לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1291012,910 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'שם הנעורים של רחל-לאה קרסנובורסקי מחורז'ל'
שם הנעורים של רחל-לאה קרסנובורסקי מחורז'ל
<< ההודעה הנוכחית
19/02/2020 | 09:01
6
66
אני אודה למי שיוכל למצוא עבורי את שם הנעורים של 
Ruchla Laja Krasnoborski מהעיירה חורז'ל בפולין (Chorzele).
היא נולדה בסביבות 1890ונישאה למשה קרסנובורסקי מחורז'ל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לפי דף העיר ב JRI-POLAND נעשה כעת אינדקס'
לפי דף העיר ב JRI-POLAND נעשה כעת אינדקס
19/02/2020 | 17:06
5
67
לשנים החסרות. ייתכן אפילו שכבר יש אינדקס אך לא מספיק תרומות נאספו לעלותו לאתר. אם ביכולתך לתרום תתקשרי למנהיג העיירה, מנסיוני כל תרומה מתקבלת בברכה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה מוזרה מ JRI'
תשובה מוזרה מ JRI
20/02/2020 | 09:15
4
59
פניתי אליהם בשאלת שם הנעורים של רחל-לאה קרסנובורסקי.
בתשובה קיבלתי שהם שמחים לבשר לי כי יש בידם רישום הנישואים של רחל-לאה ומשה, רומזים לי ששנת הלידה שלהם מוקדמת משחשבתי, ולא מגלים לי את שם הנעורים של רחל-לאה, ולסיום מפנים אותי לדף אינטרנט של תרומות  לפרויקט מ 200 דולר ומעלה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כנראה שהרישומים בתהליך תרגום'
כנראה שהרישומים בתהליך תרגום
20/02/2020 | 11:21
3
46
יתכן שחסר להם תקציב להשלמת פרויקט התרגום ולכן המסמכים לא עולים לאתר אבל מי שמבקש שבאופן פרטי יכול לקבל את המידע תמורת תרומה להפרויקט.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לעונים. והיכן המסמכים המקוריים נמצאים?'
תודה לעונים. והיכן המסמכים המקוריים נמצאים?
21/02/2020 | 12:13
2
42
האם הם בארכיון חורז'ל או בארכיון אחר?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/02/2020 | 14:07
1
43
באתר roots to roots כתוב שרישומי הנישואין לשנת 1890 נמצאים בסניף הארכיון הלאומי הפולני בעיר פולטוסק

https://portal.ehri-project.eu/institutions/pl-003...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'וגם ברשת'
וגם ברשת
21/02/2020 | 17:06
49
בקישור המצורף לחצי על שם הארכיון, לחצי על העיירה. תראי רשימה של שנים. בסוף הרשימה תראי את שם העיירה עם האותיות moj. לחצי על הקישור. הקישי על השנה המבוקשת.
ומקווה שבכל אופן  תשקלי הענקת תרומה  קטנה ל jri-poland

שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

14:03 | 26.03.20 קיפוד על גלגלים
04:09 | 26.03.20 slinahuang19
18:44 | 24.03.20 לאה טייכר
20:04 | 23.03.20 ארנון הרשקוביץ
16:15 | 22.03.20 פתחתקוה1911
18:26 | 21.03.20 Smadar Gilboa
17:13 | 21.03.20 ארנון הרשקוביץ
12:11 | 18.03.20 קיפוד על גלגלים
16:32 | 17.03.20 אורחים בפורום
13:26 | 05.03.20 עמיר לבנת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