לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2848928,489 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנה

עד כמה משפיעה האופנה על חיינו?מה מכתיבה לנו האופנה? מה אופנתי ומה לא?האם גם את/ה נפלת קורבן למחלת השופינג הנוראית? או שמא אתה עוד כבשה בעדר?תמונות, פפראצ'י, דיונים, תצוגות, משחקים,רק אצלנו בזיל הזול! או שלא כל כך בזול...

אודות הפורום אופנה

עד כמה משפיעה האופנה על חיינו?מה מכתיבה לנו האופנה? מה אופנתי ומה לא?האם גם את/ה נפלת קורבן למחלת השופינג הנוראית? או שמא אתה עוד כבשה בעדר?תמונות, פפראצ'י, דיונים, תצוגות, משחקים,רק אצלנו בזיל הזול! או שלא כל כך בזול...
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אופנה! יש לשרשר כל שאלות שהיא אל "שרשור שאלות"; במידה ותרצו למכור פריט-לבוש כלשהו, פנו אל "שרשור מכירות"; רוצות להשוויץ בשופינג האחרון? פנו אל "שרשור התחדשויות"; פוסטים, או כל מה שרלוונטי לבלוגי-אופנה - אל "שרשור מקוון"; ולבסוף - כל דבר שקשור לאופנה אך לא מתאים לשרשורים שצוינו- נכנס ל"שרשור אוף"! תהנו. (:

המשך >>

לצפיה ב-'זה לא שווה את זה - נקודה למחשבה'
זה לא שווה את זה - נקודה למחשבה
<< ההודעה הנוכחית
23/10/2007 | 20:21
93
89
יש לי מן הרגל כזה, שכשאני במצב רוח מסויים, אני מקשיבה רק לזמר אחד\ להקה אחת במשך תקופה.
כשאני במצב רוח טוב אני מקשיבה לכל השירים שמקפיצים אותי וגורמים לי לרצות לקום ולרקוד.
כשאני במצב רוח רע, אז איימי וויינהאוס תמיד שם... ובכלל, היא תמיד שם בכל מצב רוח.
כשחורף, אפור וקריר יש את האחת והיחידה שמלווה אותי שנים - קארן קארפנטר.

אני לא יודעת כמה מכם יודעים מי היא, מה הסיפור שלה וכו', אבל אני בטוחה שכמעט כולם פה מכירים לפחות שניים או שלושה שירים של הקארפנטרס (למשל: Close to you/ We've only just begun).
הם היו להקה שמורכבת משני אחים, אחיה היה על כלי הנגינה והיא היתה הווקאליסטית. היה לה את הקול הכי צלול ויפה וחסר מאמץ. תענוג.
עם שיא של 15 להיטים שהגיעו למקום הראשון רק בעשור של שנות השבעים, הם היו אחת הלהקות הכי מוכרות בכל הזמנים.

למה החלטתי לכתוב עליה? כי למרות שהנושא הזה חרוש וכל שני וחמישי כותבים עליו פה, הוא עדיין חשוב.

קארן קארפנטר מתה בשנת 1983 מאנורקסיה. מחלה שלא הרבה שמעו עליה בזמנים ההם, ובטח שלא דיברו עליה.
אבל אני ארשה לעצמי לכתוב עליה ולספר את הסיפור של קארן, כי היום זה כבר יותר מקובל, לא?

ב1967, כשקארן היתה בת 17, שמו אותה על דיאטת מיצים, שעזרה לה לרדת 9 ק"ג מ63.5 ק"ג.
כשגובהה היה 1.63, זה היה בריא שהיא תשקול 54 ק"ג, אבל היא המשיכה לרדת...
במשקל 52 ק"ג, כשאנשים אמרו לה שהיא נראית נפלא היא היתה עונה שזו רק ההתחלה, והיא מתכננת לרדת עוד.

בתוך 8 שנים, קארן איבדה יותר מחצי ממשקל גופה המקורי ( 63.50 ק"ג) ושקלה בערך 32 ק"ג.
איכשהו היא הצליחה להמשיך להשיל משקל מגופה ע"י נטילת כדורים שמאזנים את בלוטת התריס (השייכת למערכת האנדוקרינית {מערכת ההפרשה הפנימית שהינה אוסף של בלוטות שמייצרות ומפרישות הורמונים אל מחזור הדם}, שמפרישה שלושה הורמונים שהחשוב בהם הוא תירוקסין שתפקידו לקבוע את קצב המטבוליזם הכללי של הגוף. עד כאן ביולוגיה.) ואכילה של כמעט-כלום, רק כדי לשרוד בזמנים שהיא הסכימה לאכול.
חולשה הביאה אותה למצב שבו היא היתה צריכה לשכב כל הזמן בין הופעה להופעה וזו היתה אותה השנה שההתמוטטות והקריסה שלה באמצע שהיא שרה את On Top Of The World בלאס וגאס, המריצה ועודדה אותה לבקש עזרה להרגלי האכילה המופרעים שלה.

היא ביקרה רופאים ופסיכיאטרים והחלימה מספיק בכדי להיחשב 'בריאה' על ידי מעריציה, חבריה, משפחתה ואפילו עצמה.
אך לרוע המזל, הגיע הזמן לשלם את המחיר על כל השנים של דיאטה מוגזמת ומופרזת, 'טיהור' הגוף (דיטוקס ושות') שימוש במשלשלים למיניהם, חרדות ומחסור בשינה.

ב4 לפברואר 1983, בשעה 8:51 בבוקר, אמה, שמצאה אותה עירומה ומחוסרת הכרה בתוך ארון קיר בביתם שבקליפורניה, הזעיקה אמבולנס למקום. לאחר כמה ניסיונות החייאה נקבע מותה של קארן. והסיבה:
התקף לב שנגרם משנים של הרגלי אנורקסיה קיצונית, שהופיעו לפתע ובבת אחת, לאחר 8 שנים מאז הקריסה שעודדה והמריצה אותה להחלים.

במותה, היא היתה בת 32, במשקל זעיר אבל נסבל של 49 ק"ג.

הנקודה של הסיפור היא: כן, אפשר להחלים מאנורקסיה.
פיזית, את יכולה ואפשרי לצאת מהמראה המצומק והכחוש. אפשר לאכול באופן קבוע, ארוחות מאוזנות שמורכבות מקצת פחמימות ושומן.
את יכולה אפילו לחשוב בכנות שאולי את צריכה להעלות עוד קצת במשקל.
אבל המעגל של 'טיהור הגוף', הגבלת אוכל, התעמלות מוגזמת, נטילת כדורים וכיוצא בזה, עלול לרדוף אותך שנים לאחר מכן, גם אחרי שהחלמת.

להוציא שתיים-שלוש בנות מהפורום, שאני לא בטוחה לגביהן כי לא הבנתי את הסיפור המלא,
אני לא חושבת שיש בפורום בחורות אנורקסיות, אלא בנות שרוצות להיות רזות כי זה טרנדי וכי כולן בטלוויזיה ועל השטיח האדום מאוד רזות וכל הבגדים יושבים עליהן יפה.
אבל זיכרו  שככה זה מתחיל. מלרצות. ואז ליישם.
ומבלי לשים לב נכנסים לאובססיה - ומשם קשה מאוד לצאת.

