עזרה - מפקד האוכלוסין של תל-אביב בשנת 1915

עזרה - מפקד האוכלוסין של תל-אביב בשנת 1915

המפקד ניתן לחיפוש באתר האגודה הישראלית לחיפוש משפחה.האם יש אפשרות לראות את כל המפקד ברשת או לערוך חיפוש מתקדם?
הבעיה היא שאין לי שם משפחה, וסברה שהמשפחה התגוררה בתל אביב. השמות נפוצים אך אני מקווה שאוכל לצמצם את הרשימה בדרך השלילה. המידע שיש בידי כרגע:
ראש המשפחה: יצחק
בן: דב יליד 1902
תאריך עליה 1910
מטרת החיפוש היא למצוא את שם המשפחה
תודה!
סמדר

במבט שני - במפקד לא מופיעים ילדים

שרי סילבר

Active member
המפקד עצמו לא ברשת
אני מניחה שאת הפרטים הרלוונטיים שמוצאים באתר ניתן לראות אם חברים בעמותה.

כך או כך, המפקד עצמו, עליו עברתי בארכיון של עיריית תל-אביב בעבר הרחוק, הוא חלקי בלבד, ולא כולם מופיעים בו. קחי בחשבון שעם פרוץ מלחמת-העולם ה-I גורשו יהודי-יפו (הגירוש הגדול והמפורסם היה, אמנם, בפסח של 1917, אך היו עוד לפני כן אפיזודות של גירוש, שהחלו עם פרוץ-המלחמה).

רעיונות:

1. רבים מהמגורשים נדדו לעבר אלכסנדריה. במאגר של רא"י בו חיפשת, אם טרם בדקת זאת, נסי לבדוק אם בין המגורשים לאלכסנדריה יש שמות שמתאימים לאלה שאת מחפשת.

2. באתר של הארכיון הציוני יש רשימה אחת של מגורשים, אותה מצאתי בעבר ברשת. איני זוכרת מאיזו שנה הרשימה, אך שווה לבדוק.

3.למיטב זכרוני היתה ברשת רשימה של נוסעים באוניה, שהגיעו לאלכסנדריה. יתכן שהיא נמצאת אצלי אי שם, אך אין לי כרגע זמן לחפש. אנסה לחפש בהמשך.

חג שמח!

תודה מקרב לב|!

אכן, בגלל הגירוש חשבתי שהמפקד של 1915 יעזור לי.
האינדקס של מפקדי תל אביב מ 1915 ו 1922 פתוח ללא חברות כתוצאה מהסכם עם ארכיון תל אביב
חגים ומועדים לשמחה.

למעלה