הריון מונו בי בדיקות

sher42

New member
הריון מונו בי בדיקות

היי, מישהי יכולה לומר לי באיזה שבוע מתחילים את בדיקת שקיפות עורפית? האם הלכתן פרטי או דרך קופת חולים.
אני נמצאת בסוף שבוע 9 והרופא שלי עדיין לא דיבר איתי על זה או כיוון אותי, הוא כל הזמן מזכיר כמה שההיריון מסוכן ושכל בדיקת אולטרסאונד שאני עושה צריך לוודא בצורה ברורה שהמחיצה קיימת.
אשמח אם יש פה מישהו בשלב הזה או שעברה את זה ושתוכל לכוון אותי ולהרגיע אותי :)
בנוסף, אני צריכה להתחיל מעקב בבית חולים במחלקת התפתחות העובר.
תודה מראש.

fialka3

New member
לגבי שקיפות כתבתי לך למטה

עוד דבר מאד חשב מבחינתי - תחליפי רופא

פומפי34

New member
שקיפות עורפית

היי, באמת שאולי כדאי להחליף רופא במיוחד אם הוא רק מלחיץ אותך ... הריון מונו בי זה מלחיץ מספיק גם בלי זה. לגבי שקיפות ושאר בדיקות את יכולה לחפש באינטרנט ואז תדעי באיזה שבוע אמורים לעשות כל דבר, אני עשיתי בשבוע 12 (מונו בי) לוקח זמן לקבוע לא כל הרופאים עושים לתאומים אז אין טעם לבזבז זמן , אז תזרזי את הרופא שיתן לך את ההפנייות הרלוונטיות ותקבעי תורים , אני עשיתי באופן פרטי והרופא היה מאוד עמוס ככה שקבעתי כמעט הכל מראש (סקירות וכאלה ) כדי לשריין לי מקום, ממליצה לנסות לעשות את כל הבדיקות הגדולות אצל רופא אחד ( אבל שכן מרגיע אותך ) אם תצטרכי/תרצי מי שפיר גם זה לוקח זמן ועדיף לבדוק דברים בהקדם שלא תפספסי את השבועות המתאים ואז סתם תיהי בלחץ . לגבי המרפאת מעקב גם שם לוקח זמן לקבוע תורים זא קחי בחשבון ,אני התחלתי מעקב בשבוע בשבוע 13+.
סקירה מוקדמת שבוע +16.
סקירה מאוחרת שבוע 23+.
אל תשכחי בדיקות גנטיות אם עוד לא עשיתי ותקפידי לעשות בדיקה לבירור cmv כל כמה זמן ( בדיקת דם).
לשמור על אופטימיות ולנסות להנות מזה ��

sher42

New member
בדיקות

תודה על התשובה.
יש לך רופא פרטי להמליץ לי במרכז?

פומפי34

New member
פרופסור בועז וייס

מטפל ברמת החייל , לא עובד כללית הוא גם מקבל במרפאת הריון בסיכון בתל השומר.

sher42

New member
בדיקות

סליחה על החפירה :)
אבל זה משנה אם אני קובעת איתו פרטי או דרך תל השומר חוץ מהעניין של זמינות התור?

פומפי34

New member
פרופסור וייס

אני לא יודעת :( לא הייתי אצלו במרפאת הריון יכול להיות שבמקרה כזה לא תמיד הוא נמצא שם , הלכתי אליו באופן פרטי לעשות אצלו שקיפויות וסקירות. אבל יכולה להגיד לך שהוא היה לנו זמין באופן מוחלט במהלך כל ההריון לכל שאלה שצצה לנו.

למעלה