אני שמה לב איך לפעמים אין לי זמן לאכול בעבודה וכמה שזה מעייף ומדכא לעשות משמרת ארוכה בלי אנרגיה, ואני לא מבינה איך בנות מסוגלות לחיות ככה. בלי שמחת חיים. בלי אנרגיה אפילו לחייך.
זה לא לוקח להן את כל הזמן? מבזבז להן את כל החיים?

והעניין הוא, שיקומו אלו שיטענו שאנורקסיה זו הפרעה נפשית (ואני מסכימה עם זה בהחלט), אבל על כל אנורקסית אמיתית, יש 10 שעושות את זה רק כי לדעתן הן ייראו יותר טוב, לא בגלל שהן באמת ובתמים מפחדות באובססיה מעליה במשקל.

זה לא שווה את זה.

וההודעה הזו היא סה"כ נקודה למחשבה.

אופנה >>
לצפיה ב-'את כותבת יפה (:'
את כותבת יפה (:
23/10/2007 | 20:27
5
לצפיה ב-'וואו.'
וואו.
23/10/2007 | 21:34
6
את לא מבינה מה עשית לי עכשיו..
זה לא לפה..
לא משנה.

טוב מאוד ששמת את ההודעה הזו.
בנות,תקראו ותפנימו.
זה באמת לא שווה את זה.
אופנה >>
לצפיה ב-'צודקת.'
צודקת.
23/10/2007 | 21:36
לצפיה ב-'צודקת בכל מילה '
צודקת בכל מילה
23/10/2007 | 21:37
1
לצפיה ב-'אהבתי מאד.'
אהבתי מאד.
23/10/2007 | 22:18
3
צודקת בכל מילה!

אני אישית מכירה את קרן קרפנטר כי אבא שלי מאד אהב את הלהקה, תמיד שמענו אותם באוטו והוא אפילו סיפר לי את הסיפור שלה עם האנורקסיה
אבל לאלו שלא מכירות [ואני בטוחה שהרוב לא], זה פשוט המקרה הקלאסי, קלעת בול וכתבת ממש יפה..

זה לא שווה את זה
אופנה >>
לצפיה ב-' צודקת , כל הכבוד על היוזמה ..'
צודקת , כל הכבוד על היוזמה ..
23/10/2007 | 22:25
1
לצפיה ב-'מה שנכון נכון.'
מה שנכון נכון.
23/10/2007 | 22:33
5
לצפיה ב-' לגמרי נכון. תודה שכתבת לנו את זה [:'
לגמרי נכון. תודה שכתבת לנו את זה [:
23/10/2007 | 22:37
3
לצפיה ב-''
24/10/2007 | 01:40
2
קודם כל, אתחיל ואומר שהכתיבה שלך מאד יפה, מרגשת ובאמת נוגעת, לפחות לי.

אני מסכימה עם כל מילה שנאמרה (נכתבה) וחושבת בדיוק כמוך, אנחנו על אותו קו מחשבה בעניין הזה.

זה באמת מתחיל כרצון, אח"כ מאבדים שליטה וזה נהפך לאובססיה שמחריפה עם הזמן.
אתה מרוכז רק בזה וזה הורס אותך מבפנים לאט לאט בהתחלה אבל אח"כ קשה לעצור את זה והקצב מתגבר ובלי לשים לב אתה נופל לתהום עמוקה. מאד מאד עמוקה.

חשוב שיקראו את זה ובכלל, אני שמחה שהמודעות לכל הנושא הזה גבוהה בתקופה האחרונה, זאת מחלה מזעזעת שצריך לשמוע עלייה וכל הודעה כזאת רק מחזקת את הטענות.
אופנה >>
לצפיה ב-'אני ממש לא מעודדת אנורקסיה אבל...'
אני ממש לא מעודדת אנורקסיה אבל...
24/10/2007 | 12:42
8
16
לא כולן עושות את זה כי זה "טרנד"
נראה אותך....
עשית פעם סיבוב בקניון ובשום חנות לא עלה עליך מכנס?
נכנסת פעם לחנות ואמרו לך אין לנו במידה שלך?
הלכת לים עם בוקסר וחולצה?
הזמנת פעם דבל בורגר והמוכר אמר "אולי כדי ארוחת ילדים?"

יש בנות שמרזות בשביל להיות רזות
להרגיש טוב עם עצמן
ללכת לים
לקנות בגדים
למצוא חן
נכון המון לא רואות את הקו הדק המפריד בין דיאטה הגיונית לכסאח
לא פרו אנה או מיה...
זו מחלה... בחורות שחייות עם צלקות בנפשן שנגרמו בידי אנשים אחרים והן ניזוקות
חוסר ביטחון עצמי
שנאה עצמי
חיפוש אחר אהבה..
אופנה >>
לצפיה ב-' בטח שזה טרנד'
בטח שזה טרנד
24/10/2007 | 12:51
6
13
אם היינו חיות בעידן בו האישה לא שואפת להיות 34-38, בחנויות בגדים היו מידות גדולות ולא היית נתקלת במצב בו אין את המידה שלך (בהנחה שאת לא מידה 52).
אופנה >>
לצפיה ב-'גם אז הייהת אנורקסיה'
גם אז הייהת אנורקסיה
24/10/2007 | 15:44
10
ולא ידעו מה זה, איך להגדיר את זה, ואם בכלל צריך לטפל בבחורה "שפשוט לא רוצה לאכול".
נכון שהיום הדגש על הרזון עצום, אבל אסור לשכוח שכל התקשורת חוגגת על זה, כל דבר שקשור בזה פתאום נחטף מהמדפים, כל מגזין, עיתון, תוכנית טלוויזיה, ספר...זה טרנד מאוד ריווחי וזה נהפך לקטסטרופה, כשמעלים דבר כזה על פני השגרה, שהופכים מחלה כאזות למשהו "מקובל" שקורה כל הזמן ובכל מקום. יש הבדל בין להכיר במחלה לבין לשווק אותה.
אופנה >>
לצפיה ב-'זה כל כך לא נכון..'
זה כל כך לא נכון..
24/10/2007 | 22:10
4
10
לאנשים עם הפרעות אכילה תהיה הנטייה להפרעות אכילה גם בעולם שבו מנדים בחורות במידה 22 מהחברה, גם בחברה שבה בחורה במידה 42 נחשבת רזה מדי...
זה עניין מולד שהחברה משפיעה עליו [וזה לא אומר שכל מי שיש לה נטיות להפרעות אכילה תחלה באחת מהן בגלל, למשל, שהחברה שלנו מכתיבה לנו שמידה 24 זאת המידה הכי יפה או מה-שזה-לא-יהיה]
אופנה >>
לצפיה ב-' זה נכון חלקית!'
זה נכון חלקית!
24/10/2007 | 22:18
2
6
הפרעות אכילה מתפתחות ברובן בעקבות השפעת החברה וחלק קטן מאד בעקבות עניין מולד/תורשה.
זה פשוט טיפשי לחשוב שזה עניין מולד בלבד ושאי אפשר להחלות בזה כתוצאה ממה שמכתיבה האופנה.
אופנה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם דנה...'
מסכימה עם דנה...
24/10/2007 | 23:10
1
4
זה יכול להתחיל כאופנה, או כניסיון לרזות,
שבעצם עדיין אינו אנורקסיה, ולהתפתח לזה

זה סוג של "אובססיה כפייתית" ובאובססיה כפייתית כל אדם בעולם יכול "לחלות"
ואנורקסיה היא רקאחת הדוגמאות לכך,(אובססיה כפייתית להרזיה או לשליטה על הגוף)
יכולה להיות אובססיה כפייתית על אדם(כמו מעריצים כפייתים), או על עשיה של דבר
יש מיליון דוגמאות.

