שאלות לחיים גיוזלי

תשובה לארנון

תודה על הברכות. 1. לא רק באתר של JEWISHGEN יש פרסום על הפרויקט הזה - גם אצלנו. בפועל לעולם לא נגיע למצב כזה שכל מי ששולח אילן אליהם, המידע יועבר אלינו באופן אוטומטי וההיפף, וזאת בגלל מגבלות משפטיות לא מעטות ולא פשוטות. הפעילות הזאת מבוססת על הסכם כתוב וחתום כדת וכדין שכולל קרוב ל- 20 עמודים מודפסים. בקיצור, לא כל מי רשם/רושם אילן בבית התפוצות מוכן למסור מידע זה ל- JEWISHGEN - והסיבות עימו/ה, וההיפף. אי לכך ישלנו אילנות שלא מופעים אצל JEWISHGEN ולעולם לא יהיו שם, ככל הנראה. לכן כל מי שמעוניין לרשום את העץ שלו בבית התפוצות טוב יעשה אם ישלח אותו ישירות אלינו, יותר יעיל וקצר, בעיקר לישראלים (אם כי מרבית האילנות הרשומים אצלנו הם של משפחות יהודיות מחו"ל) - באתר האינטרנט של בית התפוצות יש הנחיות ברורות לגבי הדרך שבה אפשר "לנטוע" אילן יוחסין במאגר של המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן נוסף על כך, בימים אלה מתנהל מו"מ לגבי המשך שיתוף הפעולה בין בית התפוצות לבין JEWISHGEN - כאשר יהיו חדשות בנדון נפרסם אותן באתר האינטרנט שלנו ובכל הודעה לעיתונות. תודה - חיים

ליאן.

New member
שלום! יש לי שלושה שמות..

1 - מבקשת לדעת מה פירוש השם מיליצ'ר. Militscher (מגרמניה וכנראה מפולין במקור). (יש לי שתי דעות בנושא, אבל שום דבר לא מאומת או מבוסס) היכן אוכל למצוא קרובי משפחה בעלי השם הזה? 2. שם נוסף - הולנדר. Hollander (מאוסטריה וכנראה הונגריה במקור) יש לי קרובי משפחה בעלי שם המשפחה הזה שרובם כנראה מתו בשואה, אבל לא מצאתי רישום שמאשר שזה מה שבאמת קרה. איפה אפשר לבדוק את זה? 3. אחרון- בלומנפלד. Blumenfeld (כנראה גם מאוסטריה) אני מחפשת מידע על קרוב משפחה בעל השם הזה שעברו לאוסטרליה שכנראה כבר נפטר, ואת בנו שכנראה שינה את שם משפחתו. לאן אפשר לפנות? תודה מראש על כל מענה.

eyaltamuz

New member
היכל השמות

ליאן שלום, האם כאשר היה ניתן עשית חיפוש בהיכל השמות ? במידה ולא - אני יכול לעזור. להתראות איל תמוז

ליאן.

New member
אתה מתכוון פיזית ביד ושם?

התשובה היא שלילית. ניסיתי לחפש במקורות ברשת..

eyaltamuz

New member
הבהרה

היי ליאן לא התכוונתי פיזית, לפני מספר חודשים ניתן היה לבצע חיפוש במסגרת פיילוט של פרויקט היכל השמות דרך האינטרנט, חשבתי שאולי ניסית אז. אבל מהשאלה אני מבין שלא, יש לי אפשרות לבצע חיפוש עהורך במידה ואת מעוניינת. להתראות איל תמוז

הולנדר

היתה משפחה בשם זה בעיר נובי-סאד -סרביה של היום וגם רופא בשם זה בארץ. מרתה

ornan

New member
חיפוש במאגר הממוחשב

שלום חיים עד כה החיפוש במאגר הממוחשב שלכם, הוא איטי ולא מניב תוצאות כדוגמת החיפוש ב JEWISHGEN, המחשבים איטיים מאוד ושיטת החיפוש היא עפ"י שם מדויק ולא נשמע. האם יש לכם תוכניות לעתיד הקרוב לשדרג את המחשבים?

תשובה ל- ornan

תודה על שאלתך. לגבי תוכניות לשידרוג מאגרי המידע של בית התפוצות אנא ראה את תשובתי הקודמת אל איל תמוז. ניתן לערוך גם חיפוש מקורב, אלא שאכן, אני מודה, הפעולה הזאת היא מאד איטית מאחר שהמאגר גדל למידות שיכלו רק לחלום אליהן כאשר פיתחו את המערכת בשנות ה- 80 ושידרגו אותה בתחילת שנות ה- 90 - הגידול, דרך אגב, הוא כמעט פי 10 (!). אי לכך אנו פועלים לשידרוג מחודש של המערכת על ממת לענות לדרישות החדשות והעתידיות - תמיכה למולטימדיה, למשל. תודה - חיים

ornan

New member
חיפוש במיקרופילימים

אני מבינה שכדי לחפש במיקרופילמים, יש לתאם אתכם טלפונית מראש, שכן רק פעם בשבוע יש מתנדבת העוסקת בתחום זה. האם אני צודקת?

תודה רבה על השאלות וההערות שלכם

תודה רבה לכל המשתתפים עבור השאלות וההערות שלכם. אני מקווה שאני לכולן, אם עדיין יש שאלה חשובה שלא קיבלה תשובה, ניתן לשלוח אותה אל כתובת הדוא"ל של המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן - [email protected] כמו כן הינכם מוזמנים לבקר במוזיאון בית התפוצות בכל פעם שתרצו - יש מה לראות! תודה רבה שוב וחג אורים שמח לכולם, חיים גיוזלי מנהל מחלקת אינטרנט ומאגרי מידע בבית התפוצות

../images/Emo51.gif לחיים על שיתוף הפעולה../images/Emo39.gif

אני מקווה שלא התעייפת מרוב השאלות, אך בסה"כ זה מראה על התעניינות בנושא שחשוב לכולנו - עובדה חשובה לכשעצמה
אתה מוזמן לבקר כאן תמיד, ואני מקווה שנוכל בקרוב לחפש חומר גם באופן מקוון באתר שלכם
ארנון

כוכה

New member
תודה גדולה לחיים

ענית במקצועיות ונתת תשובות אמינות וישירות לשאלות שנשאלו. כל הכבוד ויישר כוח!!!!

למעלה