לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1278312,783 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'שרשור השאלות לסטפן מורס'
שרשור השאלות לסטפן מורס
<< ההודעה הנוכחית
24/07/2005 | 12:30
78
9
לצפיה ב-'שרשור שאלות לאירוח סטפן מורס'
שרשור שאלות לאירוח סטפן מורס
18/07/2005 | 20:41
70
2
שלום לכולם

אירוח נוסף במסגרת האירוחים הבינלאומיים והטרנס-אטלנטיים: ד"ר סטפן מורס, המוכר לכולנו ממנועי החיפוש בשיטת One-Step-Search.

ביום ג', 26.7.05, יתארח ד"ר מורס בפורום, בין השעות 20.00-19.00 (אצלו זה בוקר...).

אנא, שרשרו כאן שאלותיכם בעברית ובאנגלית. מי שמתקשה עם האנגלית - נסייע לו בתרגום.

לקרמרוצקי על ארגון האירוח ולאסנת חזן שהפכה כבר להיות "המתורגמנית הרשמית של האירוחים"...

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Dear Steve'
Dear Steve
18/07/2005 | 21:39
7
1

Dear Steve.

It’s wonderful to meet you in the forum

Best wishes,
Udi Cain

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מגניב!!! ושאלה לד"ר מורס'
מגניב!!! ושאלה לד"ר מורס
18/07/2005 | 22:25
4
4
DEAR DR Mors
HOWS MY CHANCE TO FIND SAMEONE IN USA  THAT DIDNT WONT TO BE FOUND
AND MUBY LIE ABOUT HIS DETALES IN HIS PAPERS?MY UNCLE ABRHAM KATZ CAME FROM HYMBERG TO USA 1910 LIVED WITH HIS SISTER MARY KATZ-WOLF AND THEN DISSPERAD FROM SAME RESONES AND DIDNT KEEP ANY CONNCATION WITH THE FAMILY
YOURS
HANA GONAN
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ובתרגום לעברית...'
ובתרגום לעברית...
19/07/2005 | 09:41
1
4
ד"ר מורס היקר,

מהם סיכויי למצוא בארה"ב אדם שלא רצה להימצא, וכנראה שיקר בפרטיו במסמכים? דודי, אברהם כץ, הגיע מהיימברג/המבורג(?) לארה"ב בשנת 1910, גר אצל אחותו, מרי כץ-וולף, ואז נעלם ולא שמר על קשר עם המשפחה.

שלך,
חנה גונן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המבורג קפצה לי המילה'
המבורג קפצה לי המילה
19/07/2005 | 14:48
4
לצפיה ב-'To Hanna'
To Hanna
26/07/2005 | 19:02
1
1

Hana,
Usually it's not that difficult to find people in the US if they don't have a common name.  But a name like Abraham Katz is going to be difficult.  However there are some things that you can do.
First, check the census.  There was a federal census taken every ten years, and the last census that is open to the public is the 1930 census.  There will probably be many Abraham Katzes, but you might be able to narrow it down if you know his age and/or occupation.  If you are lucky, you might find that he has a family and now you will know the names of his wife and children.  Maybe one of the children will have a less common first name, making future searches easier.
Next search for the wife and/or children in the Social Security Death Index.  Also do a search in the online New York Times index which goes back 150 years.  If you are very lucky, you might find an obituary notice, and that will contain the names of any surviving spouse or children.  By using this approach you might be able to trace the descendants right up to the present time.  Then you would look in the online telephone directories as well as the online search sites (such as zabasearch.com).
But keep in mind that all this is not going to be easy (will need more than one step <grin>) and will require a lot of luck.
-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לחנה גונן'
לחנה גונן
26/07/2005 | 19:12
1
חנה,
בדרך כלל לא קשה למצוא אנשים בארה"ב אם אין להם שם נפוץ.  אך שם כמו אברהם כץ יהיה קשה למצוא. ואולם, יש כמה דברים שאת יכולה לעשות.
ראשית, בדקי את מפקד התושבים. מפקד תושבים מרכזי נערך מדי 10 שנים והאחרון שפתוח לעיון הציבור הוא משנת 1930. יהיו בוודאי הרבה אברהם כץ אך תוכלי לצמצם זאת אם את יודעת את גילו או את מקצועו. אם יהיה לך מזל, ייתכן שתגלי שיש לו משפחה, וכך תדעי את שמות אשתו וילדיו. אולי לאחד מילדיו יהיה שם פרטי פחות נפוץ וכך יהיה קל יותר להמשיך ולחפש.
החיפוש הבא אחר אישה ו/או ילדים ברישומי הפטירה של הביטוח הלאומי. חפשי גם באינדקס של ה'ניו יורק טיימס' שכולל את 150 השנים האחרונות. אם יהיה לך מזל רב, ייתכן שתמצאי מודעת אבל, והיא תכלול את שמותיהם של בת זוג או ילדים. באמצעות שיטה זו ייתכן שתוכלי למצוא צאצאים עד זמננו. אז תוכלי לבדוק במדריך הטלפון וכן באתרי חיפוש מקוונים (כגון zabasearch.com).
אך זכרי שכל זה לא יהיה קל (תזדקקי ליותר משלב אחד ) והדבר ידרוש מזל רב.
סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Udi'
To Udi
26/07/2005 | 19:01
1

Udi,

Thanks for your nice welcome.  I'm pleased to be meeting users of my website from half a world away.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לאודי'
לאודי
26/07/2005 | 19:12
אודי,
תודה על קבלת הפנים הנחמדה.
אני שמח לפגוש משתמשים באתר שלי מחציו השני של העולם.
סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לד"ר סטפן מורס'
לד"ר סטפן מורס
20/07/2005 | 22:37
5
2
לד"ר מורס שלום
ידוע לי על קרוב משפחה בשם haber sol שגר עד 1965 ב-fanton avenuo 3365
bronx ny
ואיני מצליחה למצוא שום עיקבות.
איך אני יכולה לחפש והיכן?
מירקה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לאנגלית- Eglish'
תרגום לאנגלית- Eglish
21/07/2005 | 00:46
1
1

Dr. Morse,

I know of a family relative named Sol Haber, who lived until 1965 at 3365 Fanton Av., Bronx, NY, but I can't find any clues.
How can I search and where ?

