לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279212,792 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'שרשור שאלות בנושא הכנס הבינ"ל'
שרשור שאלות בנושא הכנס הבינ"ל
<< ההודעה הנוכחית
20/06/2004 | 11:17
47
17
אתם מוזמנים לשרשר לכאן את שאלותיכם בנושא הכנס הבינ"ל לגנאלוגיה יהודית. הכנס יתקיים בין 4-9 ליולי בירושלים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משאבים וישראלים'
משאבים וישראלים
20/06/2004 | 11:43
1
3
אני מקווה שההודעה בשרשור הנכון. שתי שאלות ללאה: אני מבינה שייחודו של חדר המשאבים הוא בעצם הריכוז של המקורות הגנאולוגיים וסביר שיהיה זה חדר צפוף ומבוקש. כדי לא להצטופף סתם אני מבקשת לברר מראש: השאלה הראשונה : איזה משאבים יהיו בחדר הזה? השאלה השניה: מהם המשאבים שיהיו בחדר ושאינם חשופים לציבור בד"כ ולכן זאת ההזדמנות היחידה להשתמש בהם? תודה מראש על התשובות ובכלל...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לעב/ משאבים בכנס'
לעב/ משאבים בכנס
21/06/2004 | 18:30
2
משאבים עיקריים: ספרי גנאולוגיה
מהספרייה של חברי חג"י. הספרים סומנו עפ"י נושאיהם: שמות, יהדות ספרד,אינדקסים, יהדות אשכנז, אנציקלופדיות, מדריכים גנאולוגיים לשמות למקומות, ספרי אילנות משפחה, ספרי יזכור (הרוב ב"יד ושם")ספרי גנאולוגיה של א"י,  ועוד. הספרים בעברית, באנגלית, בצרפתית ברוסית.
אני חייבת לציין כי יש לחג"י ספרים ברמה אשר יכולים לשרת טוב חוקרים רבים.

בהזדמנות זו – אני יודעת שלחלקנו ספרים טובים, נדירים וחשובים בבית.
אשמח לקבל בהשאלה לחדר משאבים ספרים נוספים. הספרים יסומנו ב..."כתום" ויוחזרו לבעליהם. יש שמירה והחדר יהיה נעול. במקרים אחרים נדבר במסר האישי.
כבר מזמן דברתי עם חלקכם על כך במסרים אישיים – זה יהיה נפלא לקבל עוד חומרים.
בנוסף – ערכתי מידע על ארכיונים קטנים: קבוצים, פרטיים, חברות וארגונים שיש בידם חומר גנאולוגי. המידע הוא יותר מה יש ופרטים לנגישות.
קישורים לאתרים באינטרנט.
בניתי מאגר  ובו קרוב ל100 אתרים. יתכן שלקראת הכנס יהיו בו רבים יותר.
הקישורים ערוכים לפי נושאים ויהיו בו אף אתרים שחברי הפורום יעצו להשתמש בהם.
מן הנושאים: מדריכים, שמות, יהדות התפוצות (קישורים למרבית הפזורות של עמנו: מקוצ'ין וסין,  דרך המזרח התיכון וכלה במערב).
קישורים לארכיונים, לבתי קברות, לתמונות, לארגונים גנאולוגיים, ספרי יזכור, רשימות שונות, כמובן קישורים בנושאי השואה, ארגונים והתאחדויות של הקהילות באר, מוזיאונים וארכיונים בארץ ובעולם ועוד ועוד.
לבד מכך בכנס יהיו חדר מחשבים לחיפושים אישיים, וחדר וידאו לצפייה בסרטים בנושאים גנאולוגיים.
ובעיקר יהיו בכנס החוקרים, שהם לטעמי המשאב הגדול וחשוב.
תארי לך שחוץ מחברי הפורום יגיעו עוד רבים שהם ידענים לא קטנים ומכל העולם – איש איש לתחומו.
להתראות,
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם יהיה ניתן לבצע חיפוש בארכיבים'
האם יהיה ניתן לבצע חיפוש בארכיבים
20/06/2004 | 11:45
5
1
ובארכיונים במסגרת של הכנס (כלומר במתחם של הכנס ולא בארכיבים עצמם), לפחות לגבי המצאות חומר בהם

