בדיקת מטרניטי 21, המלצות?

רויתוש20

New member
אמן ואמן שהתוצאות תהיינה תקינות

גם אצלי וגם אצלך ������������ אני שמחה שיש מישהי שמבינה את ההתלבטויות שאני עוברת ואני יכולה לחלוק איתה את הסוגייה הלא פשוטה הזו.
ההימנעות שלי מהסיסי שליה/מי שפיר זה הסכנות שטמונות בכך ובוודאי גם הכפילות של הבדיקה.
לגבי המטרניטי 21 המליצה לי על זה רופאת הנשים אבל מצד שני לא העבירה שום חוות דעת /ביקורת על מי שפיר וסיסי שלייה ולכן גם ממנה לא קיבלתי כיוון מסוים.
זה ניראה כאילו ההחלטה היא שלי ושלך והצוות הרפואי לא ממש יכול להתוות כיוון ברור.
מצד שני, אם וחלילה מישהי עשתה מי שפיר נניח ונמצא אצלה משהו אז היא תחליט לא ללדת את העובר? ניראה שלא בדיוק יהיה לה מה לעשות נגד זה, זה ניראה שאותה אישה פשוט תסתובב עם הידיעה הזו בראש שקועה בחרדה אינסופית ופחד ממה יהיה.
אני לדוגמא,כשהבנתי שנניח מי שפיר זו דקירה דרך הבטן עם סיכונים ישר נחרדתי כי בוודאי שבדיקות פולשניות הן מלאות בחשש וסכנות. אז אני לא יודעת מה עדיף לדעת או לא לדעת לפעמים.

רויתוש20

New member

אלו הסימנים שיש בהודעה הקודמת, ניראה לי שלא רואים שם טוב

הרופאים נמנעים מלהמליץ
אבל הם כן אמורים לתת לך מספיק מידע כדי שאת תוכלי לקבל את ההחלטה על בסיס האמונות וראיית העולם שלך.
אם את מרגישה שאת לא מקבלת מהם מספיק תשובות שיכולות לכוון אותך - תציקי להם בעוד שאלות - זו זכותך להבין בדיוק את ההשלכות הצפויות של כל פרוצדורה וגם מה המידע שמתקבל בכל אחת מהבדיקות ועד כמה הוא רלוונטי או לא רלוונטי במקרה של תאומים.
&nbsp
שיהיה בהצלחה

רויתוש20

New member
בדיקת מטרניטי 21, המלצות?

היי,

מישהי יודעת האם זה מוכר בסל הבריאות? מישהי עשתה ויכולה להמליץ?
אני חושבת לבצע בדיקה זו במקום מי שפיר/סיסי שלייה שהן מסוכנות יותר.

תודה :)

liri251

New member
זה מוכר כחלק מבדיקה שיש

עלייה החזר אם יש לך ביטוח מקןפת החולים או ביטוח פרטי. כשאני בדקתי לא מזמן עלתה 4400. דיקור מי שפיר פלוס שני ציפים עלה לי 10000 לשניהם

רויתוש20

New member
זהו שהביטוח קופח לצערי לא מכסה

אצלי את הבדיקה נשאר רק לפנות לביטוח פרטי ששאלו השאלה אם זה בסל הבריאות.
4400 זה עוד יחסית סביר למול הסהכ שציינת אין ספק, אבל זה לא פר עובר(משהו שקראתי ברשת)?

liri251

New member
בדירת המטרניטי 21 עולה 4400 וזה לא פיר עובר

מכיוון שהדם שלך הוא שנבדק.
המי שפיר במקרה שלי הצריך שני דיקורים כיוון שזה שני שקים ולא זהים ושני צ'יפים ומכיוון שלא הייתה סיבה וזה היה רצון אישי שילמתי מחיר מלא על הבדיקה + צ'יפ כפול שניים.
למה הביטוח של הקופח לא מכסה?
אין סל היריון שאת יכולה להשתמש בו?

רויתוש20

New member
אני אסביר למה לא מכסה

אני במאוחדת עדיף וסל ההריון שם מגיע רק למבוטחי שיא והמתנה 24 חודש, כמו כן גם עכשיו אני בתהליך מעבר למכבי שם גם יש
תקופת המתנה שסל ההריון יגיע לי רק אחרי שישה חודשים המתנה , אני מעדיפה לעשות את הבדיקה של מטרניטי בקרוב יותר ולא לחכות כול כך רחוק.... אז יוצא שמכאן ומכאן אני לא מקבלת כלום מקופות החולים בגלל כול תקופות ההמתנה.
הבנתי שמטרניטי בודקת יותר מהשאר ולכן חשבתי שכדאי לבצע אותה וגם לא לבצע מי שפיר/ סיסי שלייה לשני שקים כמו שתיארת.

ממה שהבנתי

לאחר בירורים על הבדיקות
מטרניטי זו הבדיקה המתאימה ביותר להריון רב עוברי מבחינת כמות התסמונות שהיא בודקת וגם מבחינת אחוזי הדיוק
אני לא יודעת לגבי סל בריאות (אבל שווה לבדוק)
יודעת שיש ביטוחים שמכסים את הבדיקה וגם בקופות זה תלוי בסוג הביטוח ובדר"כ למי שיש את הביטוחים הגבוהים יותר (מושלם/עדיף/שלי) אז יש כיסוי רחב
כל אחת בהתאם למה שניצלה מסל ההריון שלה - נראה לי שזה קצת שונה בין קופה לקופה
בקיצור, עדיף לדבר עם נציג מהקופה על-מנת שלא יהיו הפתעות מאוחר יותר....

רויתוש20

New member
תודה, זה נישמע שיש הרבה פידבקים

על הבדיקה הזו, לגבי סל הבריאות אין לי עדיין מושג גם לא איך לברר את זה כי זה מה ששאלו אותי בביטוח מאחר ואינם מכירים את הבדיקה כול כך.
הסברתי להם שזה נחשב לבדיקה גנטית מסוג מסויים, מקווה שלא הטעיתי.
לגבי ביטוח קופות חולים אז כמו שהסברתי בתגובה למעלה בהמשך להתכתבות עם liri251 המקסימה אין לי אפשרות לקבל החזר כי אני לא במאוחדת שיא עוברת למכבי וניכנסת לתקופת המתנה עד לקבלת מכבי שלי שמגיע לי ממש מאוחר ואני מעוניינת לבצע את הבדיקה בזמן הקרוב.
&nbsp

למעלה