שאלות לחיים גיוזלי

talia olav

New member
LDS

ברוך הבא! 1. האם יש סיכוי שתרחיבו את מאגר ה-LDS ומתי? המצאי הנוכחי רחוק מלענות על הצרכים... 2. לחילופין, האם יש סיכוי שתתנו שירות הזמנת מיקרופילמים, בדומה ל-FHC בארה"ב. תודה ט-א

talia olav

New member
jewishgen / JRI

ועוד שאלה: הוזכר כי אתה אחראי על הקשר עם אירגונים אלה. האם תוכל לפרט מה סוג הקשר, והאם וכיצד הוא עשוי לתרום לחוקרים מישראל? שוב תודה ט-א

תשובה ל- talia olav

שלום רב, תודה על שאלתך. חשוב לציין שההסכמים הקיימים והעתידיים הם בין בית התפוצות וארגונים ומוסדות אחרים. המרכז לגניאלוגיה יהודית נמצא בקשר עם ארגונים גניאלוגיים יהודים בעולם, למשל בימים אלה אנו משתדלים לשדרג את שיתוף הפעולה שלנו עם JRI, המשמעות היא, בין היתר, שחומר שפוענח בישראל מועבר לרישום במאגר המצידע של JRI לטובת כל החוקרים, בישראל ובחו"ל. תודה - חיים

talia olav

New member
LDS - הרחבה?

שלום חיים רוב תודות על הביקור. כידוע לך בוודאי, השגת מיקרופילמים מישראל היא צרה צרורה... המצאי הנוכחי בבית התפוצות רחוק מלענות על צרכי מחקר רציני. 1. האם אתם מתכננים להרחיב את מאגר המיקרופילמים, ומתי? 2. לחילופין, האם יש סיכוי שתתנו שירות להזמנת מיקרופילמים מסולט לייק סיטי, בדומה לשירות הניתן ע"י ה-FHC בארה"ב? תודה ט-א תודה טליה

תשובה לטליה

שלום רב ותודה על תשובתך. 1. בשנה האחרונה חל שיפור משמעותי בשירות צילומים מאוסף LDS של בית התפוצות. כל הרשימה פורסמה באתר האטינטרנט וניתן להזמין צילומים דרך האתר, אם יודעים בדיוק את פרטי התעודה. כמו כן ניתן לבקר – בתיאום מראש בלבד – בבית התפוצות ולעיין לבד בכל מיקרופילם הנמצא באוסף של המוזיאון. שני סוגי השירות בתשלום – עלות צילום של תעודה אחת היא 5 ₪ (בפחות מעלות של כרטיס אוטובוס או עיתון מקבלים צילום חתימתו של סבא רבא...), שעת צפייה במיקרופילמים עולה 60 ₪ (בערך כפול מכרטיס קולנוע, אבל פתאום אפשר לאתר מידע שחיפשנו כבר משך שנים) – זאת כמובן השקפת העולם הפרטית שלי, לא חייבים לקבל אותה. 2. אוסף מיקרופילמים LDS נרכש בזמנו ע"י פרופ' יצחק הלברכט והוא נמצא בבית התפוצות בהשאלה מתמדת. עלות המיקרופילמים הנ"ל היא מאד גבוהה, בעזרת תרומה מתאימה ניתן להרחיב כמות הסרטים הנמצאים בבית התפוצות. 3. הזמנת מיקרופילמים מארה"ב אל ישראל תלויה גם בטיב ההסכמים הקיימים בין ישראל לכנסיית LDS – סוגיה זאת לא שייכת לתחום פעילותו של בית התפוצות. הרעיון קיים כבר זמן רב, אנו מחכים להזדמנות המתאימה להפעלתו. תודה – חיים

MEIMIS

New member
מימיס.....

שלום.. שם המשפחה שלי הוא מימיס ואני לא בדיוק יודע מאיפה מקור השם.. סבא שלי נולד בקישנב ברוסיה, ומעניין אותי את המשמעות של השם משפחה ואיך אם אני רוצה ליצור מפגש משפחתי של כל המימיסים בתפוצות איך אפשר לעשות את זה כי זה שם משפחה לא נפוץ Meimis ככה מבטאים את זה ויש רק את המשפחה שלי ואח של אבא שלי.. ועוד משפחה בארץ שאני לא יודע אם הם קרובים שלנו או לא ואין לנו קשר איתם.. אז השאלות הם: 1. מהיכן מקור השם Meimis 2. איך אני יכול לארגן מפת שורשים של אבות אבותיי?

