לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-' שרשור שאלות לג'ואל רטנר'
שרשור שאלות לג'ואל רטנר
<< ההודעה הנוכחית
01/08/2005 | 20:45
36
13
שלום לכולם

אני שמח לפתוח את שרשור השאלות לג'ואל רטנר, אשר יגיע לכאן ביום ג', 2.8.05, בשעה 16.00. הנה כל הפרטים על האירוח, על ג'ואל ועל תחום התמחותו.

השאלות צריכות להתמקד בפרוייקטים בהם מעורב ג'ואל ובמחקר בליטא. אין להפנות שאלות הנוגעות למחקר אישי אודות משפחה מסוימת או אדם מסוים שאלות כאלה - תימחקנה.

על מנת לקבל רקע על הפרוייקטים של הקבוצה הליטאית, הנה מצגת אשר שלח לנו ג'ואל מבעוד מועד. שימו לב, הקובץ גדול (כ - 5MB), וייתכן כי ייקח לו זמן לעלות.

מראש לכל המסייעים (הפרטים המלאים - מחר),
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רשומות ליטא לעומת פולין'
רשומות ליטא לעומת פולין
01/08/2005 | 21:30
9
5
בחיפושיי הרבים לעצמי לעומת חיפושיי לאחרים, נוכחתי שבכל חיפוש ב JRI פולין - יש בינגו. בחיפוש הליטאי לא כך הוא.
האמנם?
והסיבות???
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שמות שונים במשפחה אחת'
שמות שונים במשפחה אחת
01/08/2005 | 21:35
5
5
לפי הסיפור קראו במשפחה לכל ילד בשם משפחה אחר (בתקופת הקנטוניסטים - חטיפת ילדים לצבא הצאר), ולכן קשה למצוא רשומות המעידות כי כולם אחים הם.
מה ידוע לך על כך?
כיצד אתה מציע לחפש את הקשר?
אני מצאתי אותו ע"י רישומי המליץ.
מצ"ב: גורדון האח הבכור, אנצל ורפאלוביץ אחים צעירים. בתו של אנצל נישאה לדודה...

עצות נוספות?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רישומים בוילנה'
רישומים בוילנה
01/08/2005 | 21:37
1
4
אמנם ביקשת שלא להתייחס ספציפית.
אך: מהפרט אל הכלל.
ידוע שאותו גודרון למד בוילנה אצל הרב אלחנן ספקטור - האם והיכן אפשר למצוא סימוכין לכך. מניחה שהיה זה בערך בין 1865 ל 1880.
תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חפשי ב - YIVO'
חפשי ב - YIVO
02/08/2005 | 16:28
8
הייתי מציע לך לשלוח דוא"ל ל - YIVO, למנהלת הארכיונים, Fruma Mohrer, פרטיה נמצאים כאן. כל מה שניצל מ - YIVO בוילנה (שם נוסד הארגון) נמצא בארכיונים שלהם בניו-יורק. ככל שתספקי יותר מידע, כך ייקל למצוא חומר.

תוכלי להסתכל במצגת שלי שתועלה לכאן בסיום האירוח, אודות כל הרשומות של וילנה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שמות משפחה שונים'
שמות משפחה שונים
02/08/2005 | 16:21
2
5
איני יודע עד כמה נפוץ היה לתת שמות שונים לאחים, אך התופעה מוכרת. לעתים, תינוק נולד ולא נרשם בכלל.

גליונות "המליץ" נמצאים באתר אינטרנט של בית הספרים הלאומי, שם תוכלי לקרוא את המאמר אליו מפנה אותך המאגר הממוחשב בו מצאת את המידע. ייתכן ובמאמר (אם לא עשית זאת כבר) תמצאי מידע נוסף.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא הכוונה למידע מתוך העיתון'
לא הכוונה למידע מתוך העיתון
02/08/2005 | 16:23
1
1
אלא לרשומות של תשלומי תרומות לעיתון"המליץ"ששם כנראה הזדהו בגלוי לעומת הרשומות של הממלכה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המשך תשובה'
המשך תשובה
02/08/2005 | 16:29
3
איני יודע על רשומות נוספות שיספקו מידע בנושא זה. אבדוק זאת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ליטא מול פולין'
ליטא מול פולין
02/08/2005 | 16:09
2
5
ראשית, החיפוש בשני המאגרים זהה.

תלוי מה את לא מוצאת: אם אינך מוצאת שם משפחה, ייתכן ואין מידע אודותיו. JRI הפולני מכיל כבר 2.5 מיליון רשומות, המאגרים שלנו מכילים "רק" כחצי מיליון.

