אירוח ד"ר רודה מילר, שבת, 16.00

Sadetsky

New member
שאלה לד"ר רודה מילר

המחקר האישי שלי לא הספיק לי. הרחבתי אותו לפרוייקט שיחזור חייה של עיירה שלמה בבסרביה BESSARABIA (התיישבות חקלאית יהודית בשם BRICHEVA). זה תהליך ארוך וסיזיפי אבל מהנה ALL THE SAME. ההתיישבות היתה מרכז מרכז חקלאי תוסס שעסק ביצוא לכל העולם, מרכז דתי ציוני נלהב שתרם רבות לרכישת אדמות קק"ל בישראל ונציגיו הקימו נציגויות (שנעלמו עם הזמן) בניו יורק ובדרום אמריקה. היא נחשבה לאחת הגדולות בבסרביה ולמרות זאת אינה מוזכרת כמעט בשום מקום. עד היום לא נתקלתי ברישומי ארכיב במאגרי המידע הגיניאולוגים (מלבד רשימות שתרמתי ל-JEWISHGEN), והתיסכול גדול. שאלה: יש לי תכנית עבודה, 8 זרועות (שלי...
), אבל רק ראש אחד. האם יש גוף כלשהו אשר יוכל לסייע כמלווה/פטרון /בעל משאבים? האם תוכלי לסייע לי ביצירת קשרים למטרה זו? אני מוכנה לפרט יותר אם וכאשר יעלה הצורך. כאן פרשתי רק את המינימום כדי לא להכביד. תודה, עיינה

friend9

New member
כמה ספרים

אינני זוכר אם שלחתי לך. הנה כמה ספרים שעוסקים ביהודי בריצ'בה: אקרמן ועיירות המחוז :ספר עדות וזכרון /מרכז המערכת ניסן אמתי. 1983. ההתישבות החקלאית היהודית בבסרביה (1837-1941) :באספקלריה ... / יוסף מזור. 2000. חקלאים יהודים בגולה: ההתיישבות החקלאית היהודית בבסרביה ... / / יוסף מזור. 2006. על אדמת ביסראביה :דברי מחקר, זכרונות, רשימות, תעודות ו... / ק. א. ברתיני. 1963-1959.

מי שמחלל שבת

זקוק נואשות למציאת שורשיו היהודיים. אחרת איך ידע שהוא יהודי?

סליחה שהעניין אל הובהר קודם לכן

האירוח נקבע לשעה שנקבע בגלל אילוצי המתארחת, ולאור העובדה שזמן קצר אחרי סיומו היא חוזרת לארצה. ארנון

EllaBa

New member
ד"ר רודה מילר - איתור נשים

כיצד אוכל לאתר את בת דודתי אשר קרוב לוודאי שינתה את שם משפחתה. שמה: Barbara JACOBSEN, בשנת 1963 היא גרה ב-Highwood Drive, Dumont New Jersey (הכתובת המדוייקת נמצאת בידי). כן ידוע לי תאריך לידתה המדוייק יוני 1947 (השמטתי יום). שם אביה: Julius שם אימה: Rose. ההורים התגרשו בשנת 1965. יוליוס נולד בניו יורק בשנת 1919 או 1918 ושם אביו היה Abraham JACOBSON . לברברה היה אח Ricky אשר נולד בסביבות 1943. הקשר בינינו נותק בסביבות 1971. תודה מראש, אלה

nitzoops

New member
שבת שלום לד"ר מילר

בשנת 1885 כנראה התפצלה משפחתו של אבי סבי. האם פרידל קרמר וחמישה מששת ילדיה "עלו" לארץ ישראל, ואילו בעלה ישעיהו קרמר ובנו בכורו אלחנן היגרו לארה"ב.ישעיהו שינה את שמו ל- SIMON והתגורר בפנסילבניה עד פטירתו ב-1913 . קרובי משפחה איתרו את קיברו בהריסבורג פנסילבניה והצלחתי לשים את ידי על תעודת הפטירה שלו. על המצבה ובתעודת הפטירה אין איזכור כלשהו לבנו אלחנן. אין רישום של מי משניהם באליס אילנד ומכיוון שישעיהו שינה את שמו לשם אמריקאי סביר שכך עשה גם בנו אלחנן אך אין לי מושג לאיזה שם. היו שמועות במשפחה לפני כשלושים שנה שלאלחנן היו 10 ילדים, אך המקור לשמועות, קרובת משפחה שחיה בניו יורק, נפטרה ולא הצלחתי לקבל קצה חוט.ישעיהו נולד ב-1849 ובנו נולד ב- 1873 ושניהם היגרו מהעיירה פושלוטס בליטא. האם יש לך רעיון כלשהו למציאת עיקבותיו של אלחנן? אם השמועות נכונות אז משפחה של 10 ילדים בתחילת המאה ה-20 יכולה להיות ענף גדול מאד של קרובי משפחה בימים אלה.

