לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1287712,877 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'אינדקס משפחות יהודיות בקהיר במאה ה20'
אינדקס משפחות יהודיות בקהיר במאה ה20
02/12/2019 | 20:20
10
120

חברים יקרים,

זה עתה פרסמתי ב    AVOTAYNUONLINE.COM

בשפה האנגלית אינדקס של 1,689 שמות משפחות יהודיות
שהתגוררו בקהיר במהלך המאה העשרים. יש הקדמה קצרה על דרך האיסוף וחשיבות הרשתות החברתיות

https://avotaynuonline.com/2019/12/index-of-jewish...
זו אינה רשימה שלמה ואני בטוח שיש עוד מקום לתוספות ותיקונים. אם שם משפחה כלשהוא אינו מופיע שם-אשמח באם תודיעוני.
יעקב רוזן

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
<< ההודעה הנוכחית
03/12/2019 | 19:08
7
71
יישר כוח יעקב.
 האם ידוע לך אם קיימות רשימות  של יהודי אלכסנדריה?

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא ידוע לי על רשימות מסודרות. המצב דומה לזה של קהיר. '
לא ידוע לי על רשימות מסודרות. המצב דומה לזה של קהיר.
03/12/2019 | 22:52
6
55
אני באמצע פרויקט דומה על אלכסנדריה.
יעקב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כל הכבוד ותודה'
כל הכבוד ותודה
03/12/2019 | 22:58
25
לצפיה ב-' ליעקב - קהיר / אלכסנדריה'
ליעקב - קהיר / אלכסנדריה
13/12/2019 | 12:43
4
22
מכיוון שאינך מגיב למסרים שאני שולחת לך דרך תיבת-המסרים בפורום אתייחס כאן לרשימות מקהיר ואלכסנדריה (כידוע לך, דוא"ל איני יכולה לשלוח לך. ממה שראיתי בהסבר כשהדוא"ל שלי נדחה שוב ושוב, זו בעיה שבעל-החשבון צריך לפנות בקשר אליה ע"מ הנושא יטופל.).

קהיר
בשעתו ניהלנו תכתובת אודות משפחת ארצט - Arzt. אלא אם פספסתי, איני רואה את שם-המשפחה ברשימת-השמות מקהיר.

אלכסנדריה
במסגרת הניסיון למפות את קרובי-המשפחה של סבי בצרפת אני עוברת ובוחנת תעודות-חיים רבות כמו גם עיתונות צרפתית הסטורית. בין הפרטים נתקלתי בשמה של מישהי, שנישאה לבן משפחת פנחס. שם-נעוריה היה חזן - Hazan, ובתמצית  נתוני-ההתאזרחות נרשם שנולדה באלכסנדריה. אין לי פרטים נוספים מעבר לכך. 

שבת שלום,
שרי

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת ARZT לא התגוררה בקהיר אלא בפורט סעיד'
משפחת ARZT לא התגוררה בקהיר אלא בפורט סעיד
18/12/2019 | 21:54
3
13
הכלבו המפורסם SIMON ARZT שהיה בפתח תעלת סואץ עבר הרבה תלאות ביובל האחרון אך פרנסי העיר עומדים לשפץ בקרב את ה LANDMARK הזה. משפחות בשם חזן בתעתיקים שונים התגוררו הן בקהיר והן באלכסנדריה.סליחה עלך האיחור בהתייחסות.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'חשבתי ש-ARZT התגוררו גם בקהיר. תודה על ההבהרה '
חשבתי ש-ARZT התגוררו גם בקהיר. תודה על ההבהרה
19/12/2019 | 20:36
2
10
לצפיה ב-'משפחת ARZT בפורט סעיד מוצאם מירוסלב בגליציה'
משפחת ARZT בפורט סעיד מוצאם מירוסלב בגליציה
19/12/2019 | 21:55
1
9
סימון ארצט שעל שמו נקרא מאוחר הכלבו היוקרתי בפתח תעלת סואץ התיישב בעיר שהוקמה עם חנוכת תעלת סואץ בשנת 1869.בעקבותיו באו כמה מאחיותיו.את הכל בו המפורסם נהל בשלב מסוים אביו של פרופ יובל נאמן המנוח שאף נולד בעיר(וחזר אליה ב1956 עם כוחות צהל במלחמת קדש). אחותו פרופ רות בן ישראל גדלה שם תקופה מסוימת. אשמח לשמוע ממי שיש לו מידע   אישי
חוזר אישי על משפחת  ARZT
את מה שיש בג'ואישג'ן ובויקיפדיה בגרמנית  אני מכיר
יעקב רוזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת ARZT'
משפחת ARZT
20/12/2019 | 12:55
12
ב-JewishGen Family Finder יש חוקרים שונים,המתעניינים במשפחה. לפחות שניים מהם מתעניינים במשפחת ARZT מירוסלב.

כדאי ליצור עימם קשר, אם טרם עשית זאת. אולי יהיה ברשותם מידע נוסף.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה יעקב'
תודה יעקב
04/12/2019 | 11:42
24
לצפיה ב-'יעקב רוזן 1948'
יעקב רוזן 1948
12/12/2019 | 15:33
24
יעקב שלום,
מצאתי ברשימה את משפחות סבתי, אם אימי - משפחת אשר
משפחת הסבתא רבתה, סבתה של ימי, אם אביה -  אסטריה לבית בן גיאת
משפחת הוריה  ? (לבית סונצ'ינו ) סידי
ואת משפחת סידי היא משפחת סבי אב אימי.
כולן מוצאן מאיזמיר. מתברר שכנראה חיו שנים (?) או ענפים מהם (?) במצריים

והכי מרתק - גם ענף אשכנזי - משפחת אבי (?) צוקרמן . זו מוצאה  מפולין וחלקים ממה שהיום אוקראינה...
הוכחה ניצחת שאנו "סלט" של גלויות - כל המפריד - גורע.

יישר כוח יעקב,
לאה

שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

11:35 | 25.02.20 אסף פוירשטיין
12:12 | 24.02.20 shmulikzini
13:48 | 22.02.20 אורחים בפורום
10:45 | 21.02.20 קרמרוצקי1
07:11 | 21.02.20 אורחים בפורום
22:33 | 19.02.20 eliahu21
16:13 | 19.02.20 אורחים בפורום
05:48 | 19.02.20 דני ענבר1
18:20 | 18.02.20 אורחים בפורום
14:24 | 18.02.20 ארנון הרשקוביץ
08:52 | 18.02.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