טעימות

fialka3

New member
טעימות

אני אשאל פה, כדי לגוון קצת וכדי שיהיו פה שאלות גם של אמהות לתאומים לא רק אלה שקשורות להריון ולידה
בנות שלי בנות 4 חודשים והתחלתי לחשוב כבר על שלב של טעימות
אני יודעת שהמלצה כרגע היא להתחיל בגיל חצי שנה, אבל הרבה מתחילים לפני.
תספרו מתי התחלתם, ממה התחלתם, איך המשכתם, איזה ציוד צריך. כל טיפים יתקבלו בברכה.

אבטליה

New member
ההמלצה שלהם משתנה משנה לשנה, לצערי..

אני התחלתי עם הטעימות בגיל חצי שנה, כי ראיתי שעדיין אין בשלות מבחינת להכניס אוכל לפה או כפית.
קניתי כפיות פלסטיק גמישות לתינוקות, והתחלתי כל כמה ימים לתת ירק/פרי - בערך כרבע כפית של מחית שהכנתי. בלי תבלינים, כמובן, רק כדי לבדוק רגישות לפירות/ירקות.
נתתי הכל! גם תותים, אפרסקים וכו'.
בהמשך כבר עברתי למנת פירות מרוסקת למחית בבוקר, ולאחר מכן הוספתי מנת מרק עוף מרוסקת למחית בצהריים. כמובן שהוספתי גם שתיית מים.
קניתי צלוחיות המתאימות לילדים, קופסאות פלסטיק ללא ביספינול שניתן להקפיא ולחמם במיקרו. לאט לאט עוברים ממחית חלקה לתערובת גושית מעט, לאחר מכן, מגורדת, "פינגר-פוד", וכו'.

fialka3

New member
תודה ושאלה

נגיד, אני רוצה להתחיל מקישוא. איך אני מגיעה לקונסיסטנציה נכונה? לבשל בסיר ואחר כך בלנדר?

אבטליה

New member
כן, קודם סיר ואחר כך בלנדר. אבל את צריכה כמות מזערית

לטעימות - משהו כמו רבע כפית.
גם לא יודעת אם הייתי מתחילה מקישוא.. אם אני לא טועה, התחלתי מירק מתוק - בטטה. פעם ירק, פעם פרי.
אגב, אני קניתי את הבייבי-קוק - שגם מאדה וגם טוחן. ממליצה בחום! קניתי אותו לקראת הטעימות של הילדה הגדולה שלי (בת 5 היום) ועדיין משתמשת בו היום לשני הקטנטנים. היום אני רק טוחנת בו פירות, כי אין לי צורך לאדות. (אני כבר מכינה להם מרק בסיר, ומקפיאה מנות).

fialka3

New member
אין לי שום נסיון

אבל אני שמעתי שאם להתחיל ממשהו מתוק אחר כך הן לא ירצו לאכול משהו שלא מתוק.
תודה על המלצה על בייבי קוק - אני אסתקל.

אבטליה

New member
זה מה שאומרים - ולא נכון בכלל, זה רק טעימות!

הם רגילים לחלב, בשלב הטעימות הם בכלל לא יודעים או מבינים מה רוצים מהם..
זה רק לבדיקת רגישויות ולראות אם התינוק מוכן לאוכל מוצק. איך אפשר להתרגל מלטעום פעם אחת רבע כפית?

זה נכון, כל פעם ההמלצה משתנה

זה באמת תלוי בבשלות של הילד..
חברה שלי אומרת שמהניסיון שלה (4 ילדים) אם הילד מוכן בגיל 4 חודשים אז לתת לו להתחיל לטעום ירקות (יש ספרים ממש טובים בנושא וגם הרבה מאמרים ברשת שאפשר לעקוב אחריהם)

המדדים העיקריים למוכנות לטעימות
כשהילד מתעניין במה שאת אוכלת
כשהוא מסוגל לשבת (אפילו עם תמיכה ולא עצמאית) לתקופות קצרות
&nbsp

זה נכון, כל פעם ההמלצה משתנה

זה באמת תלוי בבשלות של הילד..
חברה שלי אומרת שמהניסיון שלה (4 ילדים) אם הילד מוכן בגיל 4 חודשים אז לתת לו להתחיל לטעום ירקות (יש ספרים ממש טובים בנושא וגם הרבה מאמרים ברשת שאפשר לעקוב אחריהם)

