מי שפיר- באיזה שבוע עשיתן?

רויתוש20

New member
תודה רבה רבה, עשית לי המון סדר בדברים

יכול להיות שבאמת אני אלך לשוחט סתם ולא אקבל שום תשובה קונקרטית.
בנתיים כול מי שדיברתי איתו מהרופאים טוען שזה מסוכן והוא לא ממליץ לי לעשות ותכלס זמן להחליט אין לי כול כך.
&nbsp

רויתוש20

New member
מי שפיר- באיזה שבוע עשיתן?

היי,

באיזה שבוע עשיתן מי שפיר? האם בהמלצת הרופא נשים או שהתייעצתן עם יועץ גנטי?
האם ניתן לבצע בשבוע 23? כי לי נוצרת בעיה מאחר והסקירה המאוחרת שלי היא ב3.1 והייעוץ הגנטי ב7.1.
כשהתקשרתי לנסות לקבוע תור אמרו לי ששבוע 23 זה מאוחר מדי והם לא מוכנים לקבוע לי תור.
מה הייתן עושות?

תודה :)

רויתוש20

New member
אני פשוט מעדיפה להיוועץ קודם

עם יועץ גנטי ולא ללכת על בדיקה כזו שיש בה סיכון בצורת בליינד.
גם כשניסיתי להקדים תורים לא הייתה אפשרות ואז נשארתי באותה פרשת דרכים.
לכן אני אשמח לדעת אם מישהי עברה אותה אחרי סוף שבוע 22 ,מה ההמלצות ומה הסיבות נגד או בעד ועוד.
&nbsp
תודה :)

liri251

New member
עונה

עשיתי בשבוע 18+3 ללא כל אינדיקציה ובהתנגדות של הרופא הנשים והמדקר שלא התלהב.
המדקר לא הסכים לעשות לי אחרי שבוע 19. מקריאה באינטרנט אפשר לעשות עד שבוע 22+5.
אסביר לך למה לא מוכנים לעשות לך בשבוע כזה מתקדם. עובר משבוע 24 נחשב בר חיות. סיבוכים של מי שפיר יכולים לקרות יש אומרים עד 3 שבועות אחרי הבדיקה מה שאומר שאם תעשי בשבוע 23 וחס וחלילה יקרה משהו ותלדי בשבוע 26 יש סיכוי שהילדים ישרדו ויוולדו עם פגות קשה. בנוסף קחי בחשבון שלתשובה של מי שפיר לוקח 3 שבועות בערך להגיע ואז אם מוצאים משהו וצריך לעבור הפסקת היריון בשבוע 26 זה כבר לידה שקטה ולא גרידה.
יכולה לתת לך דוגמא ממני . אצלי לקח שבועיים לתוצאות של המי שפיר ושלושה שבועות לתוצאות של הציפ הגנטי. מצאו ממצא בתחום האפור בציפ הגנטי והייתי צריכה להתייעץ עם יועץ גנטי. במקרה מצאתי תור פרטי מהר לפרופסור שוחט אבל בעיקרון רק בשבוע 22 לאחר הסקירה השנייה היה ניתן להגיד שהכול בסדר ב 98% וממשיכים את ההיריון. לו הייתי עושה את המי שפיר בשבוע יותר מאוחר הייתי נגררת לשבועות 25-26.

רויתוש20

New member
תודה על התשובה המפורטת

עכשיו אני מבינה למה עדיף שלא אחרי שבוע 22, את אומרת שלדעת שהכול בסדר מבחינתכם היה הסקירה המאוחרת?
כדאי לי ללכת לשוחט לפני המאוחרת יש בכלל טעם? רציתי לבוא אליו אחרי שני הסקירות כדי לקבל תמונה כמה שיותר אמיתית...
אבל אז לא מסתדר לי עם המי שפיר.
כול הכבוד שהלכת על מי שפיר למרות התנגדות הרופאים, אני חושבת על מי שפיר בקטע של איך אחרת נדע שהכול בסדר? בגלל זה חוששת לוותר על זה.

פומפי34

New member
מי שפיר

בדקת שלא ניתן לעשות ייעוץ גנטי באותו מקום שבו את עושה מי שפיר? אני עשיתי בבית חולים כשקבעתי שאלו אותי אם אני צריכה גם ייעוץ גנטי ושאם אני מעוניינת ניתן קודם להכנס לרופא לייעוץ גנטי ולאחר מכן להכנס לביצוע מי שפיר.

רויתוש20

New member
האמת שלא חשבתי על הרעיון הזה

כי אחרי המלצות קבעתי תור לשוחט למרפאה שלו...באיזה בית חולים נותנים גם ייעוץ לפני?

פומפי34

New member
בהילל יפה בוודאות

הריון קודם עשיתי בתל השומר מי שפיר ונדמה לי שגם שם עשו , עשיתי בהריון קודם אצל שוחט גם ייעוץ אז אני לא זוכרת כזה טוב לגבי תל השומר.

liri251

New member
בהלל יפה עושים

אני עשיתי שם את מי השפיר אצל פרופסור אריה דרוגן והוא עושה לפני... גם ברמבם עושים לפני

למעלה