לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-' ברוכה הבאה בביתנו '
ברוכה הבאה בביתנו
<< ההודעה הנוכחית
28/11/2004 | 20:57
55
14
ערב טוב לכולם

אני שמח שד"ר קינגה פרוימוביץ איתנו. היא מתארחת כעת בביתה של ידידתנו, נאוהג, ששמחה לסייע בתכנון האירוח. שתיהן מייד מתיישבות אל מול המסך, ומתחילות במתן/הקלדת התשובות.

שיהיה לכולנו אירוח נעים,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' שאלות לד"ר קינגה פרוימוביץ''
שאלות לד"ר קינגה פרוימוביץ'
28/11/2004 | 09:31
49
252

הערב בין השעות 21:00 ל-22:00 נארח כאן את ההיסטוריונית ד"ר קינגה פרוימוביץ.

אנא שרשרו את שאלותיכם כאן.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תעודות לידה, נישואין ופטירה מהאזור'
תעודות לידה, נישואין ופטירה מהאזור
28/11/2004 | 10:53
16
26

סבי מצד אבי  וכל אחיו ואחיותיו, נולדו  ב – FRAUENKIRCHEN   אזור BURGENLAND   אוסטריה (לשעבר BOLDOGASSZONY   אזור MOSON  , בממלכה  האוסטרו – הונגרית).  כולם נולדו בין השנים 1893 ועד 1909. קיימים רשומים של לידה, נישואין ופטירה מאזור זה ולפי הבנתי נמצאים בארץ.

1.האם ידוע לך  היכן הם נמצאים  בארץ וכיצד ניתן לצפות בהם?
2.במידה והם לא בארץ  כיצד ניתן להשיג את הרשומים ? (ולא דרך LDS של המורמונים).

יש לי "חשד" שאב סבי,  מצד אבי, נולד  בעיירה MOSON  , בממלכה האוסטרו – הונגרית.  
היום, MOSONMAGYAROVAR   בהונגריה ( נולד בשנת 1858).
3.היכן ניתן למצוא את  הרשומים של לידה , נישואין ופטירה של אזור זה?

סבי השני מצד אמי נולד ב    RUSCOVA אזור מרמורש ברומניה,לשעבר
VISOOROSZI  (נולד בשנת 1897).  
4.היכן  ניתן למצוא את  הרשומים של אזור זה?
5.כנ"ל לגבי   BORSA אזור מרמורש?

סבתי מצד אבי נולדה ב –  DUNAJSKA STREDA , סלובקיה , לשעבר
DUNA SZERDAHELY . נולדו שם אביה, סבה ואב סבה. למיטב הבנתי  הארכיון שם נשרף, או במלחמה או מיד אחריה. (סבתי נולדה בשנת  1909).

6. האם יש אפשרות להשיג תעודות , לידה נישואין ופטירה מאזור זה?

