לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1294712,947 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'עמי יובל ז"ל - חברנו לפורום הלך לעולמו'
עמי יובל ז"ל - חברנו לפורום הלך לעולמו
<< ההודעה הנוכחית
24/03/2020 | 19:44
13
139
עמי (טולצ'ינסקי) יובל  ז"ל הלך לעולמו ביום שבת האחרון , 21.3.2020.
עמי ז"ל היה בעלה של עדנה 4 -  חברתנו לפורום מזה שנים ארוכות, ואלי מעט לאחר הקמתו.
עמי יליד חיפה, רואה חשבון, אוהב הארץ, חוקר משפחתו והעיר חיפה במשך שנים. עמי ז"ל ועדנה תבל"א הם הורים שכולים.
לעמי ולעדנה יש בת ונכדים.

לוויתו של עמי הייתה מצומצמת (15 איש), ונאזר על אנשים לבקר את עדנה בביתה, בגלל המצב.
עדנה יובל גרה בחיפה ויושבת "שבעה" (ללא מבקרים) עם ביתה, חתנה ונכדיה. המעוניין לשוחח עמה יציץ באתר של "בזק" .
מי שיבחר לטלפן לטלפון הנייד של עדנה, אשלח לו את המספר בהודעה פרטית.
שנדע ימים טובים ואחרים.
לאה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משתתפת בצערה'
משתתפת בצערה
24/03/2020 | 19:59
61
של עדנה. יהי זכרו  ברוך. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני שולח חיבוקים חמים לעדנה ומשתתף בצער המשפחה '
אני שולח חיבוקים חמים לעדנה ומשתתף בצער המשפחה
24/03/2020 | 21:55
33
לצפיה ב-'תנחומי'
תנחומי
25/03/2020 | 07:28
39
עדנה יקרה,
צר לי מאד לשמוע. משתתפת בצערך.
אורית

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לכם על המלים החמות'
תודה לכם על המלים החמות
25/03/2020 | 08:02
4
84
לא נאסר לבקר אותנו,  אבל אנשים חוששים. 
אז השבעה היא וירטואלית -- טלפונית.
ללוויה נאסר עלינו להביא יותר מ30 איש.
אנשים באו עם מסכות ובמקום חיבוק או לחיצת יד היו כל מיני תנועות ידיים משונות
לא היה אפוא לקנות פרחים
כמו בחלום רע.
כואב.  כואב מאד.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'30? אני כנראה מבולבלת. עד 15 גג!'
30? אני כנראה מבולבלת. עד 15 גג!
25/03/2020 | 09:40
1
75
הלב וכנראה גם הראש עדיין עם עמי
לא פשוט בשום זמן אבל בימים אלה במיוחד
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תנחומי הכנים, עדנה, לך ולמשפחתך'
תנחומי הכנים, עדנה, לך ולמשפחתך
25/03/2020 | 17:34
47
את עדנה ועמי הכרנו, חברי-הפורום הוותיקים, לאורך השנים, שכן התמידו בהשתתפות במפגשי-הפורום השונים. לימים גילתה לי עדנה, שדרך קשרי-הנישואין קיים קשר עקיף בין עדנה לבין חברתנו הוותיקה ornan ולביני. 

כפי שציינת, עדנה, לא קל, ועל אחת כמה וכמה בימים הללו. שמרי על עצמך, מחבקת אותך מכאן. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משתתף בצערך'
משתתף בצערך
07/04/2020 | 00:34
1
10
לצפיה ב-'תודה אלי'
תודה אלי
07/04/2020 | 11:21
6
לצפיה ב-'המקום ינחם את עדנה בתוך שאר אבלי ציון וירושלים'
המקום ינחם את עדנה בתוך שאר אבלי ציון וירושלים
25/03/2020 | 08:10
21
לצפיה ב-'שלא תדעו עוד צער'
שלא תדעו עוד צער
25/03/2020 | 08:18
1
18
לצפיה ב-'תנוחמי מהשמיים, ולא תדעי עוד צער. תהא מנוחתו עדן'
תנוחמי מהשמיים, ולא תדעי עוד צער. תהא מנוחתו עדן
25/03/2020 | 08:27
19
לצפיה ב-'עמי יובל ז"ל'
עמי יובל ז"ל
26/03/2020 | 19:55
1
84
עמי יובל, בן משפחתי היקר!, אדם מיוחד משכמו ומעלה, מלח הארץ עפ"י הביטוי המקובל, כתב ספר היסטורי\משפחתי, שהוקדש לבנם ילון יובל ז"ל חלל צה"ל, איש נעים הליכות, צלם חובב, ממשפחה משותפת, צפתית מדורות, תנחומים לעדנה והמשפחה, יהא זכרו ברוך! 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
27/03/2020 | 08:37
46
בזכות הפורום הגענו לפריצת דרך גדולה בחקר המשפחה של עמי שנמצאת בארץ יותר ממאתיים שנה.
הכרנו קרובי משפחה "חדשים",  כולם אנשים נפלאים ששמרנו איתם על קשר חם כל השנים מאז "חידוש היחסים".
וכמובן למדנו הרבה איך מחפשים מה ואיפה.
היום אני חושבת שהמידע הראשוני,  החשוב ביותר, שצריך לברר אם ניתן הוא שם הנעורים של אמהות המשפחה.
ושוב תודה
אצלי זה עדיין חור רציני

שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

14:55 | 23.05.20 אורחים בפורום
08:59 | 23.05.20 לאוניד מנדלזון
08:44 | 22.05.20 אורחים בפורום
16:20 | 21.05.20 shmulikka
15:44 | 20.05.20 ארנון הרשקוביץ
18:51 | 19.05.20 פתחתקוה1911
17:23 | 18.05.20 פתחתקוה1911
19:13 | 15.05.20 שרי סילבר
14:51 | 14.05.20 אורחים בפורום
21:30 | 12.05.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