לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1296112,961 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'יצרני בדים ובגדים "טירינג" (וינה?), סוף המאה ה-19'
יצרני בדים ובגדים "טירינג" (וינה?), סוף המאה ה-19
23/03/2020 | 21:04
37
137
שלום לכולם,

בעקבות קשר שהתחדש עם אחד מרחוקי המשפחה, חזרתי לנבור בסיפורו של אחיה של אם-סבתי, משה גולדברג (1856, ירושלים - 1911, פריז), בן חיים יהושע ואסתר איטה.

על פי הכתוב באנציקלופדיה של תדהר, גולדברג נשלח לווינה "לקבל את הנציגות הארצישראלית של הפירמה הידועה 'טירינג' לאריגים ולבגדים מוכנים, ויסד בענף זה בתי מסחר גדולים ביפו ובירושלים."

אולי זה הנגיף שבאוויר (ואולי סתם תשישות מלהיות סגור בבית עם כל הילדים מסביב...) - לא הצלחתי לאתר מידע אודות חברת "טירינג". כלומר, בשלב ראשון לא הצלחתי למצוא אזכור שלה באיות תקין בלועזית... אשמח לסיוע בשחרור הצ'קרה שלי.

בנוסף, אם יש למישהו הפניות שיכולות לסייע באיתור מידע על בתי המסחר לבדים שפעלו בארץ בטרם מלחה"ע I - אשמח גם כן.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ארנון, הצ'קרות שלי עייפות כרגע...'
ארנון, הצ'קרות שלי עייפות כרגע...
23/03/2020 | 22:11
69
אשתדל להתעמק בזה מחר. 

שרי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נפלא! זה מסביר גם תוצאות שראיתי בעיתונות ההיסטורית'
נפלא! זה מסביר גם תוצאות שראיתי בעיתונות ההיסטורית
24/03/2020 | 06:06
2
53
למשל, השם "ב'יקטור טירינג" (מצ"ב דוגמה מ"לה איפוקה", עיתון יהודי-סלוניקאי, משנת 1907), או האזכור התדיר של "קאזה טירינג" בעיתון "איל טיימפו" שיצא באיסטנבול (מצ"ב דוגמה משנת 1900) - ע"פ הקישור ששלחת, מקום הולדתו של טירינג).

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'טירינג בלדינו - ארנון'
טירינג בלדינו - ארנון
24/03/2020 | 19:53
1
39
אתרגם ואשלח את הנאמר על "הנשים שאינן צריכות לתפור יותר שמלות.... כי ,טירינג תעשה להן זאת.
הערב או מחר.
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
25/03/2020 | 14:26
3
לצפיה ב-'והנה אזכור של חנות אריגים בבעלות בית המסחר של טירינג'
והנה אזכור של חנות אריגים בבעלות בית המסחר של טירינג
24/03/2020 | 06:08
27
52
לצפיה ב-'אני רואה שהקדימו אותי, ובכול זאת '
אני רואה שהקדימו אותי, ובכול זאת
24/03/2020 | 11:31
24
44
1. בעיתונות ההסטורית האוסטרית בהחלט יש אזכורים של טירינג. מכיוון שיש תוצאות רבות, צמצמתי את התוצאות לווינה (ניתן לעשות זאת דרך התפריט בצד שמאל). בין התוצאות מתקבלת, למשל, מודעת-הפרסומת להלבשת-גברים וילדים בתחתית-הדף שבקישור: https://tinyurl.com/s2pdg73

2. האם ניסית לבחון אם משה גולדברג מופיע במדריכי-הכתובות של ווינה? 

3. מה ביחס לפריס? האם הצלחת לאתר את רישום-הפטירה ופרטי-הקבורה שלו?

אגב, האם קרא לעצמו משה בווינה ואח"כ בפריס? רבים מאלה ששמם משה הפכו בווינה למוריץ - Moritz  או מקס - Max, ובפריס הפכו למוריס - Maurice או מואיז - Moïse.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא חיפשתי אותו במדריכים של וינה, אשמח לדחיפה בנושא'
לא חיפשתי אותו במדריכים של וינה, אשמח לדחיפה בנושא
24/03/2020 | 14:40
23
41
אם כי, הוא לא גר בווינה, אלא, כנראה, רק נסע למטרות עסקים. בכל מקרה, שווה נסיון, כמובן.