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ליהודה/חיפושי ארכיונים במסגרת הכנס'
ליהודה/חיפושי ארכיונים במסגרת הכנס
21/06/2004 | 18:31
4
1
בכנס לא יהיו חומרים ארכיוניים. אין ולא היה ולא יהיה מצב בו הארכיונים יוציאו חומרים. אלא –
שכולם יהיו פתוחים מעבר לשעות הרגילות בו הם עובדים.
עד השעה  1800 או אפילו 1900!
"יד ושם" יהיה פתוח עד לשעה 1900, כנראה, אולי 1800 מידי יום, בכוונה לאפשר חיפושים ב"דפי עד" ובמאגר ארולסן.
ביום ב' 5.7.04 המוסד יסגור את אולם הקריאה, בשל הכנס, בשעה 1400 , ויהיה פתוח לקהל באי הכנס להרצאות.
בערב – יהיה אירוע:  טקס לערך בשעה 2000 בבקעת הקהילות. קודם לכן תוגש ארוחת ערב. זה יום המוקדש לשואה, יום ב' הוא ערב י"ז בתמוז, ( יום הצום לתחילת המצור הרומי על ירושלים).
מי שיקדים  ויירשם ליום ב' יוכל להיות : בהרצאות, בארוחת הערב ובטקס.
אין הפרדה בין השלושה.
ניתן כמובן "להבריז" מאותם חלקים שלא בא להשתתף.
בקיצור – חומרים ארכיונים – כולם בארכיונים ולשם ילכו החוקרים.
לאה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'התכוונתי יותר לעמדות מחשב שיועמדו'
התכוונתי יותר לעמדות מחשב שיועמדו
21/06/2004 | 19:00
3
2
ע"י הארכיונים עצמם לצורך חיפוש ראשוני, ולא לחומר עצמו שברור לי שחייבים להגיע אל המקום בכדי להוציאו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בהעדר תקציב, לא. צר לי.'
בהעדר תקציב, לא. צר לי.
21/06/2004 | 19:09
2
1
לצפיה ב-'כלומר חלקם יתבטא רק בהארכת שעות'
כלומר חלקם יתבטא רק בהארכת שעות
21/06/2004 | 19:13
1
2
הפתיחה שלהם ועזרה נוספת
האם תהיה להם נציגות בכנס
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פתיחת הארכיונים מעבר לשעות עבודתם'
פתיחת הארכיונים מעבר לשעות עבודתם
21/06/2004 | 19:26
2
תהייה נציגות בכנס. חלק מהארכיונאים אף מרצים בכנס.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיפקד מונטיפיורי'
מיפקד מונטיפיורי
20/06/2004 | 20:31
1
1
לאה ,שלום
באחת ההודעות בפורום לקראת הכנס דובר שאחד ממיפקדי מונטיפיורי שקיים בסיפריה הלאומית על מיקרופילים יפוענח ויהיה נגיש באמצעות האינטרנט
האם מתממש הדבר ומתי , תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לזהבי/מפקד מונטיפיורי'
לזהבי/מפקד מונטיפיורי
21/06/2004 | 18:34
1
המפקד ייכנס לתקליטור של הכנס.
הנרשמים לכנס "בהרשמה מלאה" (לכל הימים) יקבלו את התקליטור. באתר הכנס תוכל לראות חומרים נוספים שיהיו בתקליטור כמו: "חלקת מחוקק" – תרגום ומפתוח מצבות הר  הזיתים, מפתוח עצי משפחה של פאול יעקובי, מפתוח חומרים אישיים בארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי ועוד...
על בעייתך יש לך הודעה במסר.
נסיעה טובה!!
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'זמינות החומר לאחר הכנס?'
זמינות החומר לאחר הכנס?
20/06/2004 | 22:37
4
2
שלום לאה,

האם החומרים של הפרוייקטים שהוכנו לכנס (מפקדים, אבני זיכרון וכו' וכד') יהיו זמינים איך שהוא גם אחרי הכנס? (אני שואל כמי שלקח חלק באבני זיכרון וכמי שיהיה בחו"ל בזמן הכנס).

