לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279212,792 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'אירוח ד"ר רודה מילר, שבת, 16.00'
אירוח ד"ר רודה מילר, שבת, 16.00
<< ההודעה הנוכחית
03/01/2007 | 19:55
65
77
והנה אירוח שהתארגן לו ממש מעכשיו לעכשיו... תודה לקרמרוצקי על הייזום ועל הארגון של האירוח המרתק שצפוי לנו בשבת הקרובה, 6 בינואר 2007...

ביום שבת, 6 בינואר 2007, בין השעות 17.00-16.00, תתארח בפורום ד"ר רודה מילר, סגנית נשיא של החברה לגנאלוגיה יהודית בלונג איילנד Long Island, ניו-יורק, גנאלוגית מוסמכת, מרצה להיסטוריה משפחתית (ב - Dowling College, לונג איילנד), בעלת דוקטורט בחינוך.

אנו נזכה לטעום מעט מן הידע הרב אשר יש לרודה בתחומים רבים, ומן הנסיון העצום שצברה במהלך שנים רבות של פעילות גנאלוגית עניפה. תחומי האירוח הם:
1. לימוד גנאלוגיה והיסטוריה משפחתית לילדים ולמבוגרים
2. ארגון המחקר המשפחתי והחומרים הנאספים במהלכו (כדאי לקרוא קודם את תקציר הרצאתה בנושא)
3. איתור אנשים ומסמכים בארצות הברית (רק שאלות ממוקדות, מפורטות ומנוסחות בבירור עם שמות באנגלית יזכו להתייחסות)

השאלות יופנו בפורום בעברית ויתורגמו לרודה באופן סימולנטי. תשובותיה, במסלול תרגום הפוך, יובאו גם הן בעברית.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איפה התקציר? לא הבנתי'
איפה התקציר? לא הבנתי
03/01/2007 | 20:31
8
1
כתבת: "2. ארגון המחקר המשפחתי והחומרים הנאספים במהלכו (כדאי לקרוא קודם את תקציר הרצאתה בנושא)". לא הבנתי היכן נמצא התקציר. תודה מראש!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הנה הקישור שנשכח לתקציר'
הנה הקישור שנשכח לתקציר
03/01/2007 | 21:08
7
2
ממש כאן למטה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סליחה שאני נודניקית'
סליחה שאני נודניקית
03/01/2007 | 21:36
3
2
אבל אני מגיעה למשפט המחץ: "לא ניתן להציג דף זה".
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'למה נודניקית? אני הוא האשם כיוון'
למה נודניקית? אני הוא האשם כיוון
03/01/2007 | 22:22
2
1
שלא בדקתי את הקישור.

הנה ברושור בפורמט PDF עם תקציר הרצאתה בנושא, אי-שם אי-פעם...

ארנון
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאלה לדר' מילר'
שאלה לדר' מילר
04/01/2007 | 10:20
1
2
הערה למארגנים: לא אהיה על יד המחשב בשעת האירוח ומקווה שזה בסדר להציב את השאלה עכשיו.
שאלתי:
שלום דר' מילר,
לאחרונה קיבלתי מהורי  בהשאלה חלק מהארכיון האישי שלהם, הכולל 160 מסמכים רבים ומגוונים מתעודת הלידה, השכלה, עלייה, שירות צבאי, תעסוקה, מגורים וכו' ועד ימינו אלה. המסמכים מפוזרים בתיקים ללא סדר וארגון. איך למיין ואיך לרשום? בינתיים מיינתי בסדר כרונולוגי המאפשר מעקב אחרי מהלך חייהם. תודה מראש על כל עצה!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כמה הערות והמלצות'
כמה הערות והמלצות
06/01/2007 | 16:03
3
1. הרעיון לסדר בסדר כרונולוגי הוא מצוין.
2. תצלומים - כדאי לזהות כל אדם בתצלום, עד כמה שאפשר.
3. אם יש בעיה בסדר כרונולוגי של התמונות - ניתן להיעזר בהיסטוריה של הצילום כדי לתארך אותה (הנייר, המסגרת' וכו')
4. מומלץ לסרוק או לעשות תצלום צבעוני, אפילו אם זה תצלום צבעוני!
5. כשמחזירה את המסמכים - הכל צריך להיות מונח בתיקים ובתנאים המתאימים לאזקת חומרים ארכיונים (ללא לחות, טמפ' לא חמה מדי, תיקי אחסון מתאימים)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר רודה מילר'
שאלה לד"ר רודה מילר
04/01/2007 | 13:41
2
2
איפה ניתן למצוא את השם העכשוי של מישהו שהיגר עם שם יהודי,פולני או אחר לארה"ב.

במקרה שלי השם שבו נרשמה קרובתי במסמכי ההגירה היה ZOSIA LEWKOWICZ

איך אפשר לדעת מה שמה עכשיו כדי ליצור איתה קשר ?

תודה מראש

דני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובתי...'
תשובתי...
06/01/2007 | 16:06
1
7
השאלה הראשונה תהיה, האם האדם קיבל אזרחות?

אם כן - מסמכי ההתאזרחות מכילים את שני השמות. על מנת להגיע למסמכי ההתאזרחות, יש להיעזר במסר המופיע על מסמכי ההגירה בעמודת המקצוע. מספר זה מכוון למסמכי ההתאזרחות.

ניתן להיעזר באתר של סטיב מורס לחיפוש במסמכי ההתאזרחות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם תוכלי לתת את האתר של סטיב מורס'
האם תוכלי לתת את האתר של סטיב מורס
06/01/2007 | 16:13
4
ואולי גם קצת להסביר על האתר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כדאי ומומלץ לשלוח שאלות מעכשיו'
כדאי ומומלץ לשלוח שאלות מעכשיו
04/01/2007 | 10:29
2
ועד למועד האירוח. כך אנו נוהגים תמיד.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עבודות "שורשים"'
עבודות "שורשים"
04/01/2007 | 15:24
7
2
שלום רב, רודה!

בישראל, רוב התלמידים נאלצים לכתוב עבודות "שורשים" על ההיסטוריה המשפחתית שלהם בסביבות גיל 13. לרוב, ההורים הם אלו שעושים את העבודה, ואם מדובר בילד שני במשפחה - הרי שנחסכה לכולם עבודה רבה. רבים מן ההורים הללו מגיעים לפורום ומחפשים כאן עזרה, ללא שהם יודעים אפילו מה הם רוצים לדעת.

אני בוודאי לא חושב שעבודת "שורשים" צריכה להיות דומה למחקר גנאלוגי כמו שאנו עורכים, ובוודאי היא צריכה להיות מוגבלת בהיקף. מצד שני, נושא ההיסטוריה המשפחתית יכול להוות הזדמנות נפלאה ללמוד על דברים רבים אחרים (גיאוגרפיה, ספרות, הגירה, אוכל, מנהגים יהודיים ועוד ועוד ועוד).

