לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279212,792 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-' שאלות לאירוח צבי שוורצמן'
שאלות לאירוח צבי שוורצמן
<< ההודעה הנוכחית
12/10/2004 | 09:35
48
44
שלום לכולם

היום, יום ג', 12.10.04, בין השעות 21.00-20.00, יתארח בפורום מר צבי שוורצמן, הוגה פרוייקט RelatioNet.

אנא, שרשרו שאלותיכם כאן.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
12/10/2004 | 11:16
1
א. האם הפרוייקט עוסק באיתור בלבד או גם מנסה ללמוד מה עלה בגורל אדם מסויים במידה ולא ניתן לאתרו?
ב. מה עלי לעשות כדי לצרף שם/שמות אנשים אותם אני מנסה לאתר?
תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא רק איתור'
לא רק איתור
12/10/2004 | 20:08
2
דפנה שלום
תקוותנו  כי במהלך הראיונות החקירות והתפתחות המידע שיצטבר בבלוג של הניצול יתבהרו כמה תמונות מטושטשות מן העבר וניתן יהיה להעריך מה קרה גם לחלק מקרוביו שנספו.
אני מציע לך ליזום פתיחת בלוג לכל ניצול שאת חוקרת/מכירה ולפרסם את מירב המידע אודות הקרובים הידועים לך. תוכלי להיעזר ב מדריך ליצירת בלוג RelatioNet בבלוגר של גוגל שכתבנו ונמצא באתר הבית מתחת לתפריט   Help
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תגובות התלמידים לפרוייקט'
תגובות התלמידים לפרוייקט
12/10/2004 | 11:51
1
1
היי, צבי אני שמח שבאת להתארח בביתנו, ובטוח שתרגיש כאן בנוח.

כיוון שהפרויקט כבר התחיל בכמה בתי ספר, אשמח לשמוע על תגובות התלמידים. האם הם רואים בכך "מטלה חינוכית", ומתייחסים אליה בהתאם, או שמא הם נלהבים מן הרעיון להיות שותפים לפרוייקט ענק ובעל חשיבות

האם שילוב האינטרנט בעניין מגביר התעניינותם בנושא, מעל למה שיכולה היתה להיות רמת ההתעניינות ב"ראיון ניצולי שואה"