ד"ש,
אוהד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אוהד/במסר אישי'
אוהד/במסר אישי
21/06/2004 | 18:35
3
1
לצפיה ב-'לא קיבלתי כנ"ל (אלא אם הכוונה'
לא קיבלתי כנ"ל (אלא אם הכוונה
21/06/2004 | 19:00
2
לזה שקיבלתי מארנון, ובכל אופן שאלתי באופן כללי לא רק על אבני זכרון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אענה לך , אחר כך...'
אענה לך , אחר כך...
21/06/2004 | 19:08
1
לצפיה ב-'תודה זה לא בוער'
תודה זה לא בוער
21/06/2004 | 19:11
לצפיה ב-'שאלה ארגונית ושאלה מעשית'
שאלה ארגונית ושאלה מעשית
21/06/2004 | 09:32
7
1
שלום, לאה

הכנס הבעל"ט הוא הכנס ה - 24 שמארגנת IAJGS (ארגון העל הבינלאומי של החברות לגנאלוגיות יהודית). מנקודת מבטך הפנימית: מהו חלקה של IAJGS בארגונו ומהי חלקה של חג"י ה"חתומה" עליו השנה

היכן נוכל למצוא לנו, חברי הפורום, מקום טוב "להפיץ תורתנו" ולסייע לבאי הכנס (ובעיקר, דוברי העברית שבהם) על ידי התוודעות לפורום, ויותר חשוב - על ידי סיוע אחד-על-אחד למשל, האם נוכל לארגן לנו עמדה ספונטנית בחדר המחשבים, ולסייע לאנשים ששאלות בפיהם

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סוגי הספרים שיהיו זמינים בח. משאבים'
סוגי הספרים שיהיו זמינים בח. משאבים
21/06/2004 | 12:24
2
1
א. מה הם סוגי הספרים שיהיו זמינים למעיין?
ב. האם יהיו ספרי עיירות לפי ארצות, אזורים?
ג. מה תהיינה אפשרויות הצילום / סריקה במקום?
תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כוכה/ספרים רבותי, ספרים...'
כוכה/ספרים רבותי, ספרים...
21/06/2004 | 18:38
1
2
אנא , הציצי לתשובה שכתבתי לעב.
א') כמו אצל עב

ב')כן!   "ממזרח ומים יבואו" (הספרים...) וגם מ..."תפוז"...
אלי מליץ שנס מותניים....הרמז ברור?

ג')מכונת צילום בחדר משאבים-תהיה גם תהיה.
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'האם יהיה סורק?????'
האם יהיה סורק?????
21/06/2004 | 18:41
1
לצפיה ב-'מצטרף לארנון אך שם דגש'
מצטרף לארנון אך שם דגש
21/06/2004 | 14:27
1
1
על היתרון האדיר שיש לנו כפורום ישראלי, על JewishGen, והוא האפשרות שלנו לעבוד באופן שוטף וקבוע בעברית בנוסף על האנגלית, וכן יכולתנו להגיע למקורות שמעבר לים אין להם כל גישה. כבר כתבתי ב JewishGen הודעה ובה ציינתי את היתרון של הפורום והמלצתי להתקשר אליו.
יש להדגיש בפמי הבאים מחו"ל כי כדאי לדוברי העברית שבינהם להצטייד בתוכנה עברית שתאפשר להם להיות עמנו בקשר גם מחו"ל, וכך יגדל הפורום וקשריו עם JewishGen יעמיקו.
מובן מאליו שיש לנו גם יתרון על סניפי החברה הגנאלוגית הישראלית בשל הקשר היומיומי והבלתי אמצעי, ונראה לי כי אם מי מהם אינו מודע לפורום, כדאי שידע ויתחבר אלינו.