מה צריכה להיות, לדעתך, המטרה שנשים לעצמנו עבור הנערים בני ה - 13, ושתכוון אותנו (כהורים, כמחנכים וכחברה) בהגדרת אופי העבודה ובהנחיה במהלך הכנתה? האם ישנם אנשי אקדמיה מתחום החינוך אשר עוסקים בסוגיות דומות לזו?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
שאלה לד"ר רודה מילר
04/01/2007 | 18:12
7
איתור מידע על אדם בארה"ב.
הדוד של סבתי אברהם כץ-Abrham Katz
נולד בעיירה סוויר שהיתה תחת שלטון רוסיה ופולין וכיום היא בבילורוס בסביבות 1887
שם אביו:Hanan Katz
שם אימו:RIVA kATZ
ב1910 הגיע אברהם באוניה בליכר שהפליגה מהמבורג לאליס אילנד שבניו יורק  אל אחותו מרים-מרי לוין-Mary Levin
וגיסו וולף לוין-Wolf Levin
מאוחר יותר עבר אברהם כץ לגור בלוס אנגלס ובה גם ניפטר בסביבות 1976
ידוע למישפחה כי לפני מותו ניפגע בתאונת דרכים שריתקה אותו לכיסא גלגלים.
לאילו מוסדות או אנשים בלוס אנגלס עלי לפנות כדי להשיג מידע על האיש?
בתודה מראש
חנה גונן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לענין "עבודת השורשים" של בני י'ג.'
לענין "עבודת השורשים" של בני י'ג.
05/01/2007 | 11:50
3
4
אם מותר לפתח קצת את הנושא,
אני כבר סבא לתשעה נכדים שהגישו עבודות שורשים במסגרת תכניות הלימודים של כיתה ז'.
חלקן עבודות ברמה והקיף מרשימים, וחלקם עבודות של ההורים, או העתקי עבודות האחים הבוגרים.
רמת העבודה לא קשורה באהבת הנושא, אלא ברצינותו של התלמיד במכלול של לימודי בית הספר.
אני מוטרד כבר שנים, איך מעניינים את הנכדים בנושא?
לצערי לא מצאתי לכך תשובה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה מעניינת. שאלה לי אליך'
שאלה מעניינת. שאלה לי אליך
05/01/2007 | 13:10
2
3
למה אתה מתכוון ב-להתעניין. אתה מתכוון איך לגרום להם שיעסקו בזה כתחביב?  כי אני מבינה שהם התעניינו לא מעט במסגרת העבודה לבי"ס.

אני מחדדת את זה כי  בניסוח הזה יש מקום לחשש שתקבל תשובה לשאלה שלא התכוונת לשאול...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'"להתענין" אכן לגלות עניין'
"להתענין" אכן לגלות עניין
06/01/2007 | 13:06
1
3
בקורות המשפחה בהבט האישי ובחיבור בן ההיסטוריה האישית של דורות קודמים, להיסטוריה הכללית.
להבין את המאורעות ההיסטוריים כגון הקמת המדינה, פעילויות בטחון והתיישבות, השואה ועוד... דרך ההיסטוריה האישית של בני המשפחה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שני רעיונות'
שני רעיונות
06/01/2007 | 16:17
3
1. מומלץ לקשר בין ההיסטוריה הזו לחייהם של הנערים היום. שאל את הילד: מה הדברים החשובים בחייך? מה הבחירות שעליך לעשות? ואז, הדגם לו את אותן התשובות על חייך. שאל את נכדך: יך נראה המטבח שלך? ואז ספר לו על המטבח שלך; האם יש לך חברה? מהם המשחקים שאתה משחק? התשובות המקבילות מחייך יעניינו אותו בוודאי ויתקשרו מאוד לחייו.

2. כדאי להבין מהצעירים הללו במה הם מתעניינים (ספורט, טכנולוגיה, כל תחביב שהוא) - ואז התמקד באספקט זה של ילדותך באותו היבט. למשל, אם עניינו ספורט - ספר לו על הספורט בימים ועניין אותו לערוך מחקר על הספורט באותה תקופה. במקום "לשפוך" מידע, ספר לו מה שמעניין אותו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דעתי בעניין'
דעתי בעניין
06/01/2007 | 16:13
1
2
לדעתי, נערים בגל זה יכולים לערוך מחקר בארכיונים ובאינטרנט.

מה שחשוב להם, מבחינה חינוכית, זה לראיין את בני הדור המבוגר - ולא רק את ההורים, אלא מהדור שמעליהם.

מנסיוני, עריכת ריון שכזה מלמד אותם כיצד לערוך ראיון באופן כללי, הם לומדים כיצד לנסח שאלה, כיצד להתכונן לראיון על ידי למידת הרקע של המרואיין. על ידי זה, הם לומדים את הרקע של האדם שאותו הם מראיינים ולומדים את ההיסטוריה שלו ושל התקופה.

מומלץ מאוד להקליט או לצלם את הראיונות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם יש עוד דרכים לעניין את בני ה-13'
האם יש עוד דרכים לעניין את בני ה-13
06/01/2007 | 16:20
2
האם יש עוד דרכים לעניין את בני ה-13 שעושים עבודת שורשים בנוסף לרעיון אם המבוגרים במשפחה
איך אפשר להעביר את חומר הלימוד בצורה אחרת/נוספת ובכך לעניין אותם לחקור את שורשיהם
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לד"ר רודה מילר - איתור צאצאי ניידרמ'
לד"ר רודה מילר - איתור צאצאי ניידרמ
04/01/2007 | 19:03
1
אני מנסה מזה כשנתיים לאתר את צאצאיו של שמואל ניידרמן SAMUEL NEUDERMAN/NEIDERMANN שהגיע לארה"ב ב 1890.

שנה אחריו הגיעו אשתו ובנותיו.
עד עכשיו מצאתי את מסמכי הגעתו של סמואל,  כתובתמגוריו ב IOWA /DES MOINES , עיסוקו ותאריך פטירתו ומקום קבורתו, כמו גם של אשתו.

לא הצלחתי עד כה לאתר את בנותיו לאחר מפקדי 1905, שכן הסברה שהן נישאו ושינו את שמן.

אני מצרפת את בקשת החיפוש שלי באנגלית ב JEWISGGEN, הכוללת את כל הפרטים.

יש לציין שסמואל, הוא אחיו של אריה-לייב ניידרמן, הסבא-רבא של בעלי, שהיה בין חלוצי המושבה זכרון יעקב, אלא שהוא בחר לעזוב את רומניה ולהגר לארה"ב.

It has been more than 100 years since our USA branch of the NEIDERMAN family "disappeared". I think it is time to find it....
Samuel NEIDERMAN (b. 1850, Romania) arrived to the USA in 1890
One year later, arrived his wife, Anna (b. 1852),
together with their two daughters: Nettie (b. 1877) and
Rose (b. 1879).

