לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1690916,909 עוקבים אודות עסקים

פורום שירה ופרוזה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם אוהבים שירה ופרוזה, ואולי גם כותבים בעצמכם.

פה המקום לפרסם לכתוב ולקבל תגובות לניסיונות הלבטים והכתיבה שלכם.

זה גם המקום להביע דעתכם, לומר איזה שיר ריגש אתכם ואיזה לא, לקבל השראה מחברי הפורום וגם לתת ביקורת (בונה בבקשה).

ברוכים הבאים ושיהיה בהצלחה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שירה ופרוזה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם אוהבים שירה ופרוזה, ואולי גם כותבים בעצמכם.

פה המקום לפרסם לכתוב ולקבל תגובות לניסיונות הלבטים והכתיבה שלכם.

זה גם המקום להביע דעתכם, לומר איזה שיר ריגש אתכם ואיזה לא, לקבל השראה מחברי הפורום וגם לתת ביקורת (בונה בבקשה).

ברוכים הבאים ושיהיה בהצלחה!

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום וברוכים הבאים לפורום שירה ופרוזה.
תקנון הפורום לעיונכם:

בפורום הזה, רשאי כל מי שמלאו לו שמונה עשרה שנים לפרסם מיצירותיו.

עלמנת שנוכל להתנהל כאן בצורה מיטבית, כדאי שנאמץ לעצמנו כמה כללים. הכללים האלו הם תקנון הפורום והם חיוניים לתפקודו:

1. דרך ארץ קדמה לתורה - עוד לפני שנכתוב ולו כלל אחד, אם נקפיד על כבודם של חברנו ונשמור על תרבות שיח כנהוג בקרב מבוגרים אחראיים, נמצא שאיננו זקוקים לשום כלל נוסף.

2. בפורום הזה אנחנו שומרים על זכויות יוצרים. כל יצירה שמפורסמת כאן מוגנת על פי חוק ובאותה מידה אין להביא ולפרסם כאן מה שלא אתם כתבתם, אלא אם זה מותר על פי חוק זכויות היוצרים http://www.lawforums.co.il/objDoc.asp?PID=15254&OID=26262&DivID=1

3. אתם רשאים להעלות לפורום טקסטים העוסקים בכל נושא שתחפצו למעט טקסטים שיש בהם משום הסתה, טקסטים שיש בהם גזענות, טקסטים שיש בהם פורנוגרפיה (להבדיל מאירוטיקה), טקסטים שיש בהם משום לשון הרע, טקסטים שמעודדים לאלימות.

4. על מנת שלא ליצור עומס, כל יוצר רשאי לפרסם יצירה חדשה רק באם חלפו עשרים וארבע שעות מאז פירסם יצירה בפורום. לפרוזאים שבינינו, הניסיון מראה שסיפורים ארוכים לא ממש מצליחים לקבל תגובות ראויות בדינאמיקה של הפורום. על כן הגבילו את עצמכם לסיפורים קצרים בלבד.

5. הפורום הזה מושתת על הדדיות ועל זרימה שוטפת של משובים, מי שלא יקח חלק פעיל במשחק לא יוכל לבוא בטענות אחר כך שהוא נמצא מחוץ לו.

המשך >>

לצפיה ב-'יום שני, 24 במאי 2010'
יום שני, 24 במאי 2010
<< ההודעה הנוכחית
24/01/2020 | 01:17
1
5
אני אף פעם לא מנדב את דעתי בנוגע ללידות בית, אבל אם מטופלת שואלת אותי מה דעתי עליהן, כללומר אם היא שואלת אותי מה הייתי מעדיף, אני עונה בכנות.
זה נאום של חמש דקות: אני אומר לה שאין לי שום ספק שלידת בית שמתנהלת כמתוכנן היא פי מאה יותר שלווה, רגועה ונעימה מלידה בבית החולים (אם כי אני לא בטוח שאני, באופן אישי, הייתי מצליח להירגע בידיעה שכל שנייה עלולה להישפך על הספה תערובת של דם ומי שפיר. איך בדיוק מנקים את זה?)
ואז אני אומר לה שאני מכבד את זכות הבחירה של המטופלת ושחשוב מאוד שכל אישה תרגיש שהיא בשליטה מלאה בטיפול שהיא מקבלת. אני אומר לה שאני מודאג מיחסי הציבור שעושים כיום ללידות "טבעיות", ושהפיכת הלידה לתהליך לא רפואי אינה בהכרח דבר טוב - אנחנו צריכים להתגאות בפיתוחים רפואיים שמצילים חיים ולא לפחד מהם.
אני אומר שראיתי אינספור מקרים שבהם הכול כמעט השתבש, כולל מקרה שבו עוד כמה שניות והיינו מאבדים ילד שהגיע למחלקת יולדות אחרי לידת בית שהשתבשה. אני מספר גם על לידות של אימהות בסיכון נמוך בבית החולים, שבהן התרחשו אירואים נדירים או בלתי צפויים שמחוץ לבית החולים היו מובילים למותן או למותו של התינוק. 
אני משבח יחידות המנוהלות על ידי מיילדות, שם נשים יכולות לעבור לידות קסומות ומופלאות בסביבה מבוקרת. קריסטלים, פופים, מישהו ששר ברקע שירים של רדיוהד לאחור בשבדית - מה שעושה לך טוב, כל עוד את במרחק כמה מאות מטרים לכל היותר ממחלקת יולדות שבה יש מומחים לכל צרה שלא תבוא.
אני מודה שבכל הנוגע ללידות בית אני עד רק לאסונות, אף פעם לא להצלחות, ויש מי שיאמר שזה כשל מהותי בטיעון שלי. אני מתאר לעצמי שלאנשים האלה יש גם התנגדות לכבאים שמייעצים לנו לחגור חגורת בטיחות, כי הם רואים רק את הנהגים שהם צריכים לחלץ ממכוניות שנמחצו בתאונות שרשרת קטלניות, ולא את רוב הנסיעות העוברות בבטחה. עם יד על הלב אני אומר למטופלת שאני מפציר בכל מי שקרוב אליי לשקול מחדש את סוגיית לידת הבית.
למרבה הצער, המרפאה נקלעה היום לפיגור עצום ולי יש הזמנה במסעדה, אז אין לי זמן לכל הנאום הזה. אני נותן את הגרסה המקוצרת: "לא חבל על המצעים?"

מתוך הספר "זה הולך לכאוב"
שירה ופרוזה >>
לצפיה ב-'נהנתי לקרוא'
נהנתי לקרוא
24/01/2020 | 12:04
1

הודעות אחרונות

19:33 | 01.04.20 שחרזדה האחת
14:53 | 01.04.20 ציקימינגו 22
01:36 | 01.04.20 אורחים בפורום
14:26 | 31.03.20 קרנף לבן 1
05:37 | 31.03.20 שירה כמים
18:42 | 30.03.20 שחרזדה האחת
15:28 | 30.03.20 אורחים בפורום
09:31 | 30.03.20 ציקימינגו 22
01:37 | 30.03.20 אורחים בפורום
17:25 | 29.03.20 שחרזדה האחת
15:13 | 29.03.20 קרנף לבן 1
12:48 | 29.03.20 שחרזדה האחת
10:22 | 29.03.20 ציקימינגו 22
22:59 | 28.03.20 ציקימינגו 22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