לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1280612,806 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'חיפוש ניצולת שואה בגרמניה'
חיפוש ניצולת שואה בגרמניה
20/11/2019 | 15:20
12
205
ישנה אשה, ילידת 1927, שנחשה למתה, כי היא ומשפחתה נלקחו לאושויץ בשנת 1942. למרבה ההפתעה מצאתי בארכיון ITS מסמך שממנו עולה שבשנת 1965 היא יצרה קשר עם שגרירות שבדיה בעיר בון למטרה לא ברורה, כך שהיא היתה בחיים באותו מועד. 
האשה הזו היא קרובת משפחה שלי ואני מאוד רוצה למצוא אותה או את ילדיה. ני בטוח שהיא לא יודעת (או לא ידעה) שיש לה משפחה מחוץ לגרמניה.
ידוע לי שמה, שם אביה ואמה, שנת לידה ועיר לידה. במסמך שמצאתי היא עדיין מופיעה בשם נעוריה למרות שייתכן שהתחתנה מאז. אין לי מושג היכן היא התגוררה בגרמניה, אם אכן התגוררה שם.
איך מתחילים? למי לפנות? יש ארכיון שמרכז נתונים על עקורים יהודים מהשואה בגרמניה? מישהו יכול לתת לי טיפים?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סיפור מרתק '
סיפור מרתק
20/11/2019 | 16:51
5
91
כיוון שכל מקרה חייב להידון לגופו, יהיה הכי יעיל אם תצרף כאן את הפרטים הידועים לך. ברור לי שכיוון שמדובר באישה שייתכן וחיה עדיין היום, חשוב לשמור על פרטיותה ועל פרטיות בני משפחתה. אם כך, אני מציע שתצרף כאן הפרטים הידועים לך משנת 1965, ואז הצעות כלליות יוכלו להתפרסם כאן, ואילו אם למישהו יהיה מידע עדכני-קונקרטי - הוא ישלח לך במסר פרטי. לשם כך, תצטרך לפתוח חשבון ב"תפוז" ולא לפרסם כאורח (או, לחילופין, לצרף כתובת מייל).
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
20/11/2019 | 17:03
4
123
הי ארנון

שם האשה לאה קרמר - LEA KREMER
שנת לידה: 1925-7
עיר לידה: זגרב, קרואטיה
שם האב: EIZIG (שם עברי משה)
שם האם: RUZA (שם עברי רחל - איטה)

אני מצרף את המסמך שבו נמצא אות החיים לכאורה מאותה אשה (אלא אם כן יש לו משמעות אחרת). אגב, סבתי שלחה ליד ושם דף עד, בו כתבה שהאשה הזו מתה באושויץ, מה שאולי לא נכון.
אני רק יכול לשער, שמאחר שבהגיעה לאושויץ היא היתה נערה צעירה (בת 15-17) היא הועברה למחנה עבודה ואיכשהו שרדה. 
אגב, כבר עשיתי בדיקה (דרך המייל) בארכיונים בשוודיה ונעניתי שלא נמצא דבר.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'יופי! אם כך, כדאי להבין, קודם כל, מה בדיוק משמעות הרישום'
יופי! אם כך, כדאי להבין, קודם כל, מה בדיוק משמעות הרישום
20/11/2019 | 17:46
3
81
אשמח אם תוסיף קצת רקע לגבי המשפחה של לאה - איפה חיו? מי היו בני משפחתה? וכדו'.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כבר כתבתי שהם חיו בזגרב'
כבר כתבתי שהם חיו בזגרב
20/11/2019 | 17:52
2
78
חוץ מלאה היו לה עוד שני אחים הרמן הצעיר ביותר ואחותה הגדלה בלה.
האב אייזיג והאחות בלה נהרגו בזגרב ע"י האוסטאשים.
(לפי מקור אחר כולם נלקחו לאושויץ)
האב היה סוחר בגדים. יליד סלטינה שבחבל מרמרוש, הונגריה (כיום קרואטיה), וידועים לי גם שמות הוריו ואחיו אבל זה לא רלוונטי
לא נראה שיש לי מה להוסיף על המשפחה הגרעינית. אני מוכן לשלוח לך מסמכים למייל אם זה יעזור משהו
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'marmaros'
marmaros
21/11/2019 | 12:56
61
העיר marmaros כיום באוקרינה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סלטינה'
סלטינה
23/11/2019 | 12:11
40
הפרטים שמסרת לגבי סלטינה סותרים.

מחוז מרמרוש בהונגריה שלפני שנת 1919 מצוי היום ברומניה ובאוקראינה.

