לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1286812,868 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'מבקשת את עזרת חברי הפורום ברעיונות לחיפוש'
מבקשת את עזרת חברי הפורום ברעיונות לחיפוש
<< ההודעה הנוכחית
04/01/2020 | 21:13
12
213

נמצא דף עד של משה דנקנר אח של סבא של בעלי אריה דנקנר. את הדף מילא בנו שמואל דנקנר בשנת 1999, לצערי לא ידענו על שרידי משפחה כל כך קרובה שחיים או חיו ברחובות. מדף העד אני מבינה שהיה חולה ובנו (?) חנוך דנקנר מילא בשמו את הפרטים. אני מנסה לאתר צאצאים.
ידוע לי שמשה דנקנר בן דוד דנקנר ורייזל לבית שור נולד ב 1881 בעיירה הורודנקה באוקראינה היום.
חשבתי לפנות למשרד הפנים אבל אינני קרובה ישירה.
מצרפת את דף העד
אשמח לרעיונות ועזרה
דינה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שולח מסר'
שולח מסר
04/01/2020 | 23:31
58
לצפיה ב-'דנקנר'
דנקנר
04/01/2020 | 23:44
1
81
נראה לי שהשם הוא חנה ולא חנוך.
לפי הכתב נראה שזוהי אשה מבוגרת ולא בן.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בגבעת ברנר'
בגבעת ברנר
04/01/2020 | 23:50
83
בגבעת ברנר קבורים שמואל וחנה דנקנר.
תמצאי ברשת פרטים של מי שהגישה את צו הירושה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דרך אגב, יש מידע על המשפחה ב JRI Poland'
דרך אגב, יש מידע על המשפחה ב JRI Poland
04/01/2020 | 23:51
1
75
לצפיה ב-'בוקר טוב, תודה רבה, אבדוק את כל המידע ואחזור לדווח'
בוקר טוב, תודה רבה, אבדוק את כל המידע ואחזור לדווח
05/01/2020 | 06:30
46
המידע מ JRIידוע לי ההפתעה הייתה שמישהו שרד את השואה והמשפחה לא ידעה
כמובן שאצור קשר ואדווח
תודה לכולם
דינה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחתו של שמואל דנקר'
משפחתו של שמואל דנקר
05/01/2020 | 13:20
1
66
דינה שלום,
לבקשתך, שמואל דנקר מרחובות , נפטר ב 1999.
איתרתי את בתו נירה. אני לא נוהג להעביר פרטי קשר של אנשים חיים בפוסטים אלו.
נא העבירי לי כאו או בפרטי את כתובת המייל שלך ואשמח להעביר לך את המיידע שאיתרתי 
 בברכה,
אדי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה. שלחתי מסר'
תודה. שלחתי מסר
05/01/2020 | 16:41
27
לצפיה ב-'דנקנר מהורודנקה'
דנקנר מהורודנקה
05/01/2020 | 22:34
4
61
היתה משפחה ענפה.
ראו בעבודתו של נ.מ. גלבר בספר הורודנקה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לכל חברי הפורום שהגיבו כאן ובמסרים ובזכותם הגעתי לצאצאי'
תודה לכל חברי הפורום שהגיבו כאן ובמסרים ובזכותם הגעתי לצאצאי
06/01/2020 | 18:22
3
82
המשפחה שלא ידענו ששרדו את השואה.
דברתי עם נירה מגבעת ברנר ובני משפחה נוספים. הם לא יכלו לתרום לי הרבה מידע מי הם הוריו של משה דנקנר. מתוך מידע מ JRI POLAND הצלחתי להצליב מידע ולאשר שמשה דנקנר הוא אח של אריה דנקנר סבא של בעלי.
ב JRI מצאתי רישום לידה של משה דנקנר בן דוד דנקנר ורייזל לבית  שור נולד ב 1881 בהורודנקה. בדף עד אותו צרפתי לבקשת העזרה כתוב: משה דנקנר נולד ב 1881 בהורודנקה. לצערי אין את שמות ההורים, ובני המשפחה לא יודעים את השמות. מכייוון שמשה דנקנר מהורודנקה הוא היחיד שנולד ב 1881, אני מניחה שזה אותו אדם.
סבא של בעלי אריה דנקנר בן דוד דנקנר ורייזל לבית שור נולד ב 1860 ומכאן שמשה ואריה הם אחים.נירה ואחיה הם בני דודים שניים של בעלי.
שוב תודה לכל העוזרים ליצור ולחדש את הקשר המשפחתי שנותק בשואה
דינה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חייבת לציין שאני מניחה ולא בטוחה וממשיכה לבדוק '
חייבת לציין שאני מניחה ולא בטוחה וממשיכה לבדוק
06/01/2020 | 18:52
36
לצפיה ב-'מרגש מאוד'
מרגש מאוד
06/01/2020 | 22:46
31
לצפיה ב-' על העדכון '
על העדכון
07/01/2020 | 00:23
23

הודעות אחרונות

09:44 | 13.02.20 NirBarOn73
11:51 | 11.02.20 פתחתקוה1911
10:48 | 10.02.20 מירון שושא
14:21 | 09.02.20 פתחתקוה1911
00:43 | 09.02.20 אורחים בפורום
23:39 | 08.02.20 אורחים בפורום
11:12 | 06.02.20 מירון שושא
10:59 | 06.02.20 אורחים בפורום
10:27 | 06.02.20 אורחים בפורום
09:50 | 04.02.20 לובה פילקו
14:36 | 03.02.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