לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279212,792 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'17.11, 21.00 - האירוח'
17.11, 21.00 - האירוח
<< ההודעה הנוכחית
15/11/2002 | 16:12
76
80
גב´ יעל דיאמנט, מנהלת מאגר המידע "ספר המעפיל" במחנה המעפילים בעתלית תתארח כאן ביום א´, 17.11.02, בין השעות 21.00-22.00 ותענה על שאלות הקשורות למאגר המידע.

כדאי לקרוא את המאמר בנושא.

אני מוסיף הודעה זו, כדי שאפשר יהיה להקפיץ אותה עד לזמן האירוח וגם אחריו. שימו לב לשתי כותרות המשנה: בקשות לחיפוש במאגר ו: שאלות כלליות.

בקשות לחיפוש במאגר יתבצעו לאחר האירוח והתשובות יוחזרו באופן אישי לשואלים.

שימו לב: רק שאלות שישורשרו להודעה זו ייענו
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הנה זה בא... אירוח בפורום'
הנה זה בא... אירוח בפורום
08/11/2002 | 18:23
62
9
אחרי זמן רב בו אני מנסה לארגן אירוח בפורום - זה קורה

מה זה אירוח? למי שלא "מסתובב" בפורומים של "תפוז" ועוד לא נתקל במושג, אסביר בקצרה: מדובר באדם אשר מוזמן לפורום לאור ידיעותיו בנושא מסוים, ו"מתארח" בפורום ביום ובשעה קבועים מראש על מנת לענות על שאלותינו באותו נושא. את השאלות מפנים אל אותו אדם עד זמן האירוח בשרשור מיוחד אשר נפתח לצורך כך (כלומר, גם מי שלא יכול להיות נוכח בפורום בעת האירוח, יכול להשאיר שאלות מבעוד מועד).

ולפרטים...
האורחת הראשונה בפורום היא הגב´ יעל דיאמנט, מנהלת מאגר המידע "ספר המעפיל" במחנה המעפילים בעתלית. אם לחלקכם הנושא נשמע מוכר - אפשר להיזכר בהודעה שהשאירה לנו כאן כוכה לאחר ביקורה במקום ביום ב´ השבוע. כהרגלה, כוכה לא בזבזה רגע אחד וכבר הזמינה אל יעל לפורום ותיווכה ביני לבינה. אחרי שיחת טלפון מעניינת ואחרי ביקור מרתק במקום - החלטתי שראוי יהיה לארח בביתנו (כאן) את יעל.

|הגדש|אז איך זה קורה
לאור האופי המיוחד של האירוח הנ"ל (תיכף תבינו למה), אשר צריך להיעשות בשני שלבים, עלינו לפעול באופן הבא:
1. קריאת רקע
אחרי השיחה עם יעל והביקור במקום, הכנתי מאמר בנושא, על מנת לקבל את הרקע הראוי על הפרוייקט.
2. שאלות הדורשות חיפוש במאגר
שאלות אלו יש לשרשר להודעה מתחת, "בקשות לחיפוש" עד ליום א´, 17.11.02, במשך כל היום. יעל תאסוף את השאלות ותנסה לחפש את המידע במאגר;
3. שאלות כלליות
שאלות אלו אפשר לשרשר להודעה מתחת, "שאלות כלליות" עד למועד האירוח, יום א´, 24.11.02, 20.30. ביום זה ובשעה זו, תיכנס יעל לפורום עם התשובות לבקשות החיפוש, תעדכן אותנו בתוצאות החיפוש, ותענה על כל שאלה שתישאל.

זהו
תודה לכוכה על הסיוע וליעל על הנכונות והרצון לעזור.

הודעה הזו תקושר בדף הקהילה הראשי ובטאגליינס (השורה הרצה למעלה), כדי שלא תלך לאיבוד במהלך הזמן

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בקשות לחיפוש במאגר - עד 17.11.02'
בקשות לחיפוש במאגר - עד 17.11.02
08/11/2002 | 18:24
25
10
לצפיה ב-'LOOKING 4'
LOOKING 4
08/11/2002 | 21:48
1
7
1) בני משפחת ברוידא (ברודא, ברוד, בראודה, וכו´) ללא הבדל בארץ מקורם
2) אישים שמקורם בערים בוטושאני ודורוהוי שברומניה (Botosani,Dorohoi)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת ברוידא'
משפחת ברוידא
17/11/2002 | 21:09
7
לצערי לא מצאתי שום תעוד על בני המשפחה או השמות שהוזכרו, ישנו חומר על אברהם ברוידא- נולד ברוסיה, תאריך עליה לא ידוע, השתייך לתנועת השומר הצעיר, מקום מגורים ראשון בארץ- מרחביה 1932