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התלמידים שכבר התחילו'
התלמידים שכבר התחילו
12/10/2004 | 20:15
2
התלמידים נמצאים ממש בתחילת הדרך ולכן קשה לי להעריך מה מניע אותם. החובה? ההיבט הבלשי מחקרי? הרצון לתרום? או אולי הכול גם יחד. מה שכבר התברר לי בשיחותי עם המורים והמנהלים המשתתפים בפיילוט שיש להם היכולת להשוות עם מטלות אחרות בבית הספר כי התלמידים מגלים עניין רב, מבינים את החשיבות ויעשו כמיטב יכולתם.    
היום למשל התחילו תלמידי בית חינוך תיכון ע"ש כצנלסון בכפר סבא בקידוד שמות הניצולים שקבלו ובהכנת התשתית לבלוגים. ואם אפשר לשפוט ע"פ מידת ההאזנה והקשב שלהם לדברי ההסבר, נראה שהם אמנם מתייחסים למיזם בכל הרצינות הראויה.
כמובן שהאפשרות שלהם לנצל את האינטרנט על כל מרכיביו: עריכה, עיצוב ופרסום אתר אינטרנט המכיל מידע ומסר משמעותיים , שימוש במאגרי מידע, חיפושי מידע חכמים, שימוש ב ICQ ובמסנג'ר  לצורך תקשורת מהירה וזולה (למעשה חינם) ביניהם ובין חוקרים אחרים ברחבי העולם, התחברות לפורומים, סריקה ועיבוד תמונות, פענוח מסמכים והיכולת לעבוד מכל מקום גם בבית ובספריה פותחים מרחב יצירתי אישי עצום המאפשר לכל אחד להתבטא והופכים את המיזם למעניין.
מובן כי לעיתוי עליית המאגר של "יד ושם" לאוויר תהיה השפעה על כמות ואיכות המידע שיצטבר ויפורסם.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום,למה בלוגים'
שלום,למה בלוגים
12/10/2004 | 13:17
1
1
האים אפשר לפרסם גם באתרים רגילים או חובה שיהיה בלוג?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא מוכרחים בלוג'
לא מוכרחים בלוג
12/10/2004 | 20:20
1
אפשר לפרסם את המידע אודות הניצול גם באתרי אינטרנט רגילים, אלא שלבלוג כמה יתרונות
א. הוא ניתן חינם.
ב. הוא מאפשר לקוראים להגיב באמצעות כתיבה ישירה לתוך המאמר שפורסם, ובמקרה שלנו להוסיף מידע מכל מחשב בכל מקום בעולם.
ג. הבלוגר של גוגל מאחד בלוגים בעלי עניין משותף כמו שמות משפחה ושמות ערים ועיירות. ולמעשה הבלוגים הקשורים מוצאים האחד את השני באופן אוטומטי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור קרוב ע"י תמונה'
איתור קרוב ע"י תמונה
12/10/2004 | 13:33
2
2
האם קיימת אפשרות לאתר קרוב משפחה באמצעות תמונה בלבד?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תמונה אחת = 1000 מילים'
תמונה אחת = 1000 מילים
12/10/2004 | 20:26
1
RelatioNet  מאופיין בהעלאת המידע אודות הניצול לאינטרנט ואיתורו בעזרת מנועי החיפוש החופשיים שכידוע מחפשים טקסט, ז"א צריך להקליד בתיבת החיפוש מילות מפתח כמו שם פרטי, משפחה , עיר, מדינה וכו'. גם מנועים המכילים תמונות כמו גוגל או אלטה ויסטה מאנדקסים את התמונה באמצעות מילים ומוצאים את התמונה בעזרת טקסט הנמצא בכיתוב ה alt של התמונה (הכיתובית הצהובה המופיעה כאשר עומדים על התמונה) או בטקסט הצמוד לתמונה.
כיוון שתמונה אחת שווה הרבה מילים אנחנו ממליצים להציג תמונות רבות ככל האפשר בבלוגים ולצרף להם כיתוב המתאר את אשר רואים בתמונה. למשל התמונה בבלוג של הגב' זיסל  בה רואים אותה ואת חברותיה מיד לאחר השחרור וההבראה בשוודיה.
גם האפשרות להעלות תמונות לאינטרנט החופשי ללא תשלום מנוצלת ע"י  RelatioNet ובמדריך למשתמש מתוארת השיטה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מרב שלום'
מרב שלום
12/10/2004 | 21:06
1
האים זהו תחום בו הינך מתמצאת ?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כיצד אתם מאתרים את הניצולים?'
כיצד אתם מאתרים את הניצולים?
12/10/2004 | 14:12
2
1
כיצד נעשית ההתאמה בין הנוער והניצול? מה תהליך ההכשרה של הנוער לעניין? והאם ניתן להמליץ לכם על ניצולים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לצבי שלום, אם ניתן להמליץ על ניצול'
לצבי שלום, אם ניתן להמליץ על ניצול
12/10/2004 | 17:44
1
אל מי עלי לפנות?
הניצול הוא  תושב ירושלים .