Mirka
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה על התרגום'
תודה על התרגום
21/07/2005 | 21:55
2
לצפיה ב-'To MIRKA'
To MIRKA
26/07/2005 | 19:04
2

Mirka,

First thing I would want to know is how old would Sol Haber be today.  If he was over a hundred, for example, he would most likely be deceased now.  So in that case your best bet would be to check the Social Security Death Index (on my one-step website) to see if he is listed there.  If he's there and you want to find his next of kin, you might next look for an obituary notice in the online New York Times index.  You might also be able to locate the next of kin by sending for his death certificate and seeing who the informant was.

If he's not deceased, then try searching the online US phone directories (on my one-step website) for Sol Haber.  There will probably be many of them, in which case you will need to determine which one is of the correct age.  You can find the ages of each of these Sol Haber by using the birthday form that is on my one-step website.  Also you could get the birthday by using one of the people finder websites such as zabasearch.com or intelius.com.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום למירקה'
תרגום למירקה
26/07/2005 | 19:11
1
מירקה,

דבר ראשון שברצוני לדעת הוא בן כמה אמור סול הבר להיות כיום. אם הוא בן יותר ממאה למשל, הוא בוודאי כבר נפטר. לכן במקרה זה, כדאי שתבדקי את אינדקס הפטירות של הביטוח הלאומי (SSDI) (באתר שלי) כדי לראות אם הוא רשום שם. אם הוא שם, ואת רוצה למצוא את שארי בשרו, תוכלי לחפש מודעת אבל באינדקס המקוון של ה"ניו יורק טיימס". ייתכן שתוכלי גם לאתר את קרוביו אם תזמיני את תעודת הפטירה שלו ותראי מי הודיע על כך.

אם הוא לא נפטר, נסי לחפש במדריכי הטלפון המקוונים של ארה"ב (באתר שלי) אחר סול הבר. יהיו בוודאי כמה מהם, במקרה זה תצטרכי לקבוע איזה מהם בגיל המתאים. תוכלי למצוא את הגילאים של כל אחד מהם באמצעות טופס תאריך לידה שנמצא באתר שלי. כמו כן, תוכלי למצוא את תאריך הלידה באמצעות אחד מהאתרים לחיפוש אנשים כגון www.zabasearch.com או www.intelius.com.

סטיב מורס.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'sol haber'
sol haber
26/07/2005 | 21:04
sol haber הגיע לארה"ב מפולין בשם zalma huberman בין 1916-1920
הוא נולד ב-1885 וידוע לי שניפטר ב-1965-1973  אני מבקשת למצוא את ילדיו שאיני יודעת את שמותיהם לכן חשבתי למצוא כלשהם פרטים עליו ואת אולי אוכל למצוא את ילדיו.
אבל בשום מקום אני לא מצליחה למצוא עליו שום דבר.
תודה מירקה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לדר' מורס, מנסה ללא הצלחה'
לדר' מורס, מנסה ללא הצלחה
22/07/2005 | 15:58
3
1
למצא צאצאים לדודו של אבי:הנרי לנדאו. הכתבת תנתן בטקסט האנגלי
Dear mr. mors, I'm looking for decendants of Henry Landau (my father's uncle), who lived in 1946 , in 357 Knickerbocker Ave. Brooklyn N.4  I know he had a son and a daughter and grandchildren until now I couldn't find connection to them  
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Zlilit'
To Zlilit
26/07/2005 | 19:05
2

Dear Zlilit

See the answer that I just posted for Mirka's question.  The same steps would apply in your case

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לצלילית'
תרגום לצלילית
26/07/2005 | 19:10
1
צלילית היקרה,
ראי את התשובה לשאלתה של מירקה. אותם שלבים מתאימים גם למקרה שלך.
סטיב מורס.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Thanks'
Thanks
27/07/2005 | 12:27
1
לצפיה ב-'עץ משפחה של DAVID SARNOFF'
עץ משפחה של DAVID SARNOFF
22/07/2005 | 22:33
שלום לד"ר מורס.
היכן אפשר למצוא נתונים על אבותיו של דיויד סרנוף שהיה נשיא RCA וממובילי חזון הטלויזיה?
במשפחת סבתי אמרו שהוא בן דוד שלהם, כנראה מצד אימו.
הבעיה היא שמקור המשפחה בפולין מצפון לוורשה, ואילו הוא נולד באוזליאן
(Uzlian) ליד מינסק בבלרוס.
הדור של סבתי נפטר ואין את מי לשאול.
תודה, נחמה.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'David Sarnoff - Question in Engish'
David Sarnoff - Question in Engish
22/07/2005 | 22:51
6
Dear Dr. Morse.
Where can I find details about the ancestors of David Sarnoff, who was Radio and TV Pioneer and head of RCA.
In my grandmother’s family, they said he was their cousin, probably through his mother.
The problem is, that be is known to have been born in Uzlian, near Minsk in Belarus, while the rest of the family lived in Mazovsze area, north of Warsaw Poland.
My grandmother’s generation is not with us any more, and can’t be asked about it.
Sincerely, Nehama.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'To Nechama'
To Nechama
26/07/2005 | 19:06
5

Dear Nehama,

From a websearch I found that David's parents were Leah and Abraham and that David was the oldest of five children.  But you probably knew that already.  I also learned that David's father came over in 1895 and brought the rest of the family over in 1900.  I tried to locate these records in the Ellis Island database but didn't have any luck.  That's the document you really want to find since it might give information about the family in Russia.