בעקרון המאגר מבוסס על מוסרי העדות עצמם או קרובי משפחתם, כך שאם אף אדם לא עדכן את המאגר הפרטים לא יופיעו

כ"כ, אין אפשרות לאתר לפי עיר לידה אלא רק עפ"י נמל מוצא, ספינה, ארגון ושמותם
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לארנון זה נהדר.....'
לארנון זה נהדר.....
09/11/2002 | 02:37
1
7
שהצלחת להביא מישהו מומחה שמתמצא בנושא שבודאי רבים מאיתנו מחפשים בו ומקווה שרק יתוספו אירוחים.
מחפשת חומר על סבי שלום שטרנפלד וסבתי פרומה-רחל מיכנוביץ שהגיעו יחד
לארץ באוניה טייגר היל-ספטמבר 1939.
שלך
חנה גונן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום שטרנפלד'
שלום שטרנפלד
17/11/2002 | 21:12
5
אין איזכור של השמות במאגר, אך עם זאת קיים חומר על הספינה ´טייגר היל´ הכולל תמונות ומסמכים וכן יומן אישי של אחד ממעפילי האוניה
לפרטים ניתן לפנות לאתר 049841980 (יעל)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני מבקשת לברר'
אני מבקשת לברר
09/11/2002 | 22:08
1
7
אם יש מידע בעניינם של ברוך ובתיה אלקיס, שלפי מיטב ידיעתי היו בעתלית עם שני ילדיהם. אבל אין לי פרטים נוספים. תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ברוך ובתיה אלקיס'
ברוך ובתיה אלקיס
17/11/2002 | 21:13
11
לצערי אין תיעוד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מתוך ספר המעפיל'
מתוך ספר המעפיל
10/11/2002 | 09:03
1
14
אבקש לדעת איזה פרטים רשומים במאגר על
אברהם הלפרין Arpad Halpern or Halperin מבית"ר בודפשט שעלה בספינה סאקאריה בשנת 1940.

תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אברהם הלפרין'
אברהם הלפרין
17/11/2002 | 21:17
4
בספינה סקאריה רשומים שני מעפילים בשם הלפר: יעקב יוסף וחדוה.
יעקב יוסף- יליד פולין 5/12/1912, לאחר עלייתו הועבר לעתלית ושוחרר באוגוסט 1940
חדוה- ילידת צכולובקיה (תאריך לידה לא ידוע), השתייכה לקבוצת "תכלת לבן" והועברה גם היא לעתלית ושוחררה באוגוסט 1940, מקום צגורים ראשון בארץ- חדרה

לא נמסרו תמונות או מסמכים נילווים
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יישר כח לארנון על הרעיון'
יישר כח לארנון על הרעיון
10/11/2002 | 23:14
3
4
אני מבקש מידע על יוסף ולאה פלדברנד וילדיהם (שם הבן יעקב) שעלו בתקופת ההעפלה מפולין.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עדכון לבקשה'
עדכון לבקשה
17/11/2002 | 19:55
1
6
בשיחה עם קרוב משפחה הוא טען כי לא יוסף עלה ארצה אלא בנו (לא יעקב) ששמו לא זכור לו, ושני בנים. אי לכך אני מבקש להרחיב את החיפוש לכל פלדברנד שהוא (שם לא נפוץ במיוחד. תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לעדכון'
תשובה לעדכון
17/11/2002 | 21:22
8
כאמור במאגר לא מופיע השם הנ"ל אנא נסו אולי השם שונה לגרסה עברית...
מכיוון שהמאגר מכיל את שמות האנשים מהשנים האחרונות ולא מתאריך עלייתם ארצה (למשל: מעפיל בשם קלפהולץ ששינה את שמו ל-´בן יעקב´ מופיע במאגר בשמו החדש)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יוסף ולאה פלדברנד'
יוסף ולאה פלדברנד
17/11/2002 | 21:18
8
לצערי אין תיעוד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מחפשת פרטים על...'
מחפשת פרטים על...
16/11/2002 | 18:36
1
10
שמואל אושלק
עלה באוניה "פולוניה", בחורף 1933

נוס יצחק פלה ויעקב
עלו בשנת 1934, אני לא יודעת באיזה אוניה. רק שהיו אלה נישואין פיקטיביים ויכול להיות שפלה ובנה יעקב רשומים בשם אושלק.