תודה
רחל

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור הניצולים'
איתור הניצולים
12/10/2004 | 20:32
2
ענת שלום
רוב התלמידים מביאים את הניצול "מהבית" ז"א הם מראיינים בן משפחה, מאחר והעבודה נעשית ע"י 2 תלמידים לפחות, אפשר לגבש צוותים בהם לאחד מהתלמידים אין מרואיין במשפחה.
בנוסף אנו מעודדים ארגונים מקומיים כמו עמותת "יש " "עמך" "ליונס" לתאם וליצור את הקשר בין בתי הספר והתלמידים לניצולים למשל: בי"ס כצנלסון בכ"ס קיבל רשימת ניצולים תושבי כ"ס מעמותת "יש" בראשות הגב' תמי בן אור שהתגייסו למבצע דברו  עם הניצולים והכינו אותם לראיונות.
גם בתי אבות ודיירים ב "דיור מוגן" משתתפים במיזם ודייריהם יכולים להתחבר לבתי ספר בסביבתם.
אגב, בחלק מהם יש לדיירים אינטרנט מהיר בחדרים והם מראיינים את עצמם ויש כבר התחלה ב "בית בכפר"  למשל, הבלוג של שמואל אמיד
בקרוב נפרסם את רשימת בתי הספר המשתתפים במיזם עם כתובת הרכז בבית הספר ואפשר יהיה לפנות ישירות ולהציע מועמדים לראיון.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כיצד נבחר בי"ס שישתתף בפרוייקט?'
כיצד נבחר בי"ס שישתתף בפרוייקט?
12/10/2004 | 15:44
2
האם בתי הספר יוזמים פנייה אליכם או שיש לכם עם/ דרך משרד החינוך?
אילו קריטריונים קובעים איזה בית ספר יצטרף ליוזמה, איזו כיתה ואילו תלמידים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שיש לכם קשר עם/דרך משרד החינוך'
שיש לכם קשר עם/דרך משרד החינוך
12/10/2004 | 15:45
1
לצפיה ב-'איזה בתי ספר משתתפים במיזם'
איזה בתי ספר משתתפים במיזם
12/10/2004 | 20:37
1
אנו נמצאים כעת בשלב הפיילוט בו משתתפים כ 10 בתי ספר מאזור השרון והמרכז. גם ביה"ס האזורי "הר וגיא" שבקיבוץ דפנה הצטרף ונבחנת האפשרות לצרף לפיילוט גם בי"ס מבאר שבע.
כל בי"ס המבקש להצטרף יכול לפנות אלינו כדי לקבל הדרכה הנוגעת בעיקר לגיבוש צוות המורים המשתתף  במיזם (היסטוריה, גיאוגרפיה, פסיכולוגית, יועצת שכבה, אנגלית, חיבור – כתיבה יוצרת, מנהל אתר האינטרנט של בית הספר)  בראשות מנהל, סגן מנהל או רכז שכבה. לאחר שהצוות בבית הספר מתגבש אנחנו מגיעים למפגש אתם בו אנו מסבירים את העקרונות ואת דרך הפעולה.
מפקחי ההיסטוריה במשרד החינוך הממלכתי והממלכתי דתי המליצו על דרך פעולה ונקבע כי בינואר פברואר 2005  ייבחן הפיילוט ובמידה ויתברר כי הצליח, הוא יופעל בכל בתי הספר התיכוניים בישראל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גוייסתי לסייע לנער שמשתתף בפרוייקט,'
גוייסתי לסייע לנער שמשתתף בפרוייקט,
12/10/2004 | 16:00
1
הוא פנה לזוג מבוגר שהיו מוכנים לשתף פעולה, אבל שאלו שאלה חשובה לגבי השיתוף במידע.
כפי אנו מכירים מהפורום הזה ובכלל, הרי חלק מהאנשים לא ספרו מעולם לילדיהם או לבני משפחה על קיום משפחה קודמת או על חלק מהאירועים, יש כאלה שעדיין חוששים מפרסום חלקים מהמידע בדרך שאיןלהם שליטה עליו.
קשה להם להבין את היתרונות של האינטרנט לעומת החסרונות המועטים במקרה זה.

איך מפיגים את חששותיהם ואיך מסבירים לאנשים בשפה מובנת להם ובאופן שיביא אותם לשתף פעולה ? האם תוכל להסביר מנסיונך ?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חיסיון המידע והביטחון האישי'
חיסיון המידע והביטחון האישי
12/10/2004 | 20:43
2
התלמידים, בשלב ההכנה לומדים כי יש מידע רגיש אותו לא מפרסמים בבלוג. הם מחליטים יחד עם הניצול וקרובי משפחתו  איזה מידע יפורסם מיד ואיזה יועבר אישית לפונה שיימצא מתאים רק לאחר שהתברר כי יש קשר משמעותי ביניהם. הם נמנעים למשל מלפרסם כתובת מדויקת של הניצול ומסתפקים בדואר אלקטרוני, שם העיר והמדינה. מידע מדויק מפורסם רק לפי הסכמה מפורשת .
התלמידים נדרשים לתמצת את סיפור הניצול ל "מילות מפתח" שתפקידם להתאנדקס במאגרי מנועי החיפוש החופשיים (חינמיים) מילים אלו ישמשו מאוחר יותר כדי לשלוף את הבלוג והמידע הנמצא בו.