z a h a v i

New member
משפחת רוזנצוויג בארה"ב

שלום, ד"ר מילר. מדובר באחד מענפי משפחת רוזנצוויג שהיגר לארה"ב ואין קשר עמם. - ישראל רוזנצוויג, בן משה ורוזה רוזנצוויג, נולד בקהיר מצרים 1909, בגיל 18 1927 היגר לארה"ב דרך נאפולי לניו-יורק, מצאתי באתר Ancestry את שמו ברשימת הנוסעים בתאריך 28.9.1927 שם האוניה לא קריא יתכן: , BIANGAMANO בשנים הראשונות התגורר בניו-יורק, יתכן ועבר לניו-ג'רזי, נשא לאישה את לי LEE, אלמנה או גרושה עם בן בשם ברי BARRY נולדו להם שלושה ילדים, לורי, מיצ'ל ורוני, ישראל עסק בפרוונות, נפטר כפי הנראה בין , 1969-1970,לא הצלחתי למצוא מידע עליו בביטוח הלאומי האמריקאי, מנסה לאתר את צאצאיו של ישראל ללא כל הצלחה.(מצרף רשימת הנוסעים ובה שמו). תודה על כל עזרה, הכוונה, אלי.

Ohle74

New member
מידע על בני משפחה בארה"ב

לד"ר מילר שלום וברוכה הבאה, אני מחפש מידע על מספר קרובים שהיגרו לארה"ב, כל עזרה תסייע. כיוון שהמידע שיש לי הוא חלקי מאוד, עד היום לא מצאתי את המשפחות המדויקות. אני מחפש את צאצאי Bertha Mantel ו-Lea Dan אני מניח שלאה היא בתה של ברתה כיוון שיש לי תמונה שחתומה מאחור L.D. ,המצולמים הם כנראה לאה ושני בניה הצעירים בשנות הארבעים (אך יתכן שהמצב הפוך וברתה היא בתה של לאה). מדובר בשפחה שהיגרה לארה"ב בתחילת המאה ה-20 מגליציה המזרחית (אולי אזור Jaroslaw) מידע לא ברור נוסף הוא שיתכן שהם גרו ב- Fort Lauderdale. ברתה ולאה הן קרובות של סבתי ממשפחת Knoebel/Knebel. משפחה נוספת היא משפחת Feldman (וגם לגביה המידע חלקי מאוד), הם התגוררו ב-Rochester או Dorchester בשנות 1930-1950 . השמות שיש לי הם של האחים Hinda ו- Louis Leizer Feldman . הם קרובי סבתי ממשפחת Kinderfreund. גם היגרו מגליציה. לפי מכתב ששלחה סבתי לבת דודתה בניו יורק, בשנות החמישים, נראה כי הפלדמנים התגוררו באזור ניו יורק. בשל הפרטים הלא ברורים ושכיחות השם פלדמן, גם עליהם לא מצאתי מידע מדויק. תודה רבה מראש!

Ohle74

New member
ועוד כמה שמות...

גם משפחת Schmaltz הגיעה כנראה לארה"ב, השמות הם Pesia, Marcus, sigmund', Joseph Schmaltz פסיה הייתה האמא,התגוררו לפני ההגירה בוינה, אוסטריה (או בברלין גרמניה). פה המידע אף יותר קלוש מהמידע על המשפחות האחרות, כל מידע נוסף יסייע.

שלום וברכה.