בתודה מראש!
חוה

|
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלות על ארכיונים ומקורות'
שאלות על ארכיונים ומקורות
28/11/2004 | 11:18
8
29
ברוכה הבאה דר' פרוימוביץ.
אני מתנצלת מראש על מבול השאלות ומקווה שהניסוח ברור.
1. מה את יכולה לספר על הארכיון היהודי? איפה הוא נמצא, מה יש בו, מי יכול להשתמש בו?
2. איזה ארכיונים יהודיים קיימים בבודפשט, פרט לארכיוני הקהילות ברחובות SIP ו – DOB?
3. מה ניתן למצוא בכל אחד מהארכיונים היהודיים בבודפשט, כולל אלה שיש בקהילות, פרט למסמכי לידה, נישואים ופטירה?
4. האם יש בישראל מאגרי מידע על יהדות הונגריה, חוץ מהמוזיאון למורשת יהדות דוברת הונגרית בצפת? איזה מאגרים קיימים, היכן ואיזה סוג מידע יש בהם? (לדוגמא: במוזיאון ליהדות דוברת הונגרית בצפת יש מאגר מידע של חברה קדישא בו ניתן למצוא שמות של נפטרים, מועד פטירה, מקום קבורה וגיל בזמן המוות).
5. איך ניתן לקבל פרטים על חללים יהודיים ששרתו בצבא הקיסר במלחמת העולם הראשונה? (למשל מקום ומועד המוות)
6. יש תיעוד מפורט על האירועים הקשים בבודפשט במלחמת העולם השנייה. האם יש גם תיעוד על היהדות הכפרית? בכפרים רבים חיו משפחות בודדות ולא מצאתי שום מחקר המתעד את חורבן הקהילות הקטנות האלה. משפחתי למשל גרה בכפר DREGELYPALANK במחוז NOGRAD וכולם נספו באושוויץ. מדובר בקהילה שמנתה 34 אנשים ולכן אין לה ספר זיכרון. איך אפשר למצוא תיעוד על מה שעבר על הקהילות הכפריות בכלל? האם יש תיעוד מה עלבר עליהם מאז 19 במרץ 1944 ועד 10 במאי כאשר גורשו לגיטו BALASSAGYARMAT? מי יכול לעזור?
7. אם נכון הדבר שהיהודים נאלצו להצהיר על רכושם בפני השלטונות בשנת 1944, היכן נמצאות הצהרות הרכוש האלה? האם אפשר לקבל עותק? למי לפנות?
8. האם סיימתם את פרויקט NEVEK? אם הפרוייקט טרם הסתיים, אנא ספרי מה חסר עדיין ולמה יש לצפות.
9, ולסיום, בביקור בארכיון ברחוב SIP שמתי לב למצבו העגום של האוסף. הספרים מתפוררים ונמצאים בארון עץ גבוה. אין אינדקס ואין צילום. איך אפשר לדרבן את הקהילה לעשות משהו למען החומר היקר?

תודה מראש על תשובותייך!!!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הארכיון היהודי'
הארכיון היהודי
28/11/2004 | 21:21
48
יש רק ארכיון יהודי אחד ברחוב sip שכתובתו:
1077 Budapest , Dohany utca 2
טלפון:36-1-3428949
ואתר:www.c3.hu/~BPJEWMUS
באתר יש רשימה של מסמכים ויש בו חומר על הקהילה הנאולוגית של בודפשט וכן כל מיני עזבונות של אנשים  ( שמם מופיע באתר) .
לקהילה האורתודוכסית יש ארכיון לא מסודר והם לא נותנים להכנס.
עכשיו פתחו את מוזיאון השואה בהונגריה וגם להם יש חומרים ארכיונים לגבי השואה ( עבודת כפיה , ויהודי בודפשט)

סיכום של המצאי בארכיון היהודי מופיע במאמר שכתבתי באבותינו Volume 19
Number 4 בחורף 2003 שם המאמר: Documents of the Hungarian Jewish Archives.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מקורות מידע בארץ'
מקורות מידע בארץ
28/11/2004 | 21:24
20
למעט המוזיאון למורשת היהדות הדוברת הונגרית בצפת , מקור המידע היחיד הוא יד ושם .
בארכיון של יש ושם יש מידע המסודר לפי שם מקום ושם של אנשים , המידע כולל גם מידע בין שתי מלחמות העולם ואפילו מידע מלפני כן .

הארכיון פתוח כל יום בבקר בין 9 לבין 4 אחה"צ ( יום שישי עד 3 אחה"צ )
באתר ניתן למצוא פרטים על הארכיון ( טלפון )
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מידע על חיילים ממלחמות עולם'
מידע על חיילים ממלחמות עולם
28/11/2004 | 21:28
1
13
יש בהונגריה ארכיון של הצבא :Museum of military History
באתר: www.militaria.hu
אפשר למצוא באתר מאגר על החיילים שנפלו במלחמות ושהיו בשבי , כולל מלחמות העולם.
אין להם את כל הרשימות אבל כל רשימה שקיימת בארכיון נמצאת באתר.
הם אינם מציינים את דתו של החייל.  
בארכיון היהודי יש קצת חומר על עבודת כפיה בעזבונות האישיים.
ועל עבודת הכפייה קיים גם חומר במוזיאון השואה בבודפשט.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מישהו ניסה את האתר הזה?'
מישהו ניסה את האתר הזה?
28/11/2004 | 22:54
10
מי כפתור החיפוש שם?