אין לנו עדיין מספיק ניסיון שעל פיו נוכל לקבוע האם המרואיינים "ייפתחו" או לא. בשלב זה אנחנו מראיינים רק כאלה שהביעו את הסכמתם, ומקווים כי תחזית הפסיכולוגים אתם התייעצנו תתממש והמרואיינים בשלב מתקדם זה בחייהם יבינו כי זהו "חלון ההזדמנות" האחרון.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לצבי שלום'
לצבי שלום
12/10/2004 | 18:42
4
איך אני יכולה לדעת מה עלה בגורלם של בני משפחתי ????????????????
האם יש אתר לאיתור קרובים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום צבי אני זקוקה לעזרה דחוף'
שלום צבי אני זקוקה לעזרה דחוף
12/10/2004 | 19:26
3
2
קודם כל שמי בשמת ואני בת 18
בשבוע הבא אני טסה במסגרת ביה"ס שלי לפולין למסע שאולי הוא החשוב ביותר בתולדותיי
השאלה שלי היא כזו:
משפחתו של סבי ומשפחתה של סבתי התגוררו בעיר וולוצלבק בפולין
למשפחות קוראים בוק ויחימוביץ'
תקופה ארוכה לפני היציאה למסע [זה מכבר חצי שנה שאנו מנסים]  ניסינו לברר להיכן נשלחו יהודי אותה העיר- יהודי וולוצלבק
מצאנו מקור מידע אשר מסתמך על מסמכים שלא ידוע האם הם אמיתיים או שמא מזויפים והמדברים על כך שיהודי העיר וולוצלבק נשלחו למחנה ההשמדה חלמנו
כיצד ניתן לדעת האם אמת בדבר? זאת אומרת האם יהודי העיר באמת נשלחו לשם
אני אהיה בחלמנו ורציתי לדעת שבמידה ויש קשר וייתכן כי בני משפחתי הושמדו במחנה הנ"ל.
כיצד אוכל לאמת זאת [אני טסה ביום רביעי הבא] ואשמח אם תוכל להפנות אותי למקורות ברשת שיכולים לתת לי מידע מדויק

ונושא שני
לפני שנה השתתפתי בפרויקט קריאה בינלאומי של בית לוחמי הגטאות ופרויקט ציונות 2000 בו שתי כיתות האחת נמצאת בישראל והשנייה מעבר לים קוראות ספר משותף [אנחנו קראנו את הספר "לילה" מאת אלי ויזל] ומתדיינות על דילמות הנובעות מתוך הספר ובכלל על עלילת הספר כולו.
הפרויקט היה בשבילי מאוד חזק ואני חושבת שאזכור זאת כחוויה
רק רציתי לומר שפרויקטים אלו ניתנים לתשבוחת ואולי הם החשובים ביותר בכל תוכנית הלימודים
התוכנית שהקמת ויזמת צריכה לשאת את הדגל ולחבר בין הדור של ניצולי השואה לבינינו- ילדי דור העתיד

שא ברכה והמשך מוצלח לפרויקט
תודה על התשובה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נסיעה לפולין'
נסיעה לפולין
12/10/2004 | 20:51
1
1
בשמת שלום נראה כי לא הספקת להכיר את הפורום הנוכחי.
הגעת למקום הנכון אין לי ספק כי בעוד זמן קצר תקבלי סיוע מחברי הפורום הידועים בעזרה ההדדית שהם מעניקים האחד לשני ושבודאי יסייעו לך בחלק מהשאלות שהעלית.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה צבי'
תודה צבי
12/10/2004 | 20:56
1
לצפיה ב-'כדאי שתשלחי שוב את השאלה לא'
כדאי שתשלחי שוב את השאלה לא
13/10/2004 | 18:21
בשרשור אלא כשאלה חדשה (ודחופה)
אנא קראי בקישורי הפורום כיצד לנסח שאלה להצלחה מירבית.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיהו ניצול שואה?'
מיהו ניצול שואה?
12/10/2004 | 19:19
1
איך אתם ב-relationet מגדירים מי הוא ניצול שואה שהפרוייקט מטפל בו?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אנחנו לא פורמליסטים'
אנחנו לא פורמליסטים
12/10/2004 | 20:56
מאחר ומטרתנו לאתר קרובי משפחה שקשריהם נותקו בגלל אירועי השואה איננו קובעים מי נחשב לניצול שואה וכל אחד רשאי להגדירו לצורך המיזם כראות עיניו. מקובל לחשוב כי מי שחי בליל הבדולח באירופה נחשב לניצול שואה ויש כמובן כאלה החולקים על הגדרה זו.
אנחנו חושבים כי אפשר למשל לראיין גם בן או בת של ניצול שואה שכלל לא היו בשואה ובלבד שיכירו את המידע אודות הניצול.
שהרי אחת המטרות היא למצוא בני דודים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
12/10/2004 | 19:38
1
1
רציתי לשאול אותך האם לדעתך יש סיכוי שאני אוכל לאתר ילד שהוצא מגטו לודג' כשהיה בן שנתיים?
אין לי שום מסמכים עליו חוץ מתמונה אחת.
אני רק יודעת את שמו, משה טמפלהוף בן יעקוב טמפלהוף.
סבא שלי ז"ל הצליח בזמנו לאתר את שמו בבית יתומים ברוסיה ולא יותר מזה.
יש לך כיוון אולי שאני יכולה לחפש שם?

