שמירת הריון עם תאומים

שירה801

New member
שמירת הריון עם תאומים

היי, רציתי לדעת- האם בהיריון תאומים בהכרח מגיעים למצב של שמירת הריון? וכמה זמן לפני התאריך המשוער כבר מרגישים לא כשירים לעבוד? (בהנחה שמדובר בעבודה משרדית שבה יושבים כל היום...)
אני בשבוע 19 ובמשרד שלי כבר לחוצים, מתחילים לחפש לי מחליפה וזה מרגיש לי מוקדם מדי...

fialka3

New member
אני עבדתי עד שבוע 31

ואחר כך לקחתי ימי מחלה וימי חופש עד הלידה ולא שמירת הריון משיקולים כספיים
למעשה משבע 26 נהיה לי כבר קשה ומשבוע 28 קשה מאד לעבוד
צריך לקחת בחשבון שמבחינה רפואית הריון שלי היה תקין. אם יש סימני לידה מוקדמת או משהו כזה זה יכול לקרות הרבה יותר מוקדם

שירה801

New member
שאלה

למה לא לקחת שמירה משיקולים כלכליים? (אם אפשר לשאול..?) הבנתי שבהיריון תאומים לא קשה להוציא שמירה וזה לא אמור לפגוע בהכנסה, לא?

liri251

New member
אענה לך למה אני לא לקחתי

הגובה של מקסימום שכר ליום בשמירת היריון הינו בערך 290 שקל ליום. מי שמשתכרת מעל זה שווה לה לקחת ימי מחלה במיוחד אם משלמים מהיום הראשון

fialka3

New member
liri251 כבר ענתה לך

יש תקרת תשלום שמירת הריון ומשכורת שלי גבוהה יותר. הפסקתי לעבוד בשבוע מאוחר יחסית, אז יכולתי להשתמש בימי מחלה וימי חופש.אם יש צורך לצאת בשבוע מוקדם זה לא כל כך אפשרי.

שירה801

New member
הבנתי

אז בהנחה שבחודש עבודה עובדים 21 ימים המקסימום הוא 6000. אכן בעייתי מבחינה כלכלית...

fialka3

New member
מחשבים את זה לפי 30 יום

אז זה שמונת אלפים ומשהו נטו. אבל עדיין לי היה משתלם הרבה יותר לקחת ימי מחלה וימי חופש

liri251

New member
היי

אני פרשתי בשבוע 30 ומשהו. לא יכולתי יותר. לא שלפני זה עבדתי מי יודע מה. ההריון הזה היה לי מאוד קשה מתחילתו שלווה בבחילות והקאות אין סופיות עד חודש שישי . אחר כך בקושי עמדתי על הרגליים מחוסר ברזל. ועכשיו כל פעולה הורגת אותי. כאבי גב נוראיים ורגליים. לא ישנה ובקושי אוכלת. סופרת כל דקה.
אני עובדת מהבית מידי פעם כמה שעות כדי להשלים דברים. שבוע 31 וסופרת את הימים

fialka3

New member
מוכר

תחזיקי מעמד!
יכולה להגיד שזה יעבור אחרי לידה. אני מרגישה עכשיו הרבה יותר טוב מאשר בסוף ההריון אפילו לבד עם שתי תינוקות

לא מגיעים בהכרח

אני באופן אישי עבדתי ממש עד שבוע לפני הלידה . ואז היתה חופשת פסח ומיד אחריה ילדתי. ירידת מים בשבוע 38+2
זה מאד אינדיבידואלי
לא ברור לי למה זה השתרש כאילו באופן אוטומטי יוצאים לשמירה , זה ממש לא ככה.
לגבי הנושא הכספי - מי שמרוויחה מעל לתקרה כמובן שלא משתלם לה מבחינה כלכלית . כמובן שאם יש צידוק רפואי אין על מה לדבר , אבל כלכלית יכול להיות בהחלט הפסד מכך

לא בהכרח מגיעים לשמירת הריון
אבל, בהריון תאומים הסיכוי לזה גבוה יותר.
&nbsp
אני ילדתי בסוף שבוע 35, בלי שמירת הריון, אבל את השבועיים האחרונים ביליתי בבית אחרי שבשבוע 33 אושפזתי עקב צירים. יכול להיות שהייתי יכולה לחזור לעבודה, אבל לא היה לי כוח כי כבר ישנתי הרבה פחות טוב בלילה והיחסים שלי עם הבוס היו גרועים ממילא וידעתי שאני לא מתכננת לחזור לאותו מקום עבודה, אז העדפתי לנצל ימי מחלה שהיו לי.
&nbsp
העניין הוא שאין "נוסחה" לגבי מתי מרגישים לא כשירים לעבוד. כל אחת עוברת את ההריון הזה אחרת. יש הרבה שמצליחות לעבוד עד הרגע האחרון ויש כאלו שלא...
אני חושבת שזה שבמשרד אצלך נערכים מראש זה דווקא יתרון עבורך כיוון שתוכלי לעשות איתה חפיפה בשלב מוקדם, ואולי אפילו לקצר את ימי העבודה שלך ברגע שהיא תיכנס לעניינים וזה עשוי להקל עליך בשלבים הסופיים של ההריון.
וזה בוודאי עדיף על פני האלטרנטיבה של מקום עבודה שלא נערך לזה אעפ"י שזה ידוע מראש. כך היה אצלי ומי שהוחלט שתחליף אותי אחרי שילדתי הייתה מאד מסכנה כי הזמינות שלי אליה אחרי הלידה היתה אפסית...

למעלה