יש אופציה באנגלית? אני לא מצאתי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הצהרות רכוש'
הצהרות רכוש
28/11/2004 | 21:29
15
לא נגיש לציבור , קיים במשרדים ממשלתיים
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יהודים כפריים'
יהודים כפריים
28/11/2004 | 21:31
18
אפשר אולי למצוא חומר בארכיונים מחוזיים. למשל חומר על גטאות ןחומר על החרמת רכוש מיהודים באזור .
כמות החומר תלויה בארכיון המחוזי, חלק אבד.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Nevek'
Nevek
28/11/2004 | 21:32
12
עדיין לא הסתיים הפרויקט.
יש אחראי ביד ושם לפרויקט , בהיכל השמות .....
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עב שלחתי לך מסר אישי.'
עב שלחתי לך מסר אישי.
28/11/2004 | 21:56
6
לצפיה ב-'מסמכים על ראשות קהילה'
מסמכים על ראשות קהילה
28/11/2004 | 11:52
5
11
סבי יעקב אונגר Ungar  היה ראש הקהילה  היהודית, באייזנשטאט  Eisenstadt בורגנלנד אוסטריה, בשנים 1933 – 1938. נמלט עם סבתי ואבי מיד לאחר ששוחרר מהכלא , בו שהה מספר ימים ולאחר עינויים קשים.
בארכיון לתולדות העם  היהודי ישנם מסמכים  מהקהילה ,אבל עד 1933. המסמכים הנוספים ,מהתקופה לאחר 1933 לא הובאו לארץ.
למרות הבנתי, שקבלת  המסמכים מהארכיון הייתה כרוכה  בקשיים רבים,האם יש כוונה לבקש מהארכיון באייזנשטאט  Eisenstadt , להביא את המסמכים הנוספים? במידה ולא ניתן, איך אני יכולה להשיג מסמכים אודות היותו של סבי ראש הקהילה שם?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תעודות ומסמכים'
תעודות ומסמכים
28/11/2004 | 13:11
3
16
משפחת אימי "פריימוביץ"ילידי אוגליה עברו בשלב כלשהו לבושטינה לצערי אין לנו כל מיסמך על המשפחה,קושי נוסף כרוך בכך שעקב נושא השרות הצבאי ניקראו אחים לאותם הורים בשמות משפחה שונים.איך אפשר למצוא מיסמכים כלשהם שיעזרו לעלות על תולדות המשפחה?
משפחת אבי uprimny מצאתי מספר דפי עד בנושאים את השם ,אין לי מידע כיצד לקשור את הנספים לעץ המשפחה ,למיטב ידיעתי מוצאה של משפחתנו מישוב בשם קמלבך באיזור באד-איישל באוסטריה.האם יש אפשרות למצוא מסמך שיקשור אותי לאותם אנשים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה דומה'
שאלה דומה
28/11/2004 | 20:07
1
10
לדר' פרוימוביץ שלום,

הסבא רבא של הסבא רבא שלי נולד כפי הנראה בגליציה.(לא ידועה שנת הולדתו).
בנו יעקב מתיתיהו פערל נולד ב1814 כפי הנראה בהונגריה, שם נולדו
שני בניו ב1848, וב1851 ,שגרו בדוגה, קישוארדה, ובסאטמארצ'קה,
האחד שינה שמו לפרלשטיין.
האם תוכלי ליעץ כיצד ניתן לברר  מי מהנ"ל  ומתי הגיע להונגריה?  ?
האם יש רישומים הכוללים פרטים אודות מעבר המשפחות להונגריה?

