שרשור שאלות בנושא הכנס הבינ"ל

חייקין

New member
מצטרף לארנון אך שם דגש

על היתרון האדיר שיש לנו כפורום ישראלי, על JewishGen, והוא האפשרות שלנו לעבוד באופן שוטף וקבוע בעברית בנוסף על האנגלית, וכן יכולתנו להגיע למקורות שמעבר לים אין להם כל גישה. כבר כתבתי ב JewishGen הודעה ובה ציינתי את היתרון של הפורום והמלצתי להתקשר אליו. יש להדגיש בפמי הבאים מחו"ל כי כדאי לדוברי העברית שבינהם להצטייד בתוכנה עברית שתאפשר להם להיות עמנו בקשר גם מחו"ל, וכך יגדל הפורום וקשריו עם JewishGen יעמיקו. מובן מאליו שיש לנו גם יתרון על סניפי החברה הגנאלוגית הישראלית בשל הקשר היומיומי והבלתי אמצעי, ונראה לי כי אם מי מהם אינו מודע לפורום, כדאי שידע ויתחבר אלינו. אודי

אודי וכולם/נעשות פעולות

של "ביחד": "אבני זיכרון", התנדבות לכנס. הבעייה עם האנגלית לJG. לפורום יתרון רב - באנשים שבו, בנגישות, בפרגון, בתמיכה, בידע, בהיותו זמין ופשוט לעבודה. אני נוהגת לעבוד ביחד וסולדת מהפלגנות. להתראות, לאה.

Baruch K

New member
יחצנות זו לא מילה גסה

ארנון, אני מציע להתארגן לכנס עם כמות של סטיקרים מאירי עיניים (לא גדולים מדי) עם הלוגו של תפוז עם כיתוב : " גם אני חבר בפורום השורשים המשפחתיים של תפוז" על הסטיקר לא להיות גדול יותר מתו שם סטנדרטי שאני מניח שיחולק למשתתפי הכנס. יועיל גם להתמצאות כללית של " מי הוא מי" בנוסף, כמובן לחלק את הפליירים שהוכנו בזמנו ( מצטער - לא זוכר ע"י מי ) ואם לא יהיו קטנוניים מדי וחג"י לא ילחמו נגד.. ניתן יהיה לצרף את הפליירים לתיקי המשתתף שיחולקו ברישום.

ארנון/חלקה של IAJGS /ומתנדבים

1) העמותה היהודית הבינלאומית של כל החברות הגנאולוגיות מקיימת פגישות עבודה ודיונים ביום רביעי ה 7.7.04 בין 1300 -1800.שם יידונו פעולותיה ברחבי העולם, שאלות, הצעות העלאת בעיות וכד'. העמותה היא בעצם "המטריה" של על העמותות היהודיות בעולם. למשל: ד"ר מרתה לב ציון היא אחת הנציגות של ישראל בעמותה הבינלאומית. (תטפל במתנדבים שיגיעו לכנס לסייע). 2) נושא ההתנדבות של חברי הפורום, בחדר משאבים/מחשבים סודר עם מרתה. מרתה מבקשת כמו מכל מתנדב: א') להירשם לכנס ב')לרשום לה במייל: 1. שם 2. ימים ושעות נוחים למתנדב 3. לציין שהם מתנדבים מ"תפוז" ולחדר מחשבים/משאבים. ארנון, אני מציעה שתאסוף את שמות האנשים המוכנים לסייע , אמסור לך במסר אישי את המייל של מרתה ושלח לה את כל השמות עם הפרטים "כחבילה" אחת. המנהל !! אם שאלת....אז "התנודבת"...

Melitz

New member
חלקת מחוקק האם כולל את כל השמות/נתונים המופיעים בספר ../images/Emo35.gif באיזה מסגרת הוא יופץ בכנס - כחלק מתקליטור הכנס או בנפרד ../images/Emo35.gif אם בנפרד, האם המידע יועלה לרשת אחרי הכנס או האם תהיה אפשרות לרכוש את התקליטור (ובכמה) למי שלא מגיע לכנס ../images/Emo35.gif ו-../images/Emo51.gif מראש ללאה

"חלקת מחוקק"

יגיע המיפתוח שלו של הכתובות על המצבות. מטילדה תג'ר ערכה אותו ובאמת תשואות ותשבחות לה ולעבודותיה!! בעיקר בכל הקשור למחקריה בעניין יהדות ספרד. ידיעותיה רחבות ומעמיקות. בתקליטור של הכנס יופיע התרגום והמיפתוח! הנרשמים לשבוע יקבלו את התקליטור על כל חומריו. להת' לאה

כוכה

New member
חלקת מחוקק - האם יופיע גם בעברית

או שהכתובות שהיו בוודאי במקור בעברית תורגמו רק לאנשלית

ענתר

New member
ידוע לי שבחלקת המחוקק

למרות שיש את בית העלמין הישן הפרושים את חלקה ט'. האם בדיסק שינתן יהיו גם את הקברים שלא בחלקת המחוקק? סליחה על האיחור ענת

Melitz

New member
חלקת מחוקק הוא לא "חלקה" בהר הזיתים אלא זה השם שניתן ל"פרוייקט" חשוב זה ע"י המחבר, אשר ליב בריסק, שתיעד במחברותיו את מצבות בתי העלמין היהודיים בהר הזיתים (או יותר נכון חלק מאד קטן מהם) ועד שנת 1902 המחברות הנ"ל כונסו לספר "חלקת מחוקק" שניתן למוצאו ברוב הספריות.

