לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1291812,918 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'עזרה באיתור מידע'
עזרה באיתור מידע
<< ההודעה הנוכחית
19/02/2020 | 23:33
5
136
שלום רב לכולם,

אחד מאבות משפחתי נקרא "הדיין הידוע ר' חיים צבי מסינג", כפי העולה מהכיתוב ע"ג מצבת בנו, דוד מסינג מקוזלוב, הקבור בהר הזיתים.

מאחר ומדובר ב"דיין" ובנוסף לכך- "ידוע", סברתי כי אמור להימצא מידע אודותיו היכן שהוא. לשם כך חרשתי את תוכנות "אוצר החכמה" ו"היברו בוקס", אך העלתי חרס.

באתר גשר גליציה מצאתי רישום פטירה של חיים הערש מסינג (Messing) משנת 1852, יליד 1791, מהעיר בז'ז'ני Brzezany, אך אין לי הוכחה כי מדובר באותו אדם.

פרטים נוספים הידועים לי: בנו דוד נפטר בירושלים ב1914. לדוד היה בן בשם חיים הערש שנולד בקוזלוב Kozlow ב1869.

אשמח אם למישהו מכם יש רעיון היכן למצוא מידע על הדיין הידוע העלום...

בתודה מראש, אלי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תמונת המצבה'
תמונת המצבה
19/02/2020 | 23:41
63
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/02/2020 | 12:11
3
57
בגשר גליציה מופיע שעד לשנת 1852 'חיים מסינג' התכבד להיות הסנדק בכמה בריתות של אנשים שונים, הייתי מנחש שמדובר ברב הקהילה... אבל זו עדיין לא הוכחה.
האם חיפשת באוצר החכמה באיות 'מעססינג'?
האם מופיע משהו על משפחת מסינג בספר יזכור של ב'ז'זני?
https://www.yiddishbookcenter.org/collections/yizk...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אכן חיפשתי באוצר החכמה'
אכן חיפשתי באוצר החכמה
20/02/2020 | 17:14
2
54
בוריאציות שונות של איות, ללא הועיל.

ניסיתי לעיין בספר יזכור של בז'ז'ני אך כמובן שלא עברתי על כולו. חבל שאין אפשרות של חיפוש בתוכן הספר כמו שיש באוצר החכמה.

התוכל להציג קישור היכן מופיע בגשר גליציה שחיים מסינג שימש כסנדק? והיכן מצויין שהיה זה עד שנת 1852? והאם מדובר על העיר בז'ז'ני או שמא על העיר קוזלוב?
אם אכן זה אותו אדם זה פשוט מדהים!

תודה רבה!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/02/2020 | 22:29
1
45
נדמה לי שחיפשתי Chaim Messing ללא 'הערש' ובלי לבחור עיר. תראה שתקבל תוצאות של לידות.עם שמות אחרים, כשתלחץ עליהם תראה שהם הופיעו כי הסנדק היה חיים מסינג. בשנת 1852 הוא היה סנדק כמדומני בחודש אפריל ואז ביוני נפטר 'חיים הערש מסינג'. יש שתי תינוקות.שככל הנראה נקראו על שמו בשנים שלאחר מכן ונפטרו ילדים.

קולזוב מרוחקת רק כ 40 ק''מ מבז'ז'ני.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-''
23/02/2020 | 11:39
10
אבל עדיין זה מוזר ש"דיין ידוע" לא מוזכר בשום מקום, לא בספרות התורנית ולא בספרות הכללית. שום אזכור.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

16:51 | 03.04.20 פתחתקוה1911
10:38 | 02.04.20 דני ענבר 1
00:02 | 01.04.20 שאלות1
23:13 | 31.03.20 ארנון הרשקוביץ
18:38 | 31.03.20 אורחים בפורום
09:22 | 31.03.20 פתחתקוה1911
14:03 | 26.03.20 קיפוד על גלגלים
04:09 | 26.03.20 slinahuang19
18:44 | 24.03.20 לאה טייכר
20:04 | 23.03.20 ארנון הרשקוביץ

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