I did find him in the 1920 census but the information was hard to read.  He lived in Manhattan at 90 Pinehurst Avenue.  His wife's name was ilegible and was 25 years old, and his son's name looked like Norbert and he was 16 months old.

The 1930 census was a bit clearer.  He lived at 11 West 69th Street in Manhattan, his wife's name was now readable and was Lizette.  His oldest son was Robert (not Norbert).  And his other children were Edward (age 9) and Thomas (age 3).

I was not able to locate the family in the 1910 census..

Sorry I couldn't find any more information about him that could be useful in your making a connection.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום ליופי נחמה'
תרגום ליופי נחמה
26/07/2005 | 19:10
1
נחמה היקרה,

מחיפוש ברשת גיליתי שהוריו של דייוויד היו לאה ואברהם ושדייוויד היה הבכור מבין 5 ילדים. אך את בוודאי כבר יודעת זאת. גיליתי גם שאביו של דייוויד הגיע ב-1895 והביא את יתר בני המשפחה ב-1900. ניסיתי לאתר רישומים אלה במאגר אליס איילנד אך לא הצלחתי. זה המסמך שאת באמת רוצה למצוא מפני שהוא עלול לספק מידע על המשפחה ברוסיה.
מצאתי אותו במפקד האוכלוסין של 1920 אך היה קשה לקרוא את המידע. הוא גר במנהטן ב-90 Pinehurst Avenue. שמה של רעייתו לא היה ברור והיא היתה בת 25 ושמו של בנו נראה כמו נורברט והוא היה בן 16 חודשים.
מפקד האוכלוסין של 1930 היה מעט יותר ברור. הוא גר ב- 11 West 69th Street במנהטן, שמה של רעייתו קריא כעת והוא ליזט. בנו הבכור היה רוברט (לא נורברט) וילדיו האחרים היו אדוארד (בן 9) ותומס (בן 3).
לא הצלחתי לאתר את המשפחה במפקד האוכלוסין של 1910.
אני מצטער שלא הצלחתי למצוא עוד מידע עליו שיכול היה להועיל לך ביצירת קשר.

סטיב מורס.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'David Sarnoff'
David Sarnoff
26/07/2005 | 23:16
1
Hello Dr. Morse.
I thank you for the info you found for me about David Sarnoff.
I'm looking for info. about his parents.
I don't understand his relation to my family, since he was born in the Minsk area (Belarus), and my family came from Ostrow Mazowjeck (Poland), Poland.
I know that he attended a wedding of my grandmother's cousin, accompanied by 2 bodygourds. My grandmother's aunt said that they were cousins.
Thanks,Nehama.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ובעברית'
ובעברית
26/07/2005 | 23:24
שלום ד"ר מורס,

אני מודה לך על המידע שמצאת בשבילי על דייוויד סרנוף. אני מחפשת מידע על הוריו. איני מבינה את הקשר שלו למשפחתי מפני שהוא נולד באזור מינסק (בלרוס) ומשפחתי הגיעה מאוסטרוב מזויצ'ק (פולין). אני יודעת שהוא נכח בחתונה של בן דוד של סבתי מלווה בשני שומרי ראש. דודתה של סבתי אמרה שהם היו קרובים.

תודה,

נחמה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לעברית'
תרגום לעברית
26/07/2005 | 23:22
1
1
שלום ד"ר מורס.
אני מודה לך על החומר שמצאת עבורי בנוגע לדייויד סרנוף.
אני מחפשת מידע בקשר להוריו.
אינני מבינה את הקשר למשפחתי, היות שהוא נולד באזור מינסק (בלרוס), ומשפחתי באה מאזור אוסטרוב מזובייצק (פולין).
ידוע לי שהוא הגיע לחתונה של בת-דוד של סבתי, מלווה בשני שומרי ראש.
דודה של סבתי אמרה שהם בני דודים.
תודה, נחמה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ד"ר מורס כבר איננו כאן....'
ד"ר מורס כבר איננו כאן....
27/07/2005 | 00:26
1
לצפיה ב-'מנסה למצוא את משפחת אבי קורץ בויזני'
מנסה למצוא את משפחת אבי קורץ בויזני
23/07/2005 | 09:42
12
בויזניץ ללא הצלחה איך אפשר להגיע לארכיון העיר הזו
או למצוא פרטים נוספים
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ויזמאן ממרוקו'
ויזמאן ממרוקו
23/07/2005 | 13:40
1
69
יש הסוברים שמשפחת ויזמאן הגיעה למרוקו מפורטוגל אחרי הגירוש .
הידוע לך על כך .
בשפה הברברית  פירוש השם ויזמאן -  אריה - .
בכתובה של אבי סבי רשום אשר  בבא יהודה וראובן  ויזמאן אשר ''יקראהו גור אריה יהודה'' הייתכן ששם המשפחה לפנים היה יהודה או אריה .
בתודה
יוסף בירב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה הקשר למתארח'
מה הקשר למתארח
24/07/2005 | 12:32
2
לצפיה ב-'מה הקשר למתארח'
מה הקשר למתארח
24/07/2005 | 12:32
9
2
לצפיה ב-'Relatives that arrived to the US'
Relatives that arrived to the US
24/07/2005 | 13:45
4
2
Relatives that arrived to the US in the beggining of the 20th century.
My mother's aunt: IDA DAITCH -DOITCH (nee ANTZEL or GORDON). DOB: circa. 1890(maybe a few years older or younger). She immigrated to the US about 1905 from Lithuania and married in the US GETZL DOITCH -DAITCH. They had 2 boys and 2 girls. The sons may have been medical Doctors and on of the girls maybe married a medical Doctor.
My mother (in Israel) was in touch with them during the 1950's but lost contact with then. She does not remember where they lived - maybe Chicago.
At the same time that Ida immigrated (maybe with her) her sister Feige ANTZEL or GORDON imigrated to the US too. She married Eidel (last name unknown). They had two children, and she passed away circa 1918 - 1922.
Our efforts to find them by searching Ellis Island database or the SSDI yielded names of other relatives.