פשוט בהחברה כיום דיי סוללת את הדרך הקלה להכנס לאנורקסיה
אופנה >>
לצפיה ב-' משפט טוב;'
משפט טוב;
24/10/2007 | 23:35
4
"פשוט החברה כיום דיי סוללת את הדרך הקלה להכנס לאנורקסיה"...
אופנה >>
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
25/10/2007 | 11:47
3
מדינות עולם שלישי שעכשיו בגלל גלובליזציה נחשפות לדימוי השלילי של האישה הרזה לוקות פשוט במגיפה של אנורקסיה.

זה כן תכתיבים. זאת מחלה נפשית שמתבטאת באנורקסיה, ובאי אכילה.
אישה שחיה בעולם שבו מידה 42 זה יפה וחולה במחלת האנורקסיה תסבול ממנה כי כשאתה חולה אין לך אומדן או שליטה או יכולת להתמודד עם המחלה ו"לעצור" אותה במידה 42. זה עוד קצת, ועוד קצת, ועוד קצת, ועוד קצת.

מידה 24, לאישה ממוצעת, זה לא בריא. לכן יש פה סכנה.
אופנה >>
לצפיה ב-'אז תזכרי דבר כזה...'
אז תזכרי דבר כזה...
24/10/2007 | 20:07
5
אני מאמינה שמינימום 60% מהבנות בעולם לא ימצאו בגדים בחנויות הממותגות האלו
כי הם עושה את זה ל מה שנקרא size 2
בת אדם נורמאלית לא אמורה להיות מתחת למידה 6, וןאם אפשר להגיד, במידות שפוית מתחת ל 8(זה מאוד תלוי של איזה חברה המידות)
אופנה >>
לצפיה ב-'את צודקת,'
את צודקת,
24/10/2007 | 13:23
2
14
אבל אף אנורקטית לא עושה מה שהיא עושה בשביל להחלים אחר כך.
אופנה >>
לצפיה ב-'מה הקשר? לא הבנתי למה התכוונת..'
מה הקשר? לא הבנתי למה התכוונת..
24/10/2007 | 15:37
3
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
25/10/2007 | 04:37
8
אני לא מנסה לעורר פה אנורקסיות ולנסות לגרום להן להבין שהן הורסות לעצמן ולסובבים אותן את החיים. אני לא מוסמכת לזה.
בשביל זה קיימים פורומים שמתמקדים אך ורק בזה.

אני בסה"כ מנסה להכניס לפרופורציות את הנערות פה בפורום שנכנסות לזה בלי לדעת ב-כ-ל-ל למה הן נכנסות, והכל בגלל שכולם כל כך יפים ורזים בשואו ביז וגם הן רוצות, ובגלל חוסר מודעות לא רק לגבי המחלה, אלא לגבי ההשלכות שלה.
אופנה >>
לצפיה ב-'לידיעת הבנות:'
לידיעת הבנות:
24/10/2007 | 13:56
10
לא כולם חושבים שרזה זה יפה (לא ששמן זה כן)
ואולי אפילו ההיפך...
אופנה >>
לצפיה ב-'הכדורים הם אלטרוקסין'
הכדורים הם אלטרוקסין
24/10/2007 | 15:40
14
20
ואם אני לא טועה גם סוניק יות' (Sonic Youth) כתבו עלייה את השיר Tunic. קים מבצעת אותו.
אופנה >>
לצפיה ב-''
24/10/2007 | 16:22
13
10
אני נוטלת אלטרוקסין מזה כמה שנים.
אשמח עם תפרטי יותר לגבי בלוטת התריס + הורמון התרוקסין.
אופנה >>
לצפיה ב-'גמני'
גמני
24/10/2007 | 18:18
1
8
זה משגע ת'שכל לזכור לקחת את זה כללל בוקר..

אופנה >>
לצפיה ב-' לפעמים זה נמאס נכון...'
לפעמים זה נמאס נכון...
24/10/2007 | 18:23
6
בדיוק לפני כמה ימים נזכרתי ששכחתי לקחת בבוקר:/ אז לקחתי את זה אחה"צ
כי צריך לקחת את הכדור כשנזכרים ישר!
אופנה >>
לצפיה ב-'חח גם אני נדחפת'
חח גם אני נדחפת
24/10/2007 | 18:22
10
6
והיי,ההורמון הוא תירוקסין,ושמה של התרופה הוא אלטרוקסין...וזה לא ממש משנה אם קוראים לה תירוקסין או אלטרוקסין.

הכתיבה שלך מעולה וסוחפת ואני מסכימה איתך לגמרי..כל הכבוד.הלאווי שאחרות השתכנעו מכך..אני חושבת שזה היה מאוד משכנע ואמיתי.

נדחפתי לשם של התרופה כי אני עם זה כבר 4 חודשים..וההו ממש מרגש.
גילו לי את זה לפני 4 חודשים ומאז אני לוקחת אותה...
אופנה >>
לצפיה ב-'חחח 4 חודשים?'
חחח 4 חודשים?
24/10/2007 | 21:24
9
5
אני כבר 6 שנים [הולי שיט]

אני רוצה לשמוע עוד על ההורמון הזה מה הוא עושה וכ'ו.. אז - דברו דברו חחחחח אני כבר שכחתי את כל ההרצאות.
אופנה >>
לצפיה ב-'בעצם..4 שנים'
בעצם..4 שנים
24/10/2007 | 21:25
8
3
אם כיתה ד' זה גיל 10 ואני לא טועה, אז 4 וחצי שנים בערך
אופנה >>
לצפיה ב-'איזה הזוי זה שגילו לך בכיתה ד'..'
איזה הזוי זה שגילו לך בכיתה ד'..
25/10/2007 | 01:23
7
6
ורציתי בעצם לשמוע,איך גילו לך את זה?
כי לי זה היה ממש מקרי..:/[ אבל במזל משמיים..כי אם היו מגלים מאוחר יותר זה כבר היה רע מאוד והרמות היו גבוהות]