רות אושלק
עלתה בין שני התאריכים הנ"ל. אני לא יודעת באיזה אוניה.

המון תודה,
הדס.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה להדס'
תשובה להדס
17/11/2002 | 21:27
10
* שמואל אושלק- המאגר מתעד את המעפילים החל משנת 1934 (תקופת העפלה המאורגנת) ועל כן אין אזכור לנ"ל, יתכן שהאוניה היתה אוניית נוסעים רגילה, ולא נחשבה כאוניית מעפילים.
* נוס יצחק פלה ויעקב- יתכן שמדובר בספינה "וולוס א´" או "וולוס ב´" ששתיהם מחלוצות ההעפלה. עכ"פ נשמח לקבל פרטים עדכניים במידה וקיימים היות שאנו מתעדים העפלה באמצעות נישואים פיקטביים, דרכונים מזוייפים, וכ´ו (עלייה ד´)

לדאבוני לא מצאנו איזכור לאף אחד מהשמות הנ"ל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מחפשת פרטים על'
מחפשת פרטים על
16/11/2002 | 20:43
1
5
א. משפחת יעקב - וולטר, הלנה, סוזי ונורברט שעלו בשנת 1933 לא יודעת באיזו אוניה, ארץ המוצא גרמניה.

ב. שויצר שמשיה שעלה באוניה ירושלים ביוני 1934 ארץ המוצא פולין נמל היציאה טריאסט.
ג. שויצר הנק וגניה שעלו מפולין בשנת 1935

תודה שבוע טוב ושקט
ארנה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2002 | 21:31
6
* יעקב- כפי שציינתי לעיל המאגר מתעד מעפילים החל משנת 1934 ועד קום המדינה בלבד.
קיים תיעוד במאגר על שמות משפחה בשם "יעקב" או "יעקבס" אך לא בשמות הפרטיים שציינת, כדי לבדוק אולי הם שינו את שמם או תועדו בשמות אחרים

* שויצר- מתועד במאגר תחת השם "שויצר שלמה" שעלה בשנת 1944.
לא נמצאו איזכורים לשמות הפרטיים שאיזכרת
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אוניה שבתאי לוז´ינסקי ומחנה קפריסין'
אוניה שבתאי לוז´ינסקי ומחנה קפריסין
17/11/2002 | 12:51
2
12
אני עצמי בן למעפילים של האניה שבתאי לוז´ינקי את ההורים שלי האנגלים תפשו והגלו אותם לקפריסין לאחר 3 ימים במחנה עתלית.
אני נולדתי במחנה מעצר בקפריסין.
אני מחפש חומר על התקופה הנ"ל
ההורים שלי כבר לא בחיים
השמות של הורי אבי יחיאל הרשקוביץ אימי אסתר אורמן
החתונה היתה בקפריסין ששם אימי שונה להרשקוביץ

ברשותי תמונות שונות גם ממחנה המעצר בקפריסין, הם היו במחנה הקיץ
אני יכול לסרוק את התמונות ולפרסם לשם איתור האנשים שבתמונות.
ברשותי גם הקבלות של הסוכנות המעידות שההורים שלי החזירו את הכספים עבור מיטת הסוכנות שקבלו וכל הדרים שקבלו

אשמח לקבל כל חומר
בני

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סל קליטה למעפילים שהגיעו מקפריסין'
סל קליטה למעפילים שהגיעו מקפריסין
17/11/2002 | 18:48
1
3
מצורף קבלה של כספים שההורים שלי קבלו כסף מהסוכנות
הילד בקבלה "זינדל" זה אני לאחר שתורגם לעברית "בני"

הכל הוחזר לסוכנות (יש לי קבלות)

אני מבקש לדעת מה שם האוניה שהגיע לארץ לחיפה בתאריך 29.4.48
זאת היתה עליה של תינוקות
כולם הובלו בתוך אמבטיות של תינוקות, וישנו בתוך ארגז תפוזים

בני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לבני הרשקוביץ'
תשובה לבני הרשקוביץ
17/11/2002 | 21:36
5
ראשית כל התרגשתי לקרוא את ספורך האישי. סיפורים כגון זה, הם שהביאו אותנו להקים את מאגר המידע והם שמהווים את ליבת הפרוייקט גם בימים אלו.
לדאבוני שמותיהם של הוריך לא מתועדים, אך קיים חומר נרחב על הספינה "שבתאי לוזנסקי".

