שרשור שאלות בנושא הכנס הבינ"ל

yehudad

New member
../images/Emo41.gifשרשור שאלות בנושא הכנס הבינ"ל../images/Emo41.gif

אתם מוזמנים לשרשר לכאן את שאלותיכם בנושא הכנס הבינ"ל לגנאלוגיה יהודית. הכנס יתקיים בין 4-9 ליולי בירושלים.

עב

New member
משאבים וישראלים

אני מקווה שההודעה בשרשור הנכון. שתי שאלות ללאה: אני מבינה שייחודו של חדר המשאבים הוא בעצם הריכוז של המקורות הגנאולוגיים וסביר שיהיה זה חדר צפוף ומבוקש. כדי לא להצטופף סתם אני מבקשת לברר מראש:
השאלה הראשונה : איזה משאבים יהיו בחדר הזה?
השאלה השניה: מהם המשאבים שיהיו בחדר ושאינם חשופים לציבור בד"כ ולכן זאת ההזדמנות היחידה להשתמש בהם? תודה מראש על התשובות ובכלל...

לעב/ משאבים בכנס

משאבים עיקריים: ספרי גנאולוגיה מהספרייה של חברי חג"י. הספרים סומנו עפ"י נושאיהם: שמות, יהדות ספרד,אינדקסים, יהדות אשכנז, אנציקלופדיות, מדריכים גנאולוגיים לשמות למקומות, ספרי אילנות משפחה, ספרי יזכור (הרוב ב"יד ושם")ספרי גנאולוגיה של א"י, ועוד. הספרים בעברית, באנגלית, בצרפתית ברוסית. אני חייבת לציין כי יש לחג"י ספרים ברמה אשר יכולים לשרת טוב חוקרים רבים. בהזדמנות זו – אני יודעת שלחלקנו ספרים טובים, נדירים וחשובים בבית. אשמח לקבל בהשאלה לחדר משאבים ספרים נוספים. הספרים יסומנו ב..."כתום" ויוחזרו לבעליהם. יש שמירה והחדר יהיה נעול. במקרים אחרים נדבר במסר האישי. כבר מזמן דברתי עם חלקכם על כך במסרים אישיים – זה יהיה נפלא לקבל עוד חומרים. בנוסף – ערכתי מידע על ארכיונים קטנים: קבוצים, פרטיים, חברות וארגונים שיש בידם חומר גנאולוגי. המידע הוא יותר מה יש ופרטים לנגישות. קישורים לאתרים באינטרנט. בניתי מאגר ובו קרוב ל100 אתרים. יתכן שלקראת הכנס יהיו בו רבים יותר. הקישורים ערוכים לפי נושאים ויהיו בו אף אתרים שחברי הפורום יעצו להשתמש בהם. מן הנושאים: מדריכים, שמות, יהדות התפוצות (קישורים למרבית הפזורות של עמנו: מקוצ'ין וסין, דרך המזרח התיכון וכלה במערב). קישורים לארכיונים, לבתי קברות, לתמונות, לארגונים גנאולוגיים, ספרי יזכור, רשימות שונות, כמובן קישורים בנושאי השואה, ארגונים והתאחדויות של הקהילות באר, מוזיאונים וארכיונים בארץ ובעולם ועוד ועוד. לבד מכך בכנס יהיו חדר מחשבים לחיפושים אישיים, וחדר וידאו לצפייה בסרטים בנושאים גנאולוגיים. ובעיקר יהיו בכנס החוקרים, שהם לטעמי המשאב הגדול וחשוב. תארי לך שחוץ מחברי הפורום יגיעו עוד רבים שהם ידענים לא קטנים ומכל העולם – איש איש לתחומו. להתראות, לאה

yehudad

New member
האם יהיה ניתן לבצע חיפוש בארכיבים

ובארכיונים במסגרת של הכנס (כלומר במתחם של הכנס ולא בארכיבים עצמם), לפחות לגבי המצאות חומר בהם