תודה,

רחל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מפקד אוכלוסין'
מפקד אוכלוסין
28/11/2004 | 21:38
21
יש מפקדי אוכלוסין החל מהמאה ה- 18 כל 20 -25 -30 שנה. המסמכים המקוריים בארכיון הלאומי לפי שם משפחה.
כתוב שם : שם האב , כמה היו סה"כ במשפחה , מקצוע האב , מקום לידת האב.
מכאן ניתן להסיק מתי ומאיפה הגיעו להונגריה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הדרך היחידה לחפש בארכיונים שהוזכרו'
הדרך היחידה לחפש בארכיונים שהוזכרו
28/11/2004 | 21:35
25
לצפיה ב-'איזנשטט'
איזנשטט
28/11/2004 | 21:34
14
לא ידוע על כוונה להביא את החומר הנוסף.
במוזיאון  היהודי באייזנשטט יש חומר מצויין קרוב לוודאי שיש להם אתר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מסמכים מהארכיון הלאומי'
מסמכים מהארכיון הלאומי
28/11/2004 | 21:13
16
כל הרשומים ( לידה, פטירה ונישואין ) מהאמפריה האוסטורהונגרית נמצאים באריון הלאומי בבודפשט שכתובת האינטרנט שלו היא: www.natarch.hu
כולל גם הרעתק של המיקרופילם של המורמונים.
באתר קיימת גם רשימה של כל הארכיונים המחוזיים של הונגריה.
סדר החיפוש הכדאי הוא בארכיון הלאומי קודם ורק אחר כך בארכיון המחוזי . בד"כ בארכיונים המחוזיים יש נושאים שקשורים לתולדות האזור.

יש ספר בהונגרית שמבוסס על המחקר של ארכיוני המחוזות והכנסיות . הספר נכתב ע"י : Gyorgy Haraszti
שם הספר: Hazai leveltarak zsido vonatkozasu anyaganak attekintese a kiadott leveltari segedletek alapjan
יצא בבודפשט ב-1993. אין תרגום אבל מלא שמות וקל לקרוא.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נעדרים ממלחמת העולם הראשונה'
נעדרים ממלחמת העולם הראשונה
28/11/2004 | 13:09
1
3
אבי סבי ממורושושרהי נעדר במלחמת העולם הראשונה. בידנו גלויה יחידה ששלח לאשתו מצורפת להודעה זו. האם ניתן לפענח לאיזו יחידה היה שיך?

והאם ניתן לברר היכן נלחמה יחידה זו, ואולי מה עלה בגורלו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שולח הגלויה'
שולח הגלויה
28/11/2004 | 21:45
4
שם: Fischer Mor
מקום לידה ? Oradna
יחידה:
22 Honvedezred,
I Tapzaszloalj
III szazad

פרטים ניתן אולי למצוא במוזיאון הצבא שציינו למעלה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מסמכים'
מסמכים
28/11/2004 | 14:03
1
6
שלום רב לך,
שאלתי היא לגבי עיר הולדתו של סבי, בעבר CHOCIMIERZ והיום: KHOTIMIR באוקריאנה.
כאשר סבי נולד העיר כבר הייתה בפולין אך כאשר אימו נולדה המקום היה של האימרפיה האוסטרו הונגרית.

שאלתי היא, לצורך חיפוש מסמכים על אימו של סבי האם עליי לפנות לממשלת אוסטריה של היום או פשוט לאריוני האיזור ללא חשיבות לאומית? כלומר, הארכיון היום הוא של אוקריאנה,

תודה רבה,
אמיר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כדאי לחפש בקייב ואולי בוינה'
כדאי לחפש בקייב ואולי בוינה
28/11/2004 | 21:47
7
לצפיה ב-'רשימה מרוכזת של ארכיונים'
רשימה מרוכזת של ארכיונים
28/11/2004 | 14:19
14
שלום, ד"ר פרוימוביץ, ותודה על שהסכמת לבוא ולהתארח אצלנו .

האתר של מרים ויינר מכיל ריכוז מדהים של המצאי הגנאלוגי (בהקשר יהודי) של מסמכים בארכיוני פולין, אוקראינה, בילארוס, ליטא ומולדובה. בכל פעם שמי מאתנו מחפש מידע אודות עיירה מסוימת ממדינות אלו, הוא יכול פשוט לגשת לאתר הנ"ל, להקיש את שם העיירה, ומיד לדעת אילו רישומים נמצאים מן התקופה בה הוא מעוניין - והיכן. חילופי השלטון במקומות הללו הביאו לכך שחומרים מאותו אזור מפוזרים, לעתים, במקומות שונים.

