שרשור השאלות לסטפן מורס

../images/Emo124.gifשרשור שאלות לאירוח סטפן מורס

שלום לכולם
אירוח נוסף במסגרת האירוחים הבינלאומיים והטרנס-אטלנטיים: ד"ר סטפן מורס, המוכר לכולנו ממנועי החיפוש בשיטת One-Step-Search. ביום ג', 26.7.05, יתארח ד"ר מורס בפורום, בין השעות 20.00-19.00 (אצלו זה בוקר...). אנא, שרשרו כאן שאלותיכם בעברית ובאנגלית. מי שמתקשה עם האנגלית - נסייע לו בתרגום.
לקרמרוצקי על ארגון האירוח ולאסנת חזן שהפכה כבר להיות "המתורגמנית הרשמית של האירוחים"...
ארנון

מגניב!!! ושאלה לד"ר מורס

DEAR DR Mors HOWS MY CHANCE TO FIND SAMEONE IN USA THAT DIDNT WONT TO BE FOUND AND MUBY LIE ABOUT HIS DETALES IN HIS PAPERS?MY UNCLE ABRHAM KATZ CAME FROM HYMBERG TO USA 1910 LIVED WITH HIS SISTER MARY KATZ-WOLF AND THEN DISSPERAD FROM SAME RESONES AND DIDNT KEEP ANY CONNCATION WITH THE FAMILY YOURS HANA GONAN

ובתרגום לעברית...

ד"ר מורס היקר, מהם סיכויי למצוא בארה"ב אדם שלא רצה להימצא, וכנראה שיקר בפרטיו במסמכים? דודי, אברהם כץ, הגיע מהיימברג/המבורג(?) לארה"ב בשנת 1910, גר אצל אחותו, מרי כץ-וולף, ואז נעלם ולא שמר על קשר עם המשפחה. שלך, חנה גונן

Stephen Morse

New member
To Hanna

Hana, Usually it's not that difficult to find people in the US if they don't have a common name. But a name like Abraham Katz is going to be difficult. However there are some things that you can do. First, check the census. There was a federal census taken every ten years, and the last census that is open to the public is the 1930 census. There will probably be many Abraham Katzes, but you might be able to narrow it down if you know his age and/or occupation. If you are lucky, you might find that he has a family and now you will know the names of his wife and children. Maybe one of the children will have a less common first name, making future searches easier. Next search for the wife and/or children in the Social Security Death Index. Also do a search in the online New York Times index which goes back 150 years. If you are very lucky, you might find an obituary notice, and that will contain the names of any surviving spouse or children. By using this approach you might be able to trace the descendants right up to the present time. Then you would look in the online telephone directories as well as the online search sites (such as zabasearch.com). But keep in mind that all this is not going to be easy (will need more than one step <grin>) and will require a lot of luck. -- Steve Morse​

לחנה גונן

חנה, בדרך כלל לא קשה למצוא אנשים בארה"ב אם אין להם שם נפוץ. אך שם כמו אברהם כץ יהיה קשה למצוא. ואולם, יש כמה דברים שאת יכולה לעשות. ראשית, בדקי את מפקד התושבים. מפקד תושבים מרכזי נערך מדי 10 שנים והאחרון שפתוח לעיון הציבור הוא משנת 1930. יהיו בוודאי הרבה אברהם כץ אך תוכלי לצמצם זאת אם את יודעת את גילו או את מקצועו. אם יהיה לך מזל, ייתכן שתגלי שיש לו משפחה, וכך תדעי את שמות אשתו וילדיו. אולי לאחד מילדיו יהיה שם פרטי פחות נפוץ וכך יהיה קל יותר להמשיך ולחפש. החיפוש הבא אחר אישה ו/או ילדים ברישומי הפטירה של הביטוח הלאומי. חפשי גם באינדקס של ה'ניו יורק טיימס' שכולל את 150 השנים האחרונות. אם יהיה לך מזל רב, ייתכן שתמצאי מודעת אבל, והיא תכלול את שמותיהם של בת זוג או ילדים. באמצעות שיטה זו ייתכן שתוכלי למצוא צאצאים עד זמננו. אז תוכלי לבדוק במדריך הטלפון וכן באתרי חיפוש מקוונים (כגון zabasearch.com). אך זכרי שכל זה לא יהיה קל (תזדקקי ליותר משלב אחד
) והדבר ידרוש מזל רב. סטיב מורס

Stephen Morse

New member
To Udi

Udi, Thanks for your nice welcome. I'm pleased to be meeting users of my website from half a world away. -- Steve Morse​