ליהודה/חיפושי ארכיונים במסגרת הכנס

בכנס לא יהיו חומרים ארכיוניים. אין ולא היה ולא יהיה מצב בו הארכיונים יוציאו חומרים. אלא – שכולם יהיו פתוחים מעבר לשעות הרגילות בו הם עובדים. עד השעה 1800 או אפילו 1900! "יד ושם" יהיה פתוח עד לשעה 1900, כנראה, אולי 1800 מידי יום, בכוונה לאפשר חיפושים ב"דפי עד" ובמאגר ארולסן. ביום ב' 5.7.04 המוסד יסגור את אולם הקריאה, בשל הכנס, בשעה 1400 , ויהיה פתוח לקהל באי הכנס להרצאות. בערב – יהיה אירוע: טקס לערך בשעה 2000 בבקעת הקהילות. קודם לכן תוגש ארוחת ערב. זה יום המוקדש לשואה, יום ב' הוא ערב י"ז בתמוז, ( יום הצום לתחילת המצור הרומי על ירושלים). מי שיקדים ויירשם ליום ב' יוכל להיות : בהרצאות, בארוחת הערב ובטקס. אין הפרדה בין השלושה. ניתן כמובן "להבריז" מאותם חלקים שלא בא להשתתף. בקיצור – חומרים ארכיונים – כולם בארכיונים ולשם ילכו החוקרים. לאה.

yehudad

New member
התכוונתי יותר לעמדות מחשב שיועמדו

ע"י הארכיונים עצמם לצורך חיפוש ראשוני, ולא לחומר עצמו שברור לי שחייבים להגיע אל המקום בכדי להוציאו.

yehudad

New member
כלומר חלקם יתבטא רק בהארכת שעות

הפתיחה שלהם ועזרה נוספת
האם תהיה להם נציגות בכנס

פתיחת הארכיונים מעבר לשעות עבודתם

תהייה נציגות בכנס. חלק מהארכיונאים אף מרצים בכנס.

z a h a v i

New member
מיפקד מונטיפיורי

לאה ,שלום באחת ההודעות בפורום לקראת הכנס דובר שאחד ממיפקדי מונטיפיורי שקיים בסיפריה הלאומית על מיקרופילים יפוענח ויהיה נגיש באמצעות האינטרנט האם מתממש הדבר ומתי , תודה

לזהבי/מפקד מונטיפיורי

המפקד ייכנס לתקליטור של הכנס. הנרשמים לכנס "בהרשמה מלאה" (לכל הימים) יקבלו את התקליטור. באתר הכנס תוכל לראות חומרים נוספים שיהיו בתקליטור כמו: "חלקת מחוקק" – תרגום ומפתוח מצבות הר הזיתים, מפתוח עצי משפחה של פאול יעקובי, מפתוח חומרים אישיים בארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי ועוד... על בעייתך יש לך הודעה במסר. נסיעה טובה!! לאה

Ohle74

New member
זמינות החומר לאחר הכנס?

שלום לאה, האם החומרים של הפרוייקטים שהוכנו לכנס (מפקדים, אבני זיכרון וכו' וכד') יהיו זמינים איך שהוא גם אחרי הכנס? (אני שואל כמי שלקח חלק באבני זיכרון וכמי שיהיה בחו"ל בזמן הכנס). ד"ש
, אוהד

Ohle74

New member
לא קיבלתי כנ"ל (אלא אם הכוונה

לזה שקיבלתי מארנון, ובכל אופן שאלתי באופן כללי לא רק על אבני זכרון

שאלה ארגונית ושאלה מעשית

שלום, לאה
הכנס הבעל"ט הוא הכנס ה - 24 שמארגנת IAJGS (ארגון העל הבינלאומי של החברות לגנאלוגיות יהודית). מנקודת מבטך הפנימית: מהו חלקה של IAJGS בארגונו ומהי חלקה של חג"י ה"חתומה" עליו השנה
היכן נוכל למצוא לנו, חברי הפורום, מקום טוב "להפיץ תורתנו" ולסייע לבאי הכנס (ובעיקר, דוברי העברית שבהם) על ידי התוודעות לפורום, ויותר חשוב - על ידי סיוע אחד-על-אחד
למשל, האם נוכל לארגן לנו עמדה ספונטנית בחדר המחשבים, ולסייע לאנשים ששאלות בפיהם
ארנון

כוכה

New member
סוגי הספרים שיהיו זמינים בח. משאבים

א. מה הם סוגי הספרים שיהיו זמינים למעיין? ב. האם יהיו ספרי עיירות לפי ארצות, אזורים? ג. מה תהיינה אפשרויות הצילום / סריקה במקום? תודה.

כוכה/ספרים רבותי, ספרים...

אנא , הציצי לתשובה שכתבתי לעב. א') כמו אצל עב ב')כן! "ממזרח ומים יבואו" (הספרים...) וגם מ..."תפוז"... אלי מליץ שנס מותניים....הרמז ברור? ג')מכונת צילום בחדר משאבים-תהיה גם תהיה. לאה

למעלה