באוקראינה מצויים 2 ישובים ששמם ההונגרי היה סלטינה:

באתר JEWISHGEN יש רישומי לידות ופטירות של משפחת קרמר מהישוב
FALUSZLATINA
בקרואטיה יש ישוב פודרובסקה סלטינה שהיה חלק ממלכת הונגריה עד 1919.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לאה קרמר'
לאה קרמר
20/11/2019 | 18:08
5
97
ערן שלום,
 לפי רשימת נרצחים יהודיים ביוגוסלביה שמצאתי ביד ושם, לאה קרמר ,
 נרצחה בשואה ב 1942,
לידיעתך,
 אדי
שם משפחה קרמר
שם פרטי לאה
מין נקבה
תאריך לידה (אותנטי) 1927
מקום לידה Zagreb,Croatia,יוגוסלביה
שם האב Ajsig
מקום מגורים קבוע Zagreb,Croatia,יוגוסלביה
מקצוע סטודנט/ית
מקום במלחמה Zagreb,Croatia,יוגוסלביה
מקום המוות Stara Gradiska,מחנה,יוגוסלביה
תאריך המוות 1942
מעמד במקור המידע נרצח/ה
מקור רשימת קורבנות המלחמה 1941-1945 :יהודים - הלשכה הממלכתית לסטטיסטיקה, בלגרד 1992 (באדיבות מוזיאון רצח העם בבלגרד)
אופי החומר רשימת יהודים נרצחים מיוגוסלביה
מספר פריט 4376268
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הרשימה הזאת מוכרת לי אבל יש ראיות סותרות'
הרשימה הזאת מוכרת לי אבל יש ראיות סותרות
20/11/2019 | 18:35
1
81
למשל המסמך שצירפתי שמוכיח שהיתה באושויץ ולא במחנה סטרה גרדיסקה. 
כל מה שידוע זה שהיא נשלחה לשם, אין שום ראיה מאושויץ עצמו שהיא נרצחה. נכון שכמעט כל מי שנשלח לשם לא חזר, אבל יש לזה חריגים, אמנם נדירים. יש אנשים שנשלחו למחנות עבודה, ברחו בדרך, 
אם יש לי מסמך שמוכיח לכאורה שהיא נשארה בחיים אני לא אנוח ולא אשקוט עד שאברר את זה עד תום

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מעבר בין מחנות'
מעבר בין מחנות
21/11/2019 | 14:27
56
רק לידיעה, האסירים הועברו בין המחנות השונים לפי הצורך.  מאושויץ נשלחו למחנות עבודה  ולאוו דווקא להשמדה. אני בזמנו הצלחתי לעקוב אחר מעבר מאושוויץ   לשלושה מחנות שונים עד למחנה הסופי ברגן בלזן. 
בכל מקרה מקווה שתוכל למצוא פרטים נוספים ביד ושם. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מה ההסבר שלך לכך ששגרירות שבדיה מופיעה על המסמך ב- 1965?'
מה ההסבר שלך לכך ששגרירות שבדיה מופיעה על המסמך ב- 1965?
<< ההודעה הנוכחית
20/11/2019 | 18:37
2
61
לצפיה ב-'יש פרטים נוספים?'
יש פרטים נוספים?
21/11/2019 | 10:40
65
קשה להבין בכלל מה טיבו של המסמך הזה. ניסיתי להגיע אליו בחיפוש במאגר ארולסן אך לא הצלחתי. 
האם מצאת את המסמך באינטרנט או שקיבלת אותו לאחר בקשה מהם? בכל אופן, נראה לי שצריך לברר את טיבו של המסמך הזה, וזה אולי ישפוך מעט אור.

אמנם אני לא רוצה לרפות את ידיך, אך צריך לקחת בחשבון שהיו מקרים נדירים בהם אנשים השתמשו בזהותם של אנשים אחרים (מתים או אפילו חיים) לצרכים שונים.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משמעות המסמך בצלב האדום'
משמעות המסמך בצלב האדום
21/11/2019 | 13:33
87
הי ערן,
הכרטיס שהצגת מציין שנערך חיפוש הקשור ללאה קרמר בשנת 1965. להערכתי ניתן להשיג מסמכים נוספים בעניינה, ובפרט: המסמך המקורי של הפניה לצלב האדום מ-1965, ומסמך נוסף (אולי תשובה) מה-3/2/1966.
כרטיסים כאלה נוצרו במקרים שונים בהם נערכה פניה לצלב האדום לחפש מידע. השכיחים הבאים היו בקשות חיפוש קרובים מטעם בני משפחה או מכרים, ובקשות פיצויים. כאשר ניצול פנה לבקש פיצויים, נערכו פניות מטעם הרשויות לצלב האדום כדי לאמת את המידע שמבקשי הפיצויים ביקשו.
נתקלתי במקרים נוספים בהם נערכו פניות מטעם מוסדות שונים לבקשות מידע לצלב האדום, אך אלה אינם שכיחים (למשל, כאשר מדינה כלשהי ניסתה לגייס ניצול שואה שיירגל עבורה, וביקשה לברר עליו מידע).
בשורה התחתונה: ממליצה לך לפנות ליד ושם ולבקש את מלוא המסמכים בתיק. אלה הם מסמכים מסוג T/D שככל הידוע לא הועלו למאגר המקוון של הצלב האדום.
בהצלחה,
אורית
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

11:25 | 05.12.19 קיפוד על גלגלים
12:07 | 04.12.19 אורחים בפורום
22:22 | 01.12.19 ענברי 123
01:01 | 01.12.19 catlady61430
23:29 | 29.11.19 אורחים בפורום
06:44 | 29.11.19 amnonatzmon2
21:53 | 28.11.19 Mupirocin
18:11 | 28.11.19 ron-g
16:54 | 25.11.19 אורחים בפורום
19:36 | 24.11.19 אורחים בפורום
18:12 | 24.11.19 prigat22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