חברתנו ornan נפטרה היום

חברתנו ornan נפטרה היום

שלום לכולם,

אני מצטער לבשר כי חברתנו ornan (ארנה ניידרמן לבית שווייצר) נפטרה היום. אורנה התחברה לפורום ממש בראשית דרכו, שבועות ספורים לאחר הקמתו, והיתה פעילה בו מאוד. היא השתתפה במפגשי הפורום והתחברה אישית לרבים מחברי הפורום. לרבים מאיתנו סייעה מעל דפי הפורום ומאחורי הקלעים.

ארנה, ילידת חדרה, נישאה לבן זכרון יעקב, נכד למייסדי המושבה, ועסקה בחקר המשפחות שלה (ממייכוב, בנדין ומקומות נוספים ברחבי פולין) ושלו (בעיקר מרומניה). היא הקדישה זמן רב למחקר, ומי שביקר אצלה בבית זכה לראות על אחד הקירות עץ אבות בתמונות, מחווה מרגשת לאבות המשפחה הקדמונים.

ארנה היתה ספרנית, ובשנים האחרונות עבדה בספרייה המקומית בזכרון יעקב. היא הותירה אחריה בעל, שני ילדים ונכדים.

יהי זכרה ברוך

חוה3

Member
יהי זכרה ברוך

אשה משכמה ומעלה כואב לשמוע
משתתפת בצער משפחתה.

עדנה4

New member
תנחומי למשפחה

במשך השנים מצאתי קשר (קשרי נישואין בלבד) בין המשפחות.
אכן היתה מראשונות הפורום.
יהי זכרה ברוך

שרי סילבר

Active member
איזו בשורה איומה

כמוני, אורנה היתה מראשוני-הפורום, ודי מהר נוצר בינינו "קליק", שמהר מאד התגלה גם כקשרי-משפחה עם בעלה של אורנה ומשפחתו. במשך השנים נפגשנו, ואף נסענו לראש פינה יחדיו "לחרוש" את הארכיון שם, נסיעה שאפשרה לנו יום כיף ביחד.

ברבות-הימים גילתה לי חברתנו עדנה 4 כיצד גם היא נקשרת לעצים הענפים של אורנה ושלי.

תנחומי למשפחה. יהא זכרה ברוך

בשורה נוראית

קיבלתי בצער רב את הידעה על הסתלקותה של ארנה.
ארנה תמיד היתה נכונה להושיט עזרה בכל מחקר.
בשנת 2003 היא "נידבה" עבורי את בן דודה שגר בברלין, על מנת שיכתת רגלים בין המוסדות היהודיים בעיר, למצוא פיסת מידע על מחקרי אודות הזהות האבודה של הילדגרד דונדורף.
אזכור אותה לטובה ואני שולח תנחומים למשפחתה וגם לחברי הפורום שהכירו אותה.

רוני

למעלה