אירוח פרופ' גיימנט

תרגום לעברית

רוני היקרה, אסנת היקרה, נהניתי מאוד לעבוד איתכם על פרויקט אירוח זה. אני שמח שהמחקר הגנאלוגי היהודי מעניין כל כך הרבה אנשים ושאלותיהם היו ראויות, מדרבנות ומעניינות. אני מקווה שתהיה לנו הזדמנות לשתף פעולה בעתיד גם בפרויקטים אחרים. אני מאחל לכם הצלחה בפעילויות ההיסטוריה המשפחתיות שלכם. בידידות, לדיסלאו גיימנט

../images/Emo51.gif על אירוח מאלף../images/Emo70.gif

לא הספקתי בזמן הקצר שעמד לרשותי לקרוא את כל התשובות (וברור שאעשה זאת בקרוב
), אך מן ההצצה אל חלק מן התשובות ניכרים בהן העומק, הרצינות והידע של הפרופ' גיימנט. המון
לפרופ' על שהתארח בביתנו
המון המון
לקרמרוצקי על היוזמה, הארגון, התיאום והתרגום
המון המון
גם לאסנת חזן על התרגום
אני מאחל לכולנו המשך שיתוף פעולה פורה עם קולגות ועם מומחים בארץ ובעולם. ארנון

talia olav

New member
תודות לרוני, אסנת, ארנון -

על היוזמה, הארגון והעבודה הרבה שהושקעה. אמנם היקף הידע של פרופ' גיימנט מרשים ביותר. בשורה התחתונה, הבנתי שהדרך היחידה להתקדם ברומניה היא באמצעות חוקר מקצועי - ונראה כאילו פרופ' גיימנט שש פחות לערוך מחקר באזור סיגט.

מחקר באזור סיגט

ט-א זה לא הרושם שקיבלתי. הוא חקר עבורי 3 פעמים אודות משפחתי מאזור סיגט. המחקר הראשון היה "יריה באפילה" מבחינתי, והוביל לתוצאות מעל ומעבר למצופה. הוא השלים לי מידע רב וגילה לי נסתרות שני דורות אחורה. במחקר השני היו השלמות שהתבססו על הרישומים הרבניים של אזור סיגט. את המחקר השלישי הוא ערך לגבי רישומים "חדשים" - שלאחר 1905 - בעירית סיגט. קיבלתי ממצא אחד מתוך 3 שקיוויתי אליהם. בכל מקרה, אם מישהו מתכוון לשכור את שירותיו כחוקר, יש לדעת כי הוא גובה את שכרו רק לאחר ביצוע המשימה (!) ולא מראש, וכדאי להשקיע מאמצים במחקר קודם, על מנת להגדיר בדיוק את החומרים שאתם מבקשים ממנו. רוני

talia olav

New member
רוני - תודה על ההבהרות -

פשוט התרשמתי שהוא הציע את שירותיו באופן יותר גלוי באזורים אחרים. אמנם המחקר שלי בענף סיגט עדיין בהקפאה - בגלל קושי לגייס את המשפחה למחקר המקדים אצל כל הדודים ברחבי העולם... ושוב תודה על האירוח המאלף וההשקעה הרבה.

עב

New member
רוב החוקרים גובים אחרי ולא לפני

עד היום עבדתי עם 4 חוקרים וכולם ביקשו תמורה לאחר שביצעו את העבודה! פטר פ' שיצא לשליחות צילום בצפון מערב סלובקיה פטר נ' שחיפש באגף ההנדסה העירוני של קרמניצה ובלשכת הרישום האזורית שנדור שחפר בארכיונים בהונגריה אנדרש כנ"ל (עדיין מחופר עמוק) כ"א ביקש כסף אחרי שהיו לו תוצאות ביד ולאחר משלוח "דוגמיות" במייל. כנראה צריך להיזהר מאלה שמבקשים שכר מראש. בעיקרון אני הולכת עם החוקרים בשיטה של "צעד צעד", מטילה משימות מדודות ורושמת הכל, כדי שלא אצטרך למשכן את מה שאין לי עבור המחקר. אבל זה נושא לדיון אחר.