בנוסף, JRI הפולני מוסיף רשומות בקצב מהיר הרבה יותר.

בחיפושיי ב - JRI הפולני, ראיתי את המידע מתווסף מפעם לפעם.

כשנסיים את פרוייקט ה - Vital Records Indexing, יהיו לנו קרוב ל - 1.5 מליון רשומות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה,אבל'
תודה,אבל
02/08/2005 | 16:15
1
2
נכוןשהמאגר "שלנו""מפגר"קצתאחרי הפולנים, הרי הםתמיד היו בטופ של העולם היהודי במזרח אירופה....

יש אומרים שיהודים שחיו תחת שלטון הצאר, נזהרו מאד בעניין הרישום האישי שלהם והרבה פעמים התחמקו מחובות אלו, או שלא כתבו את האמת או לא את כל האמת.
האם יש לכך סימוכין ברשומות שמוצאים בארכיונים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סיפור משפחתי קטן'
סיפור משפחתי קטן
02/08/2005 | 16:34
5
לסבא של סבתי היו 21 ילדים (משתי נשים) ומתוכם מצאתי, בעזרת חוקר פרטי בוילנה, לפני שהיו הרשומות שלנו זמינות, 18. לגבי השלושה האחרים, אני מניח שמתו בלידתם, אך לא מצאתי אותם...

ייתכן מאוד ולא נרשמו מסיבות שונות.

איני יודע על מקור שיכול לאמת סיפורים כאלו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת טרופ וילנאית?'
משפחת טרופ וילנאית?
01/08/2005 | 22:08
1
4
שלום, ג'ואל!

אחת התעלומות הגדולות ביותר במחקרי נוגעת למשפחת טרופ Trop, משפחתה של סבת-סבתי, אסתר איטה (יהודית) גולדברג לבית טרופ. בסימוכין היחידים אודותיה (ערך באנצ' תדהר לגבי בעלה, חיים יהושע גולדברג (1839, ירושלים - 1917, יפו) נכתב כי היא הגיעה מגרודנו (כנראה גרודנו, בילרוס), מצאתי לפני כשנתיים עדות משפחתית מעניינת וייחודית.

על פי אותה עדות, שכתבה לעת זקנה בתה של אסתר, היא אסתר נולדה בשנת 1843 בוילנה, ליטא חיפושים במאגרים הליטאיים, כמו גם באגפים השונים של JG, מראים כי שם המשפחה טרופ אכן היה נפוץ בליטא.

אם כן, האם קיימים רישומי לידה מאותה תקופה, ואם כן - מה מצבם ומתי הם יהיו נגישים לחיפוש?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על מקומות'
על מקומות
02/08/2005 | 16:57
7
העיר גרודנו היתה חלק מפרובינצית גרודנו; העיר וילנה היתה חלק מפרובינצית וילנה. תמיד היו אלו שתי פרובינציות שונות.

לגבי וילנה, יש לנו רשומות מ - 1837 ואילך (עד 1915) של לידה, נישואין, גירושין ופטירה.

לגבי גרודנו, ניתן לחפש באתר של מרים ויינר, RTRFoundation, או בקטלוג של המורמונים. הסיג של בילארוס מפעיל פרוייקט דומה לשלנו, וגם הם מחפשים תורמים ומתרגומנים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'למר רטנר שלום. מספר שאלות:'
למר רטנר שלום. מספר שאלות:
01/08/2005 | 22:54
1
3
. האם יש סיבה שבדרכון (של סבי) ישנה חותמת של מפקד המשטרה בעיר פנוביץ
בתאריך 24.12.1915 האם יש לך ידע או רעיון מדוע מפקד משטרה צריך לחתום
בדרכון ? (זו לא העיר בה גר).

2. רשומים בו שמות 2 ילדים בלבד, ולא בסדר הנכון. האם זו סתם טעות ?
   או שיש סיבה ?

3. האם והיכן יש רישומים שונים של תחילת המאה ה - 19 ? (אזור קובנה).

מודה מראש.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לשאלה השלישית...'
תשובה לשאלה השלישית...
02/08/2005 | 16:48
3
לגבי השאלה הראשונה - הדרכון שבתמונה שסרקת יכול להיות דרכון פנימי, כיוון שהוא נראה כמו דף בודד, ובכל מקרה ייתכן שהנוהל היה שמספיקה חתימתו של מפקד המשטרה.