I will be grateful for any new lead.

תרגום: רוני

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיחזור שאלה מארוחים קודמים '
מיחזור שאלה מארוחים קודמים
24/07/2005 | 15:14
1
1
לצפיה ב-'וודאי. קיבלתי אישור הנהלה'
וודאי. קיבלתי אישור הנהלה
24/07/2005 | 15:55
2
לצפיה ב-'To Kocha'
To Kocha
26/07/2005 | 19:07
1

Dear Kocha

Again the answer that I gave to Mirka would apply here as well.  It sounds like you already did some of the obvious things like looking in the SSDI.  But do try the census too, as well as the other things I mentioned to Mirka.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לכוכה'
תרגום לכוכה
26/07/2005 | 19:09
1
כוכה יקרה,

שוב התשובה שעניתי למירקה תתאים גם כאן. כפי שזה נשמע, כבר עשית כמה מהדברים הברורים מאליהם כמו חיפוש ב-SSDI. אך נסי גם את מפקד האוכלוסין וכן דברים אחרים שהזכרתי למירקה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הקשר למתארח'
הקשר למתארח
24/07/2005 | 19:26
3
1
האם המאתארח משיב רק בעניין משפחות יוצאי אשכנז .
אני שואל בעניין משפחה ממרוקו .

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לקולות העולים מן העמק'
תשובה לקולות העולים מן העמק
24/07/2005 | 19:33
2
1
לפני ששואלים כדאי לקרוא על תחום התמחותו של המתארח. אז כדי לקצר לך את הדרך הנה ציטוט: "סטפן יסייע לנו להבין כיצד פועלים מנועי החיפוש שלו, כיצד ניתן לחפש בצורה יעילה במאגרי מידע מקוונים, כיצד נוכל להשתמש בכלי החיפוש שלו לצרכים שלנו ואפילו לבנות כלי חיפוש משלנו, מה ההבדל בין החיפושים השונים שבנה, כיצד בונים כלי חיפוש מהירים למאגרי מידע עצומים, היכן כדאי לחפש אנשים בארה"ב, ושאר ירקות."
אם יש לך שאלה על מנועי חיפוש ועל דרך לאתר אנשים בארצות הברית - לא משנה מאיזה עדה, זה הזמן והמקום
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כנאמר: סוף מעשה בקריאה תחילה'
כנאמר: סוף מעשה בקריאה תחילה
24/07/2005 | 20:24
1
2
לצפיה ב-'אכן - סוף תגובה בקריאה תחילה'
אכן - סוף תגובה בקריאה תחילה
24/07/2005 | 20:54
1
אם כך - אני מתנצל על תגובתי .

יוסף בירב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מנועי חיפוש'
מנועי חיפוש
24/07/2005 | 19:17
2
2
שלום,
הייתי רוצה לדעת יותר לגבי תהליך בניית מנוע חיפוש ,הרי רוב האתרים הללו כמו אליס אילנד מציעים מימשק משתמש אינטגרלי,
האם הם מוכנים לתת גישה למסד הנתונים שלהם לאדם מן החוץ?
בניה של מנוע חיפוש למסד נתונים מחייב ידיעת המבנה בצורה מאד מדוייקת , שוב מהיכן המידע ?
אם אפשר לספק מנוע חיפוש מוצלח יותר ממישק המשתמש של האתרים הללו , למה הם לא מאמצים אותו כמימשק שלהם?

תודה
נאוה

Hello,
I would like to know more about the process of building  search engines.
most of the sites offer their integrated user interfaces.
Do they let people outside of the organization access their database?
The information needed to build an engine requires a full knowlage of the database structure , where does the information come from ?
If a better search engine can be provided why a site like that doesn't  adopt it as it's default user interface?
thanks
Nava

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Nava'
To Nava
26/07/2005 | 19:08
1
2

Nava,

At first it sounded like you already had a database and wanted to build a search engine for it so that others could search your data.  That is covered in the "Creating Your Own Search Forms ..." section of my website.  But on second reading I see that you are asking what sort of tricks I play in providing more search features than the site hosting the data provides.

That's a more difficult question for me to answer.  I do have a talk that I give on this topic (see the "Lectures" link in the Miscellaneous section of my website, and then scroll down to the lecture entitled "Deep Linking and Deeper Linking".  It would be too technical for me to go into details, and the talk just shows the sorts of things that are possible for me to do without going into the details of how I do them.  Basically they involve passing additional parameters to a site's existing search engine, or even putting a man-in-the-middle between your search request and the site's actual search engine.

Websites obviously didn't intend for search applications outside of their website to access the data in that way and certainly would have provided the additional features had they thought of them.  Why the didn't provide those features is either due to oversight or perhaps they mistakenly thought that such features would not be useful.

I hope that answers your question.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לעברית - נאוה'
תרגום לעברית - נאוה
26/07/2005 | 19:09
2
נאוה,

בתחילה זה נשמע כאילו שכבר יש לך בסיס נתונים ואת רוצה לבנות מנוע חיפוש בשבילו כדי שאחרים יוכלו לחפש בנתונים שלך. הדבר מוסבר ב-"יצירת טפסי חיפוש משלך" באתר שלי. אך בקריאה שנייה אני מבין שאת שואלת מה אני עושה כדי לספק עוד מאפייני חיפוש ממה שהאתר שמארח את הנתונים מספק.
זו שאלה שקשה לי יותר לענות עליה. יש לי הרצאה שאני מעביר על נושא זה (ראי קישור "הרצאות" בחלק ה'שונות' באתר שלי, וגלגלי כלפי מטה להרצאה ששמה "Deep Linking and Deeper Linking". זה טכני מכדי לפרט וההרצאה מציגה את הדברים שאני יכול לעשות בלא לפרט איך אני עושה אותם. בעיקרון, הדבר קשור להעברת פרמטרים נוספים למנוע חיפוש קיים של אתר או אף להוספת מתווך בין בקשת החיפוש שלך ומנוע החיפוש של האתר.
ברור שאתרים לא מכוונים כך שאפליקציות חיפוש מחוץ לאתר שלהם יגשו לנתונים בדרך זו ובוודאי שסיפקו מאפיינים נוספים שחשוב עליהם. מדוע הם לא סיפקו מאפיינים אלה? מתוך שכחה או אולי מתוך חשיבה מוטעית שמאפיינים כאלה לא יהיו יעילים.
אני מקווה שזה עונה על השאלה שלך.
סטיב מורס.

