לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1280012,800 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'עזרה - מפקד האוכלוסין של תל-אביב בשנת 1915'
עזרה - מפקד האוכלוסין של תל-אביב בשנת 1915
<< ההודעה הנוכחית
20/10/2019 | 18:21
3
146
המפקד ניתן לחיפוש באתר האגודה הישראלית לחיפוש משפחה.האם יש אפשרות לראות את כל המפקד ברשת או לערוך חיפוש מתקדם?
הבעיה היא שאין לי שם משפחה, וסברה שהמשפחה התגוררה בתל אביב. השמות נפוצים אך אני מקווה שאוכל לצמצם את הרשימה בדרך השלילה. המידע שיש בידי כרגע:
ראש המשפחה: יצחק
בן: דב יליד 1902
תאריך עליה 1910
מטרת החיפוש היא למצוא את שם המשפחה
תודה!
סמדר

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'במבט שני - במפקד לא מופיעים ילדים '
במבט שני - במפקד לא מופיעים ילדים
20/10/2019 | 18:34
2
37
לצפיה ב-'המפקד עצמו לא ברשת'
המפקד עצמו לא ברשת
20/10/2019 | 18:54
1
63
אני מניחה שאת הפרטים הרלוונטיים שמוצאים באתר ניתן לראות אם חברים בעמותה. 

כך או כך, המפקד עצמו, עליו עברתי בארכיון של עיריית תל-אביב בעבר הרחוק, הוא חלקי בלבד, ולא כולם מופיעים בו. קחי בחשבון שעם פרוץ מלחמת-העולם ה-I גורשו יהודי-יפו (הגירוש הגדול והמפורסם היה, אמנם, בפסח של 1917, אך היו עוד לפני כן אפיזודות של גירוש, שהחלו עם פרוץ-המלחמה). 

רעיונות:

1. רבים מהמגורשים נדדו לעבר אלכסנדריה. במאגר של רא"י בו חיפשת, אם טרם בדקת זאת, נסי לבדוק אם בין המגורשים לאלכסנדריה יש שמות שמתאימים לאלה שאת מחפשת. 

2. באתר של הארכיון הציוני יש רשימה אחת של מגורשים, אותה מצאתי בעבר ברשת. איני זוכרת מאיזו שנה הרשימה, אך שווה לבדוק.

3.למיטב זכרוני היתה ברשת רשימה של נוסעים באוניה, שהגיעו לאלכסנדריה. יתכן שהיא נמצאת אצלי אי שם, אך אין לי כרגע זמן לחפש. אנסה לחפש בהמשך. 

חג שמח!

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה מקרב לב|!'
תודה מקרב לב|!
20/10/2019 | 19:44
44
אכן, בגלל הגירוש חשבתי שהמפקד של 1915 יעזור לי.
האינדקס של מפקדי תל אביב מ 1915 ו 1922 פתוח ללא חברות כתוצאה מהסכם עם ארכיון תל אביב
חגים ומועדים לשמחה.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

23:14 | 20.11.19 אורחים בפורום
14:20 | 20.11.19 אורחים בפורום
20:11 | 19.11.19 אורחים בפורום
12:52 | 19.11.19 אורחים בפורום
14:26 | 17.11.19 אור כוכב הצפון
10:42 | 17.11.19 ב ר ז י ל י
09:47 | 17.11.19 פתחתקוה1911
19:49 | 16.11.19 Miriam Ferber
13:09 | 15.11.19 יונתקליין
10:33 | 14.11.19 פתחתקוה1911
16:52 | 11.11.19 אורחים בפורום
09:29 | 10.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