לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-' אירוח איתי בחור, 31.3.05'
אירוח איתי בחור, 31.3.05
<< ההודעה הנוכחית
20/03/2005 | 22:10
15
19
ביום ה', 31.3.05, בין השעות 20.00-19.00, יתארח בפורום איתי בחור, יליד זכרון (ובן משפחה וותיקה), אשר מוציא לאור בימים אלו את ספרו "פעמון סדוק".

הספר, פרי מחקר מקיף שנפרש על פני 15 שנה, עוסק באנשי העליה הראשונה, ומלווה אותם מביתם ברומניה, דרך ארץ ישראל ועד לתחנתם הסופית: המושבות הראשונות, בתי העלמין והמקומות אליהם היגרו חלקם.

בתום האירוח, נעמוד כולנו בפני אתגר, אשר יוצג לנו על ידי איתי, אבל על כך בהמשך...

מגוון המקורות שחקר איתי בדרכו לכתיבת הספר (ספרים קיימים, ראיונות, ארכיונים בארץ ובחו"ל, אוספים אישיים...) והידע הרב שצבר לאורך השנים בנושא - ישמשו לנו כר פורה לשאלות בכל הקשור לתקופה הלא-נשכחת ההיא.

שרשור שאלות ייפתח בסמוך למועד האירוח.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נהדר, כבר מחכים בסקרנות,'
נהדר, כבר מחכים בסקרנות,
20/03/2005 | 22:16
1
2
שמענו את הרצאתו של איתי בחור בחיפה, על ההיסטוריה של זכרון, וההרצאה היתה מאלפת ומרתקת.

איתי גם עודד אותנו לחפש בארכיון בזכרון יעקב, ואכן מצאנו שם כמה דברים חשובים ביותר למחקר המשפחתי, כמו שם נעוריה של הסבתא רבא של עמי, ועוד.

יופי ארנון,
עדנה
(עדנה4 השמחה פי 4)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'טוב, יש לו קשרים בארכיון'
טוב, יש לו קשרים בארכיון
20/03/2005 | 22:25
4
לצפיה ב-'איזה יופי '
איזה יופי
20/03/2005 | 22:49
8
2
לצפיה ב-'האם יש לו גם משהו על ראש-פינה?'
האם יש לו גם משהו על ראש-פינה?
20/03/2005 | 23:08
7
2
לצפיה ב-'הספר והאירוח אינם רק על זכרון, אלא'
הספר והאירוח אינם רק על זכרון, אלא
21/03/2005 | 09:25
4
2
על תקופת העליה הראשונה בכלל.

התמחותו של איתי היא באנשים של התקופה - הן המפורסמים והן האלמוניים.

צריך לזכור, שלאחר גלי העזיבה שאפיינו את התקופה, נותרו בארץ בסה"כ כ - 600 מ"משפחות העליה הראשונה", כ - 2,000 איש, ובסופו של דבר - רובם התחתנו אלו עם אלו (פרט למשת"פים של הברון, כפי שסיפר לי איתי אמש, אשר נאלצו להביא להם חתנים מבחוץ...).

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נישמע מענין מאוד'
נישמע מענין מאוד
21/03/2005 | 15:18
2
בודאי שנשכיל.
שלך
חנה גונן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'"פעמון סדוק" - ספר נפלא.'
"פעמון סדוק" - ספר נפלא.
22/03/2005 | 22:26
2
3
פשוט נפלא.
מרתק, חכם, אנושי, ונפלא.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כבר הספקת לקרוא?'
כבר הספקת לקרוא?
23/03/2005 | 07:14
1
2
לצפיה ב-'ערב טוב'
ערב טוב
21/03/2005 | 23:38
1
2
אני שמח להתארח בפורום הפעלתני, לשמוע, לענות ולספר. תודה לכם.
הידע שלי לגבי משפחות ראש פנה מצומצם יותר, אך יש כמה דברים שאולי אוכל לענות עליהם. לגבי אלה שלא, יש לי עם מי לברר ולחזור עם תשובות.
מחכה בקוצר רוח לאירוח.
להתראות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
22/03/2005 | 08:14
לצפיה ב-'15 שנות מחקר?'
15 שנות מחקר?
23/03/2005 | 20:52
3
4
האם נעשה אי פעם מחקר כזה מקיף על הנושא הזה?
ולאיזה מסקנות הגיע הסופר? הן שונות ממה שאנחנו יודעים היום?
בתור מישהי שמתעניינית במיתוסים, מעניין אותי לדעת האם הספר יחזק או ימוטט אותם.
האם אפשר לקבל דוגמא או שיש להתאזר בסבלנות עוד שבוע?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש להתאפק מעט... אם איתי יציץ'
יש להתאפק מעט... אם איתי יציץ
23/03/2005 | 21:47
3
אני בטוח שהוא יעשיר אותנו בדוגמא קטנה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיתוסים ומציאות'
מיתוסים ומציאות
24/03/2005 | 18:47
1
3
שלום לכם.
אני מתפתה לא לחכות ולכתוב. נו... אחרי 15 שנה קשה לשמור תינוק בבטן.
לעצם השאלות - נושא העלייה הראשונה די מוזנח במחקר ההיסטורי (מכל מיני סיבות). גם החוקרים המעטים הפעילים בתחום, עוסקים בעיקר בהיבטים האורבניים ולא בבני האדם שהם הדבר המשמעותי בעיניי. בתנאים האלה, ברור שהספר מכיל עובדות לא מוכרות.

לגבי המיתוסים - אין לי עניין לנפץ מיתוסים או לקדש אותם, אלא להתקרב לאמת ולהבין ביתר דיוק מה היה פעם. מובן, שברגע שמתייחסים לדמות שנתפסת באופן מסוים בזכרון הקולקטיבי, וחושפים עובדות חדשות הנוגעות לה, גם ההערכה לגביה משתנה. לדוגמא, נפתלי הרץ אימבר (מחבר התקוה) נתפס בהיסטוריוגרפיה הישראלית בתור אדם לא רציני, שיכור ואופורטוניסט. הופתעתי לגלות שהוא היה אדם הרבה יותר רציני וערכי מאשר הדימוי ההיסטורי שלו. לעומתו, אליעזר בן יהודה (שנחשב למחייה השפה העברית), היה אדם מאוד בעייתי, ובוודאי לא היה "יהודי מבדח" כפי שמצטייר מהפזמון שכתב ירון לונדון.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ואם זה לא ניפוץ מיתוסים'
ואם זה לא ניפוץ מיתוסים
24/03/2005 | 22:31
3
אני לא יודעת ניפוץ מיתוסים מהו.
אלא אם כן, כמובן, מה שמפריע לך הוא המילים בהן השתמשתי, ואז אני לוקחת בהחלט את המילים שלך. להבין אותם יותר זה אולי פחות להעריץ, אבל יותר לכבד את מי שאכן מגיע לו.

לי אישית נראה שתהיה סופה לא קטנה סביב הספר שלך אם זה רק קמצוץ ממה שמובא שם.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:44 | 20.10.19 מירונו
19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