According to the 1900 census, the family lived in DesMoines, Iowa. They appear there as:  Samuel, Anna, Netta, Rose NEIDERMAN

In the 1910 census, I was only able to locate Soloman NEUDERMAN, whom I suspect to be "my" Samuel. He is 62y/o widowed by then, and lives as a lodger, not with his daughters.

I  find. death notice of  Samuel
NEUDERMANN, S
> Born: 21 FEB 1848
> Died: 23 MAR 1916
> Cemetery: WOODLAND
> Location:
> County: POLK CO. - IOWA
> Record Notes: 68Y
>

The daughters might have changed their surname after their
marriage, and therefore tracking them is quite hard
without further information.
In the Steff Morris web I've found suspect information about Nettie. (b. 1877, mite have married Milton GOLDMAN) on the 1910 censuses they lived in Des Moines with their daughter Dorothy/Ruth,on the 1930 Dorothy didn't appear maybe she had married.
Rose (b. 1879, no marriage name is known).
I will be grateful for any information .about their descendants or living relatives, because this is the only way I have to reconnect with relatives of mine, the connection with whom was broken more than 100 years ago!

Samuel was the brother of our ggrandfather that came to Israel in 1882

Any help/suggestions would be much appreciated

Yours Sincerely,
Orna Neiderman.
שורשים משפחתיים >>
שאלה לד"ר רודה מילר
04/01/2007 | 19:49
1
2
המחקר האישי שלי לא הספיק לי. הרחבתי אותו לפרוייקט שיחזור חייה של עיירה שלמה בבסרביה BESSARABIA (התיישבות חקלאית יהודית בשם BRICHEVA). זה תהליך ארוך וסיזיפי אבל מהנה ALL THE SAME.
ההתיישבות היתה מרכז מרכז חקלאי תוסס שעסק ביצוא לכל העולם, מרכז דתי ציוני נלהב שתרם רבות לרכישת אדמות קק"ל בישראל ונציגיו הקימו נציגויות (שנעלמו עם הזמן) בניו יורק ובדרום אמריקה. היא נחשבה לאחת הגדולות בבסרביה ולמרות זאת אינה מוזכרת כמעט בשום מקום. עד היום לא נתקלתי ברישומי ארכיב במאגרי המידע הגיניאולוגים (מלבד רשימות שתרמתי ל-JEWISHGEN), והתיסכול גדול.

שאלה:  יש לי תכנית עבודה, 8 זרועות (שלי...), אבל רק ראש אחד. האם יש גוף כלשהו אשר יוכל לסייע כמלווה/פטרון /בעל משאבים?  האם תוכלי לסייע לי ביצירת קשרים למטרה זו?

אני מוכנה לפרט יותר אם וכאשר יעלה הצורך. כאן פרשתי רק את המינימום כדי לא להכביד.

תודה,
עיינה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כמה ספרים'
כמה ספרים
07/01/2007 | 17:31
4
אינני זוכר אם שלחתי לך. הנה כמה ספרים שעוסקים ביהודי בריצ'בה:

אקרמן ועיירות המחוז :ספר עדות וזכרון /מרכז המערכת ניסן אמתי. 1983.

ההתישבות החקלאית היהודית בבסרביה (1837-1941) :באספקלריה  ... / יוסף מזור.  2000.

חקלאים יהודים בגולה: ההתיישבות החקלאית היהודית בבסרביה ... / / יוסף מזור.  2006.

על אדמת ביסראביה :דברי מחקר, זכרונות, רשימות, תעודות ו... / ק. א. ברתיני. 1963-1959.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בשבת קודש ? וואלה !'
בשבת קודש ? וואלה !
04/01/2007 | 23:20
2
2
לצפיה ב-'מי שמחלל שבת'
מי שמחלל שבת
05/01/2007 | 10:32
4
זקוק נואשות למציאת שורשיו היהודיים. אחרת איך ידע שהוא יהודי?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סליחה שהעניין אל הובהר קודם לכן'
סליחה שהעניין אל הובהר קודם לכן
05/01/2007 | 14:23
4
האירוח נקבע לשעה שנקבע בגלל אילוצי המתארחת, ולאור העובדה שזמן קצר אחרי סיומו היא חוזרת לארצה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ד"ר רודה מילר - איתור נשים'
ד"ר רודה מילר - איתור נשים
04/01/2007 | 23:51
4
כיצד אוכל לאתר את בת דודתי  אשר קרוב לוודאי שינתה את שם משפחתה. שמה: Barbara JACOBSEN, בשנת 1963 היא גרה ב-Highwood Drive, Dumont New Jersey  (הכתובת המדוייקת נמצאת בידי). כן ידוע לי תאריך לידתה המדוייק  יוני 1947 (השמטתי יום).  שם אביה:  Julius  שם אימה: Rose. ההורים התגרשו בשנת 1965. יוליוס נולד בניו יורק בשנת 1919 או 1918 ושם אביו היה Abraham JACOBSON . לברברה היה אח Ricky אשר נולד בסביבות 1943. הקשר בינינו נותק בסביבות 1971.
תודה מראש,
אלה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שבת שלום לד"ר מילר'
שבת שלום לד"ר מילר
05/01/2007 | 00:17
1
2
בשנת 1885 כנראה התפצלה משפחתו של אבי סבי. האם פרידל קרמר וחמישה מששת ילדיה "עלו" לארץ ישראל, ואילו בעלה ישעיהו קרמר ובנו בכורו אלחנן היגרו לארה"ב.ישעיהו שינה את שמו ל- SIMON והתגורר בפנסילבניה עד פטירתו ב-1913 . קרובי משפחה איתרו את קיברו בהריסבורג פנסילבניה והצלחתי לשים את ידי על תעודת הפטירה שלו. על המצבה ובתעודת הפטירה אין איזכור כלשהו לבנו אלחנן. אין רישום של מי משניהם באליס אילנד ומכיוון שישעיהו שינה את שמו לשם אמריקאי סביר שכך עשה גם בנו אלחנן אך אין לי מושג לאיזה שם. היו שמועות במשפחה לפני כשלושים שנה שלאלחנן היו 10 ילדים, אך המקור לשמועות, קרובת משפחה שחיה בניו יורק, נפטרה ולא הצלחתי לקבל קצה חוט.ישעיהו נולד ב-1849 ובנו נולד ב- 1873 ושניהם היגרו מהעיירה פושלוטס בליטא. האם יש לך רעיון כלשהו למציאת עיקבותיו של אלחנן? אם השמועות נכונות אז משפחה של 10 ילדים בתחילת המאה ה-20 יכולה להיות ענף גדול מאד של קרובי משפחה בימים אלה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת רוזנצוויג בארה"ב'
משפחת רוזנצוויג בארה"ב
05/01/2007 | 01:18
4
שלום, ד"ר  מילר.
מדובר באחד מענפי משפחת רוזנצוויג שהיגר לארה"ב ואין קשר עמם.
- ישראל רוזנצוויג,  בן משה ורוזה רוזנצוויג, נולד בקהיר מצרים 1909, בגיל 18 1927 היגר לארה"ב דרך נאפולי לניו-יורק,
   מצאתי   באתר Ancestry את שמו ברשימת הנוסעים בתאריך 28.9.1927 שם האוניה לא קריא יתכן: , BIANGAMANO
   בשנים הראשונות התגורר בניו-יורק, יתכן ועבר לניו-ג'רזי, נשא לאישה את לי LEE, אלמנה או גרושה עם בן בשם ברי BARRY
   נולדו להם שלושה ילדים, לורי, מיצ'ל ורוני, ישראל עסק בפרוונות, נפטר כפי הנראה בין ,  1969-1970,לא הצלחתי למצוא מידע
   עליו בביטוח הלאומי האמריקאי, מנסה לאתר את צאצאיו של ישראל ללא כל הצלחה.(מצרף רשימת הנוסעים ובה שמו).
   תודה על כל עזרה, הכוונה,
   אלי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מידע על בני משפחה בארה"ב'
מידע על בני משפחה בארה"ב
05/01/2007 | 11:02
7
3
לד"ר מילר שלום וברוכה הבאה,