אני לא מצליח למצוא את עקבותיו של Erdelyi Peter יליד בודפשט 1935 שהיגר לארה'ב בנו של Erdelyi Gyorgy יליד 1906 נכד של Erdelyi Moric ו Kovacs (Kohn) Kamillia . תודה יעקב

יצחק19

New member
מציאת עיקבות

יעקב שלום. ישנו אתר בארה"ב אשר נעזרתי בו . האתר www.privateeye.com בדוק ואולי תוכל דרכו למצוא את אשר אתה מחפש. בהצלחה יצחק19

אורדליך

New member
איתור מידע על צאצאים

לד"ר מילר שבת שלום וברוכה הבאה, אני הייתי מעוניינת למצוא מידע על קרובים שהיגרו לארה"ב. Lotte Hirs (דודה של בעלי) נולדה ב- 19.10.1908 בעיירה munster בגרמניה. היא הגיעה מ-Glasgow, Scotland ל-New York באניה Cameronia בתאריך 10.9.1940 במניפסט מופיע כי הגיע לחבר בשם Fritz Goldschmidt כקרוב בארץ המוצא מופיע אביה בשם Carl Hirsch שגר באותה תקופה באמסטרדם. בגלל התאריך היא אינה מופיעה במפקדים וגם לא באינדקס הכלות. ככל הידוע לנו היא נישאה (לא ידוע מי היה בעלה) אך שמה לאחר נישואיה היה Lotte Bank. באינדקס הפטירות מצאנו את ה-SSN ושם מופיע שנפטרה ב-Aug 1984 וכתובתה האחרונה הייתה New York, New York, New York, United States10040 כנראה היו לה צאצאים (לפחות בן אחד) - כיצד ניתן למצוא מידע עליהם? להפתעתנו, במניפסט רשומה אחותה התאומה בשם Ilse Hirsch. עליה לא ידוע לנו דבר. מכאן הכל בגדר השערות ונסיונות. סביר להניח כי נישאה וכי היו לה צאצאים. באינדקס הפטירות מצאתי SSN על גברת בשם Ilse Simon ילידת אותו התאריך אשר נפטרה ב-Feb 1988 וכתובתה האחרונה הייתה 10040 New York, New York, NY מצד שני מצאתי ב- Florida Marriage Collection, 1822-1875 and 1927-2001 רישום של נישואין 2749 Certificate על שם Ilse Hirsch + Sol Gottieb בשנת 1940. על שם נישואין זה Ilse Gottieb לא הצלחתי למצוא דבר נוסף. הצלחתי למצוא את רישומי ההתאזרחות שלהלן: Southern District Court of NY Naturalization Records Index 1907 - 1959 Lotte Bank בת 37 , 529772 Petiton Number בתאריך 02/18/1946 Ilse Simon בת 36 , 489572 Petition Number בתאריך 01/29/1945 - אם שם נישואיה אכן הפך ל-Simon כיצד ניתן לבדוק האם אחד משני רישומים אלו הוא של Ilse שלנו? ואם לא - מה היה שמה לאחר נישואיה? מי צאצאיה? אינני צריכה את התעודות עצמן (אם כי זה תמיד מוסיף) - אלא חשוב לי המידע. האם יש דרכים להגיע למידע ללא הוצאות כספיות גדולות (שכרגע אינן באפשרותי)? הייתי מעוניינת למצוא מידע על צאצאיו של אדם נוסף: Born 15 Apr 1898 in Babice, Lwow, Poland as TUCHMANN Markus Last residence before entry to USA Berlin, Germany Date of arrival 11.2.1920 Detroit At 5.11.1931 registered as ROSNER Max Last residence 60645 Chicago, Cook, IL Died Jul 1968 SSN 356-28-1180 Lived (1931) in 3501 N. Leavitt St. Chicago IL - במפקד 1930 מצאתי אותו רשום בכתובת זו. מופיעה גם אשתו בשם Anna מרוסיה. יתכן (ניחוש) שמדובר ב- Trumkin Anna אשר הגיעה ב-19.10.1923 ל-New York מ- Constantinople באניה Byron ומצויין שפניה מועדות ל- Jewish Colon. Association בשיקגו. פניתי דרך האינטרנט לאתר של- South Suburban Genealogical & Historical Society - על מנת לקבל סיוע מקבוצת מתנדבים אשר עוזרים באיתור מקום הקבורה. תשובתם הייתה שהאזור הגאוגרפי או שם בית הקברות המבוקש לא נמצאים באזור אותו הם מכסים. כיצד ניתן למצוא היכן הוא נקבר על מנת למצוא מידע על קרובי משפחתו? האם יש בניו-יורק קהילות לפי מוצאם של האנשים? אני מחפשת מידע על משפחת Rappaport מהעיירה Skole בפולין היום אוקראינה וידוע לי שהיו ממשפחה זו מהגרים לניו-יורק. הרבה פרטים - הרבה שאלות. כל הכוונה תועיל רבות. תודה מראש אורית