תודה
מיקי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הילד מגטו לודז''
הילד מגטו לודז'
12/10/2004 | 20:59
7
מיקי שלום,
לדעתי כל מי שאין עליו עדות ברורה כי נספה ראוי לתקווה חקירה ובדיקה , כל שנה מתגלים ניצולי שואה שנחשבו לנספים.
הציצי בתמונת הבית שבחרנו לאתר RelatioNet  רואים שם משלוח של יהודים שהגיעו ל "משטח הפריקה" באושוויץ, מאות ואולי אלפי אנשים המומים וממושמעים נשלטים ע"י כמה אנשי SS בודדים, ראי את האימא ותינוקה שנשלחו זה עתה לתאי הגזים, הגבר העומד בין השורות שאיבד את נעלו ועוד.
ייתכן ויש שם מעטים שניצלו את המצב וחמקו, אותם ואת כל אלה שמזלם שפר עליהם אנחנו מחפשים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור ספק ניצול שואה'
איתור ספק ניצול שואה
12/10/2004 | 19:57
3
1
יש לי קרוב משפחה שנעלם לפני השואה בגרמניה בדרכו לארץ ישראל, מהם הדרכים לדעת האם ניצל או לא, ואם כן היכן הוא כיום.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אגב, רק שמו ידוע לי.'
אגב, רק שמו ידוע לי.
12/10/2004 | 20:03
2
1
בנימין קנובלביץ. מעבר לכך איני יודע.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה עלה בגורלו של בנימין קנובלביץ'
מה עלה בגורלו של בנימין קנובלביץ
12/10/2004 | 21:03
1
2
גם לך אני ממליץ להצטרף לפורום הנוכחי, אין לי ספק כי תקבל הדרכה ותמיכה מחברי הפורום
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אף אחד מהמשפחה לא יודע'
אף אחד מהמשפחה לא יודע
12/10/2004 | 21:26
לצערנו כמה מבני המשפחה נפטרו לאחרונה בגיל צעיר, כך שגם אם מישהו בדק את הנושא אין אפשרות לשאול אותו. ב. אכן אצטרף לפורום לאחר שנודע לי עליו היום.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ערב טוב לצבי ולכולם'
ערב טוב לצבי ולכולם
12/10/2004 | 19:58
1
אני שמח לפתוח את האירוח ומקווה שנפיק ממנו את המיטב.

ארוח מהנה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שלום וערב טוב -'
שלום וערב טוב -
12/10/2004 | 20:03
3
1
לארנון ולחברי פורום "שורשים משפחתיים" שלום וערב טוב.
בשמי בשם שותפיי למיזם ובשם המכללה האקדמית להנדסה בת"א שבה ומתוכה אני פועל אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי להתארח בפורום. אנסה לענות על שאלותיכם ולתאר ככל האפשר את מיזם RelatioNet
על חלק מהשאלות שכבר הוצגו במשך היום אענה מיד בשרשור חוזר.

