לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1296212,962 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'מחפש קרובי משפחה של אסתר וגננדל אפלבאום '
מחפש קרובי משפחה של אסתר וגננדל אפלבאום
<< ההודעה הנוכחית
28/05/2020 | 10:11
7
84
אבי, חיים גודלניק (Chaim Godlenik) נולד ב- 1912 בעיירה Poland Siemyaticze לשיינה שרה (אפלבאום מהבית) וליוסף יואל גודלניק. הם היו 6 בנים. אבי ועוד 2 אחים עלו ארצה ב- 1936 וכל יתר בני המשפחה נספו בשואה. להוציא בת דודה באוסטרליה (שעם משפחתה אני בקשר) ידעתי על הימצאותה של משפחה, מהצד של גודלניק, בארצות הברית. בעבר ובעזרת פורום זה ניסיתי לאתרם וכשהגענו לקצה חוט – לא הייתה הענות מהצד השני.
לאחרונה עברתי על רישומים של חיפוש קרובים בארצות הברית מהצד של אפלבאום (אותם עשיתי לפני שנים ומשום מה זנחתי אותם) שאותם אני מביא להלן:
לפי הרשום במאגר של Ellis Island ב- 27 אוגוסט 1901 הגיעה לארצות הברית גננדל אפלבאום (Appelbaum Genendel), רווקה בת 14 בעלת נתינות רוסית וילידת Simiaticy (השם המדויק של מקום הלידה הוא (Siemyticze Poland. יש לי הערכה בסבירות גבוהה מאוד שהיא אחות או בת דוד של סבתי Sheine Sara Godlenik Appelbaum). כמו כן הגיעה בספטמבר 1898 Esther Appelbin  נשואה בת 24 אף היא מ- Simiaticy. אני חושב, בסבירות מסוימת, שהיא אחותה של גננדל.
אודה, אם אפשר יהיה לאתר, פרטים נוספים על בני המשפחה המוזכרים לעיל, בחו"ל ואולי אפילו (מותר לחלום) – גם בארץ.
חג שמח לכולם,
יוסי

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סליחה התגובה היא לפוסט אחר'
סליחה התגובה היא לפוסט אחר
28/05/2020 | 19:49
39
כשהורה נפטר בפולין היה להגיש בקשת חסות לצאצאים
על ידי ההורה השני או קרוב משפחה. הסיכוי הטוב ביותר למצוא רישומים מסוג זה הם רישומים נוטריוניים. התיק הנוטריויני יהייה עם העתקים של רישומי חיים ואולי יאפשר לך לענות על שאלותייך. איני יודעת אם נשמרו רישומים נוטריוניים למקום ולתקופה המדוברת וכמה קל או קשה למצוא תיקים מסויימים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש עוד כניסות של אפלבאום מ Siemyticze'
יש עוד כניסות של אפלבאום מ Siemyticze
28/05/2020 | 20:18
4
51
ממליצה להשתמש במנוע החיפוש של סטיב מורס עם SOUND LIKE
מצרפת צילום מסך של התוצאות. בנוסף שים לב שבמניפסט נרשם שם של קרוב משפחה בארה"ב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא מצליח להיכנס'
לא מצליח להיכנס
29/05/2020 | 14:10
3
26
לאתר של סטיב מוריס - אין בעיה, אך באתר של אליס איילנד, ולמרות שאני רשום, לא הצלחתי להגיע לנתונים נוספים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הנחיות - באתר של סטיב מורס בתחתית הדף ניתן להוסיף'
הנחיות - באתר של סטיב מורס בתחתית הדף ניתן להוסיף
30/05/2020 | 03:14
2
37
את שם המתמש והסיסמא שלך לאתר של אליס איילנד. אם תעשה זאת תוכל להקיש על הקישור בטבלא וזה יקח אותך למניפסט המבוקש.
אפשרות אחרת היא להעתיק את האיות המדיוק של השמות ושם העיירה מהטבלא של סטיב לחיפוש באליס איילנד.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מבקש סיוע'
מבקש סיוע
02/06/2020 | 16:28
1
14
באליס איילנד אני רואה רק את הפרטים שמופיעים בטבלה שצרפת. הייתי שמח מאוד אם היית מסכימה לסייע לי לקבל לגבי כל אחד מאלו שציינת: שם האב והמען של מי שמקבל אותו בארצות הברית.
תודה,
יוסי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יש להסתכל על המניפסט ולא רק באינדקס'
יש להסתכל על המניפסט ולא רק באינדקס
06/06/2020 | 21:42
6
הנה הפרטים
Ganendel Appelbaum
יעד בארה"ב: אח בשם סימון המתגורר ב 
219 Avenue A, New York, NY 
איני מוצאת סיימון אפלבוים שמתגורר בכתובת זאת במפקדים של 1900 ו 1905
אסתר אפלבוים הייתה אישה נשואה. שם בעלה יצחק  - שניהם ילדי העיירה
ב 1900 הם התגוררו ב
316 Sixth Ave
הם עברו לברונקס ב 1920. תוכל למצוא את רישום ההתאזרחות של אסתר ועץ משפחתי באנססטרי
מוישה אפלבוים
במניפסט כתוב שהוא מצטרף לאביו אך כנראה שזה לא נכון - הוא הוחזק בנמל יומיים והפעם נכתב שהוא מצטרף דוד שלו Morris Somalski 
Chone Appelbaum
הצטרף לאחיו - אין שם מלא רק האות הראשונה של השם -- אני חושבת שזה F והוא התגורר ב 
411 E 14th St, New York, NY 

אין לי זמן לעשות חיפוש יסודי יותר. אני מציעה לך לעלות פוסט חדש בגלל שהפוסט הזה נדחק לעמוד השלישיץ
בהצלחה
סמדר

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לסמדר'
תודה לסמדר
19/06/2020 | 09:12
1

הודעות אחרונות

13:02 | 12.07.20 אורחים בפורום
17:08 | 10.07.20 אורחים בפורום
10:29 | 07.07.20 אורחים בפורום
13:55 | 06.07.20 יוסי גודל
12:40 | 06.07.20 ויינבלום
12:10 | 04.07.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