האם ישנו ריכוז דומה באתר כלשהו או בספר כלשהו? כלומר, מקום בו נוכל - על פי שם העיירה - לדעת איזה חומר קיים היום, היכן, וכיצד ניתן להגיע אליו?

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'רשימות ומסמכים'
רשימות ומסמכים
28/11/2004 | 15:22
1
7
ערב טוב לך ד"ר פרוימביץ',
את רוב שאלותיי שאלו כבר קודמיי. אבל הנה הקדמה קצרצרה לשתי שאלות נוספות:
סבתא-רבתא שלי עלתה מהונגריה לירושלים בערך בשנת 1860 כנראה מהעיר UJHELY. היא נישאה בירושלים, שם נולדו ילדיה, ביניהם סבי ואחיו-שמעון. שמעון חזר להונגריה בערך בשנת 1885 והקים משפחה בעיירה OCSENY. הוא נפטר לפני השואה ב-OCSENY או ב-TOLNA.
הנה שתי שאלותיי:
1. האם יש רשימות של עולים לירושלים מהונגריה בכלל ומהעיר  UJHELY בפרט במחצית השנייה של המאה ה –19?
2. לאן עלי לפנות כדי להשיג את תעודת הפטירה של שמעון? האם בתעודת פטירה יש מידע על אם הנפטר (שם נעורים, מקום לידה)?
אני מודה לך מראש.
רותם39
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי עליה אינני יודעת'
לגבי עליה אינני יודעת
28/11/2004 | 21:49
6
על קיום מסמכים.
לגבי הפטירה הסדר הכדאי הוא הארכיון הלאומי ואחר כך הארכיון של מחוז TOLNA.
בתעודת פטירה כתוב:
מקום הפטירה, שם האמא, סיבת הפטירה ומתי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בית קברות יהודי-'
בית קברות יהודי-
28/11/2004 | 15:36
2
11
שלום וברוכה הבאה

לפני חודשים חזרתי ממסע שורשים בצחטיצ'ה- נובה מסטו נאד וואהום.
במסע זה-במקרה ולמזלי, גיליתי וחשפתי בית קברות יהודי עתיק- גילו 180 שנה לפחות. (הוא היה מכוסה בשיחים שהגנו עליו מפני יד אדם-ופגעי הטבע)ולכן גם המצבות נישתמרו- כמעט כולן.(ובמקרה גם היתה שם חלקת אבותיי).

הודעתי לקהילה היהודית במקום, וגם שלחתי לג'ואיש ג'ן את צילומי המצבות והסברים נוספים. (אני מקווה שזה יועלה לאתר בקרוב).

שאלתי- האם מעבר לכך , ניתן לעשות בנוסף לשמירה על בית העלמין, האם ידוע לך על מקרים דומים נוספים - ואת מי זה עשוי לעניין.

שהרי ידוע לנו, ולצערנו, שברב המקומות אין שמירה והגנה, אף מנתצים ומרססים בספריי שחור ומשחיתים לבלי הכר.

תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שמירת בית עלמין יהודי'
שמירת בית עלמין יהודי
28/11/2004 | 19:08
7
ידוע לי שבג'וינט יש מחלקה המממנת בתי עלמין ואף תורמת לשיפוצם. יש לפנות למשרד הראשי בירושלים גבעת רם ולבדוק מי האחראי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בקהילה היהודית הנאולוגית בבודפשט'
בקהילה היהודית הנאולוגית בבודפשט
28/11/2004 | 21:51
3
יש מחלקה לבתי קברות של הונגריה בגבותותיה היום. לגבי מקומות שמחוץ לגבולות אלו אינני יודעת .
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מסמכים אודות בני משפחה'
מסמכים אודות בני משפחה
28/11/2004 | 15:59
1
10
סבי אברהם יעקב גוטדינר  נולד בעיירה הידוננס  ונספה בשואה.משפחת גוטדינר היתה משפחה עניפה שהתגוררה באזור זה.סבתי מרים רובינשטיין  הינה מאזור מקו .האם יש אפשרות כלשהי להוציא תעודות לידה שלהם כיצד אפשר לעשות זאת ללא  ידיעת השפה  ההונגרית.אודה לתשובתך.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיפוש דורש נוכחות אישית'
חיפוש דורש נוכחות אישית
28/11/2004 | 21:54
9
שלך או של מיופה כוח ( חוקר פרטי) .  ב- JG יש רשימה של חברות שמתעסקות בזה. פניה בכתב לארכיון הלאומי באנגלית תענה אולם הם מוכנים רק לתת תשובה האןם יש מסמכים מהאזור או אין הם אינם מספקים מסמך.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ד"ר פרוימוביץ שלום רב'
ד"ר פרוימוביץ שלום רב
28/11/2004 | 16:43
5
12
המשפה של אבי ז"ל היתה ממקימי יבניאל ובית גן והגיעו לארץ לפני כ- 170 שנה. יש לנו מידע על משפחת סבתי אבל אין מידע על משפחת סבי. זו משפחה קווקזית ששם משפחתה המקורי היה "זראד" ובשלטון התורכים שינו לכולם את שם המפחה על שם האח הבכור למשפחת "בכור" . איך אפשר למצוא פרטים על שורשי המשפחה?
בברכה ותודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני לא בטוח ששאלה זו במקומה'
אני לא בטוח ששאלה זו במקומה
28/11/2004 | 17:36
4
9
לירון, הייתי מציע לך לקרוא את המדריך "כיצד לשאול שאלה?" (בקישורים הצבעוניים בראש העמוד, ולפתוח הודעה חדשה בנושא, מחוץ לשרשור האירוח. האירוח עוסק בנושאים הקשורים ליהודית אוסטרו-הונגריה וממלכת הונגריה.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
28/11/2004 | 17:42
3
3
האם בארכיון הלאומי בבודפשט יש מסמכים על היתרי ישיבה על אדמות של האצילים בטריטוריה שהיא היום סלובקיה? אני מתעניינת בהיתרי ישיבה על קרקעותיה של משפחת ESZTERHAZI ב VISZOKA MAKOV שב - TRENCSEN MEGYE. ושוב תודה מראש!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלה דומה המתיחסת להיתרי ישיבה'
שאלה דומה המתיחסת להיתרי ישיבה
28/11/2004 | 19:57
1
4
על אדמות אסטרהאזי,באזור סאטמאר צ'קה  וקיש וארדה בהונגריה , טריבישוב בסלובקיה.
ואולי בברודי? לבוב שבגליציה.
תודה
רחל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת אסטרהאזי'
משפחת אסטרהאזי
28/11/2004 | 21:57
8
בארכיון הלאומי יש אוסף גדול של מסמכי משפחת אסטרהאזי  וכדאי לחפש שם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בארכיון של המחוזות'
בארכיון של המחוזות
28/11/2004 | 21:56
6
יש אוסף מסמכי הקהילה ואולי שם יש. בבודפשט אין.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום לגב' פוימוביץ'
שלום לגב' פוימוביץ
28/11/2004 | 18:53
5
אני עכשיו במהלך של איסוף מידע
על מנת להקים עץ שורשים
שאלתי היא, האם מוכרת לך תוכנה
בעברית על מנת להקל עלי את התהליך

תודה על תשובתך

חני
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ארכיון על יהודי מרוקו'
ארכיון על יהודי מרוקו
28/11/2004 | 19:05
1
3
לד''ר קינגה פרוימוביץ שלום. כי שהבינותי את עוסקת ביהדות הונגריה. אך האם ידוע לך על ארכיון יהודי מרוקו בארץ או בחו'ל
בתודה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא ידוע לי'
לא ידוע לי
28/11/2004 | 21:58
1
לצפיה ב-'שאלות לדר פרוימוביץ'
שאלות לדר פרוימוביץ
28/11/2004 | 19:30
1
6
שלום לך,