חח וכן ארבע חודשים..נו,מה נעשה,התרגלתי אליו כבר ולעובדה שאצטרך לקחת אותו כל החיים..אלא אם יקרה נס.
אופנה >>
לצפיה ב-'לתאומה שלי גילו את זה בגיל 4'
לתאומה שלי גילו את זה בגיל 4
25/10/2007 | 14:10
6
2
אבל היא ממש סבבה עם זה.. כאילו היא כבר רגילה.
סבתא רבה שלי, סבתא שלי ואמא שלי חולות בזה.
ולאבא שלי יש פעילות יתר של הבלוטה, כך שרוב הסיכויים היו שיהייה לה את זה..
ועכשיו גם בודקים אותי.
אופנה >>
לצפיה ב-'אה כן,יכול להיות שזה עבר בתורשה..'
אה כן,יכול להיות שזה עבר בתורשה..
25/10/2007 | 15:06
5
2
אבל באמת שזה לא נורא..האנדוק'[רופאה מומחית] אמרה לי שהיא לא מזלזלת,אבל אם היה אפשר לבחור לעצמך "מחלה" זו המחלה הכי פשוטה שניתן לטפל בה...והכי לא מסובכת וזה.
ותכלס,צודקת.
רק צריך לקחת כדור כל יום,וזה באמת לא כזה נורא..מתרגלים. ולעשות בדיקות דם כל כמה חודשים למעקב וזה הכל
ואבא שלך רזה מאוד? כי אלה שיש להם יתר פעילות בדר"כ מרזים נורא ובכל זאת עם תאבון..

אצלי זה לא עבר בתורשה,אני הראשונה שיש לה את זה.
וכן זה די מבאס כי יכול להיות שאעביר את זה,ויכול להיות שגם לא..
אבל כל עוד יש לזה טיפול- הכל בסדר.
אופנה >>
לצפיה ב-'חח האמתי שלדעתי זה בכלל לא נורא.'
חח האמתי שלדעתי זה בכלל לא נורא.
25/10/2007 | 15:13
4
2
קראתי על המחלה הזאתי (אשכול מדע ורפואה וזה...) ואני מכירה אותה הרבה מהמשפחה ואחותי כבר רגילה לגמרי.
אבל תחשבי מה זה ללמד ילדה בת 4 לקחת כדור, בכל אופן הרופאה צודקת, והלוואי שאלו יהייו הצרות שלך

ולא חח, אבא שלי לא רזה יותר מדי, כאילו הוא במשקל תקין.
וכמו שאמרת, יש טיפול, וגם אם תעבירי זה לא אמור להיות שינוי משמעותי.
אבל אני ממליצה לך בעתיד הרחוק יש לציין חח לבדוק את הילדים שלך...גם אצלנו זה ככה כל שנה אני בודקת אם יש לי בעיה בבלוטה כי אצלנו זה מאוד תורשתי

קיצר, חפרתי והבעיה בבלוטה - אפשר להתגבר עליה:].
אופנה >>
לצפיה ב-'נכון(:'
נכון(:
25/10/2007 | 15:17
3
וכן לילדה בת 4 זה די נוראי...אבל גם על זה מתגברים...
ובטוח שאני אבדוק את הילדים שלי[כשיהיו] כי זה יכול לעבור...
וזה באמת לא כזה נורא..
אני בהתחלה הייתי נורא היסטרית והכל,אבל כבר התגברתי על זה והבנתי שזה לא סוף העולם. יש דברים הרבה יותר גרועים...

אופנה >>
לצפיה ב-'זה נראה לך כמו מחלה?'
זה נראה לך כמו מחלה?
26/10/2007 | 03:00
2
2
זה כולה בלוטה שללא גירוי נכון של הכדורים, לא פועלת נכון לגורמת לתופעות של עייפות, סחרחורות, בחילות וכל מיני דברים..
אבל לא הייתי מגדירה את זה כמחלה.
אופנה >>
לצפיה ב-'לא משנה איך קראתי לזה.. לדעתי לפחות.'
לא משנה איך קראתי לזה.. לדעתי לפחות.
26/10/2007 | 12:20
2
אני בדעה שלך, לא לנפח את זה יותר מדי.
[:
אופנה >>
לצפיה ב-'אממ.אבל זה עדיין נקרא מחלה אוטו אימונית.'
אממ.אבל זה עדיין נקרא מחלה אוטו אימונית.
27/10/2007 | 02:09
2
סוג של מחלה.גם אם היא פשוטה,זה עדיין נקרא מחלה.כל עוד יש לזה טיפול קבוע וכו'..
מחלה של תת פעילות של בלוטת התריס[או בשמה הארוך והמעצבן היפורתאיזירירםרםרם משהו כזה]
אופנה >>
לצפיה ב-''
24/10/2007 | 16:00
3
5
קודם כל, תודה שרשמת את זה
את כותבת ממש יפה!

אני לא אגיד שהייתי אנורקסית, אבל בהחלט הייתה לי הפרעת אכילה, ואני חייבת להגיד שהקטע הזה ממש עורר אותי.
זה ידוע שאנורקסיה זה מסוכן ויכול להרוג, אבל תמיד שאני קוראת סיפורים אישיים כאלה של אנשים זה מעורר אותי ומראה לי עד כמה זה לא שווה את זה..

הלוואי שאידיאל היופי הזה ישתנה מתישהו.. אם לא בשבילנו אז לפחות בשביל הדורות הבאים
אופנה >>
לצפיה ב-'בעע רשמתי בערך 7 פעמים'
בעע רשמתי בערך 7 פעמים
24/10/2007 | 16:02
2
2
"מעורר"

אל תתיחסו
אופנה >>
לצפיה ב-' שנעבור על סדר המספרים מ1 עד 10?'
שנעבור על סדר המספרים מ1 עד 10?
24/10/2007 | 22:41
1
2
חחח. סתם
אופנה >>
לצפיה ב-''
25/10/2007 | 11:13
לצפיה ב-'צודקת מאוד, כמובן'
צודקת מאוד, כמובן
24/10/2007 | 16:46
3
את כותבת מאוד יפה ולעניין.
לא יותר מדי ומאוד נקודתי וספציפי.

בקיצור, אני מסכימה, ואני מקווה שאנשים ייקחו את זה לתשומת ליבם.
אופנה >>
לצפיה ב-'אל תשכחי נקודה אחת,'
אל תשכחי נקודה אחת,
24/10/2007 | 17:50
2
8
אנורקסיה הייתה מחלה בכלל לא מוכרת. המוות של קארן קרפנטר בעצם העלה את המודעות, ורק אז הבינו שבעצם טיפול באנורקסיה זה לא לדחוף לחולה אוכל כדי שהיא תשמין...
העניין הוא שגם אנורקסיות הן בחורות שחולות במחלה, לא כל בחורה שעושה דיאטת כסאח [גם אם היא לא כוללת קלוריות] היא חולת אנורקסיה.
[דודה שלי, בת 50 היום, הייתה אנורקסית בגיל 19. אני לא יודע אם זה בגלל הטיפולים של אז או שזה פשוט ככה- אבל המחשבה שלי היא עדיין מחשבה של אנורקסית]
אופנה >>
לצפיה ב-'בשורה השלישית, בלי ה'גם' הזה '
בשורה השלישית, בלי ה'גם' הזה
24/10/2007 | 17:53
1
לצפיה ב-'אני לא חושבת ששכחתי את הנקודה הזו'
אני לא חושבת ששכחתי את הנקודה הזו
25/10/2007 | 04:30
5
כנראה לא קראת כמו שצריך, אפילו ציינתי את זה דיי בהתחלה.

