הרבה שאלות :)

הרבה שאלות :)

היי בנות,
אני שבוע 7 ובנתיים נצפו 2 שקים עם דופק לכל אחד . רציתי לשאול אם כדאי לפנות לרופא שמתמחה בתאומים? כמובן שרשמח להמלצות. אם יש כזה באיזור המרכז בכללית
בנוסף- נקבע לי תור רק עוד 4 שבועות לרופא.זה הגיוני?
מתי מבצעים שקיפות? סקר מערכות? הכל כמו בהריון יחיד?
אשמח לקצת הסבר איך מתנהלים :)

היי, שמחים שהצטרפת אלינו

לדעתי, אם אין בעיה מיוחדת עם ההריון אין צורך במעקב מיוחד. אני הייתי במעקב אצל רופא הנשים הקבוע שלי , כיוון שההריון היה תקין וללא בעיות מיוחדות. לפעמים, נוצר הצורך בתחילת או במהלך ההריון למעקב הדוק יותר, ואז ברוב המקרים מפנים לרופא היי-ריסק.
אני בטוחה שיש פה גם אמהות שהיו במעקב היי-ריסק החל מתחילת ההריון, כיוון שבכל זאת לא מדובר בהיריון שהוא לגמרי "סטנדרטי"...
הכי נכון יהיה להתייעץ עם הרופא שלך בנושא הזה ולשמוע מה דעתו. אני לא מאמינה שרופא מקצועי יקח על עצמו התמודדות עם משהו שהוא לא כשיר להתמודד איתו.
&nbsp
לגבי הבדיקות - שקיפות וסקירה ראשונה הן בד"כ קצת יותר מאוחרות מאשר בהריון יחיד, אבל בטח תכף יענו לך פה אמהות שיותר קרובות לזה ממני ועברו את הבדיקות לאחרונה.
&nbsp

אני במעקב פרטי

הרופא שלי לא מתמחה ספציפית בתאומים.
&nbsp
שקיפות בשבוע 11, סקירה ראשונה 15-17, שניה 22-24. לדעתי הכל זהה בזמנים לעובר אחד. נהוג להזמין לביקורת בהתחלה כל שבועיים עד חודש. משבוע 24 כבר צריך להגיע כל עשרה ימים עד שבועיים כדי לעקוב במקרה ויש התקצרות צוואר רחם או סימנים ללידה מוקדמת שניתן לעכב.
&nbsp
בהצלחה ��

רופא מומחה לתאומים

הי, גם אני חדשה בפורום והורות לתאומים��. למיטב ידיעתי בכללית שולחים נשים עם תאומים למעקב במרפאת הריון בסיכון בבית חולים
אני טופלתי בקפלן אצל פרופ' יצחק בליקשטיין, ואני יכולה רק לשבח אותו. הוא מאוד מקצועי, בעל שם עולמי בחקר תאומים, ולא פחות חשוב- מצחיק, אדיב ומרגיע.
ממליצה ❤

שאלות

מה הכוונה כללית שולחים? הלכתי לרופא נשים ומבחינתו הוא יטפל בי בכל ההריון. מי שלח אותך?
והאם הרופא שציינת עשה לך את כל הבדיקות? שקיפות וסקירות?
תודה

fialka3

New member
לי גם נתנו הפניעה למרפאת תאומים

עוד לא הייתי שם אז לא יכולה להגיד כלום. יש לי תור בעוד כמה ימים.

fialka3

New member
הפניה למרפאת תאומים

גם כששיחררו אותי ממרפאת פוריות וגם רופאת נשים בקהילה רצתה לתת לי, אמרתי לה שכבר יש לי

למעלה