אנא צור עימי קשר טלפוני במחנה 049841980
נשמח לקבל עותקים מהמסמכים שברשותך
יעל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בקשה לחיפוש...'
בקשה לחיפוש...
17/11/2002 | 21:26
3
3
אולי יש משהו בקשר למשפחות : מרטינוביץ´ ופנסטר?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חוזרת על בקשה שהורדה לתחתית'
חוזרת על בקשה שהורדה לתחתית
17/11/2002 | 21:30
1
5
האם יש משהו הקשור למשפחת הורביץ או הרמן?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2002 | 21:39
3
אבדוק את הפרטים ואחזיר תשובה עד ביקורי הבא בפורום בשבוע הבא
יעל

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2002 | 21:38
3
יעל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מבקשת לחפש באיזה אוניה הגיעו:'
מבקשת לחפש באיזה אוניה הגיעו:
17/11/2002 | 22:18
1
5
אידה ודינה רבינוביץ או רובין. הגיעו מרומניה החל ממהחצית השניה של שנת 1946.
תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2002 | 22:21
4
יעל

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלות כלליות - עד 24.11.02'
שאלות כלליות - עד 24.11.02
08/11/2002 | 18:25
16
3
לצפיה ב-'מה עם התקופה אחרי 1948'
מה עם התקופה אחרי 1948
09/11/2002 | 07:13
1
3
ב 1948 נשלח אבי ע"י המוסד לעליה ב´ (בראשות שאול אביגור) בזהות בדויה למצריים ע"מ לארגן עליית יהודים משם.
באחריותו היה לארגן אניות ולהשיג ויזות חד פעמיות לכיוון אחד: איטליה וצרפת.- עשרות אלפי יהודי מצריים יצאו את מצריים והגיעו לארץ.
משם הועברו העולים לישראל.
פעילות המשך בוצעה על ידו מסוף 1949 והלאה כאשר הקים מחנות מעבר באלגיר ליהודים ממרוקו. - גם זאת באחריות המוסד לעליה ב´.
האם גם תקופה ואירועים אלו מתועדים בפרויקט ?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לאייבי'
תשובה לאייבי
17/11/2002 | 21:43
3
יש תיעוד נרחב על פעילי העפלה שעסקו אבל רק עד קום המדינה.
ידוע לנו שבשל החלטה שרירותית זו שהתקבלה ע"י הועדה האקדמית שמלווה את הפרוייקט, רבים וטובים לא נכללים במאגר בשלב זה. עם זאת אנו משתדלים לאסוף חומרים עליהם למקרה וטווח השנים המתועדות יורחב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם ההגדרה מעפיל מגבילה את'
האם ההגדרה מעפיל מגבילה את
16/11/2002 | 22:16
1
4
ההשתיכות לפי מועד ההגעה לארץ, לאופן ההגעה או כל אחד והגדרתו?
במה שונה המוסיאון הזה מהאחר בחיפה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סבא יעקב'
סבא יעקב
17/11/2002 | 21:48
4
הגדרת מעפיל- כל מי שעלה לארץ באופן בלתי ליגאלי בין השנים 1934-1948 (קום המדינה)
אנו מתעדים את כל צורות ההעפלה: ביבשה באויר ובים. אבל גם פרשיות מיוחדות כמו נשארי המכביה מ-1936, מעפיל שהגיע בקיק, או סיפרה של קבוצה שחצתה את הגבולות במסע אופניים

המוסיאון בחיפה- "מוזיאון ההעפלה וחיל הים" עוסק בהפיכת צי הספינות מצי נלחם לצי לוחם ובתפר שבין ההעפלה ולחיל הים. קיים בנינו שיתוף פעולה הדוק, החלפת חומרים ומידע, אך אין אצלם תיעוד אישי של ניצולים
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם קיימים פרוייקטים דומים?'
האם קיימים פרוייקטים דומים?
17/11/2002 | 21:18
3
5
האם ידוע לך על פרוייקטים דומים אשר מנציחים תקופות נוספות/מקומות נוספים