תשלום לחוקרים לפני/אחרי

חוקר שעבדתי איתו בהונגריה גבה ממני את התשלום מראש (השירות היה בסדר גמור אעפ"יכ...)... גם הארכיונים בליטא גבו את הכסף מראש. רוני

התרשמתי מאוד מארגון הארוח ומרצינותו

של פרופ' גימנט,אך יש לי עיצה לאלו שישכרו את שרותיו כחוקר פרטי במיוחד למעוטי האמצעים שבתוכם:בשני מקרים שהתנסיתי בהם הוא נוטה למסור פרטים על מסמכים שהוא לא התבקש ובסופו של תהליך החשבון יוצא מאוד מנופח.לפיכך מאוד כדאי להגדיר לו במדוייק את הבקשה וגבולותיה. דני

ענתר

New member
היה אירוח מעולה

תודה רוני על הארגון והתרגום. תודה אסנת על התרגום. ותודה כמובן לפרפ', על התשובות.

חוה3

Member
../images/Emo51.gif

לרוני אוסנת ארנון על ארגון הארוח והתרגום ולפרופ' גיימנט על התשובות המפורטות.

עב

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif כל הכבוד

על היוזמה, הביצוע, ההתנדבות.

Melitz

New member
ושוב הפורום שלנו מוכיח את עצמו כמקצועי, מקצועני, חובק עולם, יוצר שיתופי פעולה מרשימים והעיקר, משתתפים שלא היו מביישים שום אקדמיה נכבדה במחקרים, בסקרנות, ביוזמה ובהתמדה ../images/Emo70.gif ../images/Emo51.gif לפרופ' גיימנט, לאסנת חזן, קרמרוצקי, ארנון וכל אלו שטרחו בארגון ובביצוע.

נאוהג

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אני יושבת עכשיו וקוראת וחבר'ה עשיתם עבודה מדהימה. כל הכבוד

פרופ גימנט

shalom Mendel Eisenberg is born on Lipcani Vessarbia circa 1905 and died during the war. his wife and children Israel who was born in 1932 were transfered to Transnistria and return after the war to Rumania. how could it be prooved? how do we get information about people who work slavery arbeit in Pietra Neamt?and in Deuga? do we have list of those Orphans who come from Transnistria to Jassi?

Moishe

a. The registers of vital records for Iaşi are preserved in the regional branch of the National Archives from Iaşi and for the last 100 years in the Registry Office of the City Hall Iaşi. b. The registers for Czernowitz are preserved in Czernovtsy, today in Ukraine. For Transnistria the best resources are the works of Jean Ancel from Jerusalem. c. For Braila the registers of vital records for 1925 are preserved in the Registry Office of the City Hall. The Census of the Jews from Romania was made in 1943 by the so-called Central of the Jews and it is preserved in Bucharest in the archives of the Federation of the Jewish Communities from Romania.​

משפחת דונר DONNER

ידוע לי כי סבתי מצד אמא וסבי מצד אבא נולדו בבוקרשט. הייתי רוצה לדעת מקור השם, אולי פירוש שלו. ידוע לי עוד כי במקור הגיעו לרומניה בני המשפחה, חלק מרוסיה וחלק מספרד.

תרגום לאנגלית

I know that my maternal grandmother and paternal grandfather were born in Bucharest. I would like to know the origin of the name Donner, maybe its meaning. Also, I know that the family arrived to Romania from Russia and Spain.​

Donner

Donner is a name of German resonance. It means thunder. But because the family came from Russia it is possible that it is connected with the name of the river Don and the final - er means somebody from the Don neighborhood or region.​

תרגום התשובה בענין DONNER

השם דונר נשמע על פי צלילו ממוצא גרמני. משמעו: "רעם". אולם מאחר והמשפחה הגיעה מרוסיה, יכול להיות שהשם קשור דוקא לנהר Don והסיומת "er" הוראתה - מישהו מאזור או מחוז Don. תרגם: רוני

למעלה