1. איך אפשר לאתר מסמכים ותעודות  מטרנסילבניה בתקופה שהיתה בתחום הקיסרות האוסטרו-הונגרית ?
הייתי רוצה לברר פרטים על סבי שנולד ב KISSEBES  ב-1849 .
האם אפשר לאתר מסמכים על בני משפחתו שנותרו שם.?
ידוע לי רק שם המשפחה LORINCZ אבל איני יודעת שמות פרטיים של האחים שלו וצאצאיהם.
ידוע לי שאח אחד שלו עבר ל KASSA שגם היא היום לא בתחומי הונגריה. היכן אפשר לחפש אודותיו ועל משפחתו ?
2. לגבי מלחמת העולם הראשונה  האם אפשר לודא פרטים על המגוייסים ?
דוד אחד שלי נפל במלחמה ודוד אחר נעדר, סבי היה מגוייס ויש לי גלויות ותמונות . האם יש מקום שאפשר להעביר התמונות לצורך בדיקה ומחקר?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי טרנסילבניה'
לגבי טרנסילבניה
28/11/2004 | 22:05
5
כדאי לחפש בארכיון הלאומי ואח"כ בארכיון של קלוז'. ובאוניברסיטת
Babes-Bolyai
אצל פרופסור Ladislaus Gyemant
המנהל מחלקה ללימודי יהדות .
לגבי חיילים , ראי תשובה קודמת על ארכיון הצבא.  את הגלויות  אני מוכנה לקרוא   נא לפנות  אלי בדוא"ל frojimovicsk@hotmail.com
לגבי Kassa  ניתן לחפש בארכיון הלאומי ואח"כ בארכיון העיר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כיצד ניתן למצוא חוקר מהימן?'
כיצד ניתן למצוא חוקר מהימן?
28/11/2004 | 19:31
1
5
אשמח לקבל המלצות/פרטים אודות חוקר אמין באיזור דרום-מרכז/דרום-מיזרח סלובקיה בסמוך לגבול ההונגרי.
כבר קיבלתי מס' הצעות בפורומים שאינם ישראלים, אך איני יודע עד כמה הם אמינים, ולכן אני מעדיף לשמוע חוות דעת מבעלי ניסיון (באיזור זה וסלובקיה בכלל) ישראלים.
מהם המדדים למציאת חוקר אמין שיעשה את העבודה ללא חשש ל"הוצאות נילוות" מיותרות?
מהו בערך הסכום האופטימלי עבור שכירת חוקר להשגת מסמכים ותעודות (המדובר בתעודות לידה + ת.ז.) ?

תודה לכל המגיבים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חוקר פרטי'
חוקר פרטי
28/11/2004 | 22:08
7
ב- Jg יש מספר המלצות , אחד הטובים ביותר הוא Family Tree אבל הם יקרים.
ויש ארכיונאי בארכיון הלאומי העוסק באזור זה בימי הביניים שמו
Istvan Nemeth  
הוא יוכל לתת המלצות .

לגבי מחירים אינני יודעת .
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' איך למצא מסמכים או תיעוד'
איך למצא מסמכים או תיעוד
28/11/2004 | 20:16
1
30
משפחתו של אבי מהעיירה vil'khivtsi אוקראינה בעבר נקראה vulchovce ברותינית, ו-irhocz בהונגרית. מדובר באזור קרפטורוס שהיה בשליטת האימפריה האוסטרו-הונגרית ב-ww1 ובשליטת הונגריה ב- ww2.
איך אוכל למצא תיעוד ופרטים על בני משפחתי שחיו שם? מסוג תעודות לידה או רישומים אחרים המתעדים את עצם העובדה שחיו שם?
בנוסף, ביחס לסבי דוד ויגורוביץ ספרו שמת בחזית הרוסית  ב-ww1 ולא ידוע קברו. איך אוכל למצא רישום על שירותו בצבא האוסטרו הונגרי?
תודה על כל סיוע והנחיה    
בברכה        אילנה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'קודם בארכיון הלאומי אבל יש גם'
קודם בארכיון הלאומי אבל יש גם
28/11/2004 | 22:10
16
באוניברסטית ת"א מכון לחקר תולדות יהודי קרפטורוס ויצא עכשיו ספר שכתב ישעיהו ילינק על האיזור.
אני יודעת שהם אספו מסמכים  על האזור.
לגבי החיילים , הארכיון הצבאי מתשובה קודמת .
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תעודות לידה מתחילת המאה ה-19'
תעודות לידה מתחילת המאה ה-19
28/11/2004 | 20:20
9
ערב טוב,
בהעתק מסמך משנת 1859 שהוצא באזור csa'd או csa'th הונגריה מצאנו כנראה את שמם של הורי סבתא רבא שנולדו בשנים 1800 ו- 1819, האם ניתן לאתר שמות הוריהם?
האם היה רישום מסודר בשנים ההן ואם כן היכן להתחיל לחפש?
האם יש רישום מסודר של הקהילה ב ma'd ממחצית המאה ה-19?
תודה על התשובות,