לגבי קברו בפריז - לפני כמה שנים הצלחתי לאתר את קברו בבית העלמין Bagneux בפריז. זמה מה לאחר מכן, אחד מצאצאיו ביקר במקום, ובהמשך שיפץ את המצבה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'טעות שלי, ארנון'
טעות שלי, ארנון
25/03/2020 | 17:44
22
35
חזרתי אל השרשור וראיתי שאכן, הוא נשלח לווינה ע"מ לקבל את הזיכיון על ניהול-העסק ביפו. סביר להניח, שגם אם לצורך זה שהה בווינה תקופה קצרה, מן הסתם לא החזיק שם נכס בבעלותו, כך שלא צפוי שיופיע במדריכי-הכתובות. האם ידוע לך באיזו שנה נסע לווינה (או לחילופין, באיזו תקופה לערך)? 

אשר למידע אודות עסקים ביפו לפני מלחמת-העולם הראשונה: בגנאלוגי אינדקסר יש אפשרות לחפש ע"פ מקום. אם תרד אל סוף-הרשימה, תראה שיש שם Multinational Sources. ניתן לבחור שם את האימפריה העות'מאנית. יש שם מדריכים ממקומות רבים שהיו חלק מהאימפריה. בשעתו מצאתי גם אזכור מיפו, אם כי לא שם של הקרוב שניהל, אלא שם של החברה שהוא שימש כסוכן שלה. 

למרבה הצער, די מזמן ניסיתי לבדוק משהו, וגיליתי שאיני יכולה להיכנס לתוצאה שקיבלתי וולצפות בעמוד עצמו. מיהרתי לפנות ללוגן, והוא הבטיח לבדוק. כעבור זמן קצר הוא חזר ועדכן שהבעיה הרבה יותר משמעותית ממה שהוא חשב, וזה ייקח זמן. בינתיים הוא הוסיף באתר הערה שקיימת בעיה והנושא בטיפול לצד כל תוצאה שאני מקבלת תוך כדי חיפוש. עם זאת, ניתן לערוך חיפוש. אם תמצא משהו שעשוי להיות רלוונטי, למרבה הצער תיאלץ להמתין עד שהבעיה תתוקן ותוכל לצפות בדף עצמו. 

אשר לפריס, אכן, בית-הקברות הזה אינו יהודי, אך מכיל חלקה יהודית גדולה מאד, והוא מכונה לעיתים "בית-הקברות היהודי" למרות שאינו כזה. האם הצלחת לאתר גם את רישום-הפטירה עצמו?

שרי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת '
תודה על התגובה המפורטת
26/03/2020 | 06:36
21
33
את הקבר איתרתי באמצעות חוקר צרפתי שעסק במיפוי בתי עלמין בפריז (הגעתי אליו דרך פרויקט בתי העלמין היהודיים של IAJGS) ולא דרך רישום הפטירה. היכן ניתן להשיג את הרישום הזה? אין ברשותי כתובתו של הנפטר, ואם אני זוכר נכון מדיונים שונים בפורום לאורך השנים - פריז מחולקת לרבעים, ולכל רובע רישומים משלו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור של רישום-הפטירה'
איתור של רישום-הפטירה
26/03/2020 | 11:59
14
39
אכן, פריס מחולקת לרבעים, ואם יודעים את הכתובת לצד תאריך-הפטירה, זה מקל על איתור-הרישום. במקרה שלך אתה יודע את תאריך-הפטירה, אבל אם אינך יודע את הרובע בו התגורר, זה אומר שאתה צריך לבדוק את התוצאות ביחס לכול אחד מהרבעים.