המכללה האקדמית להנדסה בת"א
שמה לה למטרה לנסות לאתר קרובי משפחה חיים הנחשבים אבודים בעיני ניצולי שואה  או בעיני בני משפחתם ובהימצאם יגדלו המשפחות ויתרחבו.
פרוייקט RelatioNet  שייעודו לאחד משפחות יהודיות שהתנתקו בשואה, תוך ניצול הנוכחות ההמונית של האינטרנט בכל בית בעולם המערבי, והזיכרון החי של ניצולי השואה שהיו בגיל 10 ומעלה כשמשפחתם התרסקה וזוכרים שמות של קרובי משפחה שהקשר אתם אבד. יש בעולם עשרות אלפי יהודים שיש בינם קשרים של בן-דוד שני ואפילו בן-דוד ראשון, שאינם יודעים זה על זה, והתהליך שפותח יאפשר לבני נוער השולטים באינטרנט לחבר את המשפחות האלה מחדש.

ההערכות הן כי:
א. יימצאו בני דודים ראשונים ושניים לבני הניצול.
ב. יימצאו מעט קרובים מקרבה ראשונה לניצול כמו אח/ות בן/ת נכד/נכדה.
ג. יתגלה מידע שיסביר מה קרה לקרובי הניצול במידה ויתברר סופית כי אמנם נספו.

לצורך כך ייחקר דור הורי הניצול, דור הניצול וצאצאיו. לא מדובר בגנאולוגיה קלאסית אלא חקירה ממוקדת במעגל המשפחתי המקיף את הניצול

הדרך: לפרסם את סיפור הניצול באינטרנט החופשי (לא במאגרים סגורים) כך שכל מנועי החיפוש יוכלו להציגם, הדרך שנבחרה היא פרסום באמצעות בלוג (יומן רשת) הניתן חינם  והנמצא בשליטת ובאחריות המפרסם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'צבי אשמח לעזרתך דחוף'
צבי אשמח לעזרתך דחוף
12/10/2004 | 20:33
1
אני טסה בשבוע הבא לפולין במסגרת ביה"ס
מחפשת מידע על השאלה להיכן נשלחו יהודי העיר וולוצלבק
האם יש לך בפרויקט ניצולים ששרדו מאותה עיר
ויודעים להיכן נשלחו יהודי העיר וולוצלבק בבקדה זה דחוף זה לצורך המסע שלי
האם ייתכן כי כמו ששאלתי בשרשור נשלחו יהודי וולוצלבק למחנה ההשמדה חלמנו
אשמח אם תוכל להפנות אותי למקורות ברשת שיוכלו לענות לי על שאלה זו בקפידה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' מחקר ע"י תלמידים'
מחקר ע"י תלמידים
12/10/2004 | 20:40
1
לצבי שלום,
האם ניתן לתת לתלמידים שבפרוייקט לחקור על אדם שכבר הלך לעולמו?
מדובר באבי שהיה ניצול שואה, משפחתו הקרובה נספתה בשואה, אני בעצמי עורכת עליו מחקר והעניין בו רב ביותר. ככל שהדבר ניתן אשמח לשתף בכל המידע שכבר ידוע לי ולעבוד בשיתוף פעולה עם תלמיד שמעוניין בכך.
הרי לא לכל התלמידים יש קרובי משפחה ניצולי שואה וחלק נדרשים ל"אמץ" ניצול.
תודה על מענך,                      אילנה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ניצול שהלך לעולמו'
ניצול שהלך לעולמו
12/10/2004 | 21:07
אפשר לחקור גם אודות ניצול שהלך לעולמו, ראי דוגמא
בקרוב נפרסם את רשימת בתי הספר המשתתפים בפיילוט כולל הרכזים וכך תוכלי  להתחבר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש לי שאלה לגבי ניצולים מקרב המגזר'
יש לי שאלה לגבי ניצולים מקרב המגזר
12/10/2004 | 20:40
4
החרדי, הרי בתי ספר חרדיים לא משתתפים בפרוייקט היות והשימוש באינטרנט נאסר על ידי הרבנים, אז איך אתם מתכוונים להגיע אליהם? מהם הדרכים בהם תשתמשו על מנת להגיע אליהם אם תנסו?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש לי תשתית על מנת להרחיב את המידע'
יש לי תשתית על מנת להרחיב את המידע
12/10/2004 | 20:46
על ניצולים מהציבור החרדי, אך אני זקוק לתמיכה הן מהבחינה הרעיונית והן מהבחינה הכספית. (אני צעיר בן 18 שיש לי את האפשרויות ויש לי תמיכה כללית מרב וארגון כלשהו, אך לא בתחום השואה). אם נוכל לשתף פעולה אשמח מאד. אגב, כרגע אני באינטרנט מסלולרי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המגזר החרדי'
המגזר החרדי
12/10/2004 | 21:37
2
עשינו כמה נסיונות לצרף בתי ספר חרדיים לפיילוט ונכשלנו.
הסיבה: אין להם אינטרנט
ייתכן וצריך לפנות לגדולי התורה כפי שעשה סטיבן שפילברג בזמנו ולקבל את ברכתם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כפי שאמרתי יש לי כמה אפשרויות'
כפי שאמרתי יש לי כמה אפשרויות
12/10/2004 | 21:55
1
אשמח אם אוכל ליצור עמך קשר, כך שאוכל לדון עמך על כך בהרחבה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בבקשה, תוכל להתקשר מחר'
בבקשה, תוכל להתקשר מחר
12/10/2004 | 23:22
4
בין 09:00 ל 10:30 למכללה האקדמית להנדסה בת"א ובקש את צבי שורצמן - פרויקטים  מיוחדים
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'צבי , הקשת קוד הניצול של אביך אינה'
צבי , הקשת קוד הניצול של אביך אינה
12/10/2004 | 20:41
1
1
מחזירה תוצאות בגוגל כבר כמה ימים טובים.