וכן, קארן קארפנטר היתה הPOSTER CHILD של אנורקסיה.
אופנה >>
לצפיה ב-'יוצאת מהמחבוא, בתור אנורקסית לשעבר.'
יוצאת מהמחבוא, בתור אנורקסית לשעבר.
24/10/2007 | 18:01
4
17
כך אני מאמינה, שהרי אני עדיין מוגדרת כחולת אנורקסיה, או בעלת הפרעת אכילה. אז, סיפור חיי בקצרה? לפני כחצי שנה השלתי ממשקלי 15 קילוגרמים: 40 קג` כחושים על המשקל, על מאה שבעים ושישה סנטימטרים. קרסתי, לא עמדתי על הרגליים, נסחבתי על גב אמי לשירותים, והכל? הכל על מנת שחלילה לא אחזור למשקל הבריא שהייתי בו. הכל התחיל מחוסר זמן באכילה והמשיך בעקבות מחמאה מזרים-קרובים על שיפור במראי. תמיד הייתי רזה, אבל פתאום... פתאום זה היה מיוחד. בקצרה, בלי לזיין את עיני כולן פה, הבראתי. בערך. חזרתי למשקל 50 ומשהו, אבל הפחד עדיין..
אופנה >>
לצפיה ב-'תיקון טעות הקלדה:'
תיקון טעות הקלדה:
24/10/2007 | 18:07
1
7
לפני שנה וחצי (!). בכל אופן, הפחד מהשמנה עדיין שם: ארוחה אחת ביום, וגם זה בקושי. קלוריה ועוד קלוריה יוצרות מתכון לאסון, לא מרשם לחיים. עם זאת, חזרתי לחיים. האנרגיה אט-אט שבה, כמעט שנתיים אחרי, ובתקווה אצא מזה, אפילו שהתשוקה שלי היא לחזור לחולשה. לא לחיטוב, אלא למוות שמתגלם כשלד עם עיניים בוכיות ותווית גדולה שמאייתת `אישפוז קליני`. הפואנטה היא, שכן ניתן להבריא. קשה, מאוד, אבל אפשרי. בין אם את חושקת במידות של בר רפאלי, ובין אם כל מספר מעל 35 מכניס אותך לפאזה התאבדותית מסוכנת. בנות, אתן חזקות, ואני איתכן !
אופנה >>
לצפיה ב-'זו בדיוק היתה הנקודה של המאמר הזה'
זו בדיוק היתה הנקודה של המאמר הזה
25/10/2007 | 04:28
6
אני אזרוק לאוויר מספר ממש בפירגון, שלפחות 98 אחוז מבנות הפורום לא יודעות מה זה ולא מכירות את ה'כאב', ה'דכאון', 'חוסר האונים', הכמיהה לשליטה, הרצון למות ובגדול ההפרעה הנפשית - שהם המרכיבים העיקריים של אנורקסיה.

רובן סתם רוצות להיות רזות כדי שהסקיני יהיה עליהן יותר יפה עם נעלי הבובה ושהטוניקה במידה XS תיראה כאילו היא שק עליהן.

בגלל זה אני לא חושבת שצריך להכניס ראש בריא למיטה חולה.

בסופו של דבר, כשהן יבינו (וזה לא סוד) שלא לאכול - זו הדרך הכי מהירה לירידה במשקל ויאמצו את זה לחיקן, יראו תוצאות במהירות וירגישו טוב עם עצמן - יהיה להן קשה לצאת מזה. כי כשהן יחזרו לאכול הן ישמינו פי כמה (הרעבה מכניסה את הגוף לשוק. כך שבפעם הבאה שהן יאכלו משהו, הגוף ישמור על יותר אחוזי שומן ולא יפרק אותם על מנת להתקיים ולשרוד) ואז הן נכנסות למצב שבשביל להמשיך לרדת הדרך היחידה היא בכלל לא לאכול. משם הדרך למעגל הקסמים והדכאונות והשדים מאוד קצרה.
כי ברגע שהראש מתעסק רק בזה, ומתחילה אובססיה של שליטה עצמית ומלחמה נגד אוכל - זה לא משנה מי היתה לפני כל זה יותר או פחות אבנורמלית מהשניה. כולן באותה הסירה.

בגלל זה אני אגיד, שאם בנות שואפות לרזות - לפחות תעשו את זה בדרך הבריאה. של שינוי הרגלי אכילה ויותר ספורט, זה הכל.
זה אמנם ייקח יותר זמן - אבל אתן תגיעו לשם בדרך הבטוחה, בלי לוותר על האושר והשמחה שלכן. ובעצם תמשיכו לחיות.

כי אנורקסיות הן פשוט מתות בגוף ~כמעט~ חי.
אופנה >>
לצפיה ב-'כמובן, מופנה לאלו ששוקעות.'
כמובן, מופנה לאלו ששוקעות.
24/10/2007 | 18:10
2
לצפיה ב-'מאחלת לך החלמה שלמה ומהירה'
מאחלת לך החלמה שלמה ומהירה
24/10/2007 | 18:13
2
אמנם לא הגעתי למצב כזה, אבל אני מאוד מזדהה איתך ומבינה אותך

המחלה הזו כ"כ מפחידה
אופנה >>
לצפיה ב-' צודקת לגמרי'
צודקת לגמרי
24/10/2007 | 18:09
2
תודה על ההשקעה
אופנה >>
לצפיה ב-'SAY NO MORE'
SAY NO MORE
24/10/2007 | 18:28
1
לצפיה ב-' ועוד משהו'
ועוד משהו
24/10/2007 | 20:17
16
11
אני חושבת שצריך השמיד את המחמאה "רזית"

רצית זו לא מחמאה, זה ציון של משהו שקרה
כמו "צבעת את השער" או "הסתפרת"

ממתי בדיוק העובדה שמישהי רזתה הופכת את זה ישר למחמאה
יש בנות שרזו, וזה נראה כ"ך רע עליהן...
שהן היו כ"ך יפות שהן היו במשקל תקין.

