אiדי ה

New member

הטבע ואלוהים
ניגש העלה
ניגש טיפה
וגם אני
מעט
ניגש
ואיך שהוא קולט
הוא
עף
ועף
עד
איזה
אני
רוצה
אחר
ורוצה אחר ורוצה אחר

lota luna

New member
מצוין

אני אוהבת את ההצגה הזו של טבע מול אלוהים, במקום הטבע לעומת תרבות, כפי שנהוג להציג. כי אם חושבים על זה, אלוהים הוא המצאה של התרבות ולכן נציג מובהק שלה.
ההמשך מענין -
"ניגש העלה
ניגש טיפה"
לא ברור מי ניגש למי, או אל מי ניגשים. אולי העלה ( אל הטבע? אל אלוהים?) ומה יש לו לגשת לשם בכלל? אין תשובה בגוף הטקסט. האם זו האנשה של הטבע?
עולות הרבה שאלות וזה יפה כשלעצמו לטעמי. מעורר מחשבה.
ההמשך-
ואיך שהוא קולט
הוא
עף
ועף
עד
איזה
אני
רוצה
אחר
כאן נראה שהמשורר שכח את כיוון התנועה של הכתיבה, והתחיל לכתוב מלמעלה למטה, במקום מימין לשמאל��
וברצינות, נראה לי ההצורה הזו ממחישה את התנועה של העלה שעף ועף. וכך נראה שהצורה משרתת היטב את התוכן, אולי בלתי נפרדת ממנו, וזה סממן מובהק של שירה טובה.
ואז כשהשורה חוזרת למקומה הטבעי, נראה שהמסר לא משתנה, כי הוא אומר בדיוק מה שנאמר מלמעלה למטה, כלומר "רוצה אחר ורוצה אחר". אני רואה כאן את השינוי שבתוכן ( ורוצה אחר ורוצה אחר), מוצב לעומת הבלתי משתנה שבצורה (אותן המילים אותן מילים שחוזרות על עצמן). אז יש כאן רצון בלתי משתה למשהו אחר, משהו חסר שובע ובלתי מסופק באופן תמידי, אולי זה הטבע של האלוהים שהוזכר בהתחלה.
עדיין לא מפוענח לגמרי, אבל יש חוט שאפשר למשוך ולגלות יצירה אמיתית.
&nbsp
&nbsp

נתנאל184

New member
ניתוח מעולה.

אני לא מצאתי מה שאת מצאת ,לי זה נראה לגמרי לא ברור אבל אני מודע לכך שכזו היא יצרתו של אודי מורכבת וחדתית, אהבתי לקורא מה שכתבת.

שמים1

New member
ניתוח מיוחד

אהבתי לקרוא
ברוכה הבאה לפורום שלנו

אiדי ה

New member
תודה רבה

גם אני אהבתי את הניתוח, שהאיר לי הרבה דברים.
ביומיים האחרונים יצא לי לחשוב עוד על השיר, ואני חייב להודות שאני די אמביוולנטי לגביו. אבל איזה כיף שמצאת בו את כל העומק הזה.
המון תודה.

למעלה