היי לכולן שאלה לי אליכן

היי לכולן שאלה לי אליכן

יש כאן מישהי שהמוביל/ה שלה היו ראש והשני/ה היו עכוז וילדו רגיל?
אם כן איפה? ואם לא האם החלטתן מראש על קיסרי
כי הבנתי שבמקרים הללו הסיכון הוא עבור העובר השני/ה...
אני ממש בהתלבטות..
כמו כן מתלבטת בין שיבא לאיכילוב מישהי הייתה כאן וכאן?
***יכול להיות שכבר העלתי את אותה שאילתא כאן סלחו לי אם כן
מרגישה שרק אתן יכולות לבוא לעזרתי :)

nonich

New member
ילדתי בשניהם

הי, ילדתי בשיבא את ביתי הגדולה ובאיכילוב את התאומות שלי, בלידה טבעית.
אני חושבת שזה מאוד קשה להשוות. החוויה בלידה השניה שלי היתה הרבה הרבה יותר טובה, ולאו דווקא בגלל שזה היה באיכילוב. בגלל שהייתי עם תאומות זהות שזה אומר לידה מסובכת יותר, קיבלתי מענה מהיר, מיילדת מנוסה מאוד, רופאים ביקרו אותי כל הזמן... הלידה היתה מהירה מאוד (בגלל שזו לידה שנייה).

לגבי הקיסרי, אני מאמינה שאם השניה עם עכוז אז ימליצו לך על קיסרי ורק בגלל שאין היום מספיק ניסיון עם לידות מהסוג הזה.
אצלי שתיהן היו עם ראש למטה ולפני שהתחילה הלידה הזהירו אותי שאם השניה תתהפך הם לא יעשו לה לידת עכוז אלא ישלחו אותי לקיסרי חירום.

היי תודה רבה על התשובה אז אני מבינה

שהגישה של איכילוב היא אם היא עכוז קיסרי ואם מתחילים לידה רגילה ואחד מתהפך אז קיסרי חירום
זה בדיוק מה שחשבתי..
ככל שאני חושבת על זה יותר ומעמידה את הסיכונים אני הולכת לכיוון הקיסרי יותר
רק בגלל שאני מפחדת על השניה ולא על המוביל..

באיכילוב הם די שמרנים
וסביר להניח שימליצו לך באמת ללכת לקיסרי בסיטואציה הזו.
אצלי, הראשון היה ראש והשנייה רוחבית ורופא הנשים שלי המליץ לי ללכת לקיסרי פשוט בגלל שהיום אין הרבה רופאים שיודעים להתמודד עם לידה רגילה שהיא לא סטנדרטית, וזאת כיוון שבאמת הניתוחים הקיסריים הם מאד שכיחים.
(בסופו של דבר, אגב, ילדתי בקיסרי דחוף בגלל מצב רפואי בלי שום קשר למצגי העוברים.... - כך שצריך לקחת בחשבון שיש גם פער בין התכניות ובין המציאות....).
&nbsp
&nbsp

היי תודה :) ברור לי כמובן..

אני מנסה להכין את עצמי נפשית לסיטואציה הזו וכמובן שלוקחת בחשבון שאולי לא אגיע לניתוח שאקבע אלא אעשה קיסרי חירום
אגב איך הייתה ההחלמה מקיסרי? יש טיפים מסוימים?

ההחלמה היתה סבירה
לא כיף גדול, אבל גם לא גיהינום.
בעיני הטיפים הכי חשובים הם לקחת משכך כאבים אם כואב לך , ולהשתדל פחות לשכב במיטה ולהיות סטטית, אלא כן להיות פעילה, ללכת ולהסתובב במחלקה כמה שיותר.
אצלי תאום אחד היה בתינוקייה ואחת בפגייה כך שלא היתה לי ברירה אלא לטייל כל היום ואני חושבת שזה מאד עזר לי.
&nbsp
בכל מקרה, מה שלא יהיה, שיעבור בהצלחה. תזכרי שמה שבאמת חשוב הוא לא הלידה אלא מה שבא בעקבותיה...

simba1231

New member
היי

אצלי שניהם היו ראש אבל אחרי שהראשון יצא השני התהפך בכלל לרוחב, בוצע היפוך והוא נולד בלידת עכוז. ממה שאמרו לי בהדסה בערך ברבע מהלידות תאומים העובר השני מתהפך אחרי שהראשון יוצא. וחוץ מזה יש לנו קרובת משפחה שהגיעה ללידה כשהתאומה המובילה ראש והשניה עכוז וגם היא ילדה לידה רגילה.
בקיצור, זה לא מחייב ניתוח קיסרי...

מסכימה שלא מחייב אבל..

העניין הוא שלעבור לידה רגילה ולסיים קיסרי חירום לא אופציה מבחינתי לכן אני שואלת..
אני גם לא מוכנה להיפוך ולקחת סיכון על השניה שהיא עכוז או בכלל אפילו אם לא הייתה..
תודה על התשובה בכל מקרה

וואלה81

New member
תשאלי את ביה"ח מה המדיניות אצלם

כי יש בתי חולים שמראש עושים קיסרי במקרה שאין מצב של ראש-ראש,
יש בתי חולים שאם לא מצליחים לסובב את השני לראש אחרי שהראשון יוצא אז פונים לקיסרי.
ויש בתי חולים שמנסים לסובב את השני לראש אחרי שהראשון יוצא ואם לא מצליחים אז מיילדים את השני עכוז.
וזה מה שהיה במקרה שלי בקלפן.
צריך לוודא שיש שם רופאים שיודעים ליילד עכוז, וצריך גם ששני העוברים יהיו בערך באותו גודל או שהראשון גדול מהשני, אם זה הפוך אז זה בעייתי.

galie3

New member
ראש-עכוז באיכילוב

ילדתי את התאומים ב31 במאי באיכילוב, ראש עכוז בלידה רגילה. הם לא התעקשו בכלל על קיסרי, רק הסבירו שיכול להיות מצב שיעבירו לקיסרי בשל סיבוכים. הלידה עברה מצוין, השני שהיה עכוז חולץ 2 דקות לאחר הראשון. טיפ: לברר אם יש במשמרת רופא בכיר שיודע לעשות את החילוץ. הם בדר"כ נמצאים בבוקר. אותי ילד ד"ר שנהב והוא היה מעולה. ��
מאד מרוצה מהיכולות באופן כללי - אפס הפרדה, ביות וכו'
בהצלחה!

למעלה