17.11, 21.00 - האירוח

../images/Emo124.gifהנה זה בא... אירוח בפורום../images/Emo70.gif

אחרי זמן רב בו אני מנסה לארגן אירוח בפורום - זה קורה
מה זה אירוח? למי שלא "מסתובב" בפורומים של "תפוז" ועוד לא נתקל במושג, אסביר בקצרה: מדובר באדם אשר מוזמן לפורום לאור ידיעותיו בנושא מסוים, ו"מתארח" בפורום ביום ובשעה קבועים מראש על מנת לענות על שאלותינו באותו נושא. את השאלות מפנים אל אותו אדם עד זמן האירוח בשרשור מיוחד אשר נפתח לצורך כך (כלומר, גם מי שלא יכול להיות נוכח בפורום בעת האירוח, יכול להשאיר שאלות מבעוד מועד). ולפרטים... האורחת הראשונה בפורום היא הגב´ יעל דיאמנט, מנהלת מאגר המידע "ספר המעפיל" במחנה המעפילים בעתלית. אם לחלקכם הנושא נשמע מוכר - אפשר להיזכר בהודעה שהשאירה לנו כאן כוכה לאחר ביקורה במקום ביום ב´ השבוע. כהרגלה, כוכה לא בזבזה רגע אחד וכבר הזמינה אל יעל לפורום ותיווכה ביני לבינה. אחרי שיחת טלפון מעניינת ואחרי ביקור מרתק במקום - החלטתי שראוי יהיה לארח בביתנו (כאן) את יעל. |הגדש|אז איך זה קורה
לאור האופי המיוחד של האירוח הנ"ל (תיכף תבינו למה), אשר צריך להיעשות בשני שלבים, עלינו לפעול באופן הבא: 1. קריאת רקע אחרי השיחה עם יעל והביקור במקום, הכנתי מאמר בנושא, על מנת לקבל את הרקע הראוי על הפרוייקט. 2. שאלות הדורשות חיפוש במאגר שאלות אלו יש לשרשר להודעה מתחת, "בקשות לחיפוש" עד ליום א´, 17.11.02, במשך כל היום. יעל תאסוף את השאלות ותנסה לחפש את המידע במאגר; 3. שאלות כלליות שאלות אלו אפשר לשרשר להודעה מתחת, "שאלות כלליות" עד למועד האירוח, יום א´, 24.11.02, 20.30. ביום זה ובשעה זו, תיכנס יעל לפורום עם התשובות לבקשות החיפוש, תעדכן אותנו בתוצאות החיפוש, ותענה על כל שאלה שתישאל. זהו
תודה לכוכה על הסיוע וליעל על הנכונות והרצון לעזור. הודעה הזו תקושר בדף הקהילה הראשי ובטאגליינס (השורה הרצה למעלה), כדי שלא תלך לאיבוד במהלך הזמן
ארנון

LOOKING 4

1) בני משפחת ברוידא (ברודא, ברוד, בראודה, וכו´) ללא הבדל בארץ מקורם 2) אישים שמקורם בערים בוטושאני ודורוהוי שברומניה (Botosani,Dorohoi)

yaelDiamant

New member
משפחת ברוידא

לצערי לא מצאתי שום תעוד על בני המשפחה או השמות שהוזכרו, ישנו חומר על אברהם ברוידא- נולד ברוסיה, תאריך עליה לא ידוע, השתייך לתנועת השומר הצעיר, מקום מגורים ראשון בארץ- מרחביה 1932 בעקרון המאגר מבוסס על מוסרי העדות עצמם או קרובי משפחתם, כך שאם אף אדם לא עדכן את המאגר הפרטים לא יופיעו כ"כ, אין אפשרות לאתר לפי עיר לידה אלא רק עפ"י נמל מוצא, ספינה, ארגון ושמותם

לארנון זה נהדר.....

שהצלחת להביא מישהו מומחה שמתמצא בנושא שבודאי רבים מאיתנו מחפשים בו ומקווה שרק יתוספו אירוחים. מחפשת חומר על סבי שלום שטרנפלד וסבתי פרומה-רחל מיכנוביץ שהגיעו יחד לארץ באוניה טייגר היל-ספטמבר 1939. שלך חנה גונן

yaelDiamant

New member
שלום שטרנפלד

אין איזכור של השמות במאגר, אך עם זאת קיים חומר על הספינה ´טייגר היל´ הכולל תמונות ומסמכים וכן יומן אישי של אחד ממעפילי האוניה לפרטים ניתן לפנות לאתר 049841980 (יעל)

שרה המל

New member
אני מבקשת לברר

אם יש מידע בעניינם של ברוך ובתיה אלקיס, שלפי מיטב ידיעתי היו בעתלית עם שני ילדיהם. אבל אין לי פרטים נוספים. תודה

friend9

New member
מתוך ספר המעפיל

אבקש לדעת איזה פרטים רשומים במאגר על אברהם הלפרין Arpad Halpern or Halperin מבית"ר בודפשט שעלה בספינה סאקאריה בשנת 1940. תודה.

yaelDiamant

New member
אברהם הלפרין

בספינה סקאריה רשומים שני מעפילים בשם הלפר: יעקב יוסף וחדוה. יעקב יוסף- יליד פולין 5/12/1912, לאחר עלייתו הועבר לעתלית ושוחרר באוגוסט 1940 חדוה- ילידת צכולובקיה (תאריך לידה לא ידוע), השתייכה לקבוצת "תכלת לבן" והועברה גם היא לעתלית ושוחררה באוגוסט 1940, מקום צגורים ראשון בארץ- חדרה לא נמסרו תמונות או מסמכים נילווים

יישר כח לארנון על הרעיון

אני מבקש מידע על יוסף ולאה פלדברנד וילדיהם (שם הבן יעקב) שעלו בתקופת ההעפלה מפולין.