לגבי הרישומים מקובנה, תוכלי לראות את הרשימות הקיימות בידי המורמונים באתר שלנו. הרשימות הללו נמצאות אצלנו בקבצים מוחשבים, ובמסגרת הפרוייקט אנחנו מחפשים מתרגמים לרשומות, כמו גם תורמים עבורו.

מתנדבים יכולים לבקש לעבוד על רשומות מעיר מסוימת מתקופה מסוימת בשפות מסוימות.

אנחנו שולחים את ה - CD הדרושים עם הרשומות למתנדבים.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לג'ואל רטנר ברכות על האירוח בארץ'
לג'ואל רטנר ברכות על האירוח בארץ
02/08/2005 | 11:57
1
2
משפחת סבתי מהעירה שדובה שאינה נמצאת ברשימת הערים שפירסמת. האם זה אומר רק שהמורמונים לא צילמו את המסמכים? האם יש דרך בה אוכל להשפיע שיבוצע מחקר לטובת העיירה הזו?

ענת
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רשימות אחרות שאינן אצלנו'
רשימות אחרות שאינן אצלנו
02/08/2005 | 17:03
4
הרשימות שאצלנו הם כל רשימות של לידה, נישואין, גירושים ופטירות מהמאה ה - 19 אשר נמצאות אצל המורמונים. תוכלי לחפש באתר שלהם אחר העיירה שלהם, ואני אופתע אם תמצאי שם רישומים כאלה אודות שדובה. המשמעות של הדבר היא שלמורמונים אין רישומים אלו מהעיירה שלך.

מעבר לרשימות הללו, ישנם רשימות של מפקדים ושל משלמי מסים, אשר אינם ברשותנו, והגישה אליהם תהיה דרך הארכיונים של וילנה. תמיד כדאי לבדוק את האתר של מרים ויינר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת הקשורה לאות עניין'
שאלה נוספת הקשורה לאות עניין
02/08/2005 | 12:27
1
1
ברשימת הערים שפרסמת ישנם מספר ערים המעניינות אותי, אך הן אינן מוכנות לתרגום הערים הו לדוגמא: קובנה, מריאמפול, ינובה.

שוב מה עלי לעשות כדי להאיץ את הטיפול בהן?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש לי תשובה טובה...'
יש לי תשובה טובה...
02/08/2005 | 17:08
2
קודם כל, הערים שציינת מוכנות לתרגום. רשימת הערים המודגשות בטבלה הגדולה שהצגתי אינן מציינות רק את הערים המוכנות לתרגום, אלא הן ערים ממחוז וילנה.

מה שאת יכולה לעשות כדי להאיץ את התרגום הוא:
לתרום כסף עבור אחת או יותר מן הערים בהם את מעוניינת. 100$ לכל עיר הינו סכום המינימום אותו אנו מבקשים. הכסף הולך למתורגמנים, מעבר לאלו שמתנדבים למשימה.
להתנדב למשימת התרגום, אם הינך יכולה לעשות זאת.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מחסום ה- 1800'
מחסום ה- 1800
02/08/2005 | 12:30
1
1
מצאתי בדתה של הסיג הליטאי ברשימת ה- REVISION את משפחתי, ועל פי הנתונים שם הגעתי לשם סבא גדול שבנו נולד ב 1800.

על פי המידע שהבאת, שמחוץ לווילנה הרישומים המוקדמים הם משנת 1854 אם הבנתי נכון, האם יש דרך לעבור את מחסום ה 1800?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רשימות מוקדמות'
רשימות מוקדמות
02/08/2005 | 17:13
4
לא נתקלתי ברישומי לידה, פטירה, נישואין, גירוסין מלפני 1800, אך יש רישומי מפקדים מן השנים 1795, 1784, 1765.  רישומים אלו הם בארכיון וילנה. ישנה קבוצה נוספת, Jewish Family History Foundation, אשר שמה לה למטרה למחשב רשימות אלו. ראש הקבוצה הוא דייויד הופמן David Hoffman.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום ג'ואל וברוך הבא'
שלום ג'ואל וברוך הבא
02/08/2005 | 13:37
6
5
הצלחתי למצוא את הסבתא רבא של אשתי, צסנא הירשוביץ (Girshovich  Chesna) ברשימת המצביעים ומשלמי המיסים בליטא (Tax and Voters Lists) בשנים 1912-1916. זהו האזכור היחיד של המשפחה שהצלחתי למצוא. הם אינם מופיעים ברשימות האחרות, גם לא במפקדים בהם הם אמורים להופיע.

