לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1294712,947 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'עזרה בחיפוש פרטי לידה של אימי'
עזרה בחיפוש פרטי לידה של אימי
<< ההודעה הנוכחית
17/03/2020 | 17:32
11
135
שלום לכם
אימי נולדה בא"י ב-1914.
היא נולדה בלידה ביתית בת"א.
בארכיון ת"א לא מצאו חומר אודותיה.
אביה,סבא שלי היה מנהל החווה של קק"ל בחולדה.
בארכיון המדינה אמרו שאולי יש פרטים אבל הם בתורכית.

כל עזרה תתקבל בתודה ובהערכה רבה

אבנר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטי לידה'
פרטי לידה
18/03/2020 | 07:02
7
81
אבנר,
למה אתה מתכוון ב"פרטי לידה" ?
האם אתה מתכוון לתאריך לידה?
בכל מקרה על מנת לסייע נדרש שמה המלא של אמך
 בברכה,
 אדי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטי לידה'
פרטי לידה
18/03/2020 | 11:45
6
77
תודה אדי
הכוונה לתאריך,מקום ושמות ההורים.
הסתבר לי שבמשרד הפנים אין קשר משפחתי בין אימי להוריה.
בנוסף על פי תקנה או חוק אסור להם לשנות ולו פסיק בתיקי נפטרים.
כלומר-שום עדויות לא יאפשרו שינוי הרישום.
שמה של אימי זאבה
מבחינת משרד הפנים אני חייזר
שם משפחתה מהבית יוסלביץ
שמות הוריה רבקה ואהרון.
שם משפחת רבקה מהבית ברקוביץ.
אולי יעניין אותך לצפות באתר "בן שמן הישנה" שם יש שפע של פרטים אודותינו וזה מעניין כשלעצמו.

שוב תודה רבה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטים שאיתרתי'
פרטים שאיתרתי
18/03/2020 | 12:29
5
76

אבנר שלום,
הנה מספר פרטים שאיתרתי על משפחת אמך זאבה ז"ל.
זאבה היא ילידת 1914, אך לא מצאתי תאריך מדויק.

סבך הוא אהרון יוסילביץ, בן חיים, נולד בדצמבר 1885,
באחת ממדינות ברית המועצות לשעבר.
סבתך רבקה יוסילביץ, בת יחיאל, נולדה בדצמבר 1887,
באחת ממדינות ברית המועצות לשעבר.
אהרון ורבקה יוסילביץ עלו לארץ במרץ 1910.
בהצלחה,
 אדי

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לזכר נעדרים'
לזכר נעדרים
18/03/2020 | 13:18
4
70
אבנר, מצאתי בעיתונות הכתובה שני כתבות שפורסמו בעתונות 
ב30 לפטירתה של סבתךרבקה.
לא ניתן להעביר את הנ"ל כאן
אם תעביר לי כתובת מייל אשמח להעביר אליך.
 בברכה,
 אדי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטי לידה'
פרטי לידה
21/03/2020 | 14:28
3
30
תודה אדי על מאמציך אבל יש לי כמובן את הכתבות
אבנר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ברכות מ 1912 לנישואי סבתך וסבך'
ברכות מ 1912 לנישואי סבתך וסבך
21/03/2020 | 15:29
2
39
בהמשך מצאתי ברכות לנישואי סבתך וסבך ב 1912 ועוד...
אך אני צריך כתובת מייל להעביר

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטי לידה'
פרטי לידה
22/03/2020 | 02:54
1
32
תודה אדי על מאמציך
האם מקובל כאן למסור כתובת דוא"ל או שיש דרך פרטית להעבירה?

אבנר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מירל ברטס'
מירל ברטס
22/03/2020 | 07:01
38
אבנר שלום,
יש אפשרות להעביר  ב"פרטי"  מידע ישר למייל שלי שלא מתפרסם באתר.
מאחר ולא השתמשתי באופן פעולה זה איניני יודע בדיוק איך זה נעשה,
אך קיבלתי עשרות פניות ישירות אלי.
בהצלחה,
 אדי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נסה במרשם אוכלוסין והתייחסות לרישום עות'מאני'
נסה במרשם אוכלוסין והתייחסות לרישום עות'מאני
19/03/2020 | 07:50
2
51
שלום אבנר
פנה בבקשה למרשם אוכלוסין, מלא טופס. ניתן לאתר מידע ורישומי לידה טרם קום המדינה. אכן המידע הוא באנגלית ודורש סבלנות רבה. העובדה שנולדה בלידה ביתית, עלול להיות מחסום... במידה וימצא מידע תקבל מועד לידה ומועד רישום וכן שמות הוריה...
 בספרי הנפוס מופיעים פרטי ללידה. ניתן לעשות זאת און-ליין בארכיון המדינה, אולם לצורך כך תזדקק למי שיודע לקרוא ערבית טובה (אפשר גם עם קוראי ערבית, לא חייב עות'מאנית) וזה עולה יקר...
בהצלחה רבה !!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטי לידה'
פרטי לידה
21/03/2020 | 14:42
1
85
תודה לך prigat 22 על תגובתך 
הרישום מימי הבריטים לא יסייע מפני שאימי נולדה בתקופת השלטון העותמני.
אמנם האותיות בה נכתבה התורכית היתה בערבית אבל המילים בתורכית.
 כלומר,להבנתי,צריך אדם היודע גם ערבית וגם תורכית.
בכל מקרה אנסה לברר בארכיון אם הם יודעים מי יכול לעזור לי.
כ"כ עלה בדעתי לבדוק בקק"ל מאחר וסבא שלי היה מנהל העבודה בחולדה ומעין מה שנקרא פעם "פקיד נדרש" מאחר והקק"ל מימנה את דמי ההתעתמנות שלו לאחר שהם גרשו מהארץ נתינים זרים של מדינות נגדם נלחמו.
אבנר
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'נפוס עותמני'
נפוס עותמני
13/05/2020 | 00:01
2
הצעתי ואני חוזרת ומציעה לחפש את המידע בספרי הנפוס משנת 1914. החומר בתורכית / עות'מנית. לא פשוט למצוא מישהו שיודע לקרוא זאת אבל המידע יופיע בספר הלידות. אישית השתמשתי רבות בחומרים ופיענחתי סיפור משפחתי.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

14:55 | 23.05.20 אורחים בפורום
08:59 | 23.05.20 לאוניד מנדלזון
08:44 | 22.05.20 אורחים בפורום
16:20 | 21.05.20 shmulikka
15:44 | 20.05.20 ארנון הרשקוביץ
18:51 | 19.05.20 פתחתקוה1911
17:23 | 18.05.20 פתחתקוה1911
19:13 | 15.05.20 שרי סילבר
14:51 | 14.05.20 אורחים בפורום
21:30 | 12.05.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