אהלן שמח לעזרה ממי שיודעת

אהלן שמח לעזרה ממי שיודעת

לגבי הלידה איך בוחרים בית חולים? יש איזשהו הסבר או סיור על הבית החולים
איזה עדיף? אני יודעת לבדוק את הפגייה /תינוקייה ואת הגישה של הבית חולים לגבי הלידה
כמובן שמחשפת בית חולים במתמחה בלידת תאומים..
אשמח לעזרה

nonich

New member
יש סיורים וקורסי הכנה ללידה

תבחרי איזשהו בית חולים קרוב לביתך, שהמליצו לך עליו ותירשמי לקורס.
יש בתי חולים שבהם יש גם קורס מיוחד לתיאומים.
את יכולה גם סתם לבוא לעשות סיור.

בעיקרון כמעט כל הבתי חולים בארץ טובים

ברוב בתי החולים יש פגיות טובות.
בכל בתי החולים ניתן להגיע ללדת תאומים אין ממש כזה דבר מתמחה בלידת תאומים...
חווית הלידה היא מאוד סובייטיבית ולכן לרוב תשמעי דיעות לכאן ולכאן.
אני אישית עשיתי את הקורס הכנה ללידה בבית החולים במטרה להכיר את הבית חולים והקורס כלל גם סיור מלא במחלקה אך נערכים סיורים ברוב בתי החולים בלי קשר לקורס.
בתור התחלה תגידי באיזה איזור את גרה (דרום/מרכז/ירושלים/צפון) ואז נוכל יותר לעזור לך...

אגב אני ילדתי במאיר פעמיים (תאומים ויחידה) בניתוח קיסרי ואין לי מילה אחת רעה להגיד על המחלקה. היה מושלם בפעם הראשונה עם התאומים ובפעם השניה הם אפילו השתדרגו והיה עוד יותר טוב. ממליצה בחום!

היי תודה רבה על התגובה, בעיקרון

אני מהמרכז ומתלבטת בין שיבא לאיכילוב.. הכוונה שלי הייתה ניסיון בלידות תאומים..
מה גם שאני ממש שוקלת ברצינות לעבור קיסרי וזהו נכון שאני עוד לא שם רק שבוע 23 ואי אפשר לדעת מה יוליד יום אבל בכל זאת מתעניינת

שניהם טובים מאוד

שוב על שניהם יש דיעות לכאן ולכאן ממליצה לך פשוט לסייר בשניהם ולראות איפה את מרגישה יותר בנח. גם המחלקת יולדות וגם הפגיה טובות בשניהם.

לא מזמן המחלקת יולדות בשיבא עברה שיפוץ ואז היה לא כל כך נעים לשהות שם כי היה הרבה רעש... ממש ללדת צמוד לאתר בניה. אבל לדעתי השיפוצים הסתיימו אז זה כבר לא שיקול.

המשך הריון ארוך ובהצלחה

nonich

New member
ילדתי בשניהם

באיכילוב ילדתי את התאומות בלידה טבעית. החוויה היתה מעולה, הבנות היו שבוע בפגייה והייתי מאוד מרוצה. הסיבה שילדתי שם היא בגלל שהרופא שטופלתי אצלו הוא משם ואת כל הבדיקות עשיתי שם.
בשיבא ילדתי את בתי הבכורה והחוויה שם היתה לא טובה, בגלל כל מיני סיבות.
אבל כמו שכתבו פה, זה כל כך תלוי על איזו מיילדת את נופלת, מי מטפל בך, איזו מספר לידה זה...

שניהם נחשבים טובים
גם מבחינת מחלקת יולדות וגם מבחינת הפגייה. אם את מתכננת ללדת בקיסרי - שניהם בתי חולים מצויינים עם מנתחים טובים. (אגב, למה את רוצה ללדת בקיסרי? בכל זאת מדובר בניתוח... )
בסופו של יום זה מאד תלוי מי הצוות שמטפל בך ספציפית ואת זה אין לך אפשרות לצפות מראש.
ממליצה ליצור קשר עם שניהם, ללכת לסיור בשניהם ולראות איך זה מרגיש לך...
&nbsp

אני כרגע בשלב הבירורים למרות שמאוד מוקדם יחסית

אבל בכל זאת עם מי שהתייעצתי בנושא שאלה בעיקר רופאים נאמר לי שהסיכון הוא לעובר השני לא למוביל שיכול פתאום להתהפך באמצע הלידה ואז מיילדים באמצעות משיכת רגליים (?!) אז זה כבר הרתיע אותי.. אני לוקחת בחשבון שזה ניתוח לכל דבר אבל אם זה מקטין את הסיכון לקטנים אני מוכנה לזה..
בכל מקקרה אמרו לי לשוב להתייעץ רק בשבוע 32 בעזרת השם (רק שאגיע לשם בלי נדר) ואז נדע יותר..
מה את אומרת?

אני מכירה את הגישה הזו של הרופאים
היום יש נטייה של הרבה רופאים וגם של הרבה נשים לפנות ישר לניתוחים קיסריים כיוון שעבור הרופאים הם "פשוטים יותר" או אולי יותר נכון לומר שהם יותר בשליטה בזמן ניתוח מאשר בזמן לידה שבו אין להם ממש שליטה על מה שקורה.
התוצאה של זה היא באמת שיש פחות ופחות רופאים שמיומנים בלידות שמסתבכות. אני למשל נולדתי בלידת עכוז וזה לא היה חריג באותה תקופה. היום - יש מעט מאד רופאים שעדיין יודעים לילד לידת עכוז, כיוון שהריונות כאלה בד"כ מופנים מיד לניתוח.
לכן, אני מבינה את החשש שלך לגבי העובר השני ומה יקרה אם יהיה סיבוך כלשהו בלידה שלו. יחד עם זאת, אני יכולה להגיד לך שאני מכירה הרבה אמהות לתאומים שילדו את שניהם בלידה רגילה בלי סיבוכים חריגים.
מנסיוני האישי - אני יכולה רק לספר שכל ההתלבטויות וכל התכנונים האלו לא תמיד יוצאים אל הפועל. גם אני , כמוך התלבטתי בין קיסרי ללידה רגילה כיוון שהמוביל שלי היה במצג ראש ואילו השנייה היתה רוחבית וחשבתי שאולי לאחר לידת המוביל היא תסתובב או שניתן יהיה לסובב אותה כך שגם היא תוכל להיוולד בלידה רגילה. בפועל, ביום שגרתי של ביקורת בקופ"ח התגלה שהתפתחה אצלי רעלת הריון ונותחתי בניתוח דחוף כמה שעות מאוחר יותר...

נכנסת פעם בכמה ימים...

לא כמו פעם... פעם בכמה שעות

התגעגעתי!!! כיף לראות גם ותיקות

למעלה