אני מחפש מידע על מספר קרובים שהיגרו לארה"ב, כל עזרה תסייע.

כיוון שהמידע שיש לי הוא חלקי מאוד, עד היום לא מצאתי את המשפחות המדויקות.

אני מחפש את צאצאי Bertha Mantel ו-Lea Dan אני מניח שלאה היא בתה של ברתה כיוון שיש לי תמונה שחתומה מאחור L.D. ,המצולמים הם כנראה לאה ושני בניה הצעירים בשנות הארבעים (אך יתכן שהמצב הפוך וברתה היא בתה של לאה).
מדובר בשפחה שהיגרה לארה"ב בתחילת המאה ה-20 מגליציה המזרחית (אולי אזור Jaroslaw) מידע לא ברור נוסף הוא שיתכן שהם גרו ב- Fort Lauderdale.
ברתה ולאה הן קרובות של סבתי ממשפחת Knoebel/Knebel.

משפחה נוספת היא משפחת Feldman (וגם לגביה המידע חלקי מאוד), הם התגוררו ב-Rochester או Dorchester בשנות 1930-1950 . השמות שיש לי הם של האחים Hinda ו- Louis Leizer Feldman . הם קרובי סבתי ממשפחת Kinderfreund. גם היגרו מגליציה. לפי מכתב ששלחה סבתי לבת דודתה בניו יורק, בשנות החמישים, נראה כי הפלדמנים התגוררו באזור ניו יורק.
בשל הפרטים הלא ברורים ושכיחות השם פלדמן, גם עליהם לא מצאתי מידע מדויק.

תודה רבה מראש!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בשפחה צ"ל במשפחה'
בשפחה צ"ל במשפחה
05/01/2007 | 11:03
1
לצפיה ב-'ועוד כמה שמות...'
ועוד כמה שמות...
05/01/2007 | 11:28
3
1
גם משפחת Schmaltz הגיעה כנראה לארה"ב, השמות הם Pesia, Marcus, sigmund', Joseph Schmaltz פסיה הייתה האמא,התגוררו לפני ההגירה בוינה, אוסטריה (או בברלין גרמניה). פה המידע אף יותר קלוש מהמידע על המשפחות האחרות, כל מידע נוסף יסייע.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום וברכה.'
שלום וברכה.
05/01/2007 | 12:04
2
1
אני לא מצליח למצוא את עקבותיו של Erdelyi Peter יליד בודפשט 1935 שהיגר לארה'ב
בנו של Erdelyi Gyorgy יליד 1906
נכד של Erdelyi Moric ו Kovacs (Kohn) Kamillia .
תודה יעקב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מציאת עיקבות'
מציאת עיקבות
06/01/2007 | 00:34
1
1
יעקב  שלום.

ישנו  אתר  בארה"ב אשר  נעזרתי  בו   .

האתר                www.privateeye.com

בדוק  ואולי  תוכל  דרכו  למצוא  את  אשר  אתה  מחפש.

בהצלחה
                          יצחק19
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה יצחק! אנסה בהקדם.'
תודה יצחק! אנסה בהקדם.
06/01/2007 | 13:08
1
לצפיה ב-'איתור מידע על צאצאים'
איתור מידע על צאצאים
05/01/2007 | 15:48
1
2
לד"ר מילר שבת שלום וברוכה הבאה,

אני הייתי מעוניינת למצוא מידע על קרובים שהיגרו לארה"ב.

Lotte Hirs (דודה של בעלי) נולדה ב- 19.10.1908 בעיירה munster בגרמניה.
היא הגיעה מ-Glasgow, Scotland ל-New York
באניה Cameronia בתאריך 10.9.1940
במניפסט מופיע כי הגיע לחבר בשם Fritz Goldschmidt
כקרוב בארץ המוצא מופיע אביה בשם Carl Hirsch שגר באותה תקופה באמסטרדם.
בגלל התאריך היא אינה מופיעה במפקדים וגם לא באינדקס הכלות.
ככל הידוע לנו היא נישאה (לא ידוע מי היה בעלה) אך שמה לאחר נישואיה היה Lotte Bank. באינדקס הפטירות מצאנו את ה-SSN ושם מופיע שנפטרה ב-Aug 1984 וכתובתה האחרונה הייתה New York, New York, New York, United States10040
כנראה היו לה צאצאים (לפחות בן אחד) - כיצד ניתן למצוא מידע עליהם?

להפתעתנו,
במניפסט רשומה אחותה התאומה בשם Ilse Hirsch. עליה לא ידוע לנו דבר. מכאן הכל בגדר השערות ונסיונות.
סביר להניח כי נישאה וכי היו לה צאצאים.
באינדקס הפטירות מצאתי SSN על גברת בשם Ilse Simon ילידת אותו התאריך אשר נפטרה ב-Feb 1988 וכתובתה האחרונה הייתה 10040 New York, New York, NY
מצד שני מצאתי ב- Florida Marriage Collection, 1822-1875 and 1927-2001 רישום של נישואין 2749 Certificate על שם Ilse Hirsch + Sol Gottieb בשנת 1940.
על שם נישואין זה Ilse Gottieb לא הצלחתי למצוא דבר נוסף.
הצלחתי למצוא את רישומי ההתאזרחות שלהלן:
Southern District Court of NY Naturalization Records Index
1907 - 1959
Lotte Bank בת 37  , 529772 Petiton Number  בתאריך 02/18/1946
Ilse Simon בת 36 ,  489572  Petition Number בתאריך 01/29/1945  - אם שם נישואיה אכן הפך ל-Simon        
כיצד ניתן לבדוק האם אחד משני רישומים אלו הוא של Ilse שלנו? ואם לא - מה היה שמה לאחר נישואיה? מי צאצאיה?

אינני צריכה את התעודות עצמן (אם כי זה תמיד מוסיף) - אלא חשוב לי המידע.
האם יש דרכים להגיע למידע ללא הוצאות כספיות גדולות (שכרגע אינן באפשרותי)?

