לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1286812,868 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'קודים של ארכיונים אצל מרים וויינר'
קודים של ארכיונים אצל מרים וויינר
<< ההודעה הנוכחית
13/01/2020 | 10:55
9
124
אני מנסה לאתר מסמכים למחקר באתר של מרים וויינר, כדי שאוכל לנסות להזמין/לשלוח חוקר לחקור עבורי.

דא עקא, אני מנסה להבין את משמעות הקודים, כדי להשוות ולאתר את המסמך המתאים בקטלוג של אתר הארכיונים הפולני:
ולא מצליח

הנה קוד לדוגמה של חטיבה/יחידה/קובץ באתר הארכיונים הפולני:
38/24/0/-/504
קל להבין, קל למצוא.
לעומת זאת, קוד אצל מרים וויינר:
RGL IV ADM;NPRADZYN/12;UWL WSP/821
מה זה אומר למען השם?

תודה רבה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'באתר של מרים וויינר '
באתר של מרים וויינר
13/01/2020 | 16:25
8
86
סוג הרשומה (לידה פטירה וכד ) מופיע כקישור. הקשה עליו מביאה הסבר.
תשלח לחוקר שלך את הקוד ממרים ומהאתר. 

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי למה את מסיקה שהסריקות קשורות לפריט הזה'
לא הבנתי למה את מסיקה שהסריקות קשורות לפריט הזה
13/01/2020 | 17:29
73
הקישור שנתת הוא של כל האוסף. שיש בו הרבה סריקות. אבל ספציפית לפריט הזה (504) - אין סריקות. ראי פירוט כאן:
בכל אופן, נתתי את זה רק כדוגמה בשביל מבנה ההפניות. למרות שהייתי שמח לו היו סריקות של הפריט הזה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא הקוד מופיע כקישור, אלא הכותרת לידו. וכמובן ניסיתי.'
לא הקוד מופיע כקישור, אלא הכותרת לידו. וכמובן ניסיתי.
13/01/2020 | 16:44
5
30
הקוד הוא בשורה "Zespol/Sygnatura" והיא אכן קישור.
אלא שלא הצלחתי לקבל שם יותר מידע. כמה הסברים כלליים בלבד. אולי משהו שלא הבנתי, אתן כאן את הקישור שמקושר שם:

יש שם הסבר כללי, שבאמת מסביר את מבנה הארכיון הפולני. אבל אני לא מצליח למצוא שם שום הסבר איך לפענח את הקוד הזה:
RGL IV ADM;NPRADZYN/12;UWL WSP/821
איפה פה חטיבה? קובץ? מספר או שם ארכיון? עיר?

את מספר הארכיון אני יכול למצוא לבד, לפי השם שאותו היא מציינת בנפרד. שאר הפרטים - נשארו סינית עבורי.

באתר הארכיון הפולני יש ארכיון, בתוכו אוסף (ZESPOŁY), בתוכו סדרות, ובתוכו קבצים. אבל כולם מסודרים לפי מספרים, ואפשר גם לחפש שמות. אין שום קודים מהסוג שלעיל.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כל מה שאני יכולה להגיד לך שכשהייתי בארכיון הם'
כל מה שאני יכולה להגיד לך שכשהייתי בארכיון הם
13/01/2020 | 17:43
4
53
ביקשו את הקוד ממרים ולא את הקוד מהאתר. 
באשר לסריקות - באוסף שאליו קישרתה כתוב שאין סריקות, אך ספר מירשם התושבים מתחבא שם היטב ואליו קישרתי.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תוכלי לכוון אותי היכן הוא מתחבא?'
תוכלי לכוון אותי היכן הוא מתחבא?
13/01/2020 | 18:20
3
41
מספר סריקה או משהו? זה ישמח אותי, וגם ילמד אותי להמשיך לחפש מציאות כאלו בעתיד.

לגבי הקוד - אז זה אומר שצריך לכתוב לארכיון ולשאול.
יצויין שחלק מהקודים של מרים ווינר כן מובנים וכן מתאימים לאתר.
האם את מדברת על ארכיון פולני או על אוקראיני?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פולני. והם לא רצו לספק את הקוד'
פולני. והם לא רצו לספק את הקוד
13/01/2020 | 18:48
2
66
החוקר בפולין יוכל לעשות זאת עבורך
בקישור שהעלתה כתוב 0 scans
תקיש על הקישור ל COLLECTION - ראה תמונה 1
ותקיש על SCANS - ראה תמונה 2

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה. משהו מתפספס פה.'
תודה. משהו מתפספס פה.
13/01/2020 | 23:38
1
52
ב"collection" באמת יש 1578 סריקות, כמו שהראת בקישור שנתת.
אבל בתוך הקולקשן יש 508 תיקים ארכיוניים (יחידות), ועל רובם אין סריקות. ה1578 סריקות הללו הן של כמה תיקים ספציפיים שיש בהם סריקות. ניתן לראות אותם ברשימה הזו:
אבל על הפריט שאני נתתי - מס' 504, עליו אין סריקות.
מה שיוצר את הבלבול הוא העובדה שאפר לראות את כל הסריקות של הקולקשן יחד, בצורה שהראת, בלי להיכנס לתיק ספציפי ואז לא מובן לאן זה שייך.

תקני אותי אם אני זה שפיספסתי משהו.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אתה צודק ב 100%'
אתה צודק ב 100%
14/01/2020 | 03:56
29

הודעות אחרונות

09:44 | 13.02.20 NirBarOn73
11:51 | 11.02.20 פתחתקוה1911
10:48 | 10.02.20 מירון שושא
14:21 | 09.02.20 פתחתקוה1911
00:43 | 09.02.20 אורחים בפורום
23:39 | 08.02.20 אורחים בפורום
11:12 | 06.02.20 מירון שושא
10:59 | 06.02.20 אורחים בפורום
10:27 | 06.02.20 אורחים בפורום
09:50 | 04.02.20 לובה פילקו
14:36 | 03.02.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