תשובה למימיס

שלום רב ותודה על שאלתך. 1. ניתן להזמין חיפוש במאגר שלנו אחרי משמעות ומקור שם משפחה זה. איני יכול לומר כרגע - ללא חיפוש - אם אכן קיים שם זה במאגר שלנו, ייתכן ולא, אפילו יש בו כ- 20,000 ערכים. 2. כאן הכל תלוי בך ובקרובי המשפחה שלך: עליכם לעבוד במשותף על מנת לאתר קרובי משפחה נוספים, אם יש כאלה. זאת עבודה קשה, דורשת הרבה אינואיציה ומזל, גם ידע מסויים בכלים מתאימים - באתר האינטרנט של בית התפוצות ניתר לקבל מספר עצות ראשוניות על איך מתחילים במחקר גניאלוגי. תודה - חיים

friend9

New member
שלב א - בארץ

בבזק יש 8 טלפונים על שם מימיס ומיימיס. אני מבין ששבעה הם של משפחתך ןמשפחת דודך. אם תתקשר עם השמיני, לפחות תוכל לדעת אם הוא/היא קרובים או לא.

z a h a v i

New member
מידע על יהדות רומניה

חיים שלום , האם בבית התפוצות קיימים מאגרי מידע על קהילות ברומניה מאזור מולדביה כגון מוינשטי, פיאטרה-ניאמץ , גאלץ וכו', האם ספרי הקהילות כגון: חברה קדישא , אגודות לפי מקצועות , רישומי לידות ופטירות נשמרים ברשותכם. עצי משפחה שהוכנסו לבית התפוצות היש אפשרות מקוונת לקבלת מידע על איזה משפחות יש עצי משפחה .

כוכה

New member
מה עתידו הכלכלי של בית התפוצות?

האם יצאתם מהמשבר? מהן התכניות לעתיד בהתחשב במצב הכללי ובמצב המוסד בפרט??

תשובה לכוכה

תודה על השאלה ועל הדאגה. אכן, בית התפוצות םועל כרגיל והיה פתוח כל הזמן, למרות דיווחים מסוימים בעיתונות. לגבי מצבנו הכלכלי, לדאבוני שאלות אלה יש להפנות אל הנהלת המוזיאון ואל הדוברת שלו. אני לא עוסק בנושא הכספי ולא יודע לענות לשאלה הזאת. יחד עם זאת ברצוני לנצל הזדמנות זאת להודות לכל מי שעזר לבית התפוצות וממשיך לעזור לו בתמיכה הציבורית החשובה מאד להמשך פעילותו ותפקודו התקין של מוסד חשוב זה. תודה - חיים

תשובה אל zahavi

תודה על שאלותיך. 1. אין בית התפוצות אוסף תעודות מקוריות מהסוג שאתה מציין בשאלתך. תעודות אלה יש לחפש בארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי בירושלים, למשל. לעומת זה קיים בבית התפוצות אוסף תמונות עשיר ביותר, כולל על יהדות רומניה – ניתן להזמין מהאוסף הזה כל תמונה, בעד תשלום, כמו כן ניתן לשלוח שאילתא – ללא תשלום – דרך אתר האינטרנט של המוזיאון ישירות אל המרכז לתיעוד חזותי ע"ש ברנרד ומרים אוסטר. 2. לגבי שאלתך השניה אנא ראה את תשובתי הקודמת אל איל תמוז 3. אני מנצל הזדמנות זאת ומזמין אותך ואת כל משתתפי הפורום לבקר בתערוכה הוירטואלית על יהדות רומניה הנמצאת באתר האינטרנט של בית התפוצות. תודה – חיים

elikrs

New member
בדיקת שם משפחה

לחיים רציתי לדעת את השורשים של שם משפחתי שהינו קריספין , תודה

תשובה אל elikrs

תודה על שאלתך - אין דרך פשוטה יותר מאשר להזמין חיפוש במאגר המידע בנושא מקור ומשמעות שמות משפחה. יש לרשום את השם באותיות לטיניות בלבד. הפירוש אינו מסביר את שורשי המשפחה, לשם כך יש להזמין חיפוש במאגר המידע לגניאלוגיה. לידיעתך ושל כל הגולשים: המידע הגניאלוגי המצוי בבית התפוצות מבוסס על מחקרים שנעשו ע"י הציבור, ולא ע"י בית התפוצות, אבל עדיין קיים סיכוי טוב למצוא מידע, כמו שאכן קורה מדי יום, כמעט. תודה - חיים

friend9

New member
קריספין

השם קריספין נמצא גם אצל ספרדים (מספרד, לפני הגירוש) וגם אצל אשכנזים. באיזה מהם יש לך עניין?