הייתי מעוניינת למצוא מידע על צאצאיו של אדם נוסף:
Born 15 Apr 1898 in Babice, Lwow, Poland as TUCHMANN Markus
Last residence before entry to USA Berlin, Germany
Date of arrival 11.2.1920 Detroit
At 5.11.1931 registered as ROSNER Max
Last residence 60645 Chicago, Cook, IL
Died Jul 1968
SSN 356-28-1180
Lived (1931) in 3501 N. Leavitt St. Chicago IL - במפקד 1930 מצאתי אותו רשום בכתובת זו. מופיעה גם אשתו בשם Anna מרוסיה.
יתכן (ניחוש) שמדובר ב- Trumkin Anna אשר הגיעה ב-19.10.1923 ל-New York מ- Constantinople באניה Byron ומצויין שפניה מועדות ל- Jewish Colon. Association בשיקגו.
פניתי דרך האינטרנט לאתר של- South Suburban Genealogical & Historical Society - על מנת לקבל סיוע מקבוצת מתנדבים אשר עוזרים באיתור מקום הקבורה. תשובתם הייתה שהאזור הגאוגרפי או שם בית הקברות המבוקש לא נמצאים באזור אותו הם מכסים.
כיצד ניתן למצוא היכן הוא נקבר על מנת למצוא מידע על קרובי משפחתו?

האם יש בניו-יורק קהילות לפי מוצאם של האנשים?
אני מחפשת מידע על משפחת Rappaport מהעיירה Skole בפולין היום אוקראינה וידוע לי שהיו ממשפחה זו מהגרים לניו-יורק.

הרבה פרטים - הרבה שאלות.
כל הכוונה תועיל רבות.
תודה מראש
אורית

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעניין התיעוד'
בעניין התיעוד
05/01/2007 | 16:58
1
בתהליך המחקר אני מתלבטת לא מעט כיצד לשמור את המידע הנאסף.
יש כמובן את האנשים השייכים לעץ המשפחה - פרטים אישיים לפעמים גם מסמכים, תמונות. לצורך כך הבנתי שכדאי לעבוד עם תוכנה לבניית העץ המאפשרת גם שמירת פריטים אלו בהקשר המתאים.
אם זה, גיליתי כאשר התחלתי לסרוק את התמונות המשפחתיות שברשותי, שלא פשוט למיינם. אותו אדם מופיע בתמונות לפני החתונה ואחריה, לבד או בארועים עם קרובים אחרים... האם יש רעיון כיצד לארגן אותם?

קיים גם תהליך המחקר. פניות לגורמים שונים: JG, ארגונים, ארכיונים ותשובותיהם אם ענו, תכתובות עם בני משפחה שאיתרנו וכו'...כרגע הכל שמור אצלי בתיקיות שונות לפי השם הפרטי של המכותב/ שם משפחה עליו אני מחפשת מידע/ גורם מסויים איתו אני מתכתבת...
החסרון בדרך זו הוא שאין רצף זמן. האם יש דרך מומלצת לארגון המידע הנ"ל?  

תודה
אורית
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלות...'
שאלות...
05/01/2007 | 13:14
2
4
היי, שמי דני ואני מחפש מידע, בנגע לשרשי משפחתי מצד אמי.

שם-משפחתה המקורי של אמי, היה הירשברג. אביה היה המחנך הדגול, יצחק הירשברג, יליד ראדום, פולין (1907), בנם של חנוך-אלתר הירשברג וצפורה-מרים טרייטסמן, שניהם (כנראה...) ילידי ראדום, פולין (ב-1911, אם זכור לי נכון, עברה המשפחה ללודז'). אביו של חנוך-אלתר, היה אליהו-מנחם הירשברג, בן ישראל-אהרן הירשברג ובתיה בטה(?) ואמו היתה מלכה-פרדל(?) רושגולד, בת יצחק רושגולד ומאטל(?).
אביה של צפורה-מרים טרייטסמן, היה אליעזר-יהודה טרייטסמן, הרב הראשי של ראדום, פולין בשלהי המאה ה-19 ואמה, היתה רייזל מרגלית.
אביו, של הרב הראשי אליעזר-יהודה טרייטסמן, היה ברוך-מרדכי טרייטסמן.

אמה של אמי, היתה נחמה הירשברג לבית גרובשטיין, ילידת ורשה, פולין (1914). אביה היה יחיאל-מאיר גרובשטיין, בנם של אברהם גרובשטיין ופועה. אמה היתה דבורה דוברושה דואה, בת אברהם דואה ומניה גיטל(?), שהיתה בתה של נחה גיטל (על-שמה, אולי, נקראה סבתי נחמה).

באביב 1925 עלו, בנפרד, שתי המשפחות ארצה והתיישבו בתל-אביב.

וזה, פחות או יותר, כל הידוע לי... קיימת איזושהי שמועה, אשר לא הוכחה עדיין, כי מוצא משפחת דואה הוא בצרפת, במקור מספרד, וכי דרכם, אנו צאצאי-רש"י - אך, כאמור, זוהי שמועה בלבד.

האם קיימת איזושהי דרך, להוסיף למידע הקיים? לשרטט עוד קצת, את עץ-המשפחה?

בתודה רבה מראש, דניאל-עודד קדם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום.....האם יכולה אני ליכתוב פה'
שלום.....האם יכולה אני ליכתוב פה
05/01/2007 | 16:59
1
1
את מה שאני מבקשת.....וזה  המון ליכתוב וקצת ארוך....מחפשת  משפחה    ...תודה....
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תכתבי. כולם כאן מחפשים'
תכתבי. כולם כאן מחפשים
07/01/2007 | 19:22
1
ואפילו נהנים מזה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה לד'ר רודה מילר'
שאלה לד'ר רודה מילר
05/01/2007 | 13:48
1
1
אחי הגדול ניסה פעם לברר דרך בית התפוצות על שם המשפחה שלנו attias ,אבל לא היה להם שום מידע על מקור השם, אשמח אם תוכלי לתת לי מידע מכל סוג על שם המשפחה attias,המון תודה מראש נעמה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על פירוש השם'
על פירוש השם
06/01/2007 | 15:46
2
לפי http://www.sephardim.com/html/translated_names.html
Atias או Attias פירושו בערבית: מתנה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש שורשים בארה"ב וצנעת הפרט'
חיפוש שורשים בארה"ב וצנעת הפרט
05/01/2007 | 16:29
3
65
שלום ד"ר מילר,

לפני כמה שבועות קיבלתי העתק רישום נישואין של קרוב משפחה שהתחתן בניו-יורק (ב - 1912).
הרישום כלל את שם הנעורים של אשתו, אותו לא ידעתי קודם.