תרגמה: אסנת חזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'lengyel millie'
lengyel millie
24/07/2005 | 20:32
2
2
hi Dr. Morse,
i tried finding a relative who i know lived in Philadelphia many years ago.
she was an immigrant from Hungary and  i have her address of the 1970s.
i don't know if she is still alive, and i suspect not!
i tought i might find anyone who is her kin, but using google and the whitepages.com sites i coudn't find anything.
assuming she doe's have family in the States, how can i find them without writing to every Lengel?
thanks for your reply.
Yael.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Yael'
To Yael
26/07/2005 | 19:13
1
1

Yeal,

Again, answer is the same as the one I gave to Mirka.  And don't be afraid to write to every Lengel -- it's not that common a name in the US so you probably won't have too many letters to write.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום ליעל'
תרגום ליעל
26/07/2005 | 19:29
1
יעל,
שוב, התשובה לשאלתך היא אותה התשובה שנתתי למירקה. אל תחששי לכתוב לכל LENGEL = זה שם שאינו נפוץ בארצות הברית, כך שכנראה לא תצטרכי לכתוב הרבה מכתבים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'על צבעים ואנשים נעלמים...'
על צבעים ואנשים נעלמים...
24/07/2005 | 20:38
5
1
שלום, סטפן, אני נרגש מאוד על שאתה מתארח אצלנו

שתי שאלות שנשמעות טכניות, אך יכולות לסייע בהבנת מנועי החיפוש שלך:

1. בטופס הכחול (יהודים), הוספת לאחרונה הערה כי השימוש בו הוא על בסיס מאגר מידע שאינו מתעדכן, וכי מומלץ להשתמש בטופס הלבן (כללי), כדי ליהנות מן הגירסה המעודכנת של המאגר. אם כך, האם חיפוש בטופס הלבן, לאחר שאני מסמן בו "יהודי" בלאום, שקול לחיפוש בטופס הכחול?

2. האם נתקלת במקרים בהם חיפוש מדויק של שם נותן אצלך תוצאות, אך באתר אליס-איילנד, בחיפוש מדויק, אותו אדם אינו מופיע? ולהיפך? אם כן, מהן הסיבות לכך?

ארנון

Hello, Dear Stephen, I'm really excited about you showing here at our place!

I have two technical-like questions, but I think they will help me to better understand your search enginges:

1. In your blue form (Jewish), you've recently added a recommendation on using the white form (generic), in order to use the latest version of the database. Does a search in the white form, after checking the "Hebrew (Jewish)" box under "Ethnicity", equivalent to a search in the blue form?

2. Did you hear of any cases in which searching a person with the "exact" spelling gives a result in your search engine, but when doing the same "exact" search in Ellis Island website, the person does not appear? What about the vice versa cases? If the answeris "Yes" - what are the reasons for that?

Thanks,
Arnon
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Unknown'
Unknown
24/07/2005 | 21:08
2

Dear Dr. Morse,

Welcome!

When I do research about my ancestry, I often come across a person on whom I have no previous information, that may give me a lead (such as date of birth, marital surname etc.) or anything that might link him to the family.

Nevertheless, it is important to me to retrieve information on that particular person.

What else can be done, to your opinion. What search tools do we have for this situation ?

(until today, I would just leave tha matter and hoped for the Messiah to come).

I hope that your expertise can enlighten me.

Thank you !

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Zugo'
To Zugo
26/07/2005 | 19:40
1

Zugo,

See the my answer to Mirka's question.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לזוגו'
תרגום לזוגו
26/07/2005 | 20:04
1
זוגו,
ראי את תשובתי לשאלתה של מירקה.

סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Arnon'
To Arnon
26/07/2005 | 19:14
1

Arnon,

Let me address your two questions.

1. A search on the white form with Hebrew checked is equivalent to a search on the blue form.  However the blue form offers many additional way of searching that are not present on the white form.  That is the reason the blue form was introduced.

Don't be too concerned about the blue form not using the latest version of the database.  The Ellis Island people are not finding and correcting errors on their own.  Rather they are making corrections when people write to them and report errors.  And I would imagine only a very small percentage of people are doing that, so the chances that a name you are researching would have a correction is close to 0.

2. There can be no difference when doing a search on my white search form and doing the equivalent search using the ellisisland.org website directly.  The results obtained must be identical because they both use the same search engine.  The results using my blue or gray search form might be different because they use my own search engine rather than the search engine on the ellisisland.org site.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום התשובה לארנון'
תרגום התשובה לארנון
26/07/2005 | 19:17
1
ארנון,