יעל (עם ביד)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה ליעל'
תשובה ליעל
17/11/2002 | 21:50
2
5
חברת מילניום שבנתה עבורנו את מסד נתוני ההעפלה מתמחה בבניית מדי נתונים הקשורים למורשת הסטוריה והנצחה. קיימים פרוייקטים רבים
אנא צרי עימי קשר בעניין
049841980
יעל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מסקרן מאוד...'
מסקרן מאוד...
17/11/2002 | 21:59
1
4
אשמח אם תוכלי לפרט על עוד פרוייקטים בולטים כמו זה שלכם
(כדי שנוכל לארח גם אותם... )

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בהמשך לשחתנו הטלפונית...'
בהמשך לשחתנו הטלפונית...
17/11/2002 | 22:09
3
כזכור לך הבטחתי לליצור קשר עם אנשי מילניום שאכן הביעו נכונות לשיתוף פעולה על פרוייקטים נוספים שלהם. נהיה בקשר בעניין
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איך ניתן לברר באיזה אוניה עליתי ?'
איך ניתן לברר באיזה אוניה עליתי ?
17/11/2002 | 21:29
3
11

לאיזה נתונים תזדקקתי ?
האם השם שנתנו לי בזמנו והחודש בו הגעתי לארץ יספיקו?
כמה אוניות בערך הגיעו כל חודש ?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חנה שלום'
חנה שלום
17/11/2002 | 21:53
2
4
קיים שאלון מעפיל בו עלייך למלא פרטים רלוונטים וככל שתרבי בפרטים כך יקל עלינו לגלות את שם הספינה
את השאלון ניתן למצוא באתר המועצה לשימור אתרים בקטגורית "ספר המעפיל"
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה יעל'
תודה יעל
17/11/2002 | 22:05
1
3

מאחר שהגעתי ארצה בגיל כמה חודשים - על רב השאלות לא אוכל לענות.
אצור איתך קשר - או אבקר אותך במחנה המעפילים (אני עוברת שם יום יום..) ואנסה לשחזר את מירב הפרטים עלי (כמעפילה תינוקת שהגיעה באופית מעפילים עם שם בדוי) ומשפחתי שהגיעו "בקבוצות של 2...)

תודה ולילה טוב.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לכבוד הוא לארח אותך בפורום '
לכבוד הוא לארח אותך בפורום
17/11/2002 | 22:16
2
לצפיה ב-'מה מיחד את שנת 1934?'
מה מיחד את שנת 1934?
17/11/2002 | 21:52
1
3
מדוע זו נקבעה כשנת תחילת ההעפלה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לראם'
תשובה לראם
17/11/2002 | 22:07
2
ביולי 1934 הגיעה לארץ ספינת המעפילים הראשונה "וולוס א´" אשר מקובלת על החוקרים כספינת המעפילים המאורגנת הראשונה. אומנם היו נסיונות קודמים (גם של אנשי בית"ר וארגונים נוספים) אך, כל הנושא של רכישת ספינות וארגון המעפילים לקראת העליה ארצה החל רק למן 1934 בחסות המוסד לעליה ב´
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'העיסוק בסיפורים ה"קטנים"'
העיסוק בסיפורים ה"קטנים"
17/11/2002 | 22:01
1
4
מעבר לשמות שכבר צוינו כאן, בסופו של דבר אנחנו מתרגשים ביותר מן הסיפורים הקטנים.