בנסיון למצוא את צאצאי הזוג, התחלתי לחפש מידע על משפחת האישה (שמסתבר שהיגרה כולה לארה"ב).
בתוך פחות מחודש אני מחזיק בידי עץ משפחה של משפחת האישה הכולל שישה דורות וקרוב למאה שמות - רובם ככולם אנשים שחיים/חיו בארה"ב.
הנתונים שמצאתי התבססו על מקורות מידע פתוחים באינטרנט (ברובם חינמיים) - מפקדים, מניפסטים, עצי משפחה באתרים גנאולוגיים, אוביטים, אתרי חיפוש חברים, מדריכי טלפון מקוונים וכמובן Google.

שפע המידע שמצאתי, גם, ובעיקר, על אנשים חיים הדהים אותי - שמות בני זוג וילדים, כתובות ומספרי טלפון, מקום עבודה, תחביבים ואפילו דעה פוליטית (אנשים פעילים פוליטית או שתמכו בקמפיין של מועמד מסויים).
בחלק מהמקרים אף מצאתי תמונות של האנשים.

שאלתי היא כיצד הקלות הזו במציאת מידע לגבי אמריקנים (כולל לגבי אנשים חיים) מתיישבת עם הקנאות של האמריקנים לצנעת הפרט ?
ובהמשך לשאלה זו, האם פניה אל אדם חי אותו איתרתי, בבקשה לעזרה באיתור קרוב משפחה משותף (כשבידי מידע רב לגביו ולגבי משפחתו), לא נחשבת כפגיעה וכחוסר נימוס ?

תודה,

עודד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלם רב!בן דוד של אמי עלה על עקבות'
שלם רב!בן דוד של אמי עלה על עקבות
06/01/2007 | 01:12
4
של yosefג'וזף)liberman המועמד לנשיאות ארה"ב ונודע לנו דרך קשריו של אותו בן דוד שהוא קרוב מאוד שלנו..משהו עם בני דודים קרובים.

איך אני יכולה לאמת זאת?
שם סבי עליו השלום הוא:
leon rabinoviz לאחיו שהוא סבי  של בן דוד של אמי קראו shalom.
סבי היה קצין בצבא הפולני והיו להם מפעלים והיו עשירים בזמנו ונותרו יתומים וחסרי כל.
לסבי ישנה אחות שחיה בבוסטון ועוד אחת בארץ ועם כולן אנו בקשר,אבל שאלתי היא, איך אני יכולה למצוא את השורשים בארה"ב ובפולין?

ואיך אני יכולה בכלל לאתר את כל המשפחה מי מהם שבחיים,בארץ או בגולה?
והאם אוכל לדעת את הקירבה בבירור של ג'וזף ליברמן?

אודה על התשובות בברכת לילה טוב.

תודה,
מירב.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובתי הישירה'
תשובתי הישירה
06/01/2007 | 16:23
1
10
ישנם אנשים שדואגים מאוד לפרטיותם, אך תוכל להגיד שמצאת את המידע הנ"ל באינטרנט, וכך הם יבינו שלא אתה פגעת בפרטיותם, אלא אחרים.

לא הייתי חוששת מליצור איתם קשר, כיוון שאתה לא עשית משהו רע. במקרה הגרוע, הם לא ירצו לדבר. אתה לא גנבת ולא עשית רע, אלא רק השתמשת במשהו שאחרים פרסמו.

לגבי הפריעה בפרטיות - יש הבדל בין הסוגים השונים של המידע. למשל, לא תוכל למצוא את מספר הביטוח הלאומי של אדם שחי, כיוון המספר הזה מקשר לכל הרשומות הפרטיות של האדם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המשך לכך: כיצד לגשת לקרובים בארה"ב?'
המשך לכך: כיצד לגשת לקרובים בארה"ב?
06/01/2007 | 16:26
7
המלצתי היא ליצור קודם כל קשר באמצעות טקסט (דואר, דואל) לפני טלפון.

אם רוצים להתקשר, עדיף בשעת ארוחת ערב (8-6 בערב). עוד סיבה לכתוב קודם לכן - אלו הן השעות בהן טלפונים רבים לשיווק מגיעים הביתה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'syllabus+מוישה Bernstein מ tarnopol'
syllabus+מוישה Bernstein מ tarnopol
06/01/2007 | 02:22
3
4
שלום ד"ר רודה מילר
יש לי 2 שאלות :

שאלה בקשר ללימוד גנאולוגיה והיסטוריה משפחתית
1.  אשמח לדעת מה את מלמדת בקורס   (תכנית לימודים = syllabus)
היכן אפשר ללמוד גנאולוגיה ?
מה הם הראשי פרקים החשובים בגנאולוגיה (תכנית לימודים = syllabus)
ואיזה ספרים את ממליצה לקרוא בנושא הזה (תכנית לימודים = syllabus)
איך אני יכול להשיג את החומר שאת מלמדת בקורס, אולי יש סטודנט שרשם במחברת ואפשר לסרוק את זה או רשם במחשב ואז אפשר לשלוח בדואר האלקטרוני

איתור אנשים
2.  אני מחפש מידע אחר מוישה ברנשטיין (Bernstein ,יכול להיות שהוא שינה את שמו למוזס או מוריס) הוא נולד בשנת 1906 ברימאלוף Grzymalow טרנופול Tarnopol שנמצאת בגליציה לשעבר פולין וכיום אוקראינה בן לדויד ברנשטיין ואלקה פרנוס (parnus) זה שם המשפחה לפני הנישואין
למוישה היו עוד 9 אחים (סה"כ 10 ילדים היו לדוד ואלקה) בשנות ה-20 של המאה הקודמת כלומר בשנים 192X היגר לניו-יורק
ביחד עם עוד 3 אחיות שלו שני אחים אחרים שלו (חוליו וחוסה = יוסף) היגרו לארגנטינה כל שאר המשפחה נירצחה על ידי הנאצים.
מוישה ברנשטיין לא התחתן ולא הוליד ילדים היה לו בניו-יורק חנות גדולה למכירת נעלים במקום הכי מרכזי בניו-יורק והוא גם היה במאי סרטים (בהמשך חייו)
חי כ-85 שנה ומת בבית חולים גריאטרי חשוב בניו-יורק היה מבוסס כלכלית
במותו הוא תרם כספים למוסדות במדינת ישראל
אני מעוניין לדעת לאיזה מוסדות בארץ ישראל מוישה ברנשטיין תרם (אני חושב שמוישה ברנשטיין תרם לאירגון הדסה בניו-יורק
כלומר לבית חולים הדסה בירושלים ולעוד מוסדות, איזה מוסדות גדולים יש בניו-יורק שמתרימים כסף למוסדות בארץ ישראל בשנות ה-90 כלומר בשנים 199X ? ואיך אפשר ליצור איתם קשר ?
איך אפשר להשיג קשר אם הצאצאים של האחיות של מוישה ברנשטיין ? (לצערי את שמות האחיות אני לא זוכר כרגע הן רשומות באילן היוחסין שלצערי לא נמצא אצלי כרגע )

תודה רבה על הכל
ארי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי הקורס'
לגבי הקורס
06/01/2007 | 16:31
2
1
בקצרה... אחד הדברי העיקריים שאני מלמדת - עריכת מחקר נאות ותיעוד. בתיעוד, אני מתכוונת, למשל, לרישום של הממצאים שבדרך - על מנת שתוכל לאמת מידע שיבוא בהמשך וליישב סתירות או לעמת נתונים אחרים.

