון כולו הוא יותר גדול אצלי מללדת חס וחלילה ילד חולה במקרה שלי - כששקיפות תקינה וסקורה מוקדמת תקינה לגמרי. סקירה מוקדמת עשיתי בפרטי אצל רופא מומלץ מאד. היה יקר מאד - 4500 ש''ח לשני עוברים, אבל בשבילי זה היה שווה.
אף אחד לא יתן לך המלצה חד משמעית לא לבצע מי שפיר. את צריכה להחליט. אבל לדעתי, סיכוי ללדת ילד חולה גם במקרה שלך הוא פחות מסיכון לאבד הריון כולו לאור רקע שלך. אפשר להחליט לבצע בדיקת מי שפיר מאוחרת כשעוברים כבר ברי חיות במקרה שתתפתח לידה אחרי הבדיקה, אבל מחיר של זה הפסקת הריון מתקדם במיקרה שמתגלה פגם גנטי קשה. לא יודעת, האם זה מתיאם לך.
לגבי ניפטי - אומרים שבדיקות מסוג הזה לא מאד טובים בהריון מרובה עוברים.

liri251

New member
תקראי את התשובה שלי למטה....

אני בת 31 ועשיתי....ללא כל אינדיקציה...
יש דברים שמגלים 100 אחוז רק בציפ ובמי שפיר...השיקול שלי היה שיש לי ילד בריא בן שנתיים שלא אהרוס לו את החיים ולא אוכל להתמודד עם גידול של ילד חולה
מצד שני ההריון היה טבעי והושג בקלןת

שירה801

New member
החלטה לא קלה, אבל לגמרי שלך

אני בת 37, הריון ראשון, תאומות לא זהות ועשיתי מי שפיר למרות שהשקיפות והסקירה היו תקינות.
אני חושבת שלבדיקה האת יצא שם רע והיא כבר לא מסוכנת כפי שהיתה בעבר...
מה שכן, תוצאות הצ'יפ אצלי יצאו בתחום האפור מה שמוביל ליותר בלבול, כך שזה גם משהו שצריך לחשוב עליו...

אני הייתי מתייעצת עם פרופ' שוחט
הוא ידע לומר לך אם יש או אין טעם לעשות מי שפיר בהתחשב בגילך, בהיסטוריה הרפואית ובבדיקות הקודמות שלך.
לגבי בדיקת הדם - למיטב הבנתי מדובר בבדיקת סקר סטטיסטית, ולכן אני לא חושבת שהייתי עושה אותה במיוחד כשמדובר בתאומים ואני לא חושבת שהיא מהימנה מספיק במצב הזה.

Maive1

New member
אין אצלו תורים

בעקבות המלצות רבות ,כלכך רציתי ללכת לפרופ' שוחט , אולם אין לו תורים עד אמצע מאי... קבעו לי למישהי שעובדת איתו, לסוף אפריל. לא אותו דבר אבל אין ברירה. הוא עמוס מאוד ואין תורים....

Maive1

New member
באותה דילמה אולם,

ראי שירשור דומה שפתחתי כאן למטה לפני כמה שבועות. מאוד מבינה לליבך, גם לי ההיריון בא בעמל רב לאחר טיפולים וזה מאוד קשה. דילמה רצינית. אולם, עשיתי ברירור ויש לזכור כי בדיקות הNIPT הן: א. בדיקות סקר ולא אבחנתיות. ב. כמעט ולא מתאימות לתאומים (ראי למשל מה וריפי בעצמם כתבו על כך באתר שלהם. ג. אינן בודקות את כל הכרומוזומים כמו מי שפיר וצ'יפ גנטי, אלא רק 3-4 תסמונות.

אנחנו החלטנו כן לעשות מי שפיר וצ'יפ למרות הסיכון. אבל זו החלטה מאוד אישית. ואגב אני עוד לא בת 34 אפילו ועד כה הבדיקות יצאו תקינות. אבל אני מרגישה שזה יתן לי שקט. אין נכון ולא נכון, כל אחת שתעשה מה שנכון לה. בהצלחה

מאוד מבינה אותך

הייתי באותה התלבטות בכל ההריונות
עשיתי בעבר מי שפיר בסופו של דבר
בכל מקרה, מבינה מאוד את החרדה של אובדן הריונות..
באמת כפי שכתבו הסיכון במי שפיר הוא כנראה לא כמו פעם..השאלה באמת אם את מתכוונת לעשות גם צ'יפ (כי אז את חייבת מי שפיר) ואם לא אז להבין מה בודקת בדיקת הדם וללכת על הבדיקה שבודקת את מירב התסמונות (לפי מה שאני יודעת מחברה שלי יש את בדיקת מטרניטי שהיא המתאימה מביניהן להריון עם יותר מעובר אחד) ולעשות שקלול של כל הבעד ונגד. מניחה שלא ממש עזרתי לך..פשוט אני בעצמי עדיין בלבטים :)

0יון

New member
היי בנות, תודה לכולכן

אכן החלטה מורכבת וקשה.
בשלב זה ככל הנראה אעשה את בדיקת הדם.
התלבטתי בין וריפיי ומטרניטי, אבל אני מבינה גם מכאן שהמלצתן יותר על מטרניטי.
בנוסף, קבעתי תור לאקו לב עוברי וסקירה מאוחרת אצל פרופ' מקצועי ומוערך בשבוע 21.
אם חלילה תהיה אינדיקציה לעשות מי שפיר, אעשה זאת מייד לאחר הסקירה.
נקווה לטוב, ובהצלחה גם לכן בנות יקרות!

למעלה