האם תוכלי לשתף אותנו בסיפור אחד, "קטן", מייצג, מיוחד, מרגש, כדי שנוכל להתבשם עוד קצת מריח התקופה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סיפור אישי'
סיפור אישי
17/11/2002 | 22:19
4
קשה לתאר במספר מילים מצומצם סיפור של חיים שלמים, אך דוגמה לסיפר אישי של פעיל העפלה בשם משה דפני (סילור) שהיה מצוות האוניה "ירושלים הנצורה" מסתבר שעל סיפון האוניה כרעה אישה ללדת "בחודש החמישי" (נשים רבות לא אמרו מהו החודש האמיתי להריונן היות שהם חששו שבשל כך לא יעלו אותם על סיפון האוניה) ולא היו באוניה רופא או אחות.
משה דפני מתאר בעדותו שהאישה הובאה לחדר המכונות וכולם היו חסרי אונים.
עקב "השכלתו" כבוגר הרפת בקיבוץ ממנו הגיע, הוא הניח שנסינו יעמוד לו...
ולמעשה הוא זה שילד את התינוקת- רק שהוא לא ניתק את חבל הטבור בסמיכות לגוף התינוקת אלא השאיר סרח עודף כמו שנהוג ברפתות...
התינוקת לקתה בזיהום ואחת הנשים המבוגרות בספינה נחלצה לעזרתם וכך הגיע התינוקת "גליה" בריאה ושלמה לנמל חיפה
כל מי שיבקר במאגר יוכל לראות את משה דפני מחזיק מזרועותיו את התינוקת "גליה" עם הגיעם לנמל חיפה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ברכות על פרויקט ראוי'
ברכות על פרויקט ראוי
08/11/2002 | 19:16
1
4
"לצערי" במשפחתי כולם עלו באופן ליגאלי... סבי אפילו שמר את כל המסמכים הקשורים בעליתו (לרבות הסרטיפיקט שבזכותו אני כותב כאן את השורות האלו כי כל מי שנשאר מאחור הושמד על ידי הנאצים), ומצאתי אותם בין חפציו לאחר פטירתו. אבל אני מאד מברך על הרעיון להביא אורחים.

האורחת הראשונה בודאי תביא לנו מידע מעניין ומרתק את רוב האנשים כאן, ורצוי מאד שזו תהיה רק ההתחלה. אני לא רואה סיבה למה אי אפשר להביא לכאן אחת לכמה שבועות אנשים מבית התפוצות, או יד ושם (שתי דוגמאות בולטות ויש בטח עוד הרבה). ההופעה כאן תתרום להם כמו שהיא תתרום לנו, כי בשטח שלנו הזרימה החופשית של המידע תורמת לכל הצדדים.