חשוב לא לקפוץ למסקנות מהירות ממסמכים, ולכן חשוב לתעד הכל ולצרף את כל המידע שיש.

בנוסף, לא לאסוף רק "אנשים". אני לא מתרשמת מכך שלאדם מסוים יש 1000 אנשים בעץ. חשוב למקם את האנשים בהקשר של הזמן והמקום שבו הם חיו. אנו קוראים לזה באנגלית: Social History. למידע זה אפשר ומומלץ להשתמש במקורות שונים - אנציקלופדיות, ספרים וכו'.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איך לומדים את זה+ראשי פרקים חשובים'
איך לומדים את זה+ראשי פרקים חשובים
06/01/2007 | 16:41
2
איך אפשר ללמוד את מה שאת מלמדת
איזה ספרים את ממליצה לקרוא בנושא
ואילו ראשי פרקים את חושבת שהם החשובים בגנאולוגיה יהודית
לדוגמה : פירוש מצבות, היסטוריה של המקום, של תנועות הנוער של הרבנים
אשמח אם תוכלי לתת עוד ראשי פרקים ולרשום לפי דעתך את חשיבותם
וספרים איפה אפשר ללמוד את זה
תודה
ארי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'באיזה עוד מקומות אפשר ללמוד גנאולוג'
באיזה עוד מקומות אפשר ללמוד גנאולוג
06/01/2007 | 16:49
1
יה בארצות הברית
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מחפש את צאצאיו של Robert Spilg'
מחפש את צאצאיו של Robert Spilg
06/01/2007 | 04:26
7
Name:                                Robert Spilg
Arrival Date:                23 Jul 1939
Estimated birth year:           abt 1899
Port of Departure:               Glasgow, Scotland
Ethnicity/Race/Nationality:  Hebrew
Ship Name:               California
Port of Arrival:               New York, New York
Nativity:                               Scotland
Birth Location:               Scotland
Birth Location Other:          Glasgow, Scotland
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור בן דוד ממשפ'פליישמן'
איתור בן דוד ממשפ'פליישמן
06/01/2007 | 06:44
2
שלום וברכה לד"ר מילר

אני מנסה לאתר את עקבותיו של בן דוד- או  את צאצאיו

ההורים:  הרמן ורוזה פליישמן ,(Herman & Rose Fleischman ) קבורים בניו ג'רסי ב-
"Beth Israel Cemetery-Woodbidge N.J ", ובידי תמונה של המצבות. רוזה נקברה בשנת 1955 והרמן ב- 1963 .
בנם וויליאם פליישמן, נולד 1905 ( William Fleischman ) רשום בניירות הפטירה של הוריו וכתובתו בשנת 1963 הייתה
HORNADAY 871- BRONX .
מבדיקה שערכתי, הבית בכתובת הנ"ל  עדיין קיים ומתגוררים במקום, אולם כפי הנראה וויליאם שינה את כתובתו ועבר לגור במקום אחר.
ניסיתי למצוא בית כנסת פעיל במרחב ליד ביתו בברונקס- בתקווה למצוא רישומים של היהודים משנים אלו...אולם כמעט ולא נשארו בתי כנסת פעילים.
ב- SSDI - לא נמצא אחד שתואם לשנת הלידה של וויליאם...(ובמידה והוא עדיין חי, בהחלט ייתכן שהוא נמצא בדיור מוגן...?)
כולל הרחבת  טווחי הגילים +- 2 ,   ובדקתי גם במדינות נוספות מספר אופציות שהועלו- אולם התשובות היו שליליות.

מאמציי לאתר תעודת נישואין של וויליאם בניו יורק לא צלחו. (כפי הנראה נישא בין השנים 1920 ל- 1930 ) היות ובמפקד 1930 הוא לא מופיע ברישומים עם הוריו.
לוויליאם היה אח נוסף בשם סולומון נולד 1901-2 (Solomon) אולם הספור דומה, אין רישומים עליו.

מהן האפשרויות הנוספות שהיית ממליצה לי בהמשך, או כיווני חיפוש נוספים.

תודה רבה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'במקום שאלות ותשובות אישיות'
במקום שאלות ותשובות אישיות
06/01/2007 | 08:06
2
על איתור אנשים בארה"ב, אולי תוכל האורחת לבוא ולהעביר לנו קורס בנושא בארץ?
הרי ברור שיהיו כמה נרשמים שיוכלו לעשות מחקרם כשיעורי בית בקורס שכזה....
נכון, יש קורסים מקוונים....אבל עדיף קורסים פרונטליים.
ואז גם אני אצטרף, אף שבדיוק מצאתי את השבט האמריקאי שלי.

הלני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הוצאה לאוויר העולם של תוצאות המחקר'
הוצאה לאוויר העולם של תוצאות המחקר
06/01/2007 | 15:30
5
1
מהי הדרך המומלצת על ידך, לפרסום תוצאות המחקר שלנו, כך שמצד אחד יעניין ולא יכביד בעודף מידע על בני המשפחה, מצד שני יגיע למרב מבני המשפחה, ובנוסף לא יהיה יקר מידי לחוקר המפרסם.

תודה

ענת
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובתי'
תשובתי
06/01/2007 | 16:35
1
2
כדי לעניין את הקוראים, חשוב למקם את ההיסטוריה המשפחתית בהקשר של מקום וזמן ולספר על הקשרים בין האנשים. תמונות יכולות לסייע, כמו גם עותקים של מסמכים.

יש אפשרויות רבות לפרסום. בארה"ב ישנה אפשרות להדפיס בשיטה שנקראת Print on Demand, באמצעות אתרי אינטרנט המציעים שירות זה. כך, ניתן להדפיס מספר לא גדול של עותקים בעלות נמוכה, יחסית.

ניתן להדפיס גם בבית ולהיעזר בשירותים של מקומות כגון Office Depot להפקה של מספר מצומצם של עותקים בעלות נמוכה, יחסית.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
06/01/2007 | 16:35
1
ניתן, כמובן, גם להפיק תוצר דיגיטלי - CD, אתר אינטרנט, ונעלות נמוכה אף יותר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אתר אינטרנט'
אתר אינטרנט
07/01/2007 | 19:37
2
1
מתוך הרבה אפשרויות בחרתי לנהל את עץ המשפחה שלי באתר אינטרנט פרטי.
האתר מבוסס על תוכנת חינם [!] בשם PhpGedView
ומאפשר גמישות מירבית בניהול הנתונים.
אפשר להעלות גם מדיה אלקטרונית - תמונות קולות וכדומה.  
אפשר לקבל מגוון של דו"חות שחלקם ממש מותאמים להדפסה.