אורדליך

New member
בעניין התיעוד

בתהליך המחקר אני מתלבטת לא מעט כיצד לשמור את המידע הנאסף. יש כמובן את האנשים השייכים לעץ המשפחה - פרטים אישיים לפעמים גם מסמכים, תמונות. לצורך כך הבנתי שכדאי לעבוד עם תוכנה לבניית העץ המאפשרת גם שמירת פריטים אלו בהקשר המתאים. אם זה, גיליתי כאשר התחלתי לסרוק את התמונות המשפחתיות שברשותי, שלא פשוט למיינם. אותו אדם מופיע בתמונות לפני החתונה ואחריה, לבד או בארועים עם קרובים אחרים... האם יש רעיון כיצד לארגן אותם? קיים גם תהליך המחקר. פניות לגורמים שונים: JG, ארגונים, ארכיונים ותשובותיהם אם ענו, תכתובות עם בני משפחה שאיתרנו וכו'...כרגע הכל שמור אצלי בתיקיות שונות לפי השם הפרטי של המכותב/ שם משפחה עליו אני מחפשת מידע/ גורם מסויים איתו אני מתכתבת... החסרון בדרך זו הוא שאין רצף זמן. האם יש דרך מומלצת לארגון המידע הנ"ל? תודה אורית

שאלות...../images/Emo41.gif

היי, שמי דני ואני מחפש מידע, בנגע לשרשי משפחתי מצד אמי. שם-משפחתה המקורי של אמי, היה הירשברג. אביה היה המחנך הדגול, יצחק הירשברג, יליד ראדום, פולין (1907), בנם של חנוך-אלתר הירשברג וצפורה-מרים טרייטסמן, שניהם (כנראה...) ילידי ראדום, פולין (ב-1911, אם זכור לי נכון, עברה המשפחה ללודז'). אביו של חנוך-אלתר, היה אליהו-מנחם הירשברג, בן ישראל-אהרן הירשברג ובתיה בטה(?) ואמו היתה מלכה-פרדל(?) רושגולד, בת יצחק רושגולד ומאטל(?). אביה של צפורה-מרים טרייטסמן, היה אליעזר-יהודה טרייטסמן, הרב הראשי של ראדום, פולין בשלהי המאה ה-19 ואמה, היתה רייזל מרגלית. אביו, של הרב הראשי אליעזר-יהודה טרייטסמן, היה ברוך-מרדכי טרייטסמן. אמה של אמי, היתה נחמה הירשברג לבית גרובשטיין, ילידת ורשה, פולין (1914). אביה היה יחיאל-מאיר גרובשטיין, בנם של אברהם גרובשטיין ופועה. אמה היתה דבורה דוברושה דואה, בת אברהם דואה ומניה גיטל(?), שהיתה בתה של נחה גיטל (על-שמה, אולי, נקראה סבתי נחמה). באביב 1925 עלו, בנפרד, שתי המשפחות ארצה והתיישבו בתל-אביב. וזה, פחות או יותר, כל הידוע לי... קיימת איזושהי שמועה, אשר לא הוכחה עדיין, כי מוצא משפחת דואה הוא בצרפת, במקור מספרד, וכי דרכם, אנו צאצאי-רש"י - אך, כאמור, זוהי שמועה בלבד. האם קיימת איזושהי דרך, להוסיף למידע הקיים? לשרטט עוד קצת, את עץ-המשפחה? בתודה רבה מראש, דניאל-עודד קדם.

mishmish101

New member
שלום.....האם יכולה אני ליכתוב פה

את מה שאני מבקשת.....וזה המון ליכתוב וקצת ארוך....מחפשת משפחה ...תודה....

שאלה לד'ר רודה מילר

אחי הגדול ניסה פעם לברר דרך בית התפוצות על שם המשפחה שלנו attias ,אבל לא היה להם שום מידע על מקור השם, אשמח אם תוכלי לתת לי מידע מכל סוג על שם המשפחה attias,המון תודה מראש נעמה.

למעלה