כשאתה נכנס אל האתר אתה יכול לבדוק ישירות ע"פ השנה המדויקת ולא דרך העשור הרלוונטי. שם אתה רושם את סוג-התעודה, את השנה ושם-הנפטר מבלי לציין את הרובע. במצב כזה תקבל דף עם תוצאות ביחס לכול אחד מ-20 הרבעים של פריס, ותצטרך לעבור רובע רובע על האינדקס (הפטנט שלי: בעבודות סיזיפיות ומשעממות אני לעיתים מבצעת את המטלה בחלקים, ובכול פעם מסמנת לעצמי עד היכן הגעתי ועד בכלל... ). אני מנסה לקשר ישירות לדף-החיפוש ע"פ שנה, מקווה שיעבור היטב: http://archives.paris.fr/s/6/tables-annuelles/?

אם תמצא אותו באינדקס ברובע מסוים, תוכל משם להמשיך בחיפוש אחר התעודה עצמה (אני כאן אם יש צורך בסיוע ).

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
26/03/2020 | 12:15
13
29
את התעודה תצטרך לחפש דרך העשור הרלוונטי (החיפוש ביחס לשנים נפרדות קיים ביחס לשנים מאוחרות וספציפיות, משום ששם אין אינדקס):

משם אתה ממשיך באופן דומה לחפש בתוצאות של כול רובע.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה. אנסה.'
תודה. אנסה.
26/03/2020 | 13:42
14
לצפיה ב-'טוב, זה לא היה קשה כל כך. נראה לי שמצאתי!'
טוב, זה לא היה קשה כל כך. נראה לי שמצאתי!
<< ההודעה הנוכחית
26/03/2020 | 19:14
11
32
בכל האינדקס היה רק Goldberg Moise אחד (ועוד אחד בשם "אהרון משה"), נפטר ב - 29.12.1912 (מצ"ב). אמנם, זה לא תואם בכלל לתאריך שמופיע אצל תדהר, אבל זה כן תואם לשנה שמופיעה על המצבה.

הפטירה מופיעה ברובע 4. איך ממשיכים מכאן?

על ההדרכה הצמודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אמרתי לך שכדאי...'
אמרתי לך שכדאי...
26/03/2020 | 20:05
10
28
אמנם נתקלתי כבר בטעויות ע"ג מצבות, אבל בתדהר אנחנו יודעים שיש הרבה יותר טעויות. אגב, סופר לי שאכן, יהודים רבים שעברו להתגורר בפריס, התגוררו ברבעים השלישי והרביעי.

באופן דומה לזה בו עבדת עם האינדקס, כעת ניתן לחפש את התעודה עצמה. מנסה לקשר לדף-החיפוש: http://archives.paris.fr/s/4/etat-civil-actes/?

כעת אתה צריך לבחור את סוג-התעודה, להוסיף את הרובע הרלוונטי, השנה והתאריך המלא באופן שמתבקש למלא אותו. לעיתים מופיע מספר-התעודה, מה שמאד מקל על האיתור, אבל לרוב לא מופיע (כמו במקרה הזה), וזה אומר שצריך לחפש ע"פ התאריך (אגב, התאריכים בתעודות מופיעים במילים ולא במספרים).

קדימה, לעבודה... 

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נראה לי שמצאתי '
נראה לי שמצאתי
26/03/2020 | 20:31
9
29
מצ"ב (גם הדף המלא וגם הקטע הרלוונטי). אפשר סיוע קל בפענוח הפרטים הרלוונטיים, כדי שאדע אם זה אכן משה "שלי"?... המון המון תודה!!!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אופס, לא... נדמה לי שזה הנכון, כמה דפים קודם לכן...'
אופס, לא... נדמה לי שזה הנכון, כמה דפים קודם לכן...
26/03/2020 | 20:36
8
22
לצפיה ב-'השני הוא בהחלט הנכון'
השני הוא בהחלט הנכון
26/03/2020 | 21:05
7
45
הרי גם אני מכירה באופן אישי שנים רבות את חיים בקר וזוגתו... 