אחרי הקמת האתר אין צורך בשום ידע תיכנותי לצורך תיפעולו.
האתר מוגן בסיסמאות - אפשר להגדיר משתמשים שונים עם הרשאות שונות. פשוט תענוג.
אין לי יותר שימוש לתוכנות גנאלוגיה במחשב הביתי שלי... חוץ מגיבוי הנתונים של האתר.

בקישור יש הפניה לאתרים שונים המבוססים על הכלי הזה.
מה שלא חינם זה שרת האינטרנט - אבל הסכום החודשי די צנוע.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה אילן'
תודה אילן
07/01/2007 | 20:07
1
1
האם תוכל במסר לספר לי על העלויות?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עלויות'
עלויות
08/01/2007 | 15:11
1
כאמור חבילת התוכנה היא Open Source ועלותה אפס. גם התמיכה אפס.

מה שעולה הוא אירוח האתר אצל ספק מתאים ושם domain.
הם לא קשורים זה בזה אבל רוב הספקים גם עוזרים ברישום כתובת אתר.
העלויות תלויות ב"רוחב פס", נפח דיסק ואופציות שונות כמו כמה כתובות דוא"ל וכדומה.

האתר שלי למשל הוא אצל המארח הבא
http://www.livehost.net/index.html
והמחירים בין $4 ל $16 לחודש.

רישום domain עולה סביב $10 לשנה.
חבילת התוכנה הזאת צריכה PHP וזה פרמטר חיוני לבחירת ספק השירות המארח.

אז עבור שקל ליום אפשר לבנות אתר לא רע בכלל.
צריך לזכור שבאתר פרטי ה"תעבורה" לא גבוהה, לכן אפשר להתספק בחבילות זולות.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הרב Samuel SCHREIBER מניו יורק'
הרב Samuel SCHREIBER מניו יורק
06/01/2007 | 16:23
1
2
שלום לד"ר רודה מילר,

אודה לעזרתך במציאת קשר עם צאצאי הרב שמואל שרייבר מניו יורק.
סבי ז"ל שמר על קשר עם קרוב משפחה, רב בשם Samuel (Samu) SCHREIBER. שמואל שרייבר היגר מהונגריה לארה"ב , בין  1945-1956. בהונגריה הוא היה ב Nyiregihaza או Nyiregimada.
ברשותי מעטפה מתכתובת עם סבי מתאריך 25/9/1971 הנושאת את הכתובת:
Samuel SCHREIBER, 255 Ft. Washington Ave., New York 32, N.Y., WAdsworth 3-4116
במדריך מסווג של ניו יורק ברשת (כנראה לא מעודכן) מצאתי כתובת דומה, תחת סיווג Clergy:
Schreiber Samuel    255 Fort Washington Ave    (212) 923-4116
במעטפות נוספות מופיע שרייבר נוסף, כנראה אחיו, בשם Fred SCHREIBER.ב 1969 הוא היה ב:
Fred SCREIBER, 911 48th st. Brooklyn, N.Y. 11219
ב יולי 1971 הוא היה ב:
Fred SCREIBER, 4714 Ft. Hamilton 8124, Brooklyn 11219
שמואל שרייבר נולד בסביבות העשור הראשון של המאה ה-20.
אשתו של שמואל שרייבר הייתה Piri/Piroska והיו לו שתי בנות, אחת מהן Judith.
תודה,
אמנון
======================================
Researching:
JONAS/JONASZ, BILLITZER/BILITZER - Miskolc, Godollo, Foro, Encs, Szikszo, Eger (Hungary), Hunsdorf=Huncovce=Hunfalva (Slovakia), Austria
HERZL- Everywhere, mainly Dunafolvar, Jaszbereny, Tapiobicske (Hungary)
GROSZWIRTH/GROSSWIRTH, KLEIN, SCHREIBER, ROTH, FRANKEL, GRUNWALD - Presov, Lipjani, Kosice, Bratislave, Bardejov, Slanica (Slovakia), Miskolc, Nyiregihaza (Hungary)
KORITZ,SCHWEITZER,ROSINGER - Szikszo, Miskolc (Hungary),Nyitra (Slovakia), Argentina
Family Websites: herzlfamily.org Future websites: jonasfamily.org grosswirth.com

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הרב אברהם שמואל בנימין שרייבער סופר'
הרב אברהם שמואל בנימין שרייבער סופר
08/01/2007 | 12:50
3
הוציא לאור חוברת על המשפחה בסטנסיל, בניו יורק, בשנת תשל"א -1971 . כתובתו שונה מהכתוב אצלך. אביו: רבי משה סופר ממיאווא בן ר' יעקב עקיבא בנו של הכתב סופר.

זה האיש?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' לרודה '
לרודה
06/01/2007 | 16:41
5
2
תודה לרודה על שהסכימה להתארח ועל התשובות הקולעות והמדויקות.

תודה לרוני על האירוח הנפלא במשרדו ועל האווירה החמימה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ארנון בד"כ אומרים תודה כשזה נגמר'
ארנון בד"כ אומרים תודה כשזה נגמר
06/01/2007 | 16:47
1
יש עוד כמה דקות ועוד כמה שאלות
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מחמת לו"זה הצפוץ של המתארחת'
מחמת לו"זה הצפוץ של המתארחת
06/01/2007 | 16:51
3
3
אשר התקצר מעט, נאצלנו להתרכז אך ורק בשאלות הכלליות, ולא באלו שעוסקות באיתור זה או אחר בארה"ב ובכלל. בשאלות אלו נשמח לחזור ולדון בפורום, על פי הנוהל הגריל (ראיתי כמה שטרם נדונו כאן - וחבל).

אני בטוח שתקבלו את סליחתה של רודה על שלא הספיקה לענות על כל שרצינו,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האמת היא ש...'
האמת היא ש...
06/01/2007 | 20:19
1
היו פה מעט שאלות יחסית, ו-רודה לא הגיעה ל-50% מהמעט הזה.
התודה עדיין מגיעה ליוזמי האירוח.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דווקא די-התאכזבתי...'
דווקא די-התאכזבתי...
07/01/2007 | 16:58
3
ישבתי במיוחד עם כל רשומות הגניאולוגיה המשפחתית, כתבתי הכל - ושום התייחסות...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מצפה להתיחסות בעתיד...'
מצפה להתיחסות בעתיד...
07/01/2007 | 20:52
3
בשרשור זה ניתן לראות ריכוז מידע מסודר שכל אחד מהשואלים טרח בהבאתו. אישית תליתי הרבה ציפיות...
גם איתור ספציפי נוגע לשאלות כלליות כמו נישואי נשים, איתור בתי קברות ועוד.
בכל מקרה מגיעה תודה על הרעיון, הארגון ולהענות של רודה.
אורית
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
12:39 | 12.10.19 ani1603
18:23 | 10.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
11:42 | 07.10.19 dan912
10:18 | 07.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