לאודי

אודי, תודה על קבלת הפנים הנחמדה. אני שמח לפגוש משתמשים באתר שלי מחציו השני של העולם. סטיב מורס

mtmt7

New member
לד"ר סטפן מורס

לד"ר מורס שלום ידוע לי על קרוב משפחה בשם haber sol שגר עד 1965 ב-fanton avenuo 3365 bronx ny ואיני מצליחה למצוא שום עיקבות. איך אני יכולה לחפש והיכן? מירקה

תרגום לאנגלית- Eglish

Dr. Morse, I know of a family relative named Sol Haber, who lived until 1965 at 3365 Fanton Av., Bronx, NY, but I can't find any clues. How can I search and where ? Mirka​

Stephen Morse

New member
To MIRKA

Mirka, First thing I would want to know is how old would Sol Haber be today. If he was over a hundred, for example, he would most likely be deceased now. So in that case your best bet would be to check the Social Security Death Index (on my one-step website) to see if he is listed there. If he's there and you want to find his next of kin, you might next look for an obituary notice in the online New York Times index. You might also be able to locate the next of kin by sending for his death certificate and seeing who the informant was. If he's not deceased, then try searching the online US phone directories (on my one-step website) for Sol Haber. There will probably be many of them, in which case you will need to determine which one is of the correct age. You can find the ages of each of these Sol Haber by using the birthday form that is on my one-step website. Also you could get the birthday by using one of the people finder websites such as zabasearch.com or intelius.com. -- Steve Morse​

../images/Emo41.gifתרגום למירקה

מירקה, דבר ראשון שברצוני לדעת הוא בן כמה אמור סול הבר להיות כיום. אם הוא בן יותר ממאה למשל, הוא בוודאי כבר נפטר. לכן במקרה זה, כדאי שתבדקי את אינדקס הפטירות של הביטוח הלאומי (SSDI) (באתר שלי) כדי לראות אם הוא רשום שם. אם הוא שם, ואת רוצה למצוא את שארי בשרו, תוכלי לחפש מודעת אבל באינדקס המקוון של ה"ניו יורק טיימס". ייתכן שתוכלי גם לאתר את קרוביו אם תזמיני את תעודת הפטירה שלו ותראי מי הודיע על כך. אם הוא לא נפטר, נסי לחפש במדריכי הטלפון המקוונים של ארה"ב (באתר שלי) אחר סול הבר. יהיו בוודאי כמה מהם, במקרה זה תצטרכי לקבוע איזה מהם בגיל המתאים. תוכלי למצוא את הגילאים של כל אחד מהם באמצעות טופס תאריך לידה שנמצא באתר שלי. כמו כן, תוכלי למצוא את תאריך הלידה באמצעות אחד מהאתרים לחיפוש אנשים כגון www.zabasearch.com או www.intelius.com. סטיב מורס.

mtmt7

New member
sol haber

sol haber הגיע לארה"ב מפולין בשם zalma huberman בין 1916-1920 הוא נולד ב-1885 וידוע לי שניפטר ב-1965-1973 אני מבקשת למצוא את ילדיו שאיני יודעת את שמותיהם לכן חשבתי למצוא כלשהם פרטים עליו ואת אולי אוכל למצוא את ילדיו. אבל בשום מקום אני לא מצליחה למצוא עליו שום דבר. תודה מירקה

צלילית3

New member
לדר' מורס, מנסה ללא הצלחה

למצא צאצאים לדודו של אבי:הנרי לנדאו. הכתבת תנתן בטקסט האנגלי Dear mr. mors, I'm looking for decendants of Henry Landau (my father's uncle), who lived in 1946 , in 357 Knickerbocker Ave. Brooklyn N.4 I know he had a son and a daughter and grandchildren until now I couldn't find connection to them

Stephen Morse

New member
To Zlilit

Dear Zlilit See the answer that I just posted for Mirka's question. The same steps would apply in your case -- Steve Morse​

תרגום לצלילית

צלילית היקרה, ראי את התשובה לשאלתה של מירקה. אותם שלבים מתאימים גם למקרה שלך. סטיב מורס.

yofi nechama

New member
עץ משפחה של DAVID SARNOFF

שלום לד"ר מורס. היכן אפשר למצוא נתונים על אבותיו של דיויד סרנוף שהיה נשיא RCA וממובילי חזון הטלויזיה? במשפחת סבתי אמרו שהוא בן דוד שלהם, כנראה מצד אימו. הבעיה היא שמקור המשפחה בפולין מצפון לוורשה, ואילו הוא נולד באוזליאן (Uzlian) ליד מינסק בבלרוס. הדור של סבתי נפטר ואין את מי לשאול. תודה, נחמה.

למעלה