אכן ההמלצה משתנה משנה לשנה...
בתקופתי טיפת חלב המליצו להתחיל בגיל 4 חודשים, אבל אני התחלתי בגיל חצי שנה אחרי התייעצות עם רופא הילדים שלהם.
כמו שאמרו לך - באמת מדובר על כמויות קטנות בהתחלה - על מנת לבדוק רגישיות. לכן גם טועמים כל ירק ופרי בנפרד ולא שילובים ביניהם בשלב הראשון, ורק אחרי שטעמו ירק/פרי בנפרד ניתן לשלב אותו עם ירק/פרי אחר שגם נטעם בעבר בהצלחה וללא רגישויות.
&nbsp
קחי בחשבון שלפעמים הם לא משתפים פעולה מיד בהתחלה עם העניין - הוא עוד חדש להם ולא כולם מעוניינים בזה... הכי חשוב לא להתרגש. אם לא מעוניינים לא ללחוץ ,אלא לעשות הפוגה ולנסות שוב אחרי שבוע-שבועיים.
בטיפת חלב הרבה פעמים נוטים להלחיץ סביב העניין הזה וחשוב לא להיכנע ללחץ, ולהבין שכל תינוק צריך את הזמן שלו להתרגל לעניין הזה.
&nbsp

fialka3

New member
תודה! אני חושבת שאתחיל בגיל חמישה חודשים

ואראה איך ילך

וגם... ממליצה לך על הספר "טעמים ראשונים" של מיכל וקסמן
אין לי אחוזים מהמכירות שלו... ואם יש לך ממי להשאיל אותו אז אפילו עדיף בעיני...
לי הוא מאד עזר בשלב ההתחלתי להבין מה ואיך כדאי להכין כל דבר.
&nbsp
ודבר אחרון - תודה על השאלה!!! אני מאד אשמח שהפורום הזה יהיה מקום לא רק עבור הריוניות לתאומים אלא גם ואולי בעיקר עבור אמהות לתאומים - שכן זהו תחום ההתמחות שלי

fialka3

New member
אני קראתי ארכיון הודעות והבנתי משם שאת יועצת שינה

זה נכון?

גם יועצת שינה
וגם מדריכת הורים לתאומים.
אם יש לך שאלות באחד הנושאים - אשמח מאד אם תעלי אותן בפורום

fialka3

New member
לגבי יועצת שינה

אצלנו נכון להרגע הכל בסדר, הבנות הולכות לישון ב19-20 ואחת מהן מתעוררת פעם אחד באמצע לילה ואז אני מאכילה את שתיהן. זה נראה לי ממש בסדר לגיל ארבע וחצי חודשים. רק שאני אחר כך לא יכולה הרבה זמן להירדם בעצמי, אבל זה כבר לא שאלה אלייך.:) אני חושבת שאולי ננסה לפתוח פינת להורים שרוצים לישון כמה שהיה פה קודם ונראה איך ילך? נגיד, אני אפתח בשבילך כי אני כרגע יותר זמן פה כי טרם חזרתי לעבודה ואז כשתוכלי, תעני אם יהיו שאלות? אפשר לראות, האם זה ילך.

אני מאד אשמח להחזיר את הפינה הזו
השאלה היא אם יש מספיק ביקוש...
בואי ננסה ונראה

&nbsp
ולמצב שתיארת - נראה לי מעולה ! קחי בחשבון שזה עוד עשוי להשתנות מספר פעמים בשלבים שונים של ההתפתחות.
לעצמך - אני ממליצה על תה קמומיל שהוא מרגיע ואולי יעזור לך לחזור לישון... וגם - אם ההתעוררות היא בשעה פחות או יותר קבועה - נסי להתאים את שעת השינה שלך כך שלא תצטרכי להתעורר באמצע מחזור שינה שלך אלא בין מחזורים (תעשי חישוב של שעה וחצי למחזור שינה). ספרי לי אם זה הקל עליך... ?

fialka3

New member
נראה לי שרוב מאלה שנמצאים פה

הם חדשים ולא יודעים מה התמחות שלך, אחרת היו שואלים המון שאלות

fialka3

New member
פתחתי כבר לפני כמה ימים

כנראה שהיית צודקת ואין ביקוש נכון לכרגע

למעלה