1. האם יש לך רעיון מדוע לא ניתן למצוא אזכור כלשהו אחר של המשפחה
2. האם התופעה של התחמקות מהתפקדות הייתה נהוגה בקרב היהודים בליטא בשנים אלה (1890-1910 וגם לאחר מכן)
3. האם קיימים פרוייקטים עתידיים הכוללים את טווח השנים הנ"ל או את עיר המוצא של המשפחה (Siauliai)

תודה על זמנך.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דברים מעניינים אודות שבלי Shavli'
דברים מעניינים אודות שבלי Shavli
02/08/2005 | 17:22
3
2
אין רשימות לידה, נישואין, גירושין, פטירה עבור שבלי שנותרו כיום. הם, כנראה, נשרפו. לכן, לא יהיו פרוייקטים שיכלו רישומים מסוג זה בעבור אף שנה...

מפקדים (Revision Lists) היו בליטא בין השנים 1765-1858, ולאחר מכן נערך מפקד בכל רוסיה בשנת 1897. בין אלו, נערכו רק "רשימות משפחתיות", ואיני יודע באילו שנים בדיוק.

בתקופה שציינת, היה מאורע חשוב: מלחמת העולם הראשונה, במהלכה נדדו יהודים למקומות מרוחקים. איני יודע באיזו שנה בדיוק מצאת את משפחתך cackhת tl zv hfuk kvhu, tjrh bshsv tu kpbhv/
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המשך תשובה...'
המשך תשובה...
1
1
ה - Coordinator לשבלי היא: Carol Baker, הדוא"ל שלה: carolcbaker@comcast.net. היא אמורה לדעת הכל על עיירה זו...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את המשפט האחרון אבל'
לא הבנתי את המשפט האחרון אבל
02/08/2005 | 17:28
בעקרון אני יודע שבמלחה"ע הראשונה הם נדדו לויטבסק ולאחר מכן חזרו לשבלי. הסבתא רבא פתחה חנות בכדי לפרנס את המשפחה בזמן שהסבא רבא נסע לדרום אפריקה להיות שם שו"ב. זו הסיבה ככל הנראה שמצאתי אותה ברשימת משלמי המיסים.
על-פי גילם הם אמורים להופיע במפקד של 1897. למרות זאת אינני מצליח למצוא אותם. אני חוזר על שאלתי - האם היהודים ניסו להתחמק מהתפקדות למפקד הזה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יהודה, גם אנחנו (אבא) משבלי'
יהודה, גם אנחנו (אבא) משבלי
02/08/2005 | 17:28
1
1
איזה קטע.

ואפילו הייתי שם...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כל מה שאני יודע על העיר ועל המשפחה'
כל מה שאני יודע על העיר ועל המשפחה
02/08/2005 | 17:35
1
הגיע מהספר "בשמן רענן" שהוקדש לרב שלום נתן רענן ז"ל, האח של הסבא של ה. הפרק הפותח מתאר בצורה יוצאת מהכלל את תולדות המשפחה וחייה, החל מהסבא והסבתא רבא ואילך.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'החלפת שמות - שמות משפחה "יהודיים"'
החלפת שמות - שמות משפחה "יהודיים"
02/08/2005 | 14:42
1
3
לג'ואל שלום וברוך הבא -

האם מוכרת לך תופעה של שימוש בשמות משפחה אלטרנטיביים: יהודיים לעומת לוע"זיים ?
במקרה שלי שם המשפחה הוא Kremerutski ולפעמים הוא מופיע כ - Kromerutskiאו כ - Kromruchko או כ- Kromerutski.
באידיש הרישום הוא די עקבי: קראמארוצקי, קראמערוצקא, קראמרוצקא וכו'.

אולם - באחת התעודת נרשם ברוסית: Krivoruchko ותוקן ל - Kromeruchko.
השיבוש הזה מעניין במיוחד משום שבחיפוש במאגרים לפי שיטת ה- Soundex של Daitch- Mokottof מדובר בקודים שונים שלא מאפשרים התחקות אחר השם, וגם משום שאני מנסה לקשור את הענף שלי לענף אשר קורא לעצמו קריבורוצ'קה ). לשם קריבורוצ'ה יש תימוכין גם בעדויות של בני משפחה וגם באנציקלופדיה תדהר.

ב-  ALD מצאתי קריבורוצ'קה (Karivorouchka) מ - Vandziogala אך לא מצאתי כל רישום על קראמארוצקי.