הייתי בסדר גמור לפני שנה, משקל תקין וממש ממש לא שמנה( הייתי רזה^^ זה רק להסבר^^)
ירדתי בין 3 ל 4 קילו, למה? שינוי בדרך חיים והוספת ספורט(שאני ממש מתה על זה)
ישר מהחדר כושר התאימו לי תפריט, הדבר הראשון שעלה לי בראש היה "מי היא שתגיד לי מה לאכול וכמה?" מה שהיה שם אולי אוכל בריא, אבל זה נראה כמו משטר רעב.
אז אחרי ה 4 קילו האלו התחלתי לקבל תגובות הנ"ל של "רזית" וכולם כזו התפעלות(ולומר תאמת? אין לי מושג קלוש איך הם שמו לב)
והיו תשובות של " יש לי תמונה שלה מאז, תראה כמה היא רזתה"
ואני "קיבינימט, מעולם לא הייתי שמנה"
אנשים כ"ך סוגדים להורדה במשקל, שאפילו אנשים רזים מרזים זה נהיה כזה אישיו,
הם חושבים שהם מחמיאים לי
אבל אני חושבת שזה פאטתי.
על כל "רזית"  שקיבלתי הבאתי להם חיוך מזוייף והמשכתי בחיי,
אני לא אגיד להם תודה, כי אני לא מודה להם על זה

רזית זה לא מחמאה, יש אנשים שנראים מגעיל שהם רזים
ורוב האנשים נראים יפים שהם נורמאלים.
אופנה >>
לצפיה ב-'למה 'רזית' לא מחמאה?'
למה 'רזית' לא מחמאה?
24/10/2007 | 22:01
1
17
אפילו שבד"כ מתכוונים יותר ל'התחטבת' מרזית, כי בתכלס, 'רזית' זה עניין של מספר ולא של מראה...
אני אישית אקבל 'רזית' כמחמאה. אז למה 'להשמיד'?
אופנה >>
לצפיה ב-'כי אולי'
כי אולי
24/10/2007 | 23:35
7
בחורה ששוקלת 30 קילו לא צריכה לרזות!

טוב נמאס לי.
אופנה >>
לצפיה ב-' מה זה קשור?'
מה זה קשור?
24/10/2007 | 22:37
8
9
המון אנשים שמנים או בעלי עודף משקל יורדים במשקל, מרזים וזו בהחלט מחמאה מאחר שכעת הם נראים טוב יותר. יש אנשים שמנמנים מעט שכשהם יורדים במשקל רואים את היופי שלהם, ו"רזית" זו בהחלט מחמאה שאין צורך לפסול אותה.

כמובן שאם אומרים למישהי רזה באופן חולני שהיא רזתה, זה רק יעודד אותה להמשיך ואת זה יש לפסול.
אופנה >>
לצפיה ב-''
24/10/2007 | 22:57
3
דיי כבר אם כל השיחות האלה, מיצנו כ'כ |:
מאמר  טוב
אופנה >>
לצפיה ב-'התכוונתי....'
התכוונתי....
24/10/2007 | 23:05
3
5
"רזית זה יפה לך" יכול להיות דבר מקסים,
אבל בעיקרון גם "שמנת זה יפה לך" יש אנשים שנראים רע שה רזים.

אבל  רוב האנשים נראים דיי אותו דבר שהם רזים
והמחמאה היא רק באה על העובדה של ההורדה במשקל, אפילו אם נגיד הוא רע,

הרבה בנות אנורקסיות המשיכו להרזות כי כולם אמרו להם שזה יפה שהם רזו,
אפילו שזה נהיה מבחיל,
כי ההרזיה זה לא מה שמחמיאים עליו, אלא העובדה שאת יותר רזה,
לטוב ולרע
וזה נראה לכולם שכל מצב שמרזים הוא יותר טוב.
אופנה >>
לצפיה ב-'לא לגמרי נכון!'
לא לגמרי נכון!
25/10/2007 | 00:55
2
לפני שנתיים, כשהייתי בכיתה ט' ירדתי המון במשקל בגלל בעייה רפואית, ובוא נגיד, שמחמאות זה הדבר האחרון שקיבלתי!

לעומת זאת, אחרי דיאטת השמנה ארוכה ומפרכת, שנה שעברה הגעתי למשקל תקין ולא הפסיקו להחמיא לי!
אשכרה אמרו לי- יווו מזה יפה לך שהשמנת!

ובלי קשר, אני יכולה להגיד לכם  שבתקופה ששקלתי מעט מאוד (הכי קצת 37 על מטר שישים) הרגשתי הכי חרא בעולם, ונראיתי נורא, והכי נורא זה איך שגם אז כולם חיפשו בעיות ושיהיה להם על מה לדבר, והתחילו להגיד "יוו ראיתם אותה?? היא לא אוכלת כלום!"
שבכלל הבעיה שלי הייתה אחרת לגמרי..

כל התקופה הארוכה הזאת הייתה ממש לא נעימה..אז עדיף לברר עובדות לפני שמתחילים לדבר, סתם שתדעו. :(
אופנה >>
לצפיה ב-'הבנתי אותך,'
הבנתי אותך,
25/10/2007 | 13:12
1
4
"רזית" בתור מחמאה יש לבדוק כל מקרה לגופו.

לי למשל כשאומרים "רזית" -מתכוונים שאני נראית חיוורת וחלשה.
ודווקא בשבועיים האחרון אני שומעת "השמנת" שהכוונה אצלי- שאני נראית בריאה יותר.
כי במבט כללי לא ממש השמנתי, וגם המשקל שלי עדיין נמוך אבל השמנתי קצת בצורה יפה.

לא משהו שהתכוונתי לעשות, פשוט ככה יצא בגלל התיאבון שלי אז בכיף שיהיה.
אופנה >>
לצפיה ב-'ב-ד-י-ו-ק!!'
ב-ד-י-ו-ק!!
25/10/2007 | 19:48
2
התכוונתי שיש אנשים  מחמיאים על העובדה שרזית, בלי קשר ם יפה לך או לא,
(בד"כ גם בגלל שהם עסוקים כל היום בדבר הזה)

וזו לעצמה לא מחמאה, רק אם זה באמת יפה לך או נראה עלייך בריא  וטוב
אופנה >>
לצפיה ב-'אבל למה החלטת'
אבל למה החלטת
26/10/2007 | 12:06
2
5
שפתאום רואים את היופי שלהם? כשהם היו שמנים לא ראו שהם יפים? עצם ההרזיה עשתה אותם יפים פתאום?
אופנה >>
לצפיה ב-' לא 'פתאום''
לא 'פתאום'
26/10/2007 | 12:14
5
כשאדם מרזה, עצמות הלחיים שלו בולטות יותר, השומן נעלם (את באמת חושבת שסנטר 'כפול' זה יפה?) ואפשר לראות את היופי של הבנאדם. כן, בני אדם הרבה יותר יפים כשהם רזים (שוב, לא במידה חולנית) מאשר כשהם שמנים. חוץ מזה, אני חושבת ששומן זה מכוער (כשהוא לא בפרופורציות).
אופנה >>
לצפיה ב-'בד"כ שאדם שמן מרזה רואים את היופי'
בד"כ שאדם שמן מרזה רואים את היופי
27/10/2007 | 23:10
3
שלו יותר.
יש לי חברה מאוד יפה שרזתה מאוד בזמן האחרון ועכשיו היופי שלה יותר בולט. זה כמעט תמיד ככה.
אופנה >>
לצפיה ב-'יש אנשים שאת המילה רזית צריכים לקבל כמחמאה.'
יש אנשים שאת המילה רזית צריכים לקבל כמחמאה.
24/10/2007 | 23:01
2
5
אחרי הרבה מאמצים  שאנשים עושים כדי לרדת במשקל (בצורה נכונה אני מתכוונת), זה יהייה נעים מאוד לשמוע, "רזית", אחרי כל מה שהשקעת, אתה מצליח,יש תוצאות ואנשים שמים לב לזה.
אופנה >>
לצפיה ב-'קחי הודעה למעלה^^'
קחי הודעה למעלה^^
24/10/2007 | 23:06
1
2
ובכל מקרה, אנשים שמים לב על קילו שמורידים
אני נשבעת, שאין לי מושג איך

