לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1296012,960 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'סיוע בפענוח תמונה מדהימה שקיבלתי '
סיוע בפענוח תמונה מדהימה שקיבלתי
<< ההודעה הנוכחית
20/05/2020 | 15:44
7
203

שלום לכולם,
לפני כמה ימים, פנה אליי במפתיע רחוק-משפחה מארה"ב והודיע לי שהוא מצא בביתו תמונה ישנה והוא רוצה לשלוח לי אותה. על פי הזיהוי בגב התמונה (שנכתב בארה"ב שנים רבות לאחר שליחתה), מדובר בהוריו של סבי, מרים (לבית ברומברג Brumberg) וישראל ליבמן Libman, אשר התגוררו בקרסילוב/קוזמין Krasilov/Kuzmin, אוקראינה. בתם הבכורה נולדת בשנת 1892, כך שאני מניח שהם נולדו בסביבות 1870.

אם אכן מדובר בהם, זוהי תגלית עצומה ומרגשת מאוד! עד כה, היו לנו רק שתי תמונות שלהם, שצולמו בזמן שהיו להם כבר ילדים גדולים. בתמונה שקיבלתי עכשיו - מדובר בזוג צעיר.

אשמח לסיוע מכם במענה על השאלות הבאות:
  1. מה ניתן ללמוד מן הכתוב על גב התמונה? זיהיתי את המילה Proskurov (ברוסית), וזה אכן מתאים למקום מגוריהם (פרוסקורוב - כיום חמלניצקי - היתה העיר הגדולה ליד קוזמין/קרסילוב)
  2. מה ניתן ללמוד מן התמונה עצמה?
  3. מתי צולמה, לדעתכם, התמונה?
  4. האם הזוג הצעיר שבתמונה נראה לכם דומה לזוג המבוגר שבתמונות האחרות? (תמונה אחת עם בתם, תמונה אחרת עם בתם ובנם הצעיר [והבעל של הבת, עם שפם])
  5. האם מישהו מבני הזוג הצעיר דומה לבניהם המופיעים בתמונה נפרדת? (שלושת האחים של סבי)
תודה על כל הערה/הארה,
ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נראה לי ש-'
נראה לי ש-
20/05/2020 | 19:34
80
נראה שהיה מנהג להצטלם ב"פוטו" כאקט של אירוסין, לקראת חתונה.
יש לי תמונות ברוח דומה מסבי וסבתי משנת 1921.
לפי ההשערה שלך, התמונה צריכה להיות מסביבות 1890, ויש לבדוק אם תמונות פוטו כאלה היו נהוגות כבר אז, כשהצילום היה עדיין בחיתוליו.
לשאלה 4 - לא נראה שהזוג עם הבת והחתן הוא הזוג בתמונה הראשונה. תווי הפנים, העיניים, עצמות הלחיים - נראים לי שונים לגמרי. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אז ככה: אבי נולד בסטרוקונסטנטינוב או קוזמין, '
אז ככה: אבי נולד בסטרוקונסטנטינוב או קוזמין,
21/05/2020 | 09:35
1
83
כבר דיברנו על זה פעם.  ואת השם ליבמן שמעתי פה ושם.
אז בדקתי עכשיו בftdna  ואם יעל הרשקוביץ היא אמא שלך,
אז אנחנו קרובים.   מה שקוראים רחוקי משפחה.
עולם קטן כבר אמרנו מזמן.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני זוכר, כמובן, שדיברנו על זה'
אני זוכר, כמובן, שדיברנו על זה
21/05/2020 | 15:03
63
אכן, זו אמא שלי. הלכתי לבחון את המספרים של ההתאמה (שלא שמתי לב אליה עד היום). המספרים לא מבריקים, אבל הידיעה על הקשר הקהילתי עשויה לרמוז לכך שמדובר בקשר אמיתי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שאלות 4,5'
שאלות 4,5
22/05/2020 | 10:21
1
74
בחנתי את התמונות יחד עם בני והגענו למסקנה שהזוג בתמונה שקיבלת הם לא האנשים שבתמונות שהיו בידך.
כנראה שיש בילבול בכיתוב שנערך שנים רבות אחרי כן.
יחד עם זאת, יש מספר דמויות עם חריץ בסנטר שהיא תכונה תורשתית ולכן אפשר להניח קרבה משפחתית מסוימת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
22/05/2020 | 14:41
14
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
25/05/2020 | 10:27
1
34
תמונות--1,2,4,אותם האנשים,תמונה3-הגבר היושב-דומה לילד בתמונה 1,אותו פה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
26/05/2020 | 00:27
12
הגבר שעומד משמאל בתמונה 3 הוא הילד שעומד בתמונה 1; האחרים בתמונה 3 הם אחיו, ולכן הדמיון מתקבל על הדעת.

לגבי הקשר בין תמונה 4 לתמונות 1, 2 - זו השאלה הגדולה. מה שיכנע אותך שמדובר באותם האנשים?
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