מחפשת עוד משהו על שרה שמוקלר

פורתא

New member
מחפשת עוד משהו על שרה שמוקלר

לצורך הכנת מצגת משפחתית אני מחפשת עוד פרטים על הגברת: מה אני יודעת - שרה שמוקלר תמיד מוזכרת יחד עם ברל כצנלסון ואישתו לאה. היתה אחות שעבדה יחד עם הלל יפה ובסופו של הסיפור מצאה את מותה ביסוד המעלה כשהלכה לעזור לחולים. דוד רמז הציע לקרוא לבית ההבראה ארזה של קופ"ח על שמה. זה מה שידוע לי עד עכשיו. אולי מישהו יכול להוסיף עוד? אולי תמונה טובה של אהובתו של ברל?

ornan

New member
בספרו של ד"ר הלל יפה - דור מעפילים

מוזכרת שרה שמוקלר, מס' פעמים, הספר נמצא בכל ספריה.

כוכה

New member
חומרים של ברל ונשותיו

בארכיון מפלגת העבודה בבית ברל. כולל מכתבים חדשים, קשים ומדהימים של לאה מירון שנמצאו לא מזמן, וכן תמונה של השלישייה שבעת פיתוחה "נשטפה" שרה שמוקלר כלא הייתה....

eyholla

New member
ברל - פרופ' אניטה שפירא

גם בביוגרפיה "ברל" מאת אניטה שפירא, ספר מקסים על אדם ותקופה. איל

פורתא

New member
תודה לכולם

את כל מה שהזכרתם (כולל גוגל ויהו וגם קופרניק....) עברתי. גם בארכיון לבון ישבתי, אמנם בהקשר אחר אבל קצת הוצאתי גם עליה. אבל תמונה !!! תמונה אין באף מקום !!! ואני מחפשת נואשות תמונה. מסמך בכתב יד או הספד מרגש הם מקסימים אבל תמונתה ליד התמונה של לאה וברל .....

פורתא

New member
תמונה שטופה.....

אפשר להבין למה ..... אז מדבריך אני מבינה שאין סיכוי למצוא תמונה תקנית. אז אסתפק בתמונה של לאה ובסיפור התמונה השטופה ...

כוכה

New member
חוזרת ואומרת: לא בארכיון לבון

אלא בארכיון מפלגת העבודה בבית ברל היכן שמונח ארכיונו האישי של ברל כצנלסון. יש שם הרבה תמונות (בכללם השטופה) וגם חומר שלא פורסם עד כה.

פורתא

New member
עכשיו אני בבעיה - האם הזיהוי נכון?

תמונה מבית יגאל אלון הכותרת אמנם אומרת שרה שמוקלר, אבל שתי הבנות הללו לא נראות אותו דבר. מה דעתכם?

wow1

New member
תסמכי על התמונה מהספר. די רשלני

מאגר המידע האינטרנטי של בית יגאל אלון. איל.

zvikurz18

New member
בנשר שע"י חיפה יש שני משפחות שמוקלר

אולי ים צאצאי משפחה זו אחת שרה והשני סמואל יש לי את הטלפון צביקה

יקיפ

New member
משפחת שמוקלר בתל אביב

שלום איני יודע אם יש קשר אך אני מכיר משפחת שמוקלר בתל אביב ראש המשפחה הוא דני שמוקלר אם יש לך ענין אוכל להעביר לך את מספר הטלפון שלהם. שבת שלום יקיפ

למעלה