עינית

New member
עצי משפחה

ברוך בואך לפורומנו. 1. האם עצי משפחה שנשלחו אליכם מקוונים גם לחברות גניאולוגיות אחרות, האם הם זמינים לקהל? 2. האם מי ששלח אליכם עץ משפחה זכאי להטבות או שרותים נוספים? 3. האם יש אצלכם עצי משפחה מארצות אחרות, האם יש שיתוף פעולה לריכוז עצי משפחה יהודיים? תודה מראש על תשומת הלב.

תשובה לעינית

שלום רב ותודה על השאלות. 1. העצים שנשלחו אל בית התפוצות רשומים בבית התפוצות בלבד, פרט לאותם עצים שבעליהם הסכימו בכתב להעביר אותם גם ל- JEWISHGEN בהתאם לשיתוף הפעולה הקיים בין שני הארגונים. לפרטים נוספים על כך אנא ראי את תשובתי אל ארנון הרשקוביץ. 2. הציבור מוזמן לעיין בעצים הנ"ל, לערוך חיפושים וכו', דרך אתר האינטרנט של בית התפוצות וגם בעת ביקור במרכז המבקרים של המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן בבית התפוצות. 3. מי שרשם עץ בבית התפוצות, אגב פעולה שעבורה לא משלמים כלום, רשאי להזמין חחיפושים במאגר שלנו ללא תשלום - בעת הזמנת החיפוש חובה לציין את מספר העץ במאגר שלנו. 4. מרבית העצים הרשומים אצלנו הם של משפחות יהודיות מחו"ל. להרבה יהודים בחו"ל מאד חשוב לרשום את המשפחות שלהם בישראל - לא במקרה כמובן, והסיבות ברורות מאד. אנא קראי גם את תשובתי אל ארנון הרשקוביץ לגבי FTJP תודה - חיים

eyaltamuz

New member
הצעת יעול קטנה

לחיים שוב שלום, מדי כמה זמן אתם מפרסם אתם מפרסמים "מחקר" על אישיות מסויימת או משפחה מסויימת וכן גם פוקוס על קהילה מסויימת. היה נוח מאד אם ניתן היה להירשם לרשימת תפוצה לקבל הודעה באימייל בכל פעם שיש פרסום חדש. תודה, איל תמוז

תשובה ל- eyaltamuz

תודה על שאלתך. כפי שהכותרת אומר, Name of the week ו- Personality of the week - התחלופה היא אכן פעם בשבוע. יתר המאמרים מתחלפים לעתים רחוקים יותר, הצאמרים על הקהילות בדרך כלל פעם בחודש-חודשיים. אלא שכל יום כמעט מתפרסם מידע חדש, היום ממש, פרסמנו את הגרסה העברית לנושא "האוכלוסיה היהודית בעולם". בעתיד נפעיל גם newsletter קבוע של המוזיאון - הנושא דורש כח אדם נוסף שכרגע חסר לנו. דרך אגב, לכל האתר המתמחה בהספקת תוכן יש הוצאות גדולות מאד ואנו פועלים לקבלת תמיכה וחסות על מנת שנוכל להמשיך את הפעילות שלנו. בתודה - חיים

בית התפוצות ב - FTJP

שלום, חיים
אני שמח שבאת להתארח אצלנו
מי שנכנס לאתר ה - FTJP, יכול לקרוא בעמדו הראשון כי זהו פרוייקט משותף של JewishGen, של בית התפוצות ושל IAJGS. האם, בפועל, כל מי ששולח אילן ל - FTJP יוכל למצוא אותו בבית התפוצות, ולהיפך? ברור לכולנו שזהו שיתוף פעולה מבורך, במידה ואכן הוא מתבצע... אם אינו מתבצע - מדוע הדבר כך? ארנון

למעלה