אז ברכות, ארנון, ותודה כוכה, על מבצע יפה, ושזו תהיה התחלה של מסורת ארוכה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/11/2002 | 21:55
2
תודה על הברכות
נשמח לראותכם באתר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לארנון, שוב ושוב אני נפעמת|דגל'
לארנון, שוב ושוב אני נפעמת|דגל
08/11/2002 | 21:33
5
מהיסודיות שלך והעבודה הנהדרת שעשית, הלכת, למדת, כתבת - כל הכבוד.
ואני כבר מתחילה בשרשור סיפור לקראת ה"אירוח" על מנת שניכנס לאווירת תקופת ההעפלה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני מחפשת'
אני מחפשת
09/11/2002 | 21:30
6
2
מידע על האלטלנה
ואם יש אפשרות לקבל רשימה של אנשים שיש שעלו באוניה הנ"ל
כמו כן איפה אפשר לצרף עדויות של אנשים? (יש לי 2)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אלטלנה'
אלטלנה
09/11/2002 | 22:25
4
6
יש ב
www.google.co.il
הרבה קישורים לאלטלנה, אבל את בודאי כבר חיפשת שם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נכון חיפשתי שם כבר'
נכון חיפשתי שם כבר
09/11/2002 | 23:31
3
7
ויש שם הרבה מידע וקישורים בנושא האלטלנה
אבל עדיין לא הצלחתי למצוא את מה שאני מחפשת ועדויות
ורשימת שמות שאולי קיימת של אנשים שעלו באלטלנה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אלטלנה - רשימת שמות'
אלטלנה - רשימת שמות
10/11/2002 | 08:52
2
60
רשימת שמות אנשי אלטלנה מופיעה בספר של אליהו לנקין סיפורו של מפקד אלטלנה.
רק בודדיםזכו שם להרחבה נוספת. אם יש שמות, אשמח לעזור.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש לי שמות של שני אנשים'
יש לי שמות של שני אנשים
16/11/2002 | 10:02
1
8
שעלו באלטלנה
אני כמעט בטוחה שהם לא יופעו בספר
אבל שווה לבדוק
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ומה הם שני השמות?'
ומה הם שני השמות?
16/11/2002 | 13:46
10
עני לי כאן, או במסר אישי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אלטלנה'
אלטלנה
17/11/2002 | 22:30
8
אלטלנה לא היתה אוניית מעפילים כיוון שהגיעה ארצה לאחר קום המדינה
חומר בנושא ניתן למצוא בארכיון ההגנה או במוזיאון האצ"ל/בית ז´בוטנסקי בתל אביב
בהצלחה
יעל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לארנון - שבוע טוב!'
לארנון - שבוע טוב!
09/11/2002 | 22:15
1
6
המאמר באמת מעניין - וחשוב שיש אפשרות לשאול את המנהלת שאלות - כי גם כשנמצאים בעתלית - לא תמיד יש להם זמן לענות לשאלות. בכל זאת - אני בורה בנושא המחשב, אז אולי אתה מוכן להסביר, מה זה "שירשור דו-נושאי"? ואם אתה כבר במילואים - אולי מישהו אחר שיודע - יכול להסביר? תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שירשורים'
שירשורים
09/11/2002 | 22:35
5
מה שעשית עכשיו זה שירשור לשאלות הכלליות בעניין האתר בעתלית וזה תחת הודעה חדשה המסומנת מימין בנקודה כתומה. מתחת - שאלות ספציפיות - הודעה חדשה -גם היא עם נקודה כתומה לשרשר דו-נושאי הכוונה שאפשר לשאול מתחת לשאלות כלליות ותחת לספציפיות. השרשור הוא תגובה להודעה מעל, בניגוד להודעה חדשה.
בהצלחה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'HERMES'
HERMES
10/11/2002 | 11:24
5
14
האם ניתן (ואיך) לאתר רשימת נוסעים של אונייה יווניה
בשם הרמס (HERMES) אשר יצאה מנמל ונציה בתאריך 21/9/1961
והגיע לנמל חיפה בתאריך 28/9/1961 ?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא שייך להעפלה'
לא שייך להעפלה
10/11/2002 | 14:42
4
4
אלא לתקופת המדינה - וכל זה בארכיון הציוני.... במקרה, בהיותי שם לפני יותר משנה בהדגמת תיקים - נקלעו לידי תיקי העליות של שנות הששים, בעיקר ממרוקו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בעניין מילוי טפסי המעפילים'
בעניין מילוי טפסי המעפילים
17/11/2002 | 09:38
3
6
א. האם אפשר לספק קובץ שאלונים - מעפילים ופעילי עליה.
ב. האם אפשר לשלוח אליכם דיסקט עם תמונות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש שמות'
חיפוש שמות
17/11/2002 | 11:48
1
39
אבקש חיפוש כדלקמן:
פעיל העפלה בצרפת: שלמה שטיינהורן.
מעפילה בדרך היבשה מדמשק: אסתר חלואני - שטיינהורן.
תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2002 | 22:22
7
יעל

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כוכה שלום'
כוכה שלום
17/11/2002 | 22:01
6
שמחה לפגוש אותך "online" תודה על שקישרת ביני לבין ארנון
בנוגע לשאלתך:
ניתן לספק כל כמות של שאלונים בנושא ההעפלה לסוגיה
לאחר תאום מראש ניתן ורצוי מאוד לשלוח אלינו מידע נוסף בכל מדיה שהיא.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ברור שם בספר המעפיל'
ברור שם בספר המעפיל
20/11/2002 | 16:46
6
שלום יעל
קוראים לי אלי גולינסקי ממושב חמ"ד
אימי עלתה לארץ באוניית המעפילים "אקסודוס"(יציאת אירופה)
שמה היה רחל רוט (אחרי הנישואים -גולינסקי)
האם ישנם פרטים לגבי אימי
אודה לך אם תחזירי לי תשובה לדוא"ל
eliazer50@hotmail.co.il
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אבקש לדעת אם יש פרטים'
אבקש לדעת אם יש פרטים
17/11/2002 | 19:14
9
במאגר על משפחת הורביץועל משפחת הרמן?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא עקבתי אחרי כל השרשור'
לא עקבתי אחרי כל השרשור
17/11/2002 | 19:33
2
10
מפאת קוצר זמני ברגעים אלו,
בכל אופן, אמי וכל משפחתה, הוריה ושלושת אחיה, ניסו להעפיל, אבל בחופי הארץ הוגלו לקפריסין.

