שאלות בנושא הספריה הלאומית

בתיה4

New member
ושאלת תם. צריך לחפש גם בעברית וגם

בשפות נוספות בנפרד? או שחיפוש בשפה אחת מעלה את כל הפריטים

חייםלוי

Member
מנהל
התשובה מתייחסת לשני הקטלוגים

של הספריה ושל מחלקת תצלומי כתבי היד. עבור ספרים בעברית ואות עברית (יידיש, לדינו, ערבית יהודית) מחפשים בעברית. עבור ספרים באות לטינית מחפשים באות לטינית. היות ואני לא יודע רוסית אני לא מחפש בשפה הזאת. אני משער שאפשר לחפש באות קירילית. אני לא עובד בדר"כ עם הווב כי אם תוכנת הטלנט בה אני מקטלג. שם אפשר לכתוב בכל שפה שבוחרים. צריכים, מובן, לעבור משפה לשפה.

sh445

New member
מפות מרכז אירופה

איפוא ניתן למצוא מפות מתקופות שונות של מרכז אירופה ע"מ לאתר עירות קטנות ולימוד הגבולות (המשתנים) של מדינות מרכז היבשת. תודה שמואל

חייםלוי

Member
מנהל
יש אמנם חדר מפות בספריה אך הוא

מתרכז בעיקר במפות עתיקות. מפות של מזרח אירופה אפשר למצוא בספרי קהילות. כמעט בכל ספר כזה יש מפה של העיירה והאזור. גם בסדרת הספרים על הקהילות - ורשה, יוגוסלביה, וכו' (שכחתי את שמה עכשיו
) יש מפות.

yehudad

New member
ערב טוב לכולם../images/Emo70.gif

אני שמח לפתוח את הארוח של חייםלוי בנושא הספריה הלאומית. אתם עדיין מוזמנים להעלות את שאלותיכם. לפני הארוח הפתעה קטנה לחיים ולכולם.
האדום "המקשט" את שמו של חייםלוי לקראת הארוח יישאר קבוע ובכך מצטרף חיים לידידנו התשיעי כמומחה הפורום. ארוח נעים לכולם.

ornan

New member
ברכות גם ממני ../images/Emo48.gif פספסתי את

האירוח - אני עסוקה בענייני תאילנד (הילד נסע דווקא עכשיו לקופנגאן)

yehudad

New member
אני רוצה להודות לחיים על תשובותיו.

מאחר וחיים ענה על כל השאלות שנשאל נסיים את הארוח. במידה ויהיו שאלות נוספות אני בטוח שלא תהיה לחיים בעיה לענות
רבה.

למעלה