שירה (פואטרי) שיוצרת את הצלילים הכליים של שירי פופ ידועים

שירה (פואטרי) שיוצרת את הצלילים הכליים של שירי פופ ידועים

במאמר הקצר אדגים 2 שירים כאלה. הצלילים של השירים יוצרים אצל הקורא
את הצלילים הכליים של 2 שירי פופ לועזיים ידועים.

בשיר הראשון הקצר, "חוף הים", האפקט הריתמי מוסיקלי קל להבחנה והבנה. הקישור לשיר המקורי בלתי אפשרי ולא נחוץ. שיר הפופ המקורי ידוע, אבל לא מאוד ידוע. אין צורך בזיהויו כדי להנות מהאפקט הריתמי בשיר שלי. אבל בעצם לא מסתתר בשיר שלי הראשון משהו מעבר לזה.

*
חוף הים
-------

מנענעתנעתנעת את עצמה לדעת.

*

בשיר השני הארוך יותר, "תהני מהשקט רגל האמפיברך". בקריאה חפוזה מאוד, לא ברור אפילו איך לקרוא אותו. אם הקורא יקדיש כדקה לקריאה ומחשבה (לא עבודת דוקטורט), רוב הסיכויים שיקרא אותו נכון, מהבחינה הריתמית ובכלל. כבר בלי לזהות את השיר המקורי, אפשר להנות, וגם אפשר להבין דברים על תוכן השיר. כאשר יקרא את השיר עוד פעם פעמיים לעצמו, רוב הסיכויים שיזהה את שיר הפופ המקורי, שאת הצלילים הכליים שלו אני מחקה. שיר הפופ המקורי הוא מהשירים הידועים ביותר בתולדות הפופ והרוק. אחרי זיהוי השיר המקורי הקורא יבין הרבה דברים על תוכן השיר שלי, ויהנה הרבה יותר.

הערה טכנית על השיר:

"תה"
הכונה מבחינת הניקוד ל:
Ta

בגל מקרה המוסיקה של שיר הפופ הלועזי המקורית תתנגן בתת מודע של הקורא. מוסיקה, לא רק סתם קצב.

*

תהני מהשקט רגל האמפיברך
-----------------------------

דח-ק----תה נהי----תה מדד---תה בני--תה

פר-צ----תה מר-ד----תה משי----תה בל-מ--תה

נה-ג---תה קני----תה לע-ג---תה פר-צ---תה

הזי----תה פק-ד---תה שגי----תה המ-מ--תה

טעי---תה טעי---תה חפ-צ----תה רווי---תה

נג-ס----תה עמ-ד---תה תהי---תה גד-ל--תה

פעי---תה שגי---תה מה-ל---תה קפ-צ--תה

פני----תה פת-ח---תה הזי----תה נה-מ--תה

רמ-ס----תה בח-ש----תה תק-פ---תה פני---תה

נ-המ---תה צר-ח----תה דפ-ק---תה עלי--תה

למ-ד----תה מז-ג----תה נא-מ---תה שגי--תה

אני מפרסם שוב, כי שיפרתי

אני מפרסם שוב, כי שיפרתי את השיר המרכזי. לדעתי עכשיו יותר קל לזהות את שיר הפופ שאת הצלילים שלו, אני מחקה.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מעינין- בכלל אני חושב שמאמרים על סוגי שירה ועל אמצעים

אומנתיים בשירה יועלו מאוד לשיפור השירה בפורום- והם משב רוח רענן- שמי שלמד ספרות ושירה באוניברסיטה יכול לתרום לפורום

למעלה