דב ורחל פולק קוזצ'וק

דב ורחל פולק קוזצ'וק

מבקשת עזרה באיתור שמות ההורים ומידע נוסף על דב ורחל פולק, שהיו ידועים גם כדב ורחל קוזצ'וק. צאצאיהם ידועים לי היטב והודעה זו נכתבה בשמם.
הנה הפרטים הידועים:

דב נולד בסביבות 1902 בברודי (ברודי סטרי אם לדייק). ונפטר בעכו בתשעי לדצמבר 1969 (מבוסס על ידיעות בעיתון). הוא נקבר בבית קברות השומרים בשייך אבריק. בידיעות בעיתון על פטירתו שמו מופיע כדב פולק קוזצ'וק. ומצויין שהוא עלה לארץ ב 1921.

הוא התנדב לשרת בצבא הבריטי תחת השם דב קוז'וק - ברישום במאגרי IGRA שם אביו מופיע כיצחק - אך גילו שם אינו נכון ולפיכך אני מעוניינת באישוש ממקור נוסף.

מאמר של דב סדן מ 1969 בעל המשמר מציין שמקורה של משפחת פולק הוא מהעיירה אולסק. בנוסף דב סדן כתב על המשפחה " ...ומצאצאיה נמצאים בארצנו, וראש להם ידיד נעורי. ברונק (דב) פולאק שנקרא קוזאצ'וק.." (על המשמר, 22.9.1968). זה מרמז על כך שהיו בני משפחה נוספים בארץ, שגם הם אינם ידועים למשפחה.

רחל - נפטרה בכפר יחזקאל ב 14 למרץ 1976 וקבורה גם כן בבית הקברות בשייך אבריק. ברישומי צו הירושה היא מופיעה כרחל קוזצ'וק. שם נעוריה אינו ידוע. היה לה קרוב משפחה בשם Erich Kahn שביקר אותה בארץ "מתישהו".
היא עלתה מגרמניה יחידה ממשפחתה, כנראה ב-1924 וכנראה היתה זמן מה חלק מקבוצת "ייקים/ות" שהיו בחפציבה.

חרשתי עיתונות היסטורית, חיפשתי במאגרי IGRA, קראתי מאמרים שבהם דב מוזכר בהקשר לחברא טרסק...

מבקשת כאן עזרה באיתור שמות הוריהם של דב ורחל, שם נעורייה של רחל ומקום הולדתה. בתקוה שזה יעזור במציאת קרובים.

בתודה מראש,
סמדר

רחל קוזצוק

סמדר שלום,
איתרתי מספר פרטים על משפחתה של רחל קוזצוק.
רחל (לוי Lowi) בת אריה ואנה טובה שהתגוררו ב Landau גרמניה.
אביה אריה נפטר לפני מלחמת העולם, אמה אנה נספתה בשואה.
רחל נולדה ב 15/09/1905 ועלתה לארץ במאי 1924.
בברכה,
אדי

תודה רבה. אני מניחה שפרטי ההורים הם מדף העד ביד ושם

אם לא אהייה אסירת תודה אם תשלח לי את מקור המידע

דב קוזצוק

סמדר שלום,
לפי הפרטים שאיתרתי, דב קוזצוק נולד כנראה באוקראינה ב 10/1/1904.
שם אביו יצחק יתכן שעלה ב 1910 ואז כנראה הוריו עלו איתו אך לא מצאתי סימוכין לכך.
לא מצאתי את שמו ברשימת החיילים היהודיים או הארץ ישראלים ששירתו בצבא הבריטי.
השם פולק , כנראה כינוי , לא מצאתי שזהו שם משפחה רשמי של הזוג.
בברכה,
אדי
בברכה,
אדי

תודה!!! השם קוזצ'וק הוא כינוי שנתן לו בארץ

ובאשר לצבא הבריטי - לא ציינתי שזה היה במלחמת העולם השנייה.
הוא התגייס ב 1941 תחת השם דב קוזצ'וק ושנת לידתו שם מופיעה כ 1910
יש מידע סותר לגבי שנת עלייתו במקורות השונים. יש גם טענה שהוא למד בגמנסייה הרצליה -- אך היה עוד דב פולק בתל אביב.

סליחה טעיתי. ברישום מהצבא שנת הלידה היא 1902

שנת ההגירה 1910
מכאן שיש עוד תעלומות לפתור

שרי סילבר

Active member
שירות בצבא הבריטי
באתר של IGRA הועלו פרטים הקשורים לשירות בצבא הבריטי. בחיפוש השם בתצורה קוזצוק אכן עולה שמו של דב קוזצוק בן יצחק. איני מנויה בעמותה, כך שאיני יכולה לראות את הפרטים עצמם.

למעלה