הבה ואענה על שתי שאלותיך:
1. חיפוש בטופס לבן תוך סימון 'יהודי' מקביל לחיפוש בטופס הכחול. ואולם, הטופס הכחול מציע דרכים רבות נוספות לחיפוש שאינן קיימות בטופס הלבן. זו הסיבה שהטופס הכחול נוצר.
אל תחשוש שהטופס הכחול לא משתמש בגרסה עדכנית של בסיס הנתונים. אנשי אליס איילנד לא מוצאים ומתקנים טעויות בעצמם. אלא הם עורכים תיקונים כשאנשים כותבים אליהם ומדווחים על טעויות. ואני מניח שאחוז קטן מאוד של אנשים עושה זאת, כך שהסיכויים שיהיה תיקון לשם שאתה מחפש קרובים לאפס.
2. אין הבדל כשמבצעים חיפוש בטופס החיפוש הלבן שלי או כשמשתמשים באתר ellisisland.org באופן ישיר. התוצאות המתקבלות חייבות להיות זהות מפני שבשני המקרים משתמשים במנוע חיפוש אחד. תוצאות השימוש בטופס חיפוש כחול או אפור עלולות להיות שונות מפני שהן משתמשות במנוע החיפוש שלי במקום במנוע החיפוש באתר www.ellisisland.org.
סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לד"ר מורס'
לד"ר מורס
25/07/2005 | 15:25
4
I am looking for my aunt - Paula Dressler who immigrate from Viena about 1939-1940 )I don't know exactly.
She was incontact with my father bur she disapeer one day at the 50 from her own will/
I don't know if she married, pribebly she deid/
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה מיוחד בהתמחות של ד"ר מורס לשאלה'
מה מיוחד בהתמחות של ד"ר מורס לשאלה
25/07/2005 | 23:17
3
12
שמעונה,

ד"ר מורס מומחה למחשוב ומנועי חיפוש.
השאלה שאת שואלת אותו שולחת אותו לעשות לך את המחקר ואיננה נוגעת לתחום התמחותו.

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה על ההערה , אבל מאחר וכבר'
תודה על ההערה , אבל מאחר וכבר
26/07/2005 | 10:58
2
1
ניסיתי את כל האפשרויות חיפוש אחריה, כולל בתי קברות, הגירה, נישואים וכיו"ב, אולי יש לו רעיונות אחרים איפה לחפש אחריה. לא העליתי על דעתי שהוא יחפש אותה בשבילי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Shimona'
To Shimona
26/07/2005 | 19:22
1

Dear Shimona

See the advice I gave to Mirka and to Antar.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לשמעונה 1 האחת'
תרגום לשמעונה 1 האחת
26/07/2005 | 19:27
1
שמעונה היקרה,
ראי את העצה שנתי למירקה ולענתר.

סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלושה בני דודים מהגרים לארה"ב'
שלושה בני דודים מהגרים לארה"ב
26/07/2005 | 00:33
4
על פי מסמכי אליס איילנד שלושה בני דודים יצאו מרומניה בשנת 1921 באוניה מנצוריה  MANCHURIA לארצות הברית ונכנסו בתאריך 6 לינואר 1921.

שלושתם רשמו שהם נוסעים לבן דודם אלכסנדר פריטש  FRITSCH  שאת  צאצאיו הצלחתי לאתר.

בלה פריטש מספר 1 ברשימה היה דמות ידועה במשפחה ובזכותו הצלחנו ליצור קשר בין 4 משפחות שבדור הזה לא ידענו על הקשר ביננו.

מספר 3 ברשימה פריטש מלוויק MALOVIC, אינו ידוע לנו, ונאמר לי שאין זה שם הונגרי ידוע, איך אפשר לאתר אותו?

ידוע לי על פריטש לויוש  LOJOS שהיגר לארצות הברית ועל פי מסמך שבידי המשפחה הגיע לארצות הברית ב 10 לינואר 1921 באניה מנצוריה. האם אני יכולה להניח שזה טעות בכתיבת השם?

מספר 2 ברשימה הינו גדלי יוגין GHIDALE EUGENIE שגם הוא נוסע לבן הדוד אלכסנדר פריטש. השם גדלי מתאים לנתונים במשפחתי, אך כל שידוע לי על דודה גדולה בשם חנה שהתחתנה עם אדם ששם משפחתו גדלי. לכן מאוד קיוותי להתקדם עם המשפחה באמצעות גדלי יוגין. הזמנתי את מסמך ההתאזרחות של יוג'ין גדלי, אך כנראה לא של האדם הנכון.

אשמח לכל עזרה  

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אנא מקדי את שאלתך לד"ר מורס'
אנא מקדי את שאלתך לד"ר מורס
26/07/2005 | 10:48
ענתר,

האורח הוא מומחה למנועי חיפוש וכו', לאו דוקא למחקרים גנאולוגיים.
האם תוכלי למקד את שאלתך לתחומי התענינותו (וגם לקצר אותה, לטובת המתרגם ?).

תודה,

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'An English translation'
An English translation
26/07/2005 | 12:09
2

Subject: Three immigrant cousins to the US
===
According to Ellis Island documents, three cousins left Romania in 1921 on board the Manchuria vessel and entered the US on January 6, 1921.
All three of them indicated that their destination an their cousin Alexander Fritsch, whose descendants I manged to trace.
Bela Fritsch (No. 1 on the list) was a well known figre in our family, and thanks to him, we managed to link 4 families.
No. 3 on the list is Fritsch Malovic, is a person on whome we know nothing. I was told that it is a rather rare Hungarian name. Hw can we trace him ?
I know about Fritsch Lojos who immigrated to the US, and arrived to the US on January 10, 1921 on board the Manchuria. Can I assume it is just a typographical error in writing the name ?

No. 2 on the list is Ghidale Eugenie, who was also travelling to the cousin Alexander Fritsch. The name Ghidale fits with the info I have on my family, but as far as I know, there was a great aunt who married with a man whose family name was Ghidale. Therefore I was hoping that my research will be advanced by researching this Ghidale Eugenie. I ordered the naturalization record of Ghidale Eugenie, but apparently the wron Ghidale Eugenie.

I will appreciate any help.

Antar

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Antar'
To Antar
26/07/2005 | 19:21
1

Antar,

Seems like everyone is interested in finding descendants of distant
branches of their family, and I'm no exception.  I too have found ship
records for great uncles whom I previously didn't even know existed, and
now want to find their living offspring.  In some cases you can get
lucky and trace them very easily, and in others you will get clues but
not quite get to a person.  Sometimes you will give up only to
accidentally stumble on the right clue sometime later and actually find
a person.