גם דודי מצד אבי הוגלה לשם. הוא היה מקשיב שם לשיעורי תורה מפיו של הרב הגאון הרב בן ציון רוטנר-וייס, שלימים נהיה רב שכונת חליסה. עד שהעתיק לבני ברק, ולפני מספר שנים הלך לעולמו.

אם איני טועה, הרי שאילן חברינו מרמה"ש כמדומני, הכניס מזמן לפורום העתק כתב יד ממגילת יוחסין של משפחתו, אז אותו רב שהזכרתי נמנה על אותה שושלת, ואפשר לומר בן אחר בן, אחרי כותב המגילה ההיא.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שמות המעפילים שהוגלו'
שמות המעפילים שהוגלו
17/11/2002 | 21:20
39
פינחס ובלומא מוזס
ילדיהם: דבורה, אברהם לייב ונתן.

וכן חיים שטיינמץ והרב בנציון רוטנר-וייס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2002 | 21:58
8
כאמור סיפרים כגון אלו הופכים את סיפור ההעפלה למשהו אישי ואנושי..
אשמח אם תיצור קשר טלפוני כדי שנוכל לתעד את בני משפחתך וסיפור העפלתם
049841980
יעל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ערב טוב יעל'
ערב טוב יעל
17/11/2002 | 21:02
4
25
ברוכה הבאה לפורום.

מאחל לכולנו אירוח נעים עם שאלות ותשובות מעניינות

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ברוכים הנמצאים'
ברוכים הנמצאים
17/11/2002 | 21:05
2
4
ערב טוב לכולם, אני שמחה להתארח בפורום, אני אתחיל לענות ככל יכולתי לשאלות שהצטברו
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה כולל פרויקט ההנצחה?'
מה כולל פרויקט ההנצחה?
17/11/2002 | 21:08
1
7
ומה נגיש לציבור הרחב?
תודה
ערן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום ראם'
שלום ראם
17/11/2002 | 22:03
7
במאגר עוסק בתעוד ההעפלה בשנים 1934-1948
לפרטים נוספים אני מציעה שתקרה את המאמר של ארנון על ספר המעפיל המצורף לפורום.
מאגר המידע נימצא במחנה עתלית ופתוח לציבור הרחב (רצוי בתאום טלפוני מראש)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם ממני ערב טוב וברוכה הבאה ליעל'
גם ממני ערב טוב וברוכה הבאה ליעל
17/11/2002 | 21:17
11
ולמי שלא יודע
דיאמנט = יהלום
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני מסתכלת על הכמות'
אני מסתכלת על הכמות
18/11/2002 | 22:03
3
8
של שאלות, וכמות התשובות שיעל נתנה, ואני מלאה התפעלות מן המבצע הזה!
באמת - כל הכבוד ליעל!
אגב, אני שאלתי אותה על אנשים שהיא לא מצאה תיעוד עליהם - אבל בינתיים אני בעצמי מצאתי עליהם את הפרטים. מדובר בדודים שלי (אחיה של אמי), ששרדו את השואה והגיעו ארצה בשנת 1946 באניה "הגנה" שיצאה מיגוסלביה. בן-דודי, שמסר את האינפורמציה הזאת טוען - שזאת היתה האניה האחרונה שהגיעה ארצה ואמנם האנגלים לא רצו לתת לאנשים לרדת - אבל בסוף הורידו אותם בחיפה, ולא גירשו אותם לקפריסין. הם נלקחו לעתלית, ואחר-כך הועברו לבית-עולים בבת-ים, ומשם התפזרו בארץ.
האם אני אמורה להעביר את המידע הזה ליעל? איך? שרה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ודאי ודאי'
ודאי ודאי
18/11/2002 | 22:26
5
לצפיה ב-'בית עולים בבת גלים'
בית עולים בבת גלים
19/11/2002 | 07:21
1
7
כנראה טעות בזכרון, בית עולים מאוד פעיל שקלט עולים שהגיעו לחיפה היה בשכונת בת-גלים בחיפה ולא בבת-ים?
אבל יתכן שאני טועה.
אני הייתי בבית העולים של בת-גלים ב-1947 יומיים, כאשר הגעתי לארץ.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אצלי כתוב בת-ים,'
אצלי כתוב בת-ים,
19/11/2002 | 14:27
6
אבל ייתכן שאני טעיתי, וייתכן גם שבן-דודי טעה. וייתכן גם שזה נכון! שרה
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:44 | 20.10.19 מירונו
19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