אודי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אודי וכולם/נעשות פעולות'
אודי וכולם/נעשות פעולות
21/06/2004 | 18:43
של "ביחד": "אבני זיכרון", התנדבות לכנס.
הבעייה עם האנגלית לJG.
לפורום יתרון רב - באנשים שבו, בנגישות, בפרגון, בתמיכה, בידע, בהיותו זמין ופשוט לעבודה.
אני נוהגת לעבוד ביחד וסולדת מהפלגנות.

להתראות,
לאה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יחצנות זו לא מילה גסה'
יחצנות זו לא מילה גסה
21/06/2004 | 16:09
ארנון, אני מציע להתארגן לכנס עם כמות של סטיקרים מאירי עיניים (לא גדולים מדי) עם הלוגו של תפוז עם כיתוב : " גם אני חבר בפורום השורשים המשפחתיים של תפוז"
על הסטיקר לא להיות גדול יותר מתו שם סטנדרטי שאני מניח שיחולק למשתתפי הכנס.
יועיל גם להתמצאות כללית  של " מי הוא מי"
בנוסף, כמובן לחלק את הפליירים שהוכנו בזמנו ( מצטער - לא זוכר ע"י מי )
ואם לא יהיו קטנוניים מדי וחג"י לא ילחמו נגד.. ניתן יהיה לצרף את הפליירים לתיקי המשתתף שיחולקו ברישום.
שורשים משפחתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ארנון/חלקה של IAJGS /ומתנדבים'
ארנון/חלקה של IAJGS /ומתנדבים
21/06/2004 | 18:37
1
1) העמותה היהודית הבינלאומית של כל החברות הגנאולוגיות מקיימת פגישות עבודה ודיונים ביום רביעי  ה 7.7.04 בין 1300 -1800.שם יידונו פעולותיה ברחבי העולם, שאלות, הצעות העלאת בעיות וכד'. העמותה היא בעצם "המטריה" של על העמותות היהודיות בעולם.
למשל: ד"ר מרתה לב ציון היא אחת הנציגות של ישראל בעמותה הבינלאומית. (תטפל במתנדבים שיגיעו לכנס לסייע).

2) נושא ההתנדבות של חברי הפורום, בחדר משאבים/מחשבים סודר עם מרתה.
מרתה  מבקשת כמו מכל מתנדב:
א') להירשם לכנס
ב')לרשום לה במייל:
1. שם  2. ימים ושעות נוחים למתנדב
3. לציין שהם מתנדבים מ"תפוז" ולחדר מחשבים/משאבים.
ארנון, אני מציעה שתאסוף את שמות האנשים המוכנים לסייע , אמסור לך במסר אישי את המייל של מרתה ושלח לה את כל השמות עם הפרטים  "כחבילה" אחת.

המנהל !! אם שאלת....אז "התנודבת"...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חלקת מחוקק'
חלקת מחוקק
21/06/2004 | 15:31
7
1
האם כולל את כל השמות/נתונים המופיעים בספר
באיזה מסגרת הוא יופץ בכנס - כחלק מתקליטור הכנס או בנפרד
אם בנפרד, האם המידע יועלה לרשת אחרי הכנס או האם תהיה אפשרות לרכוש את התקליטור (ובכמה) למי שלא מגיע לכנס

ו- מראש ללאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'"חלקת מחוקק"'
"חלקת מחוקק"
21/06/2004 | 18:47
6
2
יגיע המיפתוח שלו של הכתובות על המצבות.
מטילדה תג'ר ערכה אותו ובאמת תשואות ותשבחות לה ולעבודותיה!! בעיקר בכל הקשור למחקריה בעניין יהדות ספרד. ידיעותיה רחבות ומעמיקות.

בתקליטור של הכנס יופיע התרגום והמיפתוח!
הנרשמים לשבוע יקבלו את התקליטור על כל חומריו.
להת'
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חלקת מחוקק - האם יופיע גם בעברית'
חלקת מחוקק - האם יופיע גם בעברית
21/06/2004 | 18:50
5
או שהכתובות שהיו בוודאי במקור בעברית תורגמו רק לאנשלית
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ט.ל.ח, צ"ל- א-נ- ג- -ל- -י- - ת'
ט.ל.ח, צ"ל- א-נ- ג- -ל- -י- - ת
21/06/2004 | 18:51
1
לצפיה ב-'"חלקת מחוק" מתורגם'
"חלקת מחוק" מתורגם
21/06/2004 | 19:40
3
לצפיה ב-'ידוע לי שבחלקת המחוקק'
ידוע לי שבחלקת המחוקק
21/06/2004 | 19:46
2
למרות שיש את בית העלמין הישן הפרושים את חלקה ט'.