האם יתכן שאנשים השתמשו בשני שמות משפחה או בהגיה שונה של שם המשפחה, לצרכים יהודיים לעומת צרכים אזרחיים/כלליים ?

תודה על התארחותך ועל תשובתך.

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ייתכן מאוד...'
ייתכן מאוד...
02/08/2005 | 17:31
2
לדוגמא, בן משפחה שלי היה חבר בדומא. שמו ה"רשמי" היה: ולדימיר רומנוביץ' יעקובזון, בעוד שמו היה בנימין ושם אביו: ראובן, כך שבמוסדרות היהודים הוא נקרא בנימין ראובנוביץ' יעקובסון.

זוהי תופעה שהיתה קיימת, והעובדה שמצאת את שני השמות סמוכים באותו מסמך מהווה חיזוק לכך.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חטופים לצבא'
חטופים לצבא
02/08/2005 | 14:48
1
1
במשפחה אותה אני חוקר - סוכן, סמיד (לויים)- ישנם מס' סיפורים על ילדים שנחטפו לצבא. הסיפורים משתנים בהתאם למספר ולמסורתו, וכתוצאה מכך קשה ל"זקק" את הסיפור המדוייק.
האם קיימות רשימות של אותם ילדים שנחטפו, ואם כן, איך ניתן להגיע אליהן?
תודה.
                 איל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איני יודע על רשימות חטופים'
איני יודע על רשימות חטופים
02/08/2005 | 17:34
2
לא הגיוני שנשמרו רישומים כאלו אצל החוטפים...

המסמך היחיד שיכול להזכירם הוא הרישום הצבאי, אך אלו מסודרים לפי היחידה בה היה האדם, ואת זה קשה מאוד לדעת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום לכולם ממשרדו הממוזג והנעים'
שלום לכולם ממשרדו הממוזג והנעים
02/08/2005 | 16:03
2
של ידידנו, קרמרוצקי, אשר מארח את המתארח שלנו (ואת עבדכם הנאמן ואת ידיתנו, כוכה), לשעה נעימה באווירה ליטאית.

אני שמח לארח את ג'ואל רטנר, אשר הבטיח לעשות כמיטב יכולתו לענות על שאלותינו.

בהצלחה,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מעבר מליטא לאוקראינה'
מעבר מליטא לאוקראינה
1
3
ידוע שבחצי הראשון של המאה ה-19 עברו אלפי יהודים למערב אוקראינה כחלק מפעילות יזומה של האימפריה הרוסית.
היכן מיתן למצוא רשימות של אותם יהודים? והאם ניתן למצוא לפי עיר אליה הגיעו באוקראינה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איני יודע על רשימות כאלו'
איני יודע על רשימות כאלו
02/08/2005 | 17:35
2
לא נתקלתי ברשימות כאלו בצד הליטאי או בצד האוקראיני...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דברי סיום'
דברי סיום
02/08/2005 | 17:47
1
1
ראשית, אפנה אתכם לדף השאלות הנפוצות של הקבוצה הליטאית, שם תוכלו למצוא תשובות לרוב השאלות שלכם לגבי המחקר בליטא.

במידה ויש שאלות נוספות על רשימות לידה, נישואין, גירושין, פטירה בליטא, תוכלו תמיד לפנות אליי בדוא"ל: joelrat1@hotmail.com.

בכל נושא אחר הקשור לליטא, תוכלו ליצור קשר עם ה - Coordinator של הסיג הליטאי, על פי אזור המחקר.

אשמח לכל מי שישתתף בפרוייקט שלנו, על ידי תרגום או תרומה כספית. ניתן ליצור קשר איתי לפרטים נוספים.

תודה לכל המשתתפים באירוח.

להתראות,
ג'ואל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לג'ואל על אירוח נפלא'
תודה לג'ואל על אירוח נפלא
02/08/2005 | 17:52
1
ג'ואל הטריח עצמו לכאן, ללב מרכז העסקים של רמת גן, ואני מוכרח להודות לו על כך.

התשובות שנתן מקצועיות מאוד ומפורטות מאד, מגובות בדפים שהביאו.

ג'ואל נהנה מאוד מן האירוח, זוהי הפעם הראשונה שהוא משתתף באירוח מסוג זה, והחוויה היתה מעניינת עבור כולנו.

הענקנו לג'ואל שי צנוע למזכרת מן האירוח, ספר עם אמרות ביידיש ובאנגלית.

המון המון לקרמרוצקי ולכוכה על הסיוע הרב בארגון האירוח.
תודה, כמובן, לג'ואל על הזמן שהקדיש לנו.

ארנון
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