The best advice I can give is what I wrote in my answer to Mirka's question.

Regarding Fritsch Malovic and Fritsch Lojos, it could be a transcription
error in the Ellis Island records.  Check the actual image of the
manifest and see if it looks more like Lojos and Malovic.  The error
could even have been made by the ship's personnel when they wrote the
name on the manifest.  Errors in both cases are rampant.  However, it
seems a far cry from Malovic to Lojos, so it's probably not the kind of
an error that the ship's personnel would have made.  The only
possibility is that it is a transcription error, and that you can check
on by looking at the manifest.

I have no ideas as to what you would do about Ghidale Eugenie.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'More to Antar'
More to Antar
26/07/2005 | 19:24

I didn't see your attachment originally.  OK, from that it is clear that
there is no transcription error since the names were typed on the
manifest.  The only other possible error is that the ship's personnel
misunderstood the name when they typed it in.  That is a less likely
error.  The only other possibility is that the person actually had both
names -- maybe one was a nickname for the other, or one was a middle name.

In my own family I was always puzzled why my Uncle Harry's ship record
listed him as Elle.  I would have expected Hirsch or Tvi or something
like that.  But it clearly said Elle.  Then years later I discovered
some records from Belarus and learned that his name was actually Elya
Hirsch.  That explained the Elle.  Of course it didn't explain the fact
that he was also listed as female on the ship record.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בשם קרובים בארצות הברית'
בשם קרובים בארצות הברית
26/07/2005 | 12:28
2
12
Dear Dr. Morse:
We are looking for a cousin of our late father, or the cousins family.
His name is Henry Hirsch, he was an officer stationed at Straubing air base in Germany after WWII.  After the war he suggested that our father leave Marosvasarhely, Romania for a free country and he would help him get to the US.  We believe that Henry Hirsch was the son of Bela Hirsch who was originally from Marosvasarhely also.  Henry Hirsch was West Point graduate,we looked at the web
"Jewish War Veterans", but no success.
As far as we know and lived the state of NY.

אנחנו מחפשים בן דוד של אבא שלנו, ז"ל, או את משפחתו של הבן דוד.
שמו היה הנרי הירש, הוא היה קצין בבסיס חיל האויר האמריקאי בסטראובינג, גרמניה אחרי מלחמת העולם השניה.  אחרי המלחמה הוא הציע לאבינו לעזוב את מרושוושרהיי, רומניה ולבוא לארה"ב בעזרתו.  אנחנו מאמינים שהנרי היה בנו של בלה הירש שגם היה ממרושוושרהיי.  הנרי הירש סיים את לימודיו בווסט פוינט.

חיפשנו באתר
Jewish War Veterans
אך ללא הצלחה  
עד כמה שידוע לנו חי במדינת ניו יורק.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To the relatives from the US'
To the relatives from the US
26/07/2005 | 19:24
1

Dear ???,

Again see the advice that I gave to Mirka as well as the first paragraph in the response that I gave to Antar.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לקרובים (כאילו שהם צריכים...)'
תרגום לקרובים (כאילו שהם צריכים...)
26/07/2005 | 19:38
1
שוב, ראו את עצות שנתתי למירקה כמו גם הפיסקה הראשונה בתשובתי לענתר.

סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פתיחת הארוח עם ד"ר מורס'
פתיחת הארוח עם ד"ר מורס
26/07/2005 | 18:59
2

Dear Steve,

I am delighted and honored to open our hosting today.
It is wonderful to have you with us today.
I need not introduce you to our members, since your name is well known, as we frequently use the tools that you developed, and that are available at no charge on the Internet, for the benefit of all researchers.

We appreciate the time and efforts that it takes to be here with us.
We all enjoy the wonderful tools that you keep providing us and are thankful for that.

I would like to ask you:

What new tools are you working on ?
What made you create all the wonderful one-step tools and the other tools ? How did it all started ?
What are the feedbacks that you get from the sites whose information you help to search (e.g.- what do Ellis Island people think of your tools ? Do they use your seaerch tools ?)

Thank you and may we all have an exciting evening,

Rony

סטיב היקר,

אני שמח לפתוח את הארוח איתך היום. נפלא לארח אותך אצלנו.
אינני צריך להציג אותך בפני החברים שלנו, משום ששמך ושמעך הגיע אלינו, באשר אנו משתמשים לעיתים תכופות בכלים שפיתחת ואשר עומדים לרשותנו חינם אין כסף באינטרנט, לשימוש ולרווחת כל החוקרים.
אנו מעריכים ומודים לך על הזמן ועל המאמץ שהשקעת בארוח היום אצלנו. אנו גם נהנים מהכלים שהכנת ותודתנו נתונה לך על כך.
ברצוני לשאול אותך:

- אילו כלים חדשים אתה מפתח ?
- מה הביא אותך לפתח את הכלים של ONE STEP ? כיצד התחיל הכל ?
- אילו משובים חוזרים (FEED BACK) אתה מקבל מאנשי האתרים שבהם הכלים שלך מבצעים את החיפושים (לדוגמא אתר אליס איילנד: מה דעתם על המכשירים שלך ? האם הם בעצמם משתמשים בהם ?).

תודה לך ואני מאחל לכולנו ארוח מהנה,

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Rony'
To Rony
26/07/2005 | 19:03
1
1

- What new tools are you working on ?

I never have an answer to that question.  Because every time I get an idea, I quickly implement it and have it on line.  So usually I am between tools, as I am now.  But it never lasts long -- something always comes up.

- What made you create all the wonderful one-step tools and the other tools ? How did it all started ?

