אינדקס משפחות יהודיות בקהיר במאה ה20

חוה3

Member
כל הכבוד ותודה

שרי סילבר

Active member
ליעקב - קהיר / אלכסנדריה
מכיוון שאינך מגיב למסרים שאני שולחת לך דרך תיבת-המסרים בפורום אתייחס כאן לרשימות מקהיר ואלכסנדריה (כידוע לך, דוא"ל איני יכולה לשלוח לך. ממה שראיתי בהסבר כשהדוא"ל שלי נדחה שוב ושוב, זו בעיה שבעל-החשבון צריך לפנות בקשר אליה ע"מ הנושא יטופל.).

קהיר
בשעתו ניהלנו תכתובת אודות משפחת ארצט - Arzt. אלא אם פספסתי, איני רואה את שם-המשפחה ברשימת-השמות מקהיר.

אלכסנדריה
במסגרת הניסיון למפות את קרובי-המשפחה של סבי בצרפת אני עוברת ובוחנת תעודות-חיים רבות כמו גם עיתונות צרפתית הסטורית. בין הפרטים נתקלתי בשמה של מישהי, שנישאה לבן משפחת פנחס. שם-נעוריה היה חזן - Hazan, ובתמצית נתוני-ההתאזרחות נרשם שנולדה באלכסנדריה. אין לי פרטים נוספים מעבר לכך.

שבת שלום,
שרי

יעקב 1948

New member
משפחת ARZT לא התגוררה בקהיר אלא בפורט סעיד

הכלבו המפורסם SIMON ARZT שהיה בפתח תעלת סואץ עבר הרבה תלאות ביובל האחרון אך פרנסי העיר עומדים לשפץ בקרב את ה LANDMARK הזה. משפחות בשם חזן בתעתיקים שונים התגוררו הן בקהיר והן באלכסנדריה.סליחה עלך האיחור בהתייחסות.

יעקב 1948

New member
אינדקס משפחות יהודיות בקהיר במאה ה20

חברים יקרים,

זה עתה פרסמתי ב AVOTAYNUONLINE.COM

בשפה האנגלית אינדקס של 1,689 שמות משפחות יהודיות
שהתגוררו בקהיר במהלך המאה העשרים. יש הקדמה קצרה על דרך האיסוף וחשיבות הרשתות החברתיות

https://avotaynuonline.com/2019/12/index-of-jewish-surnames-of-20th-century-cairo
זו אינה רשימה שלמה ואני בטוח שיש עוד מקום לתוספות ותיקונים. אם שם משפחה כלשהוא אינו מופיע שם-אשמח באם תודיעוני.
יעקב רוזן

יעקב 1948

New member
משפחת ARZT בפורט סעיד מוצאם מירוסלב בגליציה

סימון ארצט שעל שמו נקרא מאוחר הכלבו היוקרתי בפתח תעלת סואץ התיישב בעיר שהוקמה עם חנוכת תעלת סואץ בשנת 1869.בעקבותיו באו כמה מאחיותיו.את הכל בו המפורסם נהל בשלב מסוים אביו של פרופ יובל נאמן המנוח שאף נולד בעיר(וחזר אליה ב1956 עם כוחות צהל במלחמת קדש). אחותו פרופ רות בן ישראל גדלה שם תקופה מסוימת. אשמח לשמוע ממי שיש לו מידע אישי
חוזר אישי על משפחת ARZT
את מה שיש בג'ואישג'ן ובויקיפדיה בגרמנית אני מכיר
יעקב רוזן

שרי סילבר

Active member
משפחת ARZT
ב-JewishGen Family Finder יש חוקרים שונים,המתעניינים במשפחה. לפחות שניים מהם מתעניינים במשפחת ARZT מירוסלב.

כדאי ליצור עימם קשר, אם טרם עשית זאת. אולי יהיה ברשותם מידע נוסף.

חוה3

Member
כל הכבוד

יישר כוח יעקב.
האם ידוע לך אם קיימות רשימות של יהודי אלכסנדריה?

יעקב רוזן 1948

יעקב שלום,
מצאתי ברשימה את משפחות סבתי, אם אימי - משפחת אשר
משפחת הסבתא רבתה, סבתה של ימי, אם אביה - אסטריה לבית בן גיאת
משפחת הוריה ? (לבית סונצ'ינו ) סידי
ואת משפחת סידי היא משפחת סבי אב אימי.
כולן מוצאן מאיזמיר. מתברר שכנראה חיו שנים (?) או ענפים מהם (?) במצריים

והכי מרתק - גם ענף אשכנזי - משפחת אבי (?) צוקרמן . זו מוצאה מפולין וחלקים ממה שהיום אוקראינה...
הוכחה ניצחת שאנו "סלט" של גלויות - כל המפריד - גורע.

יישר כוח יעקב,
לאה

למעלה