גן או מטפלת

גן או מטפלת

התאומים בני חודש וחצי והלכתי לראות גן,
על שני הילדים רוצים לחודש 4,750 ש"ח, אני לא יודעת מה עדיף מטפלת או גן.
השאלה כמה מטפלת תיקח.
הבעיה שאני מפחדת ודואגת להשאיר אותם עם מטפלת שאני לא מכירה באופן אישי

גם שהם יהיו בגן אני מאוד אדאג
מה עושים????????

באיזה גיל את מתכננת לשלוח למעון/מטפלת?

הם מאוד צעירים עכשיו, הם רק בני חודש וחצי והרגשות שלך מובנים לגמרי.
מתי את צריכה לחזור לעבודה?
בטח מדובר על לפחות עוד מספר חודשים, ועד אז, אולי תרגישי קצת אחרת.
יש ממש הבדל בין מעון למטפלת...
מצד שני, תלוי מאוד מה התנאים במעון. האם הרגשת שם נוח?
האם נתנו לך הרגשה שהם יהיו בידיים טובות?

גן או מטפלת

נראה לי שלא הייתי כ"כ מובנת בהודעה
אני צריכה לחזור לעבודה שהתינוקות יהיו בני 9 חודשים.

בגן שהייתי נראה לי בסדר, אמין, וצוות נחמד,
אבל עדיין מכמה דקות שבאתי לשיחה זה לא אומר שהכל יהיה בסדר שאני אשאיר אותם שם יום שלם.

אני לגמרי מבינה את החששות שלך
בסופו של דבר את מפקידה את האוצרות הכי יקרים לך בידיים של אנשים זרים.
לכן, מה שבעיני חשוב הוא לבקש המלצות, לתשאל הורים שהיום ילדיהם נמצאים בגן או אצל המטפלת הספציפית ולבקש גם ממליצים נוספים.
כשאת מדברת עם ממליצים תנסי לברר בצורה עדינה ממה היו יותר מרוצים אצל המטפלת או בגן, ממה היו פחות מרוצים. תנסי להבין מה הדברים הבעייתיים בעיניהם ותבחני אם אלו דברים שבעייתיים גם בעיניך.
תבחני את הפרטים, את הדברים הקטנים. תראי את היחס של המטפלות לילדים שהיום בטיפולן, איך הם מגיבים אליהן בבוקר, איך הן מתנהגות במהלך היום. תטיילי ליד הגן עם העגלה - תקשיבי למה שקורה בגן כשאין הורים בסביבה.
ובסופו של דבר, אחרי שתבחני כמה אלטרנטיבות, ותאספי המלצות ותראי מה נראה לך הכי נכון והכי מתאים "על הנייר" - אני ממליצה לך לבדוק גם את תחושת הבטן שלך. אם יש מקום שנראה נפלא "על הנייר" אבל לא מרגיש לך נכון בבטן - אל תשלחי לשם את הילדים. את צריכה לשלוח את הילדים למקום שאת מרגישה שהם יהיו בו בידיים טובות.
אם את לא תרגישי בטוחה - גם הילדים שלך לא ירגישו בטוחים. כשאת תרגישי שהם בידיים טובות - את תעבירי להם את ההרגשה הזו וגם ההסתגלות תהיה להם קלה יותר.

למעלה