It got started when I tried to locate the ship record for one of my wife's grandfathers.  I couldn't find him the old fashioned way (from microfilm).  When the Ellis Island database went on line I thought I could find him there, but was frustrated to find out that that was impossible.  Then I realized that I could search their data in a better way, so I implemented my Ellis Island search form.  Found him immediately.  I told others about my search form, and the rest is history.

- What are the feedbacks that you get from the sites whose information you help to search (e.g.- what do Ellis Island people think of your tools ? Do they use your seaerch tools ?)

No comment. <grin>

-- Steve

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום התשובה לרוני'
תרגום התשובה לרוני
26/07/2005 | 19:37
1
1. לשאלה הראשונה (אילו כלים הוא מפתח עכשיו): אף פעם אין לי תשובה לשאלה זו. מפני שמתי שעולה לי רעיון, אני ניגש מיד ליישם אותוולהעלות אותו לרשת. כך שאני בדר"כ נמצא "בין כלים", כמו עכשיו. אבל זה אף פעם לא נמשך זמן רב. משהו חדש תמיד צץ.
2. לשאלה השניה (כיצד הכל התחיל):הכל התחיל כאשר ניסיתי לאתר את רישום הספינה של אחת מסביה של אשתי. לא יכולתי למצוא אותו בדרך המסורתית (במיקרופילם). כשאתר אליס איילנד עלה לרשת, חשבתי שאוכל למצוא אותו שם, אבל למרבה התסכול, לא מצאתי אותו. אז הבנתי שאני יכול לחפש במאגר המידע שלהם בדך טובה יותר, ואז ישמתי את כלי החיפוש של אליס איילנד. מצאתי אותו באורח מידי ! סיפרתי לאחרים על טופס החיפוש שלי, וכל השאר הוא הסטוריה.
3. לשאלה השלישית (מה תגובת האתרים והאם הם משתמשים בכלי החיפוש שלו): אין תגובה [בתוספת גיחוך].

סטיב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Dear Dr. Morss'
Dear Dr. Morss
26/07/2005 | 19:22
2
My family lost any contact with out relatives in The U.S
The name of the family we are searching for is Deutsch.
We had some contact many years ago with
Gabi (and his father, Jozef) Deutsch who used to live in New-York.
Now we know nothing about him (he might be dead by now) or his next of keens.

How can we locate these relatives? We have tried the american yellow pages with no success.

Any help would be highly appreciated.

Adam

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'To Adam'
To Adam
26/07/2005 | 19:25
1

Adam,

See the reply that I gave to Mirka and to Antar.

-- Steve Morse

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לאדם'
תרגום לאדם
26/07/2005 | 19:32
אדם,

ראה את התשובה שנתתי למירקה ולענתר.

סטיב מורס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לצערי, לא אהיה כאן בזמן האירוח...'
לצערי, לא אהיה כאן בזמן האירוח...
26/07/2005 | 16:53
אני מאחל לכולם אירוח מוצלח ו מראש לקרמרוצקי ולמתארח שלנו, כמובן...

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סיום הארוח End of hosting'
סיום הארוח End of hosting
26/07/2005 | 20:01
4

Dear Steve,

Thank you so much for being here with us this evening (your morning).
Isn't it a small world ? We are posing questions to an expert located on the
other side of the globe, we get instant (learned) replies.
We have learned a lot from you, and hopefully we shall have the honor in
seeing you in one of our (reall, not virtual) meetings here in Israel.

Yours,

Rony

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תרגום לעברית'
תרגום לעברית
26/07/2005 | 20:04
1
סטיב היקר,
תודה רבה על היותך כאן הערב איתנו (הבוקר שלך).
האין זה עולם קטן ? אנחנו מציגים שאלות למומחה הנמצא בצד השני של הגלובוס ומקבלים תשובות מידיות ומלומדות.
למדנו רבות ממך, ואנו מקווים שיהיה לנו הכבוד לארח אותך בעתיד באחד ממפגשנו האמיתיים (לא הוירטואליים), כאן בישראל.

שלך,

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לרוני ולאסנת וכמובן לד"ר מורס'
לרוני ולאסנת וכמובן לד"ר מורס
26/07/2005 | 23:51
1
לצפיה ב-' לאסנת חזן - מתרגמת ועורכת'
לאסנת חזן - מתרגמת ועורכת
26/07/2005 | 20:17
1
אסנת תרגמה את החלק הארי של התשובות, בתרגום מקצועי ומשובח, ללא לאות ובנכונות רבה.

תודה רבה רבה ויישר כח !

רוני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לרוני ואסנת כל הכבוד על המבצע'
לרוני ואסנת כל הכבוד על המבצע
26/07/2005 | 21:13
1
לצפיה ב-'Attempt to locate my uncle's letter'
Attempt to locate my uncle's letter
27/07/2005 | 01:50
Dear Sir,

My late uncle Ctibor JAKUBOVIC (born in 1915 in Revuca, Slovakia and lived there) received a letter from February 27, 1940 from San Francisco Committee For Service To Emigres. It referred to Ctibor’s letter of January 3rd, 1940 to this committee. The Committee’s letter said that it cannot sign the necessary affidavits of support and cannot find anyone willing to sign for a non-relative.

Two or three years later Ctibor perished in the Holocaust in Poland.

I wonder if one can locate in your archives Tibor’s letter of January 3rd, 1940 to the Committee. Is it possible that there were more letters that Ctibor wrote to the Committee and visa versa? I would appreciate very much your efforts to give me the needed information.

In the attached file I enclose a copy of the mentioned Ctibor’s letter.

Thank you very much.

Uri Jakubovic

Jabotinsky 5
Hadera 38400
Israel

My e-mail address is: ronity@excite.com
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
12:39 | 12.10.19 ani1603
18:23 | 10.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
11:42 | 07.10.19 dan912
10:18 | 07.10.19 אורחים בפורום
15:52 | 06.10.19 אורחים בפורום
18:26 | 05.10.19 ליאורה ירקוני

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