איל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם גוגל זה כבר לא גוגל של פעם'
גם גוגל זה כבר לא גוגל של פעם
12/10/2004 | 21:20
1
אתה צודק, כתבתי להם, הם גימגמו משהו ובשלב זה צריך להקליד את הכתובת המלאה בתיבת החיפוש כדי לקבל את האתר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה אנו מבקשים מחברי הפורום'
מה אנו מבקשים מחברי הפורום
12/10/2004 | 21:23
3
המיזם יופעל בחורף הקרוב בכל העולם באמצעות עשרות מדריכים שהוכשרו ועוד יוכשרו למשימה על ידי RelatioNet. אתם, החוקרים המקצועיים, מחזיקים במאגרי מידע פרטיים וציבוריים בעלי ערך אדיר להצלחת הפרויקט. חיוני שייווצר קשר הדוק בין RelatioNet לבין החוקרים המנוסים המשתתפים בפורום.
אנו ממליצים ומנחים את התלמידים להשתתף בפורומים כדוגמת הפורום שלכם וחלק מהם בודאי יעשו זאת, אתם מתבקשים לשתף פעולה ולקרבם ברוח השיתוף הידועה אצלכם
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני מודה לצבי על תשובותיו.'
אני מודה לצבי על תשובותיו.
12/10/2004 | 21:27
1
צבי כמובן ימשיך להיות איתנו כחבר פורום מן המנין ואם יעלו שאלות נוספות על הפרוייקט המרתק הזה אני סמוך ובטוח שן לא תשארנה ללא מענה.

רבה לצבי, ולהתראות באירוחים הבאים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' תודה לצבי וליוזמים'
תודה לצבי וליוזמים
12/10/2004 | 21:37
ברובו של מהלך האירוח הייתי בטלפונים אך כעת כשהצלחתי להשתחרר קראתי הכל, הבנתי ואני מתכוונת להכנס לבלוגים ולנסות ולהעלות שמות.

תודה תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לך צבי,'
תודה לך צבי,
12/10/2004 | 23:34
1
אין ספק שמדובר בפרוייקט בעל חשיבות אדירה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בלוג...בלוג...'
בלוג...בלוג...
13/10/2004 | 06:55
1
שמעתי את הרצאתך בכנס בירושלים.
מיהרתי למחשב על מנת לפתוח בלוג.
היה נדמה לי שעשיתי כל מה שנחוץ, אבל, לא יצא כלום ברור.
האם אפשר לקבל הנחיה מפורטת כיצד לפתוח בלוג, להשתמש בו, לתחזק אותו?
ושתהיה ברמה שגם אני אצליח להבין (idiot proof)?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
13/10/2004 | 07:14
1
המדריך ליצירת בלוג בגוגל
קרא היטב והקפד לבצע את כל הצעדים, תוכל להעזר בדוגמאות
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian
12:39 | 12.10.19 ani1603
18:23 | 10.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:19 | 09.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