ענתר

New member
מיהרתי ולא הייתי ברורה

התכוונתי שבספר "חלקת המחוקק" אין את חלקה ט' בה קבורה סבתה רבא... רשל, וקיוותי שאולי יוסיפו לדיסק גם את החלקה החסרה ענת

talia olav

New member
משאבים משפחתיים על יהדות פולין

לאה, כל הכבוד על ריכוז המידע על כל הארכיונים! א. האם תוכלי להבהיר, האם ובאילו ארכיונים יש סיכוי למצוא חומר על משפחות "רגילות" בפולין (להבדיל מאנשי שם) במאה ה-19 ואף לפני כן - למשל, רישום שמי של משלמי מס בעיירות שונות, רישום בעלי-מקצועות, ואולי אף מיפקדים. ב. ואם התשובה חיובית: בהמשך לשאלות קודמי - האם חלק מחומר זה יהיה זמין בחדר המשאבים? תודה ט-א

כוכה

New member
ההשתתפות באירוע ביד ושם

לפי טפסי הרישום אפשר להבין שיש לשלם על ההשתתפות ביד ושם בנוסף. הרשמה (בש"ח כולל מע"מ) הרשמה מוקדמת לתשלום עד לתאריך 1 במאי, 2004 הרשמה מאוחרת לתשלום מתאריך 2 במאי, 2004 יחיד, הרשמה מלאה1 800 ₪ 950 ₪ זוג, הרשמה מלאה2 1200 ₪ 1400 ₪ יחיד, הרשמה יומית3 295 ₪ 350 ₪ מרצה, הרשמה מלאה1 600 ₪ 950 ₪ מרצה, הרשמה יומית3 275 ₪ 350 ₪ כרטיסים נוספים עבור קבלת פנים ביום ראשון, 4 ביולי, 2004 130 ₪ 130 ₪ ערב מיוחד ב"יד ושם" ביום שני, 5 ביולי, 2004 95 ₪ 95 ₪ ארוחת ערב קלה (י"ז בתמוז) ביום שלישי, 6 ביולי, 2004 130 ₪ 130 ₪ ארוחת ערב חגיגית ביום חמישי, 8 ביולי, 2004 255 ₪ 255 ₪ מאחר ועד כה העניין לא ברור, אנא בררי והבהירי. תודה.

כוכה

New member
ספרי אנשי הפורום../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif|ספר

מתוך הנחה שידועים לך הספרים שיגיעו ממקורות אחרים. תוכלי לבדוק ברשימה המסודרת של אנשי הפורום ולבקש ישירות מאלה שיגיעו שיביאו עימם ספרים ספציפיים. מצפה לבקשותייך, אך מקווה שחג"י כבר יספקו אותם במילא.

ספרי הפורום

בימים אלו , אולי מחר אפנה שוב לחברים להשאיל ספרים שאני יודעת שלא בנמצא בספרית חג"י. אלי מליץ - רמז דק?... לאה

"יד ושם" וכספים - לאן "התקלת" אותי?

הרישום: המס'1 שליד "יחיד הרשמה מלאה" מציין מראה מקום: הכוונה (פתח בה') לכל מי שכתוב 1: דמי הרשמה מלאה הכוללים:השתתפות בהרצאות,ספר תקצירים,תקליטור המכיל חומרי חג"י, תקליטור ובוהרצאות הכינוס,, תכנית הכנס,תיק הכנס (צבע בג'...)תג ובו רישום המשפחות שהחוקר מחפש, הסעות מהמלון ל"יד ושם", הסעות לארכיונים בירושלים, כניסה לקבלת הפנים בערב הראשון. מראה מקום 2 הם דמי הרשמה מלאים לזוג:בן הזוג יקבל הכל פרט לספר התקצירים, תקליטור הכנס, ותקליטור חג"י. מראה מקום 3: הרשמה יומית ליחיד/ מרצה: כוללת השתתפות בהרצאות, תכנית הכנס, תג ללא המידע על חיפוש קרובי משפחתו. הטור השני של המספרים מכוון למי שנרשמו בהרשמה מאוחרת. יד ושם - האירוע כולל הרצאות החל מהשעה 1400. אז ייסגר אולם הקריאה לחיפושים מ"דפי עד". בערב ארוחת ערב ובשעה 2000 טקס בבקעת הקהילות. הטקס ינוהל ע"י "יד ושם", כל משתתף יוכל לעמוד ליד מצבות בני משפחתו - לקרוא "קדיש" (ליל י"ז תמוז). להת' לאה

ארכיונים ומשפחות פולניות

ריכוז החומרים הוא ריכוז שיש בידי כל אחד מאיתנו על כתובות ושמות ארכיוני פולין לאזוריה, נפותיה, מחוזותיה. הכוונה, שיגיעיו חוקרים יקבלו את הלינקים וילכו אח"כ לחדר מחשבים יעבדו שם. שם יחכו להם מתנדבים, שארנון "גייס" ויסיעו להם ל"חפור". אני בחדר אעזור למי שלא יודע, מכיר מבין ומחפש את המשפחות הרגילות גם בעצות. "החומרים" הם מאגר שאספתי כל העת, מס' חודשים. את מוזממנת לגלוש ולחפש. נחשוב יחד. להתראות, לאה.

למעלה