האם בדיסק שינתן יהיו גם את הקברים שלא בחלקת המחוקק?

סליחה על האיחור

ענת
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חלקת מחוקק הוא לא "חלקה" בהר הזיתים'
חלקת מחוקק הוא לא "חלקה" בהר הזיתים
22/06/2004 | 00:30
1
אלא זה השם שניתן ל"פרוייקט" חשוב זה ע"י המחבר, אשר ליב בריסק, שתיעד במחברותיו את מצבות בתי העלמין היהודיים בהר הזיתים (או יותר נכון חלק מאד קטן מהם) ועד שנת 1902
המחברות הנ"ל כונסו לספר "חלקת מחוקק" שניתן למוצאו ברוב הספריות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מיהרתי ולא הייתי ברורה'
מיהרתי ולא הייתי ברורה
22/06/2004 | 00:40
התכוונתי שבספר "חלקת המחוקק" אין את חלקה ט' בה קבורה סבתה רבא... רשל, וקיוותי שאולי יוסיפו לדיסק גם את החלקה החסרה

ענת
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משאבים משפחתיים על יהדות פולין'
משאבים משפחתיים על יהדות פולין
21/06/2004 | 18:13
5
2
לאה, כל הכבוד על ריכוז המידע על כל הארכיונים!

א. האם תוכלי להבהיר, האם ובאילו ארכיונים יש סיכוי למצוא חומר על משפחות "רגילות" בפולין (להבדיל מאנשי שם) במאה ה-19 ואף לפני כן - למשל, רישום שמי של משלמי מס בעיירות שונות, רישום בעלי-מקצועות, ואולי אף מיפקדים.

ב. ואם התשובה חיובית: בהמשך לשאלות קודמי - האם חלק מחומר זה יהיה זמין בחדר המשאבים?

תודה

ט-א
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ההשתתפות באירוע ביד ושם'
ההשתתפות באירוע ביד ושם
21/06/2004 | 18:40
3
לפי טפסי הרישום אפשר להבין שיש לשלם על ההשתתפות ביד ושם בנוסף.  
הרשמה (בש"ח כולל מע"מ)
    הרשמה מוקדמת לתשלום
עד לתאריך 1 במאי, 2004    הרשמה מאוחרת לתשלום
מתאריך 2 במאי, 2004
יחיד, הרשמה מלאה1    800 ₪    950 ₪
זוג, הרשמה מלאה2    1200 ₪    1400 ₪
יחיד, הרשמה יומית3    295 ₪    350 ₪
מרצה, הרשמה מלאה1    600 ₪    950 ₪
מרצה, הרשמה יומית3    275 ₪    350 ₪
כרטיסים נוספים עבור קבלת פנים
ביום ראשון, 4 ביולי, 2004    130 ₪    130 ₪
ערב מיוחד ב"יד ושם"
ביום שני, 5 ביולי, 2004    95 ₪    95 ₪
ארוחת ערב קלה (י"ז בתמוז)
ביום שלישי, 6 ביולי, 2004    130 ₪    130 ₪
ארוחת ערב חגיגית
ביום חמישי, 8 ביולי, 2004    255 ₪    255 ₪

מאחר ועד כה העניין לא ברור, אנא בררי והבהירי. תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ספרי אנשי הפורום|ספר'
ספרי אנשי הפורום|ספר
21/06/2004 | 18:44
1
מתוך הנחה שידועים לך הספרים שיגיעו ממקורות אחרים. תוכלי לבדוק ברשימה המסודרת של אנשי הפורום ולבקש ישירות מאלה שיגיעו שיביאו עימם ספרים ספציפיים. מצפה לבקשותייך, אך מקווה שחג"י כבר יספקו אותם במילא.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ספרי הפורום'
ספרי הפורום
21/06/2004 | 19:14
2
בימים אלו , אולי מחר אפנה שוב לחברים להשאיל ספרים שאני יודעת שלא בנמצא בספרית חג"י.

