קיסרי/ לידה רגילה

פומפי34

New member
קיסרי/ לידה רגילה

שלום ,
שאלת השאלות כמה ממכן ילדתן בלידה רגילה ?כרגע התחילו לדבר איתי על הלידה והבנות במצג ראש ... אז חשבתי ללדת לידה רגילה (לנסות) אבל מרגיש לי שכל פעם שאני אומרת את זה לאיש צוות רפואי מסתכלים עליי כאילו משהו מוזר.
יש משהו שאני מפספסת ? לא עדיף ללדת רגיל ולא קיסרי ??נניח וזה תלוי בי .

fialka3

New member
לידת תאומים

אני ילדתי בקיסרי מתוכנן בגלל מצג עקוז של מובילה. אבל האמת שאני שמחתי שאני לא צריכה להחליט שום דבר. זה היה הריון ראשון שלי ולידה ראשונה ואני פחדתי שיקרה משהו לעובר שני. בחמש אחוז מכל המקרים אחרי שתאום ראשון יוצא השני נכנס למצוקה ומוצאים אותו בניתוח חירום. ויכולים להיות סיבוכים של חוסר חמצן למח. מזה מאד פחדתי. זה לא שכיח ובגדול עם שניהם ראש ובגודל פחות או יותר אותו דבר או כשראשון גדול יותר, עדיף לידה רגילה. גם אם ילדת כבר בעבר זה יהיה יותר קל.

ברור שעדיף ללדת רגיל
ניתוח קיסרי הוא ניתוח.
אמנם ניתוח שכיח מאד.
אבל ניתוח. עם כל הסיכונים הכרוכים בניתוח. עם כל ההחלמה הכרוכה בניתוח.
&nbsp
אבל... לידת תאומים היא לידה שבה הסיכון לסיבוכים הוא גבוה יותר מלידה רגילה (בכל זאת, מדובר על שני עוברים...) ואנשי צוות רפואי נוטים להליכים שהם פשוטים יותר עבורם. כיוון שניתוחים קיסריים כ"כ שכיחים - רמת המיומנות בהם מאד גבוהה, ולכן כביכול הסיכון שבהם עבור הצוות הרפואי נמוך יותר.
&nbsp
אני מאמינה שאם את רוצה ללדת בלידה רגילה ואין מניעה רפואית - תעשי את זה.
&nbsp
(*) מסייגת את כל הנאמר - אני ילדתי את התאומים שלי בניתוח קיסרי דחוף עקב רעלת הריון. אין לי ניסיון בלידה רגילה.

למעלה