ברוכה הבאה בביתנו

לגבי טרנסילבניה

כדאי לחפש בארכיון הלאומי ואח"כ בארכיון של קלוז'. ובאוניברסיטת Babes-Bolyai אצל פרופסור Ladislaus Gyemant המנהל מחלקה ללימודי יהדות . לגבי חיילים , ראי תשובה קודמת על ארכיון הצבא. את הגלויות אני מוכנה לקרוא נא לפנות אלי בדוא"ל [email protected] לגבי Kassa ניתן לחפש בארכיון הלאומי ואח"כ בארכיון העיר.

אדם פ1

New member
כיצד ניתן למצוא חוקר מהימן?

אשמח לקבל המלצות/פרטים אודות חוקר אמין באיזור דרום-מרכז/דרום-מיזרח סלובקיה בסמוך לגבול ההונגרי. כבר קיבלתי מס' הצעות בפורומים שאינם ישראלים, אך איני יודע עד כמה הם אמינים, ולכן אני מעדיף לשמוע חוות דעת מבעלי ניסיון (באיזור זה וסלובקיה בכלל) ישראלים. מהם המדדים למציאת חוקר אמין שיעשה את העבודה ללא חשש ל"הוצאות נילוות" מיותרות? מהו בערך הסכום האופטימלי עבור שכירת חוקר להשגת מסמכים ותעודות (המדובר בתעודות לידה + ת.ז.) ? תודה לכל המגיבים.

חוקר פרטי

ב- Jg יש מספר המלצות , אחד הטובים ביותר הוא Family Tree אבל הם יקרים. ויש ארכיונאי בארכיון הלאומי העוסק באזור זה בימי הביניים שמו Istvan Nemeth הוא יוכל לתת המלצות . לגבי מחירים אינני יודעת .

ilanab56

New member
../images/Emo35.gif איך למצא מסמכים או תיעוד

משפחתו של אבי מהעיירה vil'khivtsi אוקראינה בעבר נקראה vulchovce ברותינית, ו-irhocz בהונגרית. מדובר באזור קרפטורוס שהיה בשליטת האימפריה האוסטרו-הונגרית ב-ww1 ובשליטת הונגריה ב- ww2. איך אוכל למצא תיעוד ופרטים על בני משפחתי שחיו שם? מסוג תעודות לידה או רישומים אחרים המתעדים את עצם העובדה שחיו שם? בנוסף, ביחס לסבי דוד ויגורוביץ ספרו שמת בחזית הרוסית ב-ww1 ולא ידוע קברו. איך אוכל למצא רישום על שירותו בצבא האוסטרו הונגרי? תודה על כל סיוע והנחיה בברכה אילנה

קודם בארכיון הלאומי אבל יש גם

באוניברסטית ת"א מכון לחקר תולדות יהודי קרפטורוס ויצא עכשיו ספר שכתב ישעיהו ילינק על האיזור. אני יודעת שהם אספו מסמכים על האזור. לגבי החיילים , הארכיון הצבאי מתשובה קודמת .

ok45

New member
תעודות לידה מתחילת המאה ה-19

ערב טוב, בהעתק מסמך משנת 1859 שהוצא באזור csa'd או csa'th הונגריה מצאנו כנראה את שמם של הורי סבתא רבא שנולדו בשנים 1800 ו- 1819, האם ניתן לאתר שמות הוריהם? האם היה רישום מסודר בשנים ההן ואם כן היכן להתחיל לחפש? האם יש רישום מסודר של הקהילה ב ma'd ממחצית המאה ה-19? תודה על התשובות, חוקרת משפחת ungerleider מהונגריה

../images/Emo24.gif ברוכה הבאה בביתנו ../images/Emo24.gif

ערב טוב לכולם
אני שמח שד"ר קינגה פרוימוביץ איתנו. היא מתארחת כעת בביתה של ידידתנו, נאוהג, ששמחה לסייע בתכנון האירוח. שתיהן מייד מתיישבות אל מול המסך, ומתחילות במתן/הקלדת התשובות. שיהיה לכולנו אירוח נעים, ארנון

אני נפרד מכם עכשיו ../images/Emo1.gif

(אתם יכולים להמשיך
) אני מודה מאוד מאוד לד"ר קינגה פרוימוביץ על האירוח המרתק
אני מודה לנאוהג על הסיוע האדיר
אני מודה לעב על שהגתה את רעיון הבאתה של האורחת
|סביון
כל רעיון נוסף לאירוח יתקבל בשמחה. לילה טוב, ארנון

zogu

New member
מהי המלצתך עבורינו כאן בישראל

הטובה ביותר והנוחה ביותר , להשגת מסמכים ותעודות מארכיונים בהונגריה. האם בכל מקרה נאלץ לשכור את שרותיהם של חוקרים מקומיים כדי לקבל את התעודות המבוקשות. תודה

עב

New member
תודה לדר' פרוימוביץ ולנאוהג

יש לי המון חומר למחשבה עכשיו וגם כיווני עבודה. לפי כמות השאלות יש צמא למידע בנושא של יהדות הונגריה וזה לכשעצמו משמח.

../images/Emo51.gif לדר' פרוימוביץ ,לנאוה ולעב

עבור האירוח והמידע החשוב בתשובות הקצרות והקולעות.

וינונה

New member
שם משפחה שהשתנה

ערב טוב ד'ר פרוימוביץ', שם משפחתי הוחלף (כנראה) מאיז'ק (יצחק) ל- לוי (LOVI ) - בעת רישום לידה באחד הכפרים בטרנסילבניה (ליד NAGYBANYA ) - בערך ב1848 - האם יש ארכיון כלשהו או רישום אזרחי של לידות ומיתות בתקופה זו ובמקום המצוין. תודות

sabajakov

New member
ערב טוב! האם ידיעת מספר יחידה של

"שרות עבודה" (MUNKASZOLGALAT) יכול להוביל למידע על גורלה של אותה יחדה?

שינוי שם משפחה

באופן ספציפי קשה לעזור אבל באופן כללי יש ספר של משרד הפנים ההונגרי המתעד את כל הבקשות לשינוי שמות בתקופת המונרכיה ( 1867 - מלחמת העולם הראשונה) , הספר בספריה הלאומית של הונגריה ( www.oszk.hu) ויש להם שירות שמפורסם באתר שניתן לפנות באתר והם עונים. מחקר על שינוי שמות בהונגריה מהקיסר יוזף השני עד ימנו בהונגרית נכתב ע"י Viktor Karady שם הספר Nev es Nemzet ( אני לא בטוחה...)

למעלה