חוקרת משפחת ungerleider מהונגריה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שם משפחה שהשתנה'
שם משפחה שהשתנה
28/11/2004 | 21:17
3
5
ערב טוב ד'ר פרוימוביץ',

שם משפחתי הוחלף (כנראה) מאיז'ק (יצחק) ל- לוי (LOVI ) - בעת רישום לידה באחד הכפרים בטרנסילבניה (ליד NAGYBANYA ) - בערך ב1848 -
האם יש ארכיון כלשהו או רישום אזרחי של לידות ומיתות בתקופה זו ובמקום המצוין.

תודות
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ערב טוב! האם ידיעת מספר יחידה של'
ערב טוב! האם ידיעת מספר יחידה של
28/11/2004 | 21:45
1
7
"שרות עבודה" (MUNKASZOLGALAT) יכול להוביל למידע על גורלה של אותה יחדה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כן , בארכיון הצבאי , ראה למעלה'
כן , בארכיון הצבאי , ראה למעלה
28/11/2004 | 22:18
9
לצפיה ב-'שינוי שם משפחה'
שינוי שם משפחה
28/11/2004 | 22:17
7
באופן ספציפי קשה לעזור אבל באופן כללי יש ספר של משרד הפנים ההונגרי המתעד את כל הבקשות לשינוי שמות בתקופת המונרכיה ( 1867 - מלחמת העולם הראשונה) , הספר בספריה הלאומית של הונגריה ( www.oszk.hu) ויש להם שירות שמפורסם באתר שניתן לפנות באתר והם עונים.

מחקר על שינוי שמות בהונגריה מהקיסר יוזף השני עד ימנו בהונגרית נכתב ע"י Viktor Karady
שם הספר Nev es Nemzet  ( אני לא בטוחה...)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני נפרד מכם עכשיו '
אני נפרד מכם עכשיו
28/11/2004 | 22:12
5
(אתם יכולים להמשיך )

אני מודה מאוד מאוד לד"ר קינגה פרוימוביץ על האירוח המרתק אני מודה לנאוהג על הסיוע האדיר אני מודה לעב על שהגתה את רעיון הבאתה של האורחת

|סביון

כל רעיון נוסף לאירוח יתקבל בשמחה.

לילה טוב,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מהי המלצתך עבורינו כאן בישראל'
מהי המלצתך עבורינו כאן בישראל
28/11/2004 | 22:19
2
7

הטובה ביותר והנוחה ביותר , להשגת מסמכים ותעודות מארכיונים בהונגריה.
האם בכל מקרה נאלץ לשכור את שרותיהם של חוקרים מקומיים כדי לקבל את התעודות המבוקשות.

תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לדר' פרוימוביץ ולנאוהג'
תודה לדר' פרוימוביץ ולנאוהג
28/11/2004 | 22:31
1
9
יש לי המון חומר למחשבה עכשיו וגם כיווני עבודה.
לפי כמות השאלות יש צמא למידע בנושא של יהדות הונגריה וזה לכשעצמו משמח.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' לדר' פרוימוביץ ,לנאוה ולעב'
לדר' פרוימוביץ ,לנאוה ולעב
28/11/2004 | 22:53
12
עבור האירוח והמידע החשוב בתשובות הקצרות והקולעות.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מרתק, מלמד, מעשיר, יישר כוח! תודה'
מרתק, מלמד, מעשיר, יישר כוח! תודה
28/11/2004 | 23:22
8

הודעות אחרונות

19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