אלי מליץ - רמז דק?...
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'"יד ושם" וכספים - לאן "התקלת" אותי?'
"יד ושם" וכספים - לאן "התקלת" אותי?
21/06/2004 | 19:03
1
הרישום: המס'1 שליד "יחיד הרשמה מלאה" מציין מראה מקום:
הכוונה (פתח בה')

לכל מי שכתוב 1:
דמי הרשמה מלאה הכוללים:השתתפות בהרצאות,ספר תקצירים,תקליטור המכיל חומרי חג"י, תקליטור ובוהרצאות הכינוס,, תכנית הכנס,תיק הכנס (צבע בג'...)תג ובו רישום המשפחות שהחוקר מחפש, הסעות מהמלון ל"יד ושם", הסעות לארכיונים בירושלים, כניסה לקבלת הפנים בערב הראשון.

מראה מקום 2 הם דמי הרשמה מלאים לזוג:בן הזוג יקבל הכל פרט לספר התקצירים, תקליטור הכנס, ותקליטור חג"י.

מראה מקום 3: הרשמה יומית ליחיד/ מרצה: כוללת השתתפות בהרצאות, תכנית הכנס, תג ללא המידע על חיפוש קרובי  משפחתו.

הטור השני של המספרים מכוון למי שנרשמו בהרשמה מאוחרת.

יד ושם - האירוע כולל הרצאות החל מהשעה 1400. אז ייסגר אולם הקריאה לחיפושים מ"דפי עד". בערב ארוחת ערב ובשעה 2000 טקס בבקעת הקהילות. הטקס ינוהל ע"י "יד ושם", כל משתתף יוכל לעמוד ליד מצבות בני משפחתו - לקרוא "קדיש" (ליל י"ז תמוז).  
להת'
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ארכיונים ומשפחות פולניות'
ארכיונים ומשפחות פולניות
21/06/2004 | 18:51
1
ריכוז החומרים הוא ריכוז שיש בידי כל אחד מאיתנו על כתובות ושמות ארכיוני פולין לאזוריה, נפותיה, מחוזותיה.
הכוונה, שיגיעיו חוקרים יקבלו את הלינקים וילכו אח"כ לחדר מחשבים יעבדו שם. שם יחכו להם מתנדבים, שארנון "גייס" ויסיעו להם ל"חפור". אני בחדר אעזור למי שלא יודע, מכיר מבין ומחפש את המשפחות הרגילות גם בעצות.

"החומרים" הם מאגר שאספתי כל העת, מס' חודשים. את מוזממנת לגלוש ולחפש. נחשוב יחד.
להתראות,
לאה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלת תם'
שאלת תם
21/06/2004 | 18:55
1
2
מי שלא נרשם לכנס, יוכל להכנס לחדר משאבים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מי שלא נרשם'
מי שלא נרשם
21/06/2004 | 19:05
4
לא יוכל להיכנס לחדר משאבים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'קצת לפני הזמן אבל'
קצת לפני הזמן אבל
21/06/2004 | 19:03
1
1
לאה כבר עונה במרץ לכל השאלות שהצטברו.

אני שמח לפתוח את הארוח הראשון בתקווה לאירוחים דומים רבים נוספים.
אני מקווה שכולנו נפיק תועלת מהאירוח הזה.

אין מה לקבל את פניה של לאה כי היא הלא אחת משלנו...

ו
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ו...עוד על חדר משאבים'
ו...עוד על חדר משאבים
21/06/2004 | 19:12
1
בחדר המשאבים תהיינה עמדות מחשבים של 4 גורמים חשובים למחקר:
בית התפוצות
הקק"ל
הסוכנות היהודית
מאגר המעפילים ממוזיאון עתלית (זוכרים את נעמי יצהר מאירוח לפני זמן רב?..)