אופנה >>
לצפיה ב-'*קראי'
*קראי
24/10/2007 | 23:06
1
לצפיה ב-'את חייה באיזה סרט הא.'
את חייה באיזה סרט הא.
25/10/2007 | 07:36
1
7
להשמיד?
יפים שהם נורמאלים?
מישהי רזה שתשמין למידה 28 בשביל העיקרון תראה זוועה.
אופנה >>
לצפיה ב-'חחח את חיה בסרט מוחלט'
חחח את חיה בסרט מוחלט
25/10/2007 | 13:58
6
ונראה לי דיברתי על מידות אמריקאיות...(או שטעיתי בהן נו הבנתן תעיקרון)
אז זה שונה...

תקראי את ההודעה  ראשית,
להרזות כאופנה זה לא שווה את זה!

ויש אנשים נורמאלים שהם יותר יפים מרזים

נגיד נועה תשבי, היא נורמאלית והיא כזו סקסית, שאף דוגמנית שחיפה לא תעלה עליה
(יש דוגמניות רזות סקסיות, אבל רק אם פרופורציה נורמאלית...)

אבל אין בעולם הנה אנורקסית יותר סקסית מנעה תשבי,
או מסקרלט ג'והנסון
וכו'
אופנה >>
לצפיה ב-''
25/10/2007 | 01:02
3
וואו.
את פשוט כותבת נהדר!

זה מדהים איך שלפעמים המודעות לאנורקסיה יכולה להוביל נערות צעירות להגיע לאנורקסיה בעצמן.
מצד אחד מנסים לחשוף את הצד המכוער שבאנורקסיה,אבל דווקא זה מושך בנות להגיע לזה..

בדוגרי,מי מאיתנו לא רוצה להיות רזה ?
הכי רזון זה דבר יפה.אי אפשר להתווכח על זה.
אבל אי אפשר לעשות דיאטת כאסח ולהוריד 5 קילו ולחזור לאכול רגיל..המשקל עולה בחזרה..
כמו שדיאטה ואכילה נכונה צריכה להיות אורך חיים..גם אם האנורקסיה הופכת לאורך חיים.

זה מזעזע.

אני אומרת אם כבר להרזות [ואני מאוד בעד,כי יש אנשים שבאמת צריכים להרזות.בשביל הבריאות שלהם.בשביל ההרגשה שלהם כלפיי עצמם.] אז שכבר יעשו את זה באופן בריא.עם ספורט ואכילה נכונה.

וואי ממש חפרתי.
בכל מקרה,מה שכתבת נורא מתאים לפורום לדעתי,והיה ממש לעניין ויפה.
כל הכבוד !
אופנה >>
לצפיה ב-''
25/10/2007 | 12:10
1
את כותבת ממש יפה.

100 בחיבור, בדוק!
אופנה >>
לצפיה ב-'די כבר עם זה.'
די כבר עם זה.
25/10/2007 | 21:32
21
13
זה כלכך נושא נטחן,
ועל סתם.
בסופו של דבר כל אחת עושה מה שהיא רוצה, וכמה שתכתבו על זה, זה לא יזיז כלום.
מי שבתוך זה, לא תקרא את זה ותצא מהאנורקסיה, היא רק תתחזק עוד ועוד.

למה אתן כלכך מוטרדות מזה? למה כלכך אכפת לכן מה אחרות רוצות?
אם זה מגעיל אתכן, אז אל תכנסו לזה, אבל אין לכן זכות להחליט על אחרות. (או לנסות)
אופנה >>
לצפיה ב-'אכפת לנו'
אכפת לנו
25/10/2007 | 21:43
7
אכפת לנו כי זה לא נושא רחוק מאיתנו..
זה לא משהו שקורה באיזו פלנטה אחרת.זה פה.זה כאן.
אחת החברות הכי קרובות שלי היא אנורקסית,וגם הכרתי מישהי בולמית .. כשזה קורה לאנשים שקרובים אלייך ריגשית זה מקבל צורה שונה לחלוטין מאנשים זרים .. למרות שגם זה גורם לי להרגיש רע. מדובר פה בבני אדם.
וזו תופעה שצריך לעצור.
זה אמנם עוד טרנד כמו שפעם כולם היו חותכים ורידים בשביל הקטע..
וצריך לעצור את זה.ואולי המועדעות לאנורקסיה לא תשפיע ישירות על הבנות הללו אבל תפקח לאנשים שמסביבם את העיניים.
להראות שזה משהו לא טוב.המון פעמים מפרסמים תמונות של נשים אנורקסיות בעלות מראה כחוש ומכוער-כדי להראות שזה לא יפה.כדי להוציא את זה מה"מודה".

מקווה שהבהרתי את כוונתי בלי לטחון יותר מידי.
אופנה >>
לצפיה ב-'כמו שהגבתי ל'אנורקסית לשעבר' בשרשור הזה'
כמו שהגבתי ל'אנורקסית לשעבר' בשרשור הזה
26/10/2007 | 05:49
5
אם את אנורקסית - יש פורומים מומחים שיעזרו\יתנו תמיכה כי הם מוסמכים.
אני לא מנסה להשפיע על אנורקסיות. אני לא מוסמכת.

אני מנסה לעורר פה את הבנות שאוטוטו נכנסות למשטר חסה ודיאטת כסאח רק כי זה טרנדי.
לא כי באמת יש להן הפרעות נפשיות.
וכמו שראית - באמת הכנסתי כמה בנות מהפורום לפרופורציות.
ואפילו אם לא בנות מהפורום,
העיקר שזה עזר לפחות לבחורה אחת, שאולי קראה את השירשור הזה ביום רע שלה שבדיוק בו היא החליטה להתחיל להרעיב את עצמה, ואולי פתחתי לה את העיניים... זה שווה את כל השרשור הזה.

אז אל תגידי שזה סתם.

אופנה >>
לצפיה ב-'לפי ההודעה שלך חשדתי'
לפי ההודעה שלך חשדתי
26/10/2007 | 05:52
5
7
אבל דרך החתימה השתכנעתי

את ודאי אנורקסית או שואפת להיות.

אז דרך צלחה.
אופנה >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה איך את מעיזה לאבחן אותה'
אני לא מבינה איך את מעיזה לאבחן אותה
26/10/2007 | 15:22
2
5
כאנורקסית?!