עדכון לבקשה

בשיחה עם קרוב משפחה הוא טען כי לא יוסף עלה ארצה אלא בנו (לא יעקב) ששמו לא זכור לו, ושני בנים. אי לכך אני מבקש להרחיב את החיפוש לכל פלדברנד שהוא (שם לא נפוץ במיוחד. תודה

yaelDiamant

New member
תשובה לעדכון

כאמור במאגר לא מופיע השם הנ"ל אנא נסו אולי השם שונה לגרסה עברית... מכיוון שהמאגר מכיל את שמות האנשים מהשנים האחרונות ולא מתאריך עלייתם ארצה (למשל: מעפיל בשם קלפהולץ ששינה את שמו ל-´בן יעקב´ מופיע במאגר בשמו החדש)

הדס ח

New member
מחפשת פרטים על...

שמואל אושלק עלה באוניה "פולוניה", בחורף 1933 נוס יצחק פלה ויעקב עלו בשנת 1934, אני לא יודעת באיזה אוניה. רק שהיו אלה נישואין פיקטיביים ויכול להיות שפלה ובנה יעקב רשומים בשם אושלק. רות אושלק עלתה בין שני התאריכים הנ"ל. אני לא יודעת באיזה אוניה. המון תודה, הדס.

yaelDiamant

New member
תשובה להדס

* שמואל אושלק- המאגר מתעד את המעפילים החל משנת 1934 (תקופת העפלה המאורגנת) ועל כן אין אזכור לנ"ל, יתכן שהאוניה היתה אוניית נוסעים רגילה, ולא נחשבה כאוניית מעפילים. * נוס יצחק פלה ויעקב- יתכן שמדובר בספינה "וולוס א´" או "וולוס ב´" ששתיהם מחלוצות ההעפלה. עכ"פ נשמח לקבל פרטים עדכניים במידה וקיימים היות שאנו מתעדים העפלה באמצעות נישואים פיקטביים, דרכונים מזוייפים, וכ´ו (עלייה ד´) לדאבוני לא מצאנו איזכור לאף אחד מהשמות הנ"ל

ornan

New member
מחפשת פרטים על

א. משפחת יעקב - וולטר, הלנה, סוזי ונורברט שעלו בשנת 1933 לא יודעת באיזו אוניה, ארץ המוצא גרמניה. ב. שויצר שמשיה שעלה באוניה ירושלים ביוני 1934 ארץ המוצא פולין נמל היציאה טריאסט. ג. שויצר הנק וגניה שעלו מפולין בשנת 1935 תודה שבוע טוב ושקט ארנה

yaelDiamant

New member
תשובה

* יעקב- כפי שציינתי לעיל המאגר מתעד מעפילים החל משנת 1934 ועד קום המדינה בלבד. קיים תיעוד במאגר על שמות משפחה בשם "יעקב" או "יעקבס" אך לא בשמות הפרטיים שציינת, כדי לבדוק אולי הם שינו את שמם או תועדו בשמות אחרים * שויצר- מתועד במאגר תחת השם "שויצר שלמה" שעלה בשנת 1944. לא נמצאו איזכורים לשמות הפרטיים שאיזכרת

אוניה שבתאי לוז´ינסקי ומחנה קפריסין

אני עצמי בן למעפילים של האניה שבתאי לוז´ינקי את ההורים שלי האנגלים תפשו והגלו אותם לקפריסין לאחר 3 ימים במחנה עתלית. אני נולדתי במחנה מעצר בקפריסין. אני מחפש חומר על התקופה הנ"ל ההורים שלי כבר לא בחיים השמות של הורי אבי יחיאל הרשקוביץ אימי אסתר אורמן החתונה היתה בקפריסין ששם אימי שונה להרשקוביץ ברשותי תמונות שונות גם ממחנה המעצר בקפריסין, הם היו במחנה הקיץ אני יכול לסרוק את התמונות ולפרסם לשם איתור האנשים שבתמונות. ברשותי גם הקבלות של הסוכנות המעידות שההורים שלי החזירו את הכספים עבור מיטת הסוכנות שקבלו וכל הדרים שקבלו אשמח לקבל כל חומר בני

סל קליטה למעפילים שהגיעו מקפריסין

מצורף קבלה של כספים שההורים שלי קבלו כסף מהסוכנות הילד בקבלה "זינדל" זה אני לאחר שתורגם לעברית "בני" הכל הוחזר לסוכנות (יש לי קבלות) אני מבקש לדעת מה שם האוניה שהגיע לארץ לחיפה בתאריך 29.4.48 זאת היתה עליה של תינוקות כולם הובלו בתוך אמבטיות של תינוקות, וישנו בתוך ארגז תפוזים בני

למעלה