המחשבים שלהם יהיו מחובריםonline כך שחוקרים יוכלו להיעזר באנשי הגופים הללו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נרשמתי לפי שעה ליומיים'
נרשמתי לפי שעה ליומיים
21/06/2004 | 19:41
2
1
ליום הראשון וליום חמישי, האם אוכל במקום להירשם לשאר הימים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כן! להתראות'
כן! להתראות
21/06/2004 | 19:58
1
לצפיה ב-'ו...סיכום - איך לא?'
ו...סיכום - איך לא?
21/06/2004 | 20:22
2
היה נעים! תמיד נעים לשהות במחיצתכם.
היה גם קצת מתח... בכ"ז.
בבית צופים בכם מי שנמצא - בעלי שיחיה ובני הצעיר - משתאים נוכח הקשר וההכירויות ובעיקר הפירגון והידע.
בעלי "טייל" בכמה הודעות , בינתיים והפטיר "אתם משהוא"...
לבני הצעיר, (בי"א...) online היה חלק מהחיים גם שלו..."אבל כולם מדברים על היסטוריה ומשפחות"...ו..גם צעירים...?!?

על הכנס-
אומר שוב - לרובכם חלק גדול במשאבי הכנס. הדברים שלמדתי מכם חברים ועוד אני לומדת הם מתנה ממשית.
אודה על האמת, חלק מהידע אעביר הלאה ויהנו ממנו גם אחרים-לטעמי  ידע שלא משתתפים בו כולם הוא אובדן! וידע בו כולם חברו ללמוד וללמד הוא בעצם הון, תרתי משמע!

הכנס משלב את המאמצים, בהתנדבות, שנעשים מכל חברי הוועדה שלו ועמיתיו בארץ כדי להרחיב את הידע, אשר הצטבר בארץ ובעולם. זה כיף ממש אמיתי!!
בהכנה היו המון קשיים ולבטים ואולי אף מתחים.זה טבעם של דברים. בהכנה יש קבוצה מלומדת ונבונה והיא מקבץ מרתק של יהודי הארץ והעולם!
פתיחת הערב תהיה שונה במעט ותאופיין קצת "בישראליות" (הפתעות!!), במתן הפרס לביתה של ענתר, בברכת ראש העיר ירושלים.

כעת נרשמו לכנס 650 איש מהארץ ומהעולם, ואם נחשוב שבכנס לפני שנה היו
כ1000 איש והוא נערך בארה"ב, מצבנו טוב ואולי עוד קצת...
בשבוע הבא אולי תכנס גם התקשורת מעט ואז אולי, טפו, טפו, טפו, יעלה מס' האנשים הלוואי...

אבל, המביט מלמעלה רואה אוסף של "משוגעים" הנכונים ללמוד וללמד, לקבץ את בני עמנו מכל העולם, לחלוק את הידע עמם. (ולנו יש מה להציע והרבה!).
יש לנו הזדמנות פז להיפגש עם בני עמנו ואם נביט עוד למעלה - עשינו משהוא בציונות, בקרוב לבבות ובעיקר חיפשנו והלוואי וכך, ומצאנו את בני משפחותינו.
לי היה כיף הערב!
אני פה אם תעלינה שאלות נוספות. מבטיחה לענות.

תודה על הכל!!!
להתראות בירושלים!
לאה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' רבה ללאה.'
רבה ללאה.
21/06/2004 | 20:02
2
האירוח הראשון הסתיים ואני מקווה שהוא היה מוצלח לכולם.

נשמח לשמוע מכם הערות ותגובות וכן הצעות לשיפור לפעמים הבאות.

שוב תודה רבה ללאה טייכר שהייתה הנחשון והסכימה להיות הראשונה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לאה, את גדולה - עשר, צען!!!!!'
לאה, את גדולה - עשר, צען!!!!!
21/06/2004 | 20:48
1
הונדערט פרוצענט!!!!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
21/06/2004 | 22:52
קבעת סטנדרטים גבוהים למתארחים הבאים.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:44 | 20.10.19 מירונו
19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ
07:46 | 13.10.19 Brightvivian

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