הנקודות בתרגום מופיעות במקור (אלה פרטים שהיו חסרים לרשם). בנוסף, העדפתי להעתיק את הכתובות בשפת-המקור, כך תוכל לראות אותן במפה. מניסיון של עשרות רבות (אם לא מאות) של תעודות שהורדתי עד כה, כאשר כתובת-הפטירה אינה זהה לכתובת-המגורים ע"פ רוב זוהי כתובת של בית-חולים או בית-אבות. הנה התרגום:

בשנת 1912, ב-29 בדצמבר בצהרי-היום, נרשמה פטירתו של מואיז גולדברג, חייט, מ-rue Vieille du Temple 83,
נולד ביפו (טורקיה) ב-1 באפריל 1863, נפטר ב-28 בדצמבר 1912 ב-6 בבוקר ב-rue de la Cité 1.
בנם של חיים גולדברג ושל אידה ...  אלמן של אסתר ... (אין מידע נוסף).

ההמשך מתייחס לרישום ע"י ראש-העירייה המקומית של הרובע (לכול רובע יש עירייה מקומית משלו) בעקבות ההצהרה של מי שהגיע לדווח על הפטירה (זה לא קרוב משפחה).  

אגב, האם אסתר, רעייתו של משה, נפטרה גם היא בפריס?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מהמם, המון המון '
מהמם, המון המון
26/03/2020 | 21:21
29
אגיב בפירוט בהמשך.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ולשאלה שפספסתי... אסתר נפטרה בישראל, בשנת 1910'
ולשאלה שפספסתי... אסתר נפטרה בישראל, בשנת 1910
26/03/2020 | 22:47
5
25
רק לפני כשנתיים הצלחתי למצוא סופסוף את רישום קברה (בהר הזיתים). על פי אחת הגירסאות שרצות במשפחה, משה נסע לפריז כדי להפקיד את ילדיהם הקטנים אצל אחותה של אסתר, אשר כבר התגוררה בפריז, ואז נפטר שם. שאר הילדים נשארו בארץ עם האחות הגדולה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ממשיכה לאתגר את הסיפור המשפחתי'
ממשיכה לאתגר את הסיפור המשפחתי
27/03/2020 | 12:19
4
39
ראשית, בין השאר הועלו לאתר לא רק תעודות-חיים אלא גם רובריקה שנקראת "מקורות גנאלוגיים משלימים". ביניהם יש גם אינדקס של פרטי-קבורה (למרבה הצער כרגע עד שנת 1968). חיפשתי ומצאתי את פרטי-הקבורה של משה. בקובץ המצורף סימנתי בחץ אדום את השורה הרלוונטית. 

מעבר לתאריך-הקבורה, 30 בדצמבר 1912, אפשר לראות את פרטי-הקבר: החלקה, השורה ומס'-הקבר. אח"כ מופיע עוד קוד שאיני יודעת מהו, ובסוף השורה מופיעה שנה. 

בד"כ השנה שמופיעה היא השנה בה נפטר האדם או, לחילופין, שנה מוקדמת יותר. השנה המצוינת היא השנה בה נרכשה חלקת-הקבר. לפיכך, אם השנה המצויינת היא מוקדמת יותר, זה מרמז שבן/בת-הזוג נפטר/ה מוקדם יותר. זה בהחלט עזר לי במחקר שלי למקד את החיפושים אחר תעודות-הפטירה של בני-הזוג. 

לענייננו, אפשר לראות שפרטי-הקבורה במקרה של משה נמחקו, ובמקומם נרשמו פרטים חדשים. האם משה הועבר לחלקת-קבר אחרת? השנה המצוינת בצד ימין היא 1922, עשור לאחר שמשה נפטר. אחרי שרשמתי את השאלה שלי ביחס לאסתר, התחלתי לשאול את עצמי אם יתכן שמשה נישא בשנית בפריס. לאור העובדה שאסתר נפטרה ב-1910 זה אפשרי, ולאור הסיפור שאתה מספר כעת, אולי אפשר לחדד את השאלה בנוסף גם לכיוון השאלה: האם יתכן שמשה נישא בשנית בפריס לאחותה של אסתר, אליה נסע עם ילדיו הקטנים?