זה ממש לא לעיניין =/..
אופנה >>
לצפיה ב-'לא אבחנתי'
לא אבחנתי
26/10/2007 | 17:45
1
5
אלא הסקתי

או שהיא כן, או שהיא שואפת להיות

ומה זה איך אני מעזה? היא לא בדיוק מסתירה את זה....
אופנה >>
לצפיה ב-'היא לא אמרה דהיא אנורקסית'
היא לא אמרה דהיא אנורקסית
26/10/2007 | 19:28
2
לצפיה ב-'אני לא אגיב לזה.'
אני לא אגיב לזה.
26/10/2007 | 21:40
1
5
אני רק אומר;
מה בדיוק את מבינה מהחתימה?
את לא יודעת כלום עליי, או על החתימה שלי.
אופנה >>
לצפיה ב-'המגננה שנכנסת אליה'
המגננה שנכנסת אליה
26/10/2007 | 23:14
5
כאילו אני מפנה אלייך אצבע מאשימה וכל המאמר הזה נכתב לכבודך, בעצם אמרה הכל...

כל אחד בוחר את דרך החיים שלו, אבל יש כאן המון שלא בוחרות והן סה"כ הולכות אחר העדר...
אם את בחרת וטוב לך - אז אני שמחה בשבילך.

עזבי, אל תגיבי לי יותר.
זה שירשור אנטי-אנה, אני לא רוצה שהוא יתפתח לפרו-אנה.
אופנה >>
לצפיה ב-'מה את פוסטמה?'
מה את פוסטמה?
26/10/2007 | 19:56
5
מישהו החליט כאן על אחרת?
סבבה, נטחן, אבל אללאיסטור...
אופנה >>
לצפיה ב-'זה כמו שבחיים לא תפתחו שירשור שהנושא שלו יהיה'
זה כמו שבחיים לא תפתחו שירשור שהנושא שלו יהיה
26/10/2007 | 21:38
11
8
השמנה קיצונית, שזה אפילו יותר מסוכן.
זה כמו שאם תראו שמן ברחוב לא תגידו 'אלוהים, למה הוא כלכך אטום?'

וכדאי שתפנימו את זה, אין דבר כזה מישהי שיוצאת מאנורקסיה או מישהי שנכנסת לאנורקסיה,
כי אנורקסיה היא לא רק מחלה, היא דרך חיים, השקפת עולם.
אופנה >>
לצפיה ב-'אבל אנורקסיה זה נפוץ יותר מהשמנה קיצונית'
אבל אנורקסיה זה נפוץ יותר מהשמנה קיצונית
26/10/2007 | 21:43
10
8
לצפיה ב-'כל כך לא נכון!'
כל כך לא נכון!
27/10/2007 | 00:23
2
לצפיה ב-'כלכך כלכך לא נכון.'
כלכך כלכך לא נכון.
27/10/2007 | 08:00
8
4
במיוחד בזמן האחרון,
לפני 10-20 שנה, זה היה ממש נדיר לראות אנשים או ילדים שמנים,
עכשיו יש המון ילדים קטנים שמנים, ומלא מבוגרים.

יותר קל לך להגיד על מישהי רזה שהיא אנורקסית, מאשר להגיד על מישהו שמן שהוא שמן ברמה קיצונית,
כי התרגלנו לאנשים שמנים,
אולי חצי מהאנשים שאני מכירה הם שמנים, רבע מהם, שמנים קיצונית אני מניחה.
ומספיק שהBMI שלך יהיה 30+- זה חוסף אותך לסכנות.
והסכנות של השמנה קיצונית הן בהרבה יותר קטלניות מאנורקסיה.
אופנה >>
לצפיה ב-'אז את כנראה לא יודעת מה זה השמנה קיצונית.'
אז את כנראה לא יודעת מה זה השמנה קיצונית.
27/10/2007 | 09:04
7
5
לצפיה ב-'ואת כנראה לא יודעת שאנורקסיה לא מסתכמת'
ואת כנראה לא יודעת שאנורקסיה לא מסתכמת
27/10/2007 | 10:41
5
6
רק במשקל נמוך.
אופנה >>
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
27/10/2007 | 11:03
3
2
לצפיה ב-'יש המון קשר.'
יש המון קשר.
27/10/2007 | 11:48
1
4
אנורקסיה זה לא רק להיות בBMI נמוך מ18.
אופנה >>
לצפיה ב-'אני יודעת.'
אני יודעת.
27/10/2007 | 12:24
4
הכוונה שלי הייתה באיזה הקשר היא אמרה את זה.
אופנה >>
לצפיה ב-'הכוונה היא..'
הכוונה היא..
27/10/2007 | 14:11
4
שאת מייחסת השמנה קיצונית לאנורקסיה כאשר אנורקסיה זה לא רק רזון קיצוני אלא הפרעה נפשית, ובדומה לאנורקסיה לעתים קרובות גם השמנה קיצונית היא הפרעה נפשית.
כשמדובר בהשמנה קיצונית ואנורקסיה שמגיעה לרזון מאוד קיצוני אני חושבת שהם נפוצים באותה מידה.
אבל כשאנורקסיה לא מגיעה לממדים כאלה וגם ההשמנה לא היא ממש לא יותר נפוצה.. יש הרבה אנשים שמנים שלא מגיעים לקיצוניות וככה גם אנשים אנורקסטים.
זה פשוט תלוי למה משווים את זה כי לא כל אנורקסית שוקלת 30 קילו ולא כל איש שמן מגיעה ל200 קילו... אנורקסיות יכולות לבוא גם ב60 קילו או בכל משקל אחר

מקווה שהבנת למה התכוונתי..
אופנה >>
לצפיה ב-'אנורקסיה זה בראש,'
אנורקסיה זה בראש,
28/10/2007 | 01:17
4
זו מחלה פסיכולוגית.
מישהי יכולה לשקול 50+ ולהיות אנורקסית.
חוצמזה, יש בנות ששוקלות בסביבות ה30 והן -לא- אנורקסיות אלא פשוט ככה הגוף שלהן בנוי,
ואנשים עדיין לא מבינים שאי אפשר להפנות אצבע למי שרזה וישר להגיד אנורקסית. אנורקסיה מחלה פסיכולוגית נקודה.
תמה החפירה הקטנה שלי.
אופנה >>
לצפיה ב-'תאמיני לי שאני יודעת בהרבה יותר טוב ממך.'
תאמיני לי שאני יודעת בהרבה יותר טוב ממך.
27/10/2007 | 11:47
5
(דווקא נראה שאת לא כלכך מבינה במשקל..)

כי כשאת מגיעה עד למצב שהBMI של הוא 35, את יודעת המון על השמנה קיצונית,
כי כשאת נמצאת בבית חולים במחלקה פסיכיאטריית לילדים בעינייני משקל, את יודעת מה זה.
וכן, הייתי מוקפת המון פעמים באנורקסיות, זה לא שזה רחוק ממני.
אני לא אפרט לך עוד, כי זה חיים אישיים שלי,
אני רק אגיד לך, שכל החיים שלי סבבו סביב המשקל שלי, שעכשיו יורד ויורד, ועוד יירד.

אז אל תסיקו שאני אנורקסית או אחת שלא יודעת על השמנה קיצונית.
אופנה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