ניסיתי לבחון אם יש מישהי ששמה גולדברג שנפטרה בשנת 1922, ונקברה באותו בית-קברות. הגולדברג היחיד שנפטר בשנת 1922 הוא יעקב גולדברג. הוא אמנם קבור באותו בית קברות, אבל במיקום שונה מזה של משה. 

האם ידוע לך שם-הנעורים של אסתר? אולי היא רשומה תחת שם-הנעורים (קרה לי שלא מצאתי מספר קרובות-משפחה. במספר קטן של מקרים את פרטי-הקבורה ע"פ שם-הנעורים שלהם, אם כי לא תמיד.).

חיפוש של פרטי-קבורה (אם לא יודעים היכן נקבר האדם, צריך לעבור את בתי-הקברות אחד אחד, אבל בית-הקברות בו נקבר משה הוא המרכזי בו נקברו יהודים, ובנוסף אליו גם בית-הקברות Pantin, שם נקברו רבים מהיהודים הספרדים): http://archives.paris.fr/r/216/cimetieres/

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד!'
מעניין מאוד!
27/03/2020 | 15:33
3
27
שם הנעורים של אסתר, רעייתו של משה, הוא הילולא. היא קבורה בהר הזיתים. בפרטי הקבר באתר היא רשומה כ"אסתר הילולא", בת יצחק, נפטרה תרע"א. שם הנעורים ושם האב מתאימים למופיע אצל תדהר. ברישומי ח"ק היא מופיעה עם שם משפחה בקר ושם בעלה משה. בקיצור, אני די בטוח שזו אכן היא.

אם כך, מה יכול היה לקרות בשנת 1922?... למשה היו 3 בנות שגדלו בפריז: רחל, נישאה לפנחס קניגסבר Kenisberg; דבורה, נישאה למוריס וייסבלט Waisblat; שולמית, נישאה לג'ורג' קוסטוביצקי Kostovetsky. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה שבשנות העשרים הבנות האלו נישאו (כך אכן קרה), ואז אולי נפטר מישהו ממשפחת הבעל והעבירו את משה לידו... אנסה לברר עם צאצאיהם.

המון תודה על התמיכה הצמודה!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
27/03/2020 | 18:28
4
לצפיה ב-'עוד משהו שצץ'
עוד משהו שצץ
27/03/2020 | 19:05
1
32
בשעתו, כשהייתי מיואשת מהיעדר-תיעוד מצרפת ברשת לצד חוסר שיתוף-הפעולה של הארכיונים בצרפת "חרשתי" את הרשת. בין השאר צץ האתר שבקישור שבהמשך. האתר אמנם אינו חינמי, אך ניתן להגדיל את הקטעים הרלוונטיים, וצילמתי לא מעט מסכים. יש כאן, בין השאר, פרטים אודות התאזרחות (כך גיליתי צאצאים נוספים, שבמשפחתי לא ידעו על קיומם), פרטים של הקהילה היהודית אודות בר-מצווה, נישואין, פטירות, פעילות ציונית, ועוד כהנה וכהנה. בזכות כתובות של בתי-כנסת בהם נערך אירוע הנחתי שהמשפחה חיה בסמיכות, ומשם "טסתי" באיתור של תעודות-חיים ברובע הרלוונטי. הנה הקישור:

צירפתי קטע עם רשימה של נפטרים, בו מופיע מואיז גולדברג. התאריך אמנם תאריך-הקבורה ולא הפטירה, אבל הגיליון הוא מ-3 בינואר 1913, והגיל תואם בהחלט, כך שברור שזה הוא. 

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
27/03/2020 | 19:19
6
לצפיה ב-'על דרך המחשבה "הפסיכומטרית"יהודי פריס.'
על דרך המחשבה "הפסיכומטרית"יהודי פריס.
28/03/2020 | 19:44
5
19
איתור הקבר-הצלחה,היהודים בפריס -גרו  בדר"כ ברובע המארה(הצפוני והדרומי),קרוב לבית הכנסת,גם בית החולים הקרוב ביותר ,נמצא -ברובע זה,רובע 4,hopital dieu rue de la cit'e,מרחק הליכה,אז לא צריך להמליץ על חיפוש ברובעים אחרים,סביר להניח ששם גר,אושפז ונפטר,לא אמשיך,כי נמצא הפתרון.כדי לא להרגיז חוקרים אחרים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא צריך להמליץ על חיפוש ברבעים אחרים?'
לא צריך להמליץ על חיפוש ברבעים אחרים?
28/03/2020 | 20:02
4
23
אצלי כמעט כולם גרו ברבעים אחרים, וגם אם היו מי שבתחילה גרו ברובע המארה (אגב, חלק מהכתובות שהיו ברובע הרביעי הפכו עם הזמן לחלק מהרובע השלישי), הם עברו לרבעים אחרים. אם הייתי מסתפקת ברובע הרביעי, לא הייתי מוצאת שום עדות לקרובי-המשפחה לעולם. 

כשחלק מקרובי-המשפחה ניספו בשואה, ומנסים לאתר כול פירור-מידע אודותיהם, בוודאי שלא הייתי מסתפקת רק במובן מאליו. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הרובע ה-3,הוא חלק מהמארה"העליון,"או-מארה,'
הרובע ה-3,הוא חלק מהמארה"העליון,"או-מארה,
28/03/2020 | 20:46
3
17
בהחלט -היתה תזוזה,אפילו לרובע -11,אבל בהתיחס לתאריך המדובר,ובהיות בית החולים היחיד באזור,הלא כל כך גדול,אין צורך להתפזר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לזה בדיוק כיוונתי'
לזה בדיוק כיוונתי
28/03/2020 | 20:55
2
20
התאריכים המדוברים כאן ובהמשך-התכתובת בינינו הם בדיוק התאריכים שבהם התחלתי "לרוץ" עם תעודות של קרובים. כאמור, אם לא הייתי "מתפזרת", כפי שאת מכנה את זה, לא הייתי מאתרת אותם, וברוב המקרים גם לא יודעת כלל על קיומם. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'וכך גם במחקרי. מצאתי ברובעים 3 4 12 18 19 20....'
וכך גם במחקרי. מצאתי ברובעים 3 4 12 18 19 20....
29/03/2020 | 22:06
1
14
לצפיה ב-'טוב לדעת,שגם ברובעים אחרים ,גרו יהודיםב-1912-13.שזה התאריך '
טוב לדעת,שגם ברובעים אחרים ,גרו יהודיםב-1912-13.שזה התאריך
30/03/2020 | 13:24
14
לצפיה ב-'טירינג'
טירינג
24/03/2020 | 08:17
3
51
ארנון שלום,
אם תחפש  באתר  העיתונות ההיסטרית תחת "טירינג ביפו"
תקבל מספר מודעות מ 1912,
"בבית המסחר של שרשבסקי את גולדנברג
שהיה של טירינג
ביפו רחוב הוארד"
 בברכה,
 אדי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כן, ראיתי את זה. קרובי היה גולדברג ולא גולדנברג'
כן, ראיתי את זה. קרובי היה גולדברג ולא גולדנברג
24/03/2020 | 14:35
2
35
ולכן חשבתי שלא מדובר בו.

האם למישהו יש ניסיון בהשגת מידע היסטורי על עסקים בארץ מלפני מלחה"ע I?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בארכיון המדינה'
בארכיון המדינה
24/03/2020 | 19:58
1
50
מצאתי דוגמה למידע אודות בתי עסק  ובתי מלאכה בחוברת של הקונסוליה הגרמנית בירושלים.  בחוברת  יש מצאי מאוסטריה, טורקיה, רוסיה בריטניה ועוד. 
מאוד לא קריא בכתב יד מחובר - התיק משנת 1897.

Handelsregister-Sachen

https://www.archives.gov.il/archives/#/Archive/0b0...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' על ההפנייה. אני לא מצליח לקרוא שם כלום '
על ההפנייה. אני לא מצליח לקרוא שם כלום
24/03/2020 | 21:58
21

הודעות אחרונות

10:29 | 07.07.20 אורחים בפורום
13:55 | 06.07.20 יוסי גודל
12:40 | 06.07.20 ויינבלום
12:10 